Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Ha a lemezeket és az ISO 3D tartalmakat is lejátssza akkor szerintem rendben van az ára. Ezt jelenleg csak 2 külön készülékkel vagy htpc-vel lehet megoldani, azok viszont drágábbak és jóval körülményesebbek.

(#2) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Az lehet, hogy a lejátszó jó képet ad, viszont a fényképező gyanánt használt eszközt sürgősen le kell cserélni. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) Dam6


Dam6
tag

Arról nincs szó, hogy akár DVD, akár Blu-ray ISO-t, vagy mappát lejátszana, tudtommal ezek csak optikai lemezről mennek. Hálózaton csak DLNA-t tud, így onnan sem fogja ezeket (se) vinni, illetve számos más formátumot. Szerintem ez egy asztali Blu-ray lejátszó némi médialejátszó képességgel, de nem hálózatos lejátszásra, vagy Blu-ray HDD-ről történő lejátszására való. De javítsatok ki, ha tévedek!
Ha pedig egyre több lesz a Cinavia védett BD lemez a boltokban, és ezek miatt a firmware-be belekerül ez a védelem, akkor már a médiafájlok sem fognak működni rajta, ha azok védett lemezről származnak. Jelenleg nincs értelme emiatt az optikai lemezeket és médiafájlokat is lejátszó megoldásoknak, illetve kár várni új ilyen eszközre, ahogy ITT olvastam :(

[ Szerkesztve ]

(#4) lorinser válasza Dam6 (#3) üzenetére


lorinser
senior tag

"Támogatott a 3D ISO-fájlok lejátszása, teljes Blu-ray menürendszerrel, mégpedig úgy, hogy a teljes menükezelés beépítve érkezik, vagyis visszajátszhatók a kedvenc jelenetek és részek, illetve kiválasztható a kívánt nyelv a feliratok listájából."

Szerintem a DVD ISO sem gond neki, bár erről valóban nincsen szó.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#5) matteo_szg válasza Dam6 (#3) üzenetére


matteo_szg
őstag

Simán megy külső HDD-ről a BD ISO, legyen akár 3D-s. Próbáltam, örültem is ennek a funkciónak. :)

jupiiii

(#6) McDog


McDog
aktív tag

Valami egyszerű böngészőt belerakhattak volna, de így is jónak tűnik.

(#7) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Külföldi fórumokon sokan panaszkodtak a működésre korábbi firmware verziókkal. Először én is felkaptam a fejemet, mert elvileg megérhetné amit papíron tud és ami benne van. Az a kérdés mennyire gyakran lesz frissítve a szoftveres oldal.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8) Dam6 válasza matteo_szg (#5) üzenetére


Dam6
tag

Köszi, akkor ezek szerint csak hálózaton nem.

(#9) gyiku


gyiku
nagyúr

3kg! mi van benne?

hüllő

(#10) Dam6 válasza McDog (#6) üzenetére


Dam6
tag

De bárki tud bármit is erről a chipről, ami ebben van? Ehhez (Marvel) ki és mióta fejleszt? Nem is hallottam még Marvel médiaprocesszorról, így eléggé szkeptikus vagyok a kiforrottság és a hozzáértés kapcsán. Illetve azt látom külföldi tesztekben, hogy a BD USB-ről akadozik. Illetve nem gigabites a hálózati vezérlő. Olvasok még DTS-HD MA hangproblémáról is, 10 hónappal a megjelenése után. ITT meg azt írja valaki, hogy 1 óra elég volt neki, hogy rájöjjön, milyen rossz, és az elmúlt két évben használt 20 hálózati lejátszója közül ez a legutolsó :) De van ezért aki elégedett vele ott is.

[ Szerkesztve ]

(#11) Angel1981


Angel1981
veterán

Egy újabb ASUS cucc, ami tetszik! :R

Egyébként már tényleg 25 ezer környékén lehet BR lejátszót venni? Le vagyok maradva! :)

(#12) matteo_szg válasza Dam6 (#10) üzenetére


matteo_szg
őstag

Valóban csak 10/100-as az Ethernet, ámde USB-ről nálam nem akadt egyetlen BD sem.

jupiiii

(#13) elefant válasza Dam6 (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Hát a Marvell ezer éve foglalkozik ilyesmivel, egy csomó gyártó (pl. onkyo, pioneer, oppo, stb) integrálja a termékeibe

(#14) elefant válasza Angel1981 (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

láttam már húszért is belépő szintűt

(#15) FefeeX


FefeeX
veterán

Azért azt megnézném, hogy lejátssza a BD 3D ISO-t. Több okból is. Jelenleg nem ismerek egy lejátszót sem, ami erre képes lenne, ezt az új Popcorn- és Dune lejátszókba rakták volna bele, ha nem jött volna az új korlátozás a cinavia rendszerrel...
Tehát, ezentúl ami lejátszaná az ISO-t az sem fogja, mert a BD 3D-k mind rendelkeznek Cinavia másolásvédelemmel. És mint a cikk is írja, olyan lejátszót meg nem árulhatnak ami nem rendelkezik ezzel.

(#16) blackydan


blackydan
senior tag

Nem rossz cucc, az ára sem olyan vészes :K

(#17) Gabor970 válasza FefeeX (#15) üzenetére


Gabor970
addikt

még nem volt olyan védelem, ami alól ne bújt volna ki pár gyártó, majd követték a többiek is....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#18) kromatika


kromatika
veterán

jó cucc.szívesen elfogadnám :K

(#19) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

hmm vajon ra lehet e varazsolni az xbmc-t? Merthogy a UI eleg gyatranak tunik nekem :(

(#20) hpeti2


hpeti2
aktív tag

A kompozit kábel ma már eléggé szánalmas és nem éppen a Brandet erősíti. Inkább semmit se adtak volna mellé.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#21) GIJoe


GIJoe
addikt

mondjuk egy Oppot nem adnék érte...

(#22) Warter


Warter
őstag

A hálózati támogatás szánalmas az, hogy képesek voltak kihagyni mind az NFS, mind az SMB támogatást 2012-ben az egy röhej. Nem is értem, hogy aki ezt megálmodta, hogy gondolta ezt. Ezt a gépet inkább a BD lejátszók kategóriába kellene sorolni, mint sem a média lejátszósba. Ott viszont lehet kevés lesz a a Qdeo chip és az ára is elég riasztó. Ennyi pénzért inkább veszek egy középkategóriás Piot.

(#23) kekegsm


kekegsm
őstag

"ízléstelen, aranyszínű matrica már sokkal inkább – ám ez szerencsére egy kis ügyeskedéssel eltávolítható."

Ezen sokáig röhögtem, de így jobban hangzott volna:

"ízléstelen, kartonpapírszínű doboz hungarocellel kitömve már sokkal inkább – ám ez szerencsére egy kis ügyeskedéssel eltávolítható."

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#24) hibavissza válasza FefeeX (#15) üzenetére


hibavissza
veterán

hehe, ez a szoni felülmúlhatatlan abban, h megszivassa magát. még egy szög a szaros blúréjük koporsójába

(#25) DarkByte


DarkByte
addikt

"jó minőségű FLAC és a tömörítésmentes WAV fájlokkal is megbirkózik"

Ez csak nekem képzavar ez a mondat? Olyan mintha a FLAC-ot kiemelné a WAV-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#26) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Majom ügyességével terveznek grafikus felhasználói felületet az Asus-nál.

Szerintem bármikor tudnának ingyen letölteni a deviantart-ról egy frankó mai kor ízlésének megfelelő GUI sablont. De nem. Jó ez még pár évig. Végül is miért is lenne szempont az, hogy amit használok, azt milyen felületen keresztül manipulálom. :O

(#27) DarkByte válasza DarkByte (#25) üzenetére


DarkByte
addikt

És elírtam mert azt akartam hogy a WAV-ot értékeli fel a FLAC-hoz képest... öö.. mind1. :W

(#28) slashing


slashing
senior tag

szóval 10/100 ethernet, usb 2.0, se samba se nfs, se internetről lehúzott információk 2012-ben de inkább már 2013-ra, irtózatosan gagyi felület, ez minden csak nem médialejátszó, egy drága blu-ray lejátszó esetleg de nem médialejátszó eszköz az tuti...

(#29) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Nos szerintem is ha az ember már vesz egy ilyen kategóriáju gépet ilyen árfekvésbe, akkor megnéz több fajtát is. Ennyiért már lehet venni komolyabb kialakításban is gépet. Egyépként nem rossz próbálkozás de még ehez a piachoz kevés, ilyen követelmények melett mint amiket a csúcsmodellek felállítanak.

(#30) Zzenit válasza FefeeX (#15) üzenetére


Zzenit
tag

Amit DVDFab-bal csinálnak ISO-t azt sem játsza le? Erősen gondolkozom ugyanis a DVDFab megvásárlásán. A használatán természetesen nem... :))

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#31) FefeeX válasza Zzenit (#30) üzenetére


FefeeX
veterán

Amibe csak DTS v DD core kerül, azzal nem lehet probléma, mert a cinavia csak a veszteségmentes hangban van benne...

(#32) ZPKing válasza kerteszgabi (#29) üzenetére


ZPKing
tag

Sziasztok.
Ha itt mindenki ennyire fikázza ezt az Asus és azt írjátok hogy ezen az áron 100szor jobbat
lehet venni akkor légyszíves linkeljetek be pár 100szor jobb média lejátszó és BD lemez
lejátszó kombót Gigabites lannal és HDMI 1.4-el.
Mert akkor olyat veszünk.

(#33) kovadika


kovadika
őstag

Valakinek van ilyen gépe? Épp most készülök beszerezni az 500-as változatát, valami tapasztalat?

(#34) kovadika


kovadika
őstag

Kérem, írjon valaki, fontos és sürgős lenne megtudnom, hogy ér-e ennyit ez a lejátszó!

(#35) klepto


klepto
addikt

Ez jó volt, ez engem is érdekelne! :K
Szóval aki tud ennél jobbat hasonló áron, az nekem is szóljon!
Az én elvárásom csak annyi, hogy legyen rajta 2 HDMi kimenet (az erősítőm csak 1.3-as, ezért kell a külön kimenet csak a tv-nek), elfogadható legyen a képminősége (legalább egy belépő Marantz szintű), és legyen beépített WiFi vevője alap böngészővel, vagy jól használható YouTube klienssel, hogy mindenféle tartalmakat (filmeket, zenét) tudjak nézni, hallgatni nagyképernyőn, és normális erősítőn.
Szóval aki tud az igényeimnek megfelelő BD lejátszót az Asusnál jobb minőségben hasonló, vagy max 50%-al drágábban, az kérem írjon pontos típust és beszerezhetőséget nekem is :R
Egyébként ezeknek az igényeknek megfelel ez az Asus, vagy ehhez, a viszonlag szerény igényeimhez is gyenge ez a lejátszó? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#36) kovadika válasza klepto (#35) üzenetére


kovadika
őstag

Ilyen elvárásokkal nem hiszem, hogy találsz a megadott árban lejátszót, amit ehhez az asushoz lehet hasonlítani az ez Dune:[link]

(#37) klepto válasza kovadika (#36) üzenetére


klepto
addikt

Üdv!
"Ilyen elvárásokkal nem hiszem, hogy találsz a megadott árban lejátszót"
Pontosan mire gondoltál?
Ennél az Asusnál jobbat nem találnék a megadott árért, vagy ez az Asus sem teljesíti az elvárásaimat?
WiFi-n keresztül lehet rajta YouTube-ot nézni, vagy nem?
Ha igen, akkor tulajdonképpen nekem meg is felelne, ha jó kép és hangminőséggel, és természetesen nagy megbízhatósággal rendelkezik a lejátszó :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#38) kovadika válasza klepto (#37) üzenetére


kovadika
őstag

Nem tudom pontosan, hogy mennyire jól lehet ezzel a lejátszóval youtubeozni, én is most készülök venni egyet, bár én az 500-as változatát, mert nincs szükségem két hdmi-re, meg wifire, amúgy ebben az árban szerintem ez a legjobb blu-ray lejátszó, ha számít a letöltött médiatartalmak lejátszása.

(#39) attes17


attes17
csendes tag

Sziasztok, tudnátok segíteni?

2 hete vettem egy ASUS BDS-700 lejátszót, nagyon szép a kép minden formátumban, de egy olyan gondom van, hogy a legtöbb mkv filmnél a nagyobb mozgásoknál apró akadások vannak a képben.
Ez 3D-ben még jobban érezhető és ez nagyon bosszantó. :O
A forrással nincs probléma, mert a TV "mezei" lejátszójánál nem tapasztalható ez a jelenség.

(#40) kovadika válasza attes17 (#39) üzenetére


kovadika
őstag

A legfrissebb fw megy rajta?

(#41) attes17 válasza kovadika (#40) üzenetére


attes17
csendes tag

Igen,
Az az érdekes, hogy a BD ISO-t akadás mentesen viszi.

[ Szerkesztve ]

(#42) kovadika válasza attes17 (#41) üzenetére


kovadika
őstag

ment a pü.

(#43) tylerddd


tylerddd
veterán

Szerintem benevezek erre a gépre, mert megfelel minden extra elvárásomnak: van benne BR-játszó, passzív hűtése van és van rajta koaxiális kimenet, a többi funkció is megfelelő. Most egy 10k körüli Egreat média playerem van, ami sok formátumot ismer, de messze elmarad a tévém beépített playerétől, ahol viszont a formátumtámogatás nem a legjobb.

Gondolom itt a lejátszási minőség is jobb, mint egy 10-20 körüli gépen?! Az itteni teszt is erről ír. Sajnos az Egreat zajosan, pixelesen adja le az 1080p-s videókat, amiket a tévém gyönyörűen játszik le.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#44) tylerddd válasza tylerddd (#43) üzenetére


tylerddd
veterán

A távirányító érzékenysége milyen?! Térben hat, vagy az a "becélzós" változat?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#45) attes17 válasza tylerddd (#44) üzenetére


attes17
csendes tag

Egyébként semmi gondom nincs vele, gyönyörű a képe minden formátumban!
A távszabályzóra érzékenyen reagál A képjavító rendszere pedig tényleg szenzációs.
A PCM kimenet vetekedik egy HIGH END kütyü minőségével.

(#46) tylerddd válasza attes17 (#45) üzenetére


tylerddd
veterán

Olvastam egy angol magánszemély fórumos tesztjét, ez alapján kérdem:
1. tényleg előjönnek bugok használatkor?! A srác ilyenekre panaszkodott, h nehézkes pl. beletekerni a filmekbe, van, h kifagy a lejátszó és csak az off-on segít rajta
2. azt írta, h ilyen 30GB-nál nagyobb filmek megfeküdték a gyomrát, akadoztak is bizonyos időközönként.

Összességében zseniálisnak írta a képminőséget. Konkrétan egy Dune lejátszóval hasonlította össze és azt mondta, h az Asus minőségi lejátszása kellene neki a Dune szoftverével.

Ezekből te tapasztaltál valamit?! Megköszönném elfogulatlan válaszod!!! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#47) attes17 válasza tylerddd (#46) üzenetére


attes17
csendes tag

Eddig max 25GB méretű filmet néztem vele, de semmi gondom nem volt.
A beletekerésben sem látok problémát,előtte nekem egy WD LIVE lejátszóm volt, kb annál is
hasonló volt a navigációs sebesség.
Egyedül ahogy már feljebb írtam az mkv formátumokkal van több kevesebb bosszúságom.

[ Szerkesztve ]

(#48) klepto válasza attes17 (#47) üzenetére


klepto
addikt

Szia!

Azt meg tudnád nekem mondani, hogy WiFi-n keresztül mennyire könnyű a YouTube-os tartalmak elérése, böngészése, illetve tv-n történő lejátszása?
Lehet kifejezetten magyar tartalmakra is keresni?
Ékezetes betűket ismeri a keresési oldalon?
A másik ami érdekelne a hangja: a kizárólag audio továbbító HDMi kimeneten kijövő hang milyen minőségű?
A válaszaidat előre is köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#49) tylerddd válasza attes17 (#47) üzenetére


tylerddd
veterán

OK, értem. De ez az mkv probléma minden mkv-nál jelentkezik, vagy pl. csak nagy méretűeknél?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#50) attes17 válasza klepto (#48) üzenetére


attes17
csendes tag

A WiFi-ről sajnos nem tudok véleményt mondani, mert LAN-on csatlakozik a Routerhez.
Azon villám gyors. Az ékezetes betűket nem próbáltam még.
Az 1.3 HDMI hang kimenet nekem "direkt átmenő"-re van állítva és ezzel teljesen korrekt.
Zenéhez viszont érdemesebb a PCM kimenetét egy jó minőségű kábellel használi, ha nincs felsőkategórás erősítőd, mert a DAC-ja zseniális!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.