Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Nekem is van egy kis történetem a BDS700-as készülékről. :B
Jó fél éve vettem meg a kicsikét... használtam is kb két hónapig , úgy ahogy elégedetten.
Azért csak úgy ahogy, mert vannak kisebb idegesítő szoftveres problémái a készüléknek, ezen felül néha gondolt egyet és csak úgy lefagyott, amin csak egy tápkábel kihúzás-bedugás segített, de hát tökéletes ugye nincs. :P
Aztán jött az új tv, ami már 3D képes természetesen, ha már ilyen lejátszóm van. :B
Elkezdtem koncentrálni csak a 3D BD ISO-kra, és azon kaptam a drágát, hogy bizony nálam is szaggatja ezeket a file típusokat. Semmi mást, csak a 3D BD ISO-t, mind a BD25, mind a BD50-et.
Némelyiket jobban, némelyiket kevésbé, de az Óz-t, nézhetetlenül...
Visszavittem garanciába, és itt jön a durvább rész... 7 hetet volt szervizben a kicsike... !!!!
Mindezt úgy, hogy a vége fele, már nem is a boltot zaklattam, hogy mi van ezzel a szarral, hanem magát az asus-t hívtam fel, és ott közölték, hogy nem tudnak nekem semmit sem mondani, mert a multimédiás termékeket nem Magyarországon szervizelik, hanem Csehszlovákiában... :Y
Azt mondják, azért írjak egy mailt a központnak, seria számmal, és lehet ők utána tudnak nézni a dolognak... hát nem tudtak...
7 hét után hívtak, hogy megjött a lejátszóm, kaptam egy ÚJAT!!!
Miért kell 7 hét ahhoz, hogy kicseréljenek valamit??? Na mindegy!
Hazahozom, be üzemelem, ráküldöm a fent nevezett file-okat, és láss csodát a jelenség ugyan az, mint a másiknál, annyi előrelépéssel, hogy sokkal kevésbé szaggat, mint a másik, de az Óz ezen is nézhetetlen...
Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy ilyen árfekvésű készüléknél ezt megengedheti magának az asus... :W
Most visszaviszem, megpróbálom visszakapni a pénzemet és veszek egy MED800X3D-at, és messze elkerülöm ezentúl az asus-t, mint márkát...
Na csak ennyit szerettem volna megosztani az itt felbukkanó fórumtársakkal...
:R :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#102) tylerddd válasza s7evcsenko (#101) üzenetére


tylerddd
veterán

Szép. Gondolom 3D-s BD lemezek azért nem produkáltak ilyet, csak az iso-k?!

Amúgy meg érdekes kérdés ez az iso dolog. Ugye elvileg ez törött cucc, nem is értem, h miért kerül bele ennek a lejátszási lehetősége a Media Playerekbe, ha mindenki a szerzői jogról papol?! Azt gondolják, h én veszek egy eredeti BD-t és azt berippelem magamnak és úgy nézem, h a lemez ne kopjon?!

Én max ilyen 3-4-5GB-os mkv-t adok neki, de legtöbbször csak sima 2GB-os avikat. Azokkal remekül működik, a BD lejátszás pazar és az analóg sztereó kimenete is. Amire nekem kell bőven jó. Bár lehet, h ezeket egy 10-15k-val olcsóbb LG vagy Samsung lejátszóval is meg tudnám csinálni.

Fagyni amúgy nekem is szokott vagy legutóbb pl. egyszerűen nem tudtam bekapcsolni. Tápkábel ki-be és megoldódott a gond, de azért ez tényleg ciki egy kicsit ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#103) s7evcsenko válasza tylerddd (#102) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem sincs semmi gondom semmi más formátummal, de én pont azért vettem ezt, mert ez elvileg tudja a 3D BD ISO-kat, és van beépített Optikai meghajtója is, így két legyet ütök vele egy csapásra...
Semmi gond nem lenne ezzel, ha nem szerepelne a támogatott formátumok közt, csak akkor nem ezt veszem. :B

Amúgy meg arra amire Te használod, szerintem is elég lenne egy fele vagy harmad ennyibe kerülő vas is... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#104) tylerddd válasza s7evcsenko (#103) üzenetére


tylerddd
veterán

"Amúgy meg arra amire Te használod, szerintem is elég lenne egy fele vagy harmad ennyibe kerülő vas is..."

47k volt, szóval harmadannyiba kerülő cucc már kicsit túlzás, de egy 25-30k-s akár ... Amúgy a filmek nagy része lemezre kerül nálam, szóval divx lejátszásnál is ki van használva az optikai meghajtó, meg van azért pár BD lemezem is. Viszont ez a gép valszeg több formátumot ismer, mint az olcsóbb modellek és sorozatokhoz néha elég érdekes formátumokban jutok hozzá :DDD A koaxiális audiokimenetet is nagyon szeretem, mert a hangrendszerembe így bele tudom kötni és azon megmaradnak konzolnak, tévének az optikai bemenetek. Pl. ez is kitétel volt, h legyen rajta koaxiális (LG, Samu,Sony gépein nem igazán van), így nem kell dugdosnom a kábeleket vagy optikai elosztóval szórakoznom. Nem beszélve a HDMi kimenetről a hangnak, ami hangrendszer váltása esetén is jól jöhet majd. Szóval az azonos árban lévő BD-játszókat szerintem simán veri.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#105) s7evcsenko válasza tylerddd (#104) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Így valóban jogos... én már nem is emlékszem mikor írtam ki filmet utoljára lemezre... :B
3db BD lemezem van, de valószínűleg megleszek nélkülük is. :))

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#106) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok :) Kérdésem lenne a készülékkel kapcsolatban :)

high level 4.1 alatti, feletti mkv-kat lejátssza a készülék? Akadozás mentesen?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#107) New PacMan


New PacMan
csendes tag

Aki ezt a lejátszót akarja venni, és nem szereti, ha szaggat, és akadozik a film, akkor keressen más típust. Ez a játékos minden formátummal szaggat függetlenül a média típusától, és attól is, hogy milyen a forrás (DVD, HDD, Hálózat) A képe gyönyörű, de az Asusnál valamit elcsesztek. Az adatlapon is írják, hogy mkv-nál max 15mbps bitsűrűséget képes kezelni, de sajnos a kisebb bitsűrűségen is szaggat. Lehet, hogy csak valami firmware baja van, de az ASUS nem nagyon ad ki új firmware-t az utolsó 2012.09.18-i.

(#108) bmw320d4 válasza New PacMan (#107) üzenetére


bmw320d4
csendes tag

Gyenge benne a processzor, ezt a márka szervizben mondták, vissza is vették tőlem.

(#109) mayday00 válasza bmw320d4 (#108) üzenetére


mayday00
őstag

Használhatatlan a készülék gyakorlatilag?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#110) sajnos gagyi válasza Dam6 (#3) üzenetére


sajnos gagyi
újonc

Kaptam egy masinát nemrég. Van egy NAS hálózati adattárolóm (D-link share center) nem látja a filmeket rajta ez botrány. Az ékezetes filmfeliratokat nem kezeli, olvashatatlan az egész. A képjavítója tényleg jó, de médiaplayer-nek ne nevezzük.

(#111) laposhus


laposhus
csendes tag

Mi a helyzet.... Az utolsó néhány poszt nagyon lehúzta a lejátszót.
Tényleg ennyire nem kezeli az ékezetes srt feliratokat? Mit csinál, nem csinál velük?
BD 3D iso fájlokkal másoknál mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#112) tylerddd


tylerddd
veterán

Hmm, egyre többször fordul meg a fejemben, h ezzel a lejátszóval most nem jó boltot csináltam.

1. Én csak pár gigás avikat, mkv fájlokat adok neki, azokat remekül viszi
- ezt egy fele ennyibe kerülő BD játszó is tudta volna

2. A BD lemezeket is tökéletesen viszi
- ezt egy fele ennyibe kerülő BD játszó is tudta volna

3. Viszonylag sokszor lefagy, nem reagál a lejátszón lévő gombok megnyomására
- ezt talán mellőznöm kellett volna egy fele ennyibe kerülő lejátszón

4. Tegnap, mintha megszállta volna valami, fogta magát és bekapcsolt, kinyitotta a tálcát. Kikapcsoltam, megint elindult magától. Harmadik alkalommal úgy hagytam, pár perc múlva magától visszahúzta, de nem kapcsolt ki. Éjszakára kihúztam.
- ezt talán mellőznöm kellett volna egy fele ennyibe kerülő lejátszón

Lényeg a lényeg: imádom a világító távirányítót, mindent megevett eddig, amit adtam neki, gyorsan betölti a BD lemezeket, fontos volt anno a vásárláskor a digitális koaxiális kimenet, h a hangfalaim optikai bemenetei szabadon maradjanak másnak, amin nincs koaxiális. És inkább egy média playert akartam BD olvasóval, mint BD lejátszót média playerrel. De ezekkel a kis hülyeségekkel elveszi a kedvem magától. Remélem ez a tálcanyitogatósdi csak pillanatnyi elmezavar volt és elmúlik.

Nem tudom sajnos jó szívvel ajánlani a terméket, mert ezek a hibák szerintem mindenkit zavarnának. Eladni sem akarom ilyen formában, mert korrekt eladóként sem tudnám jó lelkiismerettel odaadni senkinek. Bele se merek gondolni, h azoknál mi lehet, akiknél még a komolyabb fájlok lejátszása sem megy ... :O

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#113) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok!

Ezen lejátszó vásárlásán gondolkodom, de az itt olvasottak elbizonytalanítanak. Sajnos akárhogy is nézem ez lenne nekem a tuti lejátszó, optikai meghajtóval és komponens kimenettel. Nézelődtem én is egyéb BD DVD lejátszók között, de amin komponens van az vagy nagyon régi, vagy magasabb árszegmensbe tartoznak. Sajnos a tévém egy régi Pana plazme, hdmi csatlakozóm nem lévén venném meg ezt a lejátszót.
Igazából a BDS-500-at néztem.
Akinek vagy 500 vagy 700 van az meg tudná nekem mondani, hogy az usb billentyűzeteket kezeli, illetve csak saját wifi dongle jó hozzá, vagy esetleg valami más is?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#114) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Most már kezd nagyon idegesíteni ez a tálca mizéria. Ha gondol egyet ez a sz**, fogja magát, bekapcsol stand by-ból és elkezdi ki-be húzogatni a tálcát. Akár filmet is nézhetek külső meghajtóról, akkor is. Azt még nem próbáltam, h BD vagy bármilyen más lemez lejátszásakor megjátssza-e ezt.

Mi lehet a baja?! Ami esetleg számíthat, h van olyan alkalom, amikor kitolja a tálcát és úgy marad. Ilyenkor csak távirányítóról tudom becsukni, a lejátszón lévő gombbal nem. De az esetek 99%-ban ki-be mozog a tálca, akár 2-3 percig is. Rohadt idegesítő.

Vidéki vagyok, netről vettem és nem nagyon van kedvem küldözgetni, pedig garancia van még rajta. Szerintetek visszaküldjem?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#115) viera válasza frigoo (#113) üzenetére


viera
őstag

Helló.
A lejátszóról,leírom az én tapasztalataimat.
Nekem egy ideje már van egy 500-as,de csak mostanában tudtam rendesen letesztelni.
Nem értem ezt a szaggatás dolgot,hozzáteszem az elején nekem is ez volt a bajom,hogy nagyon szaggatott a kép.Már nem tudtam mit tegyek,hát átállítottam a tévérendszer beállítást PAL-ról NTSC-re és megszűnt minden szaggatás. :W Viszi a BLU-RAY filmeket lemezről,HDD-ről is mindenféle szaggatás és akadás nélkül.Szerintem ezért az árért nagyon jó lejátszó.Nem beszélve,hogy a CINAVIA védelmet nem érzékeli,szemben az összes többi BLU-RAY lejátszóval.A képminőség is nagyon jó,talán az a negatívum,hogy egy kicsit hangos a mechanikája.Ezen kívül nagyon jó lejátszó,minden formátumot visz rendesen.

üdv :R

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#116) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Nemrégiben szemet vetettem erre a lejátszóra, de aztán a topikot végig olvasva kétségeim támadtak :B
Pár sorba összeszedném mit várnék tőle, kérem akinek van segítsen a döntésben.

- Jelenleg van egy Denon 1740-es DVD lejátszóm, és egy WDTV Live media playerem. Ebből a két eszközből szeretnék egyek kovácsolni.

- BluRay valószínűleg nagyon ritkán lenne. Néha DVD video és audio (CD és DVD). Legtöbbet zene illetve film lejátszásra használnám, hálón keresztül a NAS-omról.

- Formátumok tekintetében szinte kizárólag flac és mkv. Mkv-ből 1080p-sek max 15Gb-os fileok.

- Megjelenítők: Panasonic TX-L42E30E TV és egy Infocus X9 projektor. Tehát ebből kifolyólag a 3D engem nem érdekel.

- Hang tekintetében nekem csak stereo kell és abból is csak az analóg kimenet.

Szerintetek érdemes beruháznom erre? A WDTV-hez képest előrelépés? A 700-as mindkét kimenetén ad képet? Tehát akár még egy HDMI elosztót is meg tudnék spórolni? Alternatíva lehet még egy HTPC is, de árban az már igen húzós lenne, főleg úgy, hogy esztétikus legyen a megjelenése is. Esetleg hasonló képességekkel rendelkező készülék létezik hasonló áron? Mondjuk olyan max 50k-ig.

:)

(#117) frigoo válasza Az-X (#116) üzenetére


frigoo
aktív tag

Szia!

A fent vázolt konfigurációban szerintem nem érdemes lecserélned, a készülék nem fogja kiváltani a rendszeredet. Nekem is van itthon egy Wdv Live lejátszóm, ahhoz képest nincs előrelépés, sőt inkább visszalépés lenne. Lássuk sorjában:

- A két eszközből nem tudnál egy eszközt kovácsolni. Az egész a DLNA funkciója körülményesebb és nehézkesebb, mint a Wd-nél, ahol komplett hálózati eszközök megosztásai látszanak, nem csak a DLNA streaming. Nekem WiFi kapcsolattal bizonytalan a DLNA, csak kis méretű avi esetleg mkv fileok mennek át. Kábelen lehet jobb lenne a helyzet. A BD része a lejátszónak korrekt, viszonylag gyors, azzal nincs gond.

-NAS-ról szerintem a megadott méretű és típusú fileokat csak vezetékes kapcsolattal viszi át.

-Megjelenítővel nem lesz gond, szép képe van az eszköznek az a Quodeo chip tényleg tud valamit, ugyanez érvényes a hangra. Viszont a 700-as másodlagos kimenete csak HANG kimenet, elkerülve ezzel az erősítőbe menő kábelrengeteget, tehát két megjelenítőt nem tudsz meghajtani vele.

Szerintem korrekt eszköz, én a WdTv melé vettem nem helyette. (Pontosabban egy DVD player helyett van.)
Azért a WD szerintem gördülékenyebb, szebb a menüje, jobb a hálózatkezelése. A Youtube kliens például az ASUS-ban konkrétan nem működik. A netrádió az jó, azt használom, a többi kuka. Lassú, körülményes. A formátumtámogatása jó, talán egy filmnél találkoztam nem támogatott formátum felirattal. A feliratokat korrektül megjeleníti, nem kell gépen konvertálgatni, max. az eszközön váltogatni a karakterkódolást, ha nem jelennek meg jól az ékezetes karakterek. Szerintem az 500-ast érdemes megvenni, ha nincs HDMI-s hangrendszered és vezetéken tudsz neki hálózatot adni. Amikor én vettem akkor az 500-as 30k körül volt, a 700-as 38k. Ha most venném, akkor 500-astv vennék, annyit megér egy korrekt DVD&MédiaPlayer kombó.

(#118) Az-X válasza frigoo (#117) üzenetére


Az-X
őstag

Szia!

Köszönöm a kimerítő választ. Nálam a WDTV is DLNA-val megy, mert a hálózati megosztást valamiért nem tudja megnyitni. Hiába írom be a felhasználónevet jelszót, nem lép be. A laptopommal is ugyanezt csinálja.

A hálózat vezetékes, mert a NAS és a lejátszó között van kb fél méter :)

Akkor amit én levontam... WD vs ASUS... a WD menüje szebb, használata könnyebb, az ASUS képe hangja szebb, a lejátszandó fileok között nem válogat egyik sem különösebben. (youtube meg net rádió nekem nem szükséges, nem használom).

Mellé semmiképp nem venném csak a kettő helyett. Mellé tökéletesen jó a mostani Denon is.

28+áfáért találtam most 500-ast. Még alszom rá párat aztán meglátom. Esetleg ha van még valakinek eltérő, kiegészítő véleménye, szívesen olvasom.

:)

(#119) Az-X


Az-X
őstag

Ma megérkezett az 500-as, este kipróbálom, majd írok róla :)

:)

(#120) Az-X


Az-X
őstag

Valami kaka van a palacsintában. 1080p-s tartalmakkal akad. 720p-seket nagy duzzogva lejátssza, de ott is bibi van. Mintha valami képjavító algoritmus próbálna belenyúlni a lejátszásba. Főként a bőrön jelentkezik, szemcsésedés szerű. Amúgy 1080p-nél ilyenkor akad meg. Mi ez? Ki lehet valahogy kapcsolni? Nehogy már a 8-10Gb-os 1080p-s mkv fileokon is megakadjon!!!

:)

(#121) IdPezzo válasza Az-X (#120) üzenetére


IdPezzo
csendes tag

Az-X, megoldódott az akadozás?
Paraméterei, tudása és ára alapján nem látok más gépet, ami céljaimnak megfelelne. Ha akár egy egy kis macerával is megfelelő működésre bírható, ezt venném, de ha nem, akkor inkább várok valami megbízhatóbbra.

[ Szerkesztve ]

IdPezzo

(#122) Az-X válasza IdPezzo (#121) üzenetére


Az-X
őstag

Nálam akadozik továbbra is... sajna ez a topik meg döglött :( Próbálok külföldi oldalakon megoldást találni, de egyelőre nincs kilátás... Van aki az egekig magasztalja, van aki a pokolba kívánná ezt a lejátszót. Valószínűleg akik a pokolba kívánják valamit nem jól csinálnak. Úgyhogy egyelőre türelmesen várok. Volt évekkel ezelőtt ASUS HDP-R3-as lejátszóm, azzal nem voltak ilyen gondok. Csak nem visszafelé fejlődik az ASUS.

:)

(#123) Az-X


Az-X
őstag

Szóval a konkrét hiba... a lenti két kép egy 1080p-s mkv fileból származik. Az elsőn a Panasonic TX-L42E30E TV-m beépített média lejátszójával nyitottam meg, a másodikon az ASUS BDS-500-zal. Az érdekes az, hogy a TV playere akadás nélkül, gyönyörűen játssza, az ASUS kifekszik tőle.

Panasonic TX-L42E30E TV

ASUS BDS-500

[ Szerkesztve ]

:)

(#124) IdPezzo válasza Az-X (#123) üzenetére


IdPezzo
csendes tag

Hát ez elég gáz...
Nekem 3 éves Samsung LCD Tv-m van, az is mindent lejátszik, ami a speckójában benne van (pl. bármilyen MKV-t).
Az ASUS-ra azért gondoltam, mert úgy is haldoklik a régi DVD játszóm, és kellene, ami a lemezeken kívül lejátszik DVD és BD mappákat vagy ISO-t, valamint FLAC-ot is, amit a TV nem tud.

Ha találsz valami megoldást, írjál.

Köszi

IdPezzo

(#125) IdPezzo válasza Az-X (#123) üzenetére


IdPezzo
csendes tag

Hát ez elég gáz...
Nekem 3 éves Samsung LCD Tv-m van, az is mindent lejátszik, ami a speckójában benne van (pl. bármilyen MKV-t).
Az ASUS-ra azért gondoltam, mert úgy is haldoklik a régi DVD játszóm, és kellene, ami a lemezeken kívül lejátszik DVD és BD mappákat vagy ISO-t, valamint FLAC-ot is, amit a TV nem tud.

Ha találsz valami megoldást, írjál.

Köszi

IdPezzo

(#126) szero77


szero77
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Akadozással kapcsolatban: a lejátszó csak a bluray lemez és a bluray iso formátumnál kezeli a 24p-s lejátszást, más formátumoknál (mkv,dvix,avi stb) pedig nem. Ezeket azért nem támogatja és nem is fogja, mert ezeket a formátumokat kalóz verziónak minősíti az ASUS. Ez a hivatalos válasz . Egy kis kibúvó, ha az mkv-t átkonvertálod iso-ba , akkor lejátsza rendesen.

(#127) Az-X válasza szero77 (#126) üzenetére


Az-X
őstag

Magyarul ezzel a lejátszóval nem lehet mkv fileokat normálisan lejátszani? Ha ez így van azonnal követelem vissza az árát az ASUS-tól mert ugye a leírásban fel van tüntetve ez a formátum is. Nem biztos, hogy minden mkv kalóz videó. Ilyen alapon nem lehet megtagadni ezt a funkciót a felhasználóktól. Főleg nem úgy, hogy fennen hirdetik, hogy szinte minden ismert formátummal megbirkózik.

:)

(#128) szero77


szero77
csendes tag

Azzal indokolták, hogy a 24p a bluray formátum szabadalma, csak ott használható hivatalosan. És sajnos ebben igazuk van.

(#129) Az-X


Az-X
őstag

Fejlemény...

Ugyanezt a filmet áttettem egy pendrivera, így nem akadozik. Viszont továbbra is totál pöttyös a kép. Ez azért érthetetlen mert ódákat zengenek a képminőségről. Ehelyett valami szőrös ratyit kapok.

A kép még egyszer, van valakinek ötlete, mitől lehet ez?

link

[ Szerkesztve ]

:)

(#130) Az-X válasza Az-X (#129) üzenetére


Az-X
őstag

További fejlemény... egyre inkább azt kell hinnem, hogy valamit nagyon elnéztek ennek az eszköznek a DLNA részében. Flac formátumú zenék lejátszásánál kb 10-15mp egy számléptetés. Hálózatos használattal van valakinek pozitív tapasztalata?

:)

(#131) IdPezzo válasza Az-X (#129) üzenetére


IdPezzo
csendes tag

1. BD mappát és/vagy ISO-t próbáltál USB-ről?
2. Minden MKV ilyen ratyi?
3. Az akadozás csak DLNA-ról jelentkezik?
4. FLAC lejátszás/léptetés USB-ről rendben megy?

IdPezzo

(#132) Az-X válasza IdPezzo (#131) üzenetére


Az-X
őstag

1. Sem BD mappa sem pedig ISO nem érdekel engem. Kizárólag MKV fileokat szeretnék lejátszani. De persze egy teszt erejéig letölthetek egyet. Amúgy nem próbáltam még.

2. Igen amit eddig próbáltam mind szebb, simább a TV beépített médialejátszójával.

3. USB-ről csak egy filmet próbáltam. Nekem nem cél az USB, mert van egy 3Tb-os NAS-om (D-Link DNS-320L). A korábbi WD TV lejátszóm gyönyörűen lejátszott mindent erről a NAS-ról (DLNA-val is). Tehát erről az oldalról biztosan nem korlátos a dolog. Délután megpróbálok még másik filmet is pendrive-ról. Csak ugye jó időbe telik mire egy 10Gb-os file átmászik rá.

4. FLAC lejátszást is megpróbálom délután. Közben majd figyelem a NAS-on a hálózat sebességét, illetve a NAS terheltségét. De a FLAC lejátszásnál sem megoldás az USB, mert több 100Gb-nyi zeném van. Nem lenne túl elegáns rohangászni minden zenehallgatás előtt egy pendrive-val. Elvégre erre találták ki a hálózatos lejátszókat.

:)

(#133) s7evcsenko válasza Az-X (#132) üzenetére


s7evcsenko
addikt

nekem 700-asom volt, de a 3d iso-n kivul semmivel nem volt gondja.
3db is jart nalam mert csereltettem oket, de a 3d iso-t egyik sem ette meg akadas nelkul.
Viszont az mkv-t akadasmentesen jatszotta...
Fura amit az asus irt, szerintem a 700-as tamogatta a 24p-t... feltunt volna ha nem ugy lett volna... eleg sokaig volt nalam.
A kepe pedig tenyleg gyönyörű volt...
Nalad valami mas gond lehet.
Mondjuk en usb-n kotottem ra a winyot, nem nas-on.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#134) Az-X


Az-X
őstag

Megcsináltam a teszteket. Az eredmény... szerintem valami el van szúrva a DLNA részében. Az 1080p-s mkv fileok lejátszásánál, és a flac trackek váltásánál is 100%-ra terheli a NAS prociját. Eközben a hálózat nincs terhelve, 5-10Mbitre csak. A WDTV ilyet nem csinált.

1, Szereztem BD50-es anyagot. NAS-ról akad kb olyan 4-5 másodpercenként, 1-2 másodpercre. Pendriveról tökéletesen megy. A képminőség is tökéletes.

2, Jó pár 1080p-s MKV-t megnéztem eddig mind beratyisodott, és ez jelentkezik pendriveról is. 720p-nél nem vettem észre.

3, Az akadozás csak DLNA-ról való lejátszásnál jelentkezik. Ott sem minden filmnél, 720p-sek nagyjából rendben vannak, bár azokból is volt ami megakadt. Ha laptopomról megy Mezzmo-val, akkor nem akad. A C2D T9400-as (2,53GHz) procimat olyan 40-50%-ra terheli.

4, A flac lejátszás nem okoz terhelést DLNA-ról, viszont mint említettem track váltásnál 100%-ra terheli a NAS prociját. Pendrive-ról minden pillanatok alatt történik.

:)

(#135) -=MrLF=- válasza s7evcsenko (#133) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

A 3D nélküli Blu-ray iso-kat menüvel együtt lejátssza hálózatról? Menüből lehet extrákat választani stb.?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#136) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Utána olvastam korábbi cikkekben a készüléknek az igaz, hogy nincs NFS és SMB támogatás, hálózatról csak DLNA-val lehet lejátszani? A NAS-on megosztott könyvtárat kikeresve nem működik?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#137) s7evcsenko válasza -=MrLF=- (#135) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem probaltam halozatos lejatszast...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#138) Az-X válasza -=MrLF=- (#136) üzenetére


Az-X
őstag

Nem találtam olyan funkciót, hogy bármilyen egyéb módon lássa a NAS-t. Szerintem csak DLNA, de azért még keresgélek, hátha...

:)

(#139) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Még egy kérdésem van, ha rádugsz usb-s hdd-t azt látod a hálózatból, lehet rá másolni?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#140) Az-X válasza -=MrLF=- (#139) üzenetére


Az-X
őstag

Nem fog látszani, ez nem egy NAS.

:)

(#141) s7evcsenko válasza -=MrLF=- (#139) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem állítom biztosra, de szerintem én láttam a számítógépről a rádugott winyót és pendrive-ot...
Ám az is lehet, hogy az már a MED600-as volt, és keverem a kettőt... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#142) Az-X


Az-X
őstag

Megpróbáltam azt, hogy a NAS filerendszerét belehúzom a laptopon a Mezzmo-ba, de a fő könyvtáron kívül más nem látszik :( Sem alkönyvtárak, sem fileok. Pedig mikor behúzom végig nyálazza, számolgatja, hogy hány file van. Illetve a Mezzmo kezelőfelületén látszanak is a teljes filerendszer. De ez nem a lejátszó hibája, mert ha laptopról nyitom meg a Mezzmot mint media eszközt akkor sem látszanak a tartalmak. Van valakinek ötlete mitől lehet ez?

:)

(#143) IdPezzo válasza Az-X (#134) üzenetére


IdPezzo
csendes tag

Külföldi fórumokat, teszteket elolvasva (meg itt a fórumon is olvasva azért jókat is az MKV képminőségről), megvettem. Én csak USB-ről használom, így a DLNA-t nem próbáltam
Első tapasztalatok:
1080p-s MKV: van amelyik kifogástalan, van amelyik "ratyi", u.az a jelenség, mint Nálad. Úgy látom, hogy amelyik lejátszás közben kifogástalan, annál is előfordul, hogy leállítva - kimerevítve - kiszőrösödik a kép.
A Samsung TV saját lejátszóján az ASUS után szinte SD-nek tűnik az 1080p, olyan lágy (eddig tökéletesnek hittem), pedig az ASUS alapbeállításon az élesítés a legkisebb fokozaton van. Nekem a jelenség "túlélesítésnek" tűnik, ha Photoshoppal túl sokat élesítek egy fényképen, az mutat hasonló jelenséget.

Másik probléma: egyes fájloknál nem működik a gyors "előretekerés". Ha megpróbálom, lefagy az egész, és csak a lejátszó teljes ki-bekapcsolásával lehet újraindítani. A jelenség az adott fájloknál konstansan ismétlődik.

Jó tapasztalatok: tökéletesen játssza a DVD és BD mappákat (3D-t nem próbáltam, a TV.m nem 3D-s).

Összességében, nem tudom, hogy jó vétel volt-e...

IdPezzo

(#144) Az-X válasza IdPezzo (#143) üzenetére


Az-X
őstag

"Megnyugtató", hogy nem az én példányom az egyedüli... ;]

Viccet félre téve, nekem is pontosan vegyes érzéseim vannak. Ha a DLNA-ra lesz valami olyan megoldás amivel ha kompromisszumokkal is, de használható a kütyü, akkor nekem marad. Az USB-zés túl körülményes, szóval ha csak arról fog menni akkor repül.

Az azért elég szánalmas, hogy mindenhol hasra esnek a képminőségétől, és akkor ilyen idióta hibája van. Mondjuk ki nyíltan, amit az 1080p-s MKV filmeknél látunk tőle az egy nagy rakás sz@r! Már az összes menüt végig nyálaztam, de nem találtam rá megoldást. Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem, és ha megjavul tőle visszaszívom az előzőt :D

:)

(#145) Az-X válasza s7evcsenko (#141) üzenetére


Az-X
őstag

Még egyszer, mielőtt hiú ábrándokat kergetne -=MrLF=- fórumtársunk.
Picit nyomatékosabban: Nem fog látszani, ez nem egy NAS!!!

:)

(#146) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Nemrég vettem egy Asus BDS 500-ast,eddig meg voltam vele elégedve,az igényeimnek megfelel.De.Pár napja,ha lemezről nézek filmet hangosan elkezd zúgni egy idő után,mintha valami venti kapcsolna be benne.Az első filmnél,szóval nem hiszem,hogy túlmelegszik.Amúgy van ebbe ventillátor vagy más okozhatja?
Nem olyan szépen zúg,mint pl egy pc hűtője,hanem jóval hangosabban,zavaróan.
Volt valakinek esetleg hasonló tapasztalata?

(#147) Az-X válasza Crockett75 (#146) üzenetére


Az-X
őstag

Nincs benne ventilátor. Minden lemezzel ezt csinálja?

:)

(#148) Az-X válasza Az-X (#144) üzenetére


Az-X
őstag

Nos Hölgyek, Urak! Hajnal fél kettő körül kínkeserves küzdelem után felment a NAS-omra egy Twonky Media Server. Amivel végre sem a filmek nem akadoznak, sem pedig a flac lejátszás track váltáskor.

Egyelőre nem akarom elkapkodni, van még harminc napom próbálkozni. Ha minden rendben akkor 15€-t megér még a móka :) Szóval most nyüstölöm, tekergetek, próbálok majd nagyobb bitrátájú anyagokat is... a fejleményekről későbbiekben még beszámolok.

Ha valaki tud a "képszőrösödésre" megoldást, azt még szívesen fogadom :)

:)

(#149) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Én most vettem egy BDS-500-ast, de nem akar együttműködni az 1 TB-os desktop hddmmel, amit egy USB rackben tartok.

Mi lehet a probléma? Egy mezei LC Power rack, USB2-es, saját táppal, hiába dugom a lejátszóra, nem reagál, pendrive-okat gond nélkül kezeli.

Let the Zone take me if I am.

(#150) IdPezzo


IdPezzo
csendes tag

Na, kezdek meggyőződni arról, hogy ez tényleg egy rakás sz@r.
Egy kicsit játszogattam vele, és egyre több problémája van. Ha nem egy márkás cuccról lenne szó, akkor is bosszankodnék, de egy ASUS, és ennyiért...
1. MKV film "szőrösödése" nem oldódott meg. Nem minden MKV-nál jelentkezik, de akkor is.
2. Felirat (srt) használhatatlan (két filmmel próbálkoztam). Bármelyik beállítással. Vagy nem írja ki az ékezetes karaktereket (nemhogy "kalapos ű és ő", de tejesen kihagyja az á, é stb. betűket, vagy - más kódolással - valamilyen kínai karatkert tesz be helyettük.)
3. Bizonyos fájloknál gyorstekerésre kifagy, újra kell indítani a készüléket.
4. Legutóbb egyáltalán nem kapcsolt ki. Azt üzente "HELLO", és úgy maradt. Semmilyen gombra nem reagált. Megoldás: hálózati csatlakozó ki-be. :W

Ahogy nézem az ASUS fórumait, mindenki a fejét veri a falba, mert a terméktámogatás is zéró. Legutolsó fw frissítés 2012 szeptember.
:(

IdPezzo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.