Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) speter33


speter33
aktív tag

Ez így első olvasatra tényleg elég gyászos.
Lehet eĺég lett volna csak az 1080 is.
Én PC így toltam, látványban ez sem rossz.
Még jó hogy nem 8K lett, low grafikával és 2 fps-sel :W

[ Szerkesztve ]

(#2) NoMagix


NoMagix
addikt

Ezért munkáért még pénz is kaptak? :F

(#3) maputo


maputo
tag

Az azért nem teljesen igaz, hogy nevenincs csapat portolta. Szerintem a Mafia 2 remaster kapcsán elég sokan ismerték meg őket... :DDD

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ha nem törnek az autók, akkor sok köze nincs a realitáshoz. Az nemcsak abból áll hogy 2-vel több gombot kell nyomkodni mint általában.

(#5) Piftuka válasza NoMagix (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Ide jutott a világ.

Az elmúlt évtizedekben számos egészen gyalázatos "konzol port" jelent meg számítógépekre. Aki ilyen platformot használt, szinte megszokta, hogy a konzolokról átírt játékoktól nem sok jót várhat.

Úgy látszik, hogy mostantól a konzolok tulajdonosainak is meg kell tapasztalniuk ugyanezt; fordítva...

Ez ellen csak azzal lehet védekezni, ha az ember tüntetőleg nem vásárolja meg ezeket a játékokat. Azzal is kifejezve az egyet nem értését, felháborodását.

(A '90-es évek eleje-közepén még kb. "forradalom" járt egy ilyen cím megjelentetéséért.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#6) D.Va válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


D.Va
senior tag

Az ilyen pálya versenyekben keményen kerülni kell a kontaktot, mert keményen büntetik is a valóságban is. Ez nem erről szól, így itt a törésmodell hiánya szerintem egy pályaautós "szimulátorban" egyáltalán nem probléma.
Persze nem lenne rossz, de egy törésmodell megduplázná a fejlesztési időt és költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#7) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Ma vettem meg PC-re. Sajna még nem volt időm elmélyedni benne (mentem egy-két kört Spa-ban), eddig jó. Vezetési segédletek kapcsolgatásával még nem törődtem, multizni meg nem nagyon fogok (utolsó helyeken nem túl nagy élmnény kullogni). Lekopogom, a kormányomat kezeli (G920), de az alapbeállított FF rém gyengusz.

Teljes árat nem fizetnék érte (30 euróért vettem kieggel együtt egy alternatív kulcsboltban Steamre), mert azért erősen rétegjáték, ennek megfelelően eléggé gyengusz a kontent. Amiért beszereztem, az a GT kocsik iránti vonzalom, LMGT versenyen voltam néhányszor. Sokkal lazább környezet, és a boxutca sem Forma-1 szigorú, miközben ízig vérig versenytechnika mindenütt...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#8) dreampage válasza muxi-muxi (#7) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

A PC változattal nem is nagyon vannak gondok. A teszt a konzolos megjelenés apropójából készült.

A játéknak soha nincs vége.

(#9) muxi-muxi válasza dreampage (#8) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Kár, hogy elbaltázták akkor. Van X-em is, előfordul, hogy mindkét platformra megveszek egy játékot (gép a nappaliban, X a hálóban, hogyha rámjön a bolondóra), ez akkor úgy látszik, ez most kimarad.

Nem minden esetben jobb a PC konverzió, múlt héten megvettem a F1-2019 PC-re, de keserűen tapasztaltam, hogy egyazon kormány (a már említett g920) esetén az alapbeállítás ég és föld az X verzió javára...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#10) dreampage válasza muxi-muxi (#9) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Más játékról nem tudok nyilatkozni, de ha van mindkét platform, akkor az ACC jelenleg kizárólag PC-re ajánlható. Sajnos nem tudom, hogy a konzolos változatot valaha rendbe fogják-e tenni úgy igazán.

A játéknak soha nincs vége.

(#11) ARPI70


ARPI70
csendes tag

Xboxon milyen kormánnyal tesztelted?

(#12) dreampage válasza ARPI70 (#11) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Én csak kontrollerrel játszom. A visszajelzések alapján viszont a Fanatec, a Logitech G920 és a Thrustmaster TX kormányok nem működnek, vagy csak problémásan. PS4-en a Thrustmaster T500 és a Logitech G29 nem jó (hiányzó funkciók, nem lehet kormányozni, vagy nincs force feedback).

A játéknak soha nincs vége.

(#13) Dr. Akula válasza D.Va (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor mindent ki lehetne hagyni belőle amitől szimulátor lesz és nem arcade, aztán ráfogni hogy azt úgyis kerülni kell, minek az...

(#14) .LnB válasza dreampage (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazából ezt nem is kellett volna konzolra kiadni. Kíváncsi lennék, hogy a konzolos fejlesztés költségét behozza e majd egyáltalán a konzolos verzió. Bár lehet, mert nagyobb piac mint a PC.
Ez kevés azon játékok egyike aminek igazán csak Pc-n van értelme.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) neilszab válasza .LnB (#14) üzenetére


neilszab
őstag

Tekintve, hogy most már igen jelentős a konzolos támogatása a profibb kormányoknak is (Fanatec, Thrustmaster), illetve a komoly szimulátoros cím valódi hiánycikk konzolon, ezért igencsak volt értelme kiadni... persze nem így... :U

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#16) .LnB válasza neilszab (#15) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ti indítotok konzolos versenyeket?
Persze, lehet bohóckodni konzolon Assetto-val, de tudjuk nagyon jól, hogy ezer dolog miatt alkalmatlan a rendes versenyére konzolon. Kezdve attól, hogy a legtöbb szimulátoros szerint az fps szám is nagyon fontos. stb stb.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17) bulikavagyok válasza .LnB (#14) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"Igazából ezt nem is kellett volna konzolra kiadni.... csak Pc-n van értelme." - igazából nem kellet volna megint egy olyan témát "megszakértened" amihez láthatóan nem sok közöd van. :U

A szimulátorozás konzolon sem "bohóckodás", ahogy te gondolod. Sőt, ez a kijelentésed sértő több tízezer konzolosra nézve. Én személy szerint már több száz (lehet, h több ezer) órát öltem bele Xbox One-on a különböző szimulátorokba, és tudtommal nem vagyok ezzel egyedül. Már az első Project CARS-nak is komoly játékos bázisa volt (sok szervezett versenysorozattal Magyarországon is!), ami az első AC megjelenésével csak tovább bővült. A DIRT Rallyval például elég sok ismerősöm játszik napi szinten, nem egy haverom vásárolt magának amiatt az egy játék miatt PS4-kormány kombót. De maradjunk az AC-nál: a mai napig feljárok a Nordschleife-re "körözgetni", és érdekes módon bármikor megyek, mindig találok online játékosokat - pedig nem mai játék már. Ezzel az új AC-val is több százan játszanak online - bármikor nézem is - pedig jóformán "játszhatatlan" a jelenlegi formájában (én nem is játszom vele, amíg ki nem javítják). De sokakat még ezek a kezdeti problémák sem tudnak visszatartani, szval láthatóan nem kicsit vannak kiéhezve a konzolosok egy hardcore szimulátorra. :U

"...de tudjuk nagyon jól, hogy ezer dolog miatt alkalmatlan a rendes versenyére konzolon" - már megint a megszokott királyi többes!? Ezer? Mondj még hármat, pls! A 30 körüli FPS tényleg nem OK, de ez az eddig megjelent konzolos szimulátorokra egyáltalán nem volt jellemző! Ezért is írta neilszab, h nem így kellett volna kiadni. De ez a probléma remélhetőleg orvosolva lesz (a két erősebb konzolon szerintem biztosan).

(#18) .LnB válasza bulikavagyok (#17) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazat adok az érveidnek. Leszámítva az AC-t.

Tartom, hogy az Assetto-nak nem igazán konzolon van a helye. És nem érdekel, hogy te, te te... Én is versenyeztem neilszab-éknál. Assetto-ban is, de PC-n. Rengeteg hw kiegészítő nem elérhető konzolra, nem modolható stb stb. A framerate már önmagában kizáró ok.

Ettől függetlenül van komoly szimulátorozás konzolon ez tény. GTS-ben, Forzában is. Forzát nyomtam én is Crazyman-ékkel még az x360-as időkben.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) bulikavagyok válasza .LnB (#18) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"Rengeteg hw kiegészítő nem elérhető konzolra, nem modolható stb stb. " - és ezek miatt "alkalmatlan" a konzol a "játékra"?! Mert az előbb még ezt írtad. :U Illetve miért lenne bohóckodás?!

[ Szerkesztve ]

(#20) .LnB válasza bulikavagyok (#19) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem ezt írtam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) bulikavagyok válasza .LnB (#20) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"Persze, lehet bohóckodni konzolon Assetto-val, de tudjuk nagyon jól, hogy ezer dolog miatt alkalmatlan a rendes versenyére konzolon." - segíts ezt értelmezni, pls!

[ Szerkesztve ]

(#22) .LnB válasza bulikavagyok (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, a rendes versenyzésre. Amit a PC-s szimulátorozáshoz viszonyítva értek.
Ott egyszerűen jobb. Több a lehetőség. Alkalmasabb a HW. És ilyen dolgok.

Igazából, ha belegondolok. Akkor kinek mi az igénye.. Én így gondolom, te úgy gondolod. Ez van.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) bulikavagyok válasza .LnB (#22) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem tudom, h neked mit jelent a "rendes versenyzés", de hagyjuk is inkább..

(#24) .LnB válasza bulikavagyok (#23) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hát kezdjük azzal, hogy van értelmes számú FPS.

Úgy vagyok ezzel, hogy a PC-vel együtt, elengedtem a szimulátorozást. Persze próbálgatok autós játékokat konzolon is. De ha újra szimulátorozni szeretnék, akkor az együtt járna azzal, hogy visszaülnék a PC elé szimulátorozni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25) neilszab válasza .LnB (#24) üzenetére


neilszab
őstag

Kérlek ne érts félre, én is azt gondolom, hogy a kompetitív online szimulátoros versenyzés platformja egyértelműen a PC és ha valóban komolyan akarod csinálni, akkor a konzol tényleg nem opció. :U

Viszont nem csak azok szeretnek szimulátorozni, akik ezt kompetitív céllal művelik... szórakozni, kikapcsolódni, és élvezni a reális(abb) fizikai modell kihívásait konzolon is kiválóan lehet.... nem mindenki az utolsó két tizedre hajt! ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#26) .LnB válasza neilszab (#25) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Abszolút nem értem félre. Ugyan így gondolom én is, csak szélsőségesen fogalmaztam sajnos.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27) GalaHU


GalaHU
őstag

Mielőtt mennybemenesztjük a Kunos-t a PC-s verzió miatt, ne feledjük, hogy a megjelenésekor az is gyászos volt. Képes volt 1070-el is akadozni, meg olyan fps-droppokat produkálni, hogy "képregény" lett minden rajt...

Kis cég, idő kell nekik amire kikalpálják, bízom benne, hogy a konzolos verzió sem lesz elfelejtve.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.