Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) luw2win


luw2win
őstag

Majd este átolvasom, de nekem is volt már dolgom ilyen lappal, nagyon megéri az árát.
Köszönjük :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2) #41133696 válasza luw2win (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem most pár hónapja a dobozban pihen CPU-ra várva egy ASUS M4A785D-M PRO szintén remek ár/ érték aránnyal büszkélkedhet ;) AMD785G+SB710.

(#3) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Az a szerencsétlen memória attól még simán meghalhat, mint nekem az egyik modulom :(((
Amúgy jó cikk lett! :K

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Nagyon jól sikerült, öröm volt olvasni. Én is tervezetem egy hasonló A780GXH/128M-mel, de aztán idő híján elmaradt.

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

Jó lett, bár még el tudtam volna képzelni egy akármilyen játék tesztet a 3DM06 méréshez hasonló módon. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) azbest


azbest
félisten

nem biztos, hogy ugyanaz a két lap... sőt...
az LM-ről hiányzik 3 alkatrész :
- egy kvarc kristálynak tűnő objektum a déli híd mellől (külső órajelgenerátor?)
- az usb hátlap mellett is mintha két chip hibádzna

A nyák ugyanaz, de a chipset lehet más rajta... a 785 chipsetes lapok közül is sok ugyanabból a nyákból van, mint a 780-as elődjük :)

A 2 memóriaslot és az acc hiánya sajnálatos, de 11eft körüli ára szép :)

[ Szerkesztve ]

(#7) #65675776


#65675776
törölt tag

A PCI-E x1 igencsak használhatatlan a mögötte levő NB borda miatt...

(#8) frescho


frescho
addikt

Nem rossz cikk. A lap kb ugyanazt tudja, mint a Nvidias testvere. A menujuk is beturol-beture megegyezonek tunik, a teljesitmenyuk is par szazalekon beluli. Talan a 8100 elonyere szol, hogy tamogatja a harveres HD dekodolast. Mindenesetre mind a ketto ennyi penzert olcso gep epiteshez tokeletes.

https://frescho.hu

(#9) Narancs válasza azbest (#6) üzenetére


Narancs
őstag

Tényleg fura, mert amit a Google kiad képtalálatot a két lapról ott tényleg látsznak ezek a különbségek, ezzel szemben az én konkrét lapomon rajta van a hiányzó kvarc kristálynak tűnő kis gyösz:

Az USB chipek mellől is mintha hiányozna két cuccocska a guglis képen, ami az enyémen sincs, de ha megnézed ezt a nagyfelbontású képet az A780GM-LE-ről, akkor látszik, hogy ott sincsenek ilyenek:
Enyém:

A780GM-LE nagy felbontás: [link]
Szóval úgy tudom nincs különbség a lapok között külsőre, bár lehet a korábbi revíziók közt lehetnek apróbb eltérések. :K

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#10) Narancs válasza Oliverda (#5) üzenetére


Narancs
őstag

Jaja, ez a kis 3dmark mérés nem is alkalmas arra, hogy lemérjük a GPU teljesítményét :( Inkább csak annak a szemléltetésére szántam, hogy mennyire fontos a HT órajel emelése.

Beauty is pain

(#11) Narancs válasza frescho (#8) üzenetére


Narancs
őstag

Jaja, jó lenne egy összehasonlító az nV-s tesóval ;)

Beauty is pain

(#12) Narancs válasza #65675776 (#7) üzenetére


Narancs
őstag

Bezony, max vmi ilyesmit lehetne tenni bele:

Szerencsére nem fenyeget az a veszély, hogy bármelyik szlotot használjam. ;]

Beauty is pain

(#13) Narancs válasza cowboy_bebop (#4) üzenetére


Narancs
őstag

A780GXH/128M nagyon fasza kis lap, ha lett volna még pár ezer a projektre olyat veszek :K

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#14) Narancs válasza ]Phobos[ (#3) üzenetére


Narancs
őstag

Wow, tuti attól halt meg? DDR2 amúgy is szeret megpusztulni :(
Bár az biztos, hogy nem egészséges, hogy hozzáér, majd teszek közé valamit, vagy kicsit leszedek a hűtőből. Tervben van még egy fém merevítő hátlap és a lefógató keret csavaros rögzítése. Meg akarok még valami kis 5V-ra kötött ventit az NB-re, csak hogy jobban aludjak :D

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#15) yolan


yolan
őstag

Korrekt lapnak tűnik bár személy szerint mondhatom magam asrock ellenesnek. Viszont az írás jó volt, elgondolkodtam, hogy van ebbe ötlet és lehetőség, nem mindenkinek kell a felsőkategória, sőt :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Mostanában az Asrock lapok már jobban teljesítenek mint az Asus lapjai :)

https://vertigostore.eu

(#17) JoeYi


JoeYi
őstag

én egy ASUS P5QPL-AM -et vettem intel x4500-al integrálva. Kiváncsi lennék mekkora a külömbség...

(#18) kissthomas válasza JoeYi (#17) üzenetére


kissthomas
csendes tag

Hát.. szerintem teszt nélkül: nagy :) Az intel sose volt híres a videokarijairól :)

off: különbség ;)

ThomaS

(#19) Loretto válasza Narancs (#14) üzenetére


Loretto
veterán

Használd a szerkesztés gombot!

Soirée...

(#20) aram01


aram01
nagyúr

régen rühelltem ezt a márkát de mostanság sokat javult ,és újra elkezdtem veszegetni. :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) nghost


nghost
tag

Integrált funkciók terén is hozza az elvárt minimumot a lap, van Gigabites Realtec LAN, ..
Az Realtek-nek is jó lesz.. a fentiről még nem hallottam. ;)
A táblázatban szintén ugyanez, némi betűfelesleg mellett:
Raealtec

Tetszett a cikk. :C
Szeretem az Asrock deszkákat - már a másodikat nyúzom és épp egy harmadikkal szemezek.. szerintem itthon kedveltebb, mint az ASUS. persze ez lehet elfogultság :P bőven hozza az elvárt eredményeket

[ Szerkesztve ]

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#22) #65675776 válasza aram01 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 785G-s lapjaikon elég jellemző a lemezvezérlő elhalálozása...

(#23) kelzsoca válasza nghost (#21) üzenetére


kelzsoca
félisten

szerintem itthon kedveltebb, mint az ASUS

Vagy a vevők árérzékenyebbek :)

https://vertigostore.eu

(#24) Narancs válasza nghost (#21) üzenetére


Narancs
őstag

Köszi, javítva :R

Beauty is pain

(#25) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A végén a pecsét nagyon üt. :C

(#26) dzsambo


dzsambo
tag

Jó kis teszt :R . Gratula a laphoz, használd egészséggel sokáig. Ha a proci hűtő hozzáér a ramhoz akkor én a helyedben cserélném, a bga-s alkatrészek nem komálják a rázkódást :D .

(#27) caleb


caleb
aktív tag

Jó kis lap ez,főleg ennyiért.
Míg a Giga a szervizben senyvedett,addig vettem egy ilyen lapot.
Azt kell hogy mondjam,teljesen rendben volt,kivéve hogy a ramjaimat nemszerette 1066-on hajtani. 800-on beton stabil volt.
És egy apró érdekesség 620proci,3850video,4Gb ram
Asrock : 3DMark2006= 10100pont
Giga : 9600pont
Hogy mitől azt nem tudni :C

Az élet jó a világ nem!!!

(#28) nghost válasza kelzsoca (#23) üzenetére


nghost
tag

jogos :B

@Narancs: köszöntem :)

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#29) D.Orion


D.Orion
veterán

Köszönöm szépen a tesztet. :R Már nagyon rég szemezgetek ezekkel az AsRock lapokkal, de a bios ismerete nélkül nem mertem beruházni rá. Most, hogy ilyen szépen ismertetted, már bátran bele merek vágni a vásárlásba. :C

(#30) z00li


z00li
senior tag

Jó kis cikk lett! :C Köszi!
Egyre több az elégedett tulaj Asrock háza táján, ahogy olvasgatom a fórumot. Most szedtem össze egy konfigot ismerősömnek és Asrock lett volna a deszka, de a boltban lebeszéltek róla, így végül MSI lett. Remélem nem nyúltam mellé! :D

(#31) zolikaDB


zolikaDB
veterán

DVI van benne, akkorhát mégiscsak ki lehet csiholni belőle némi HD élményt!
Illetve: akinek van nagy LCD TV-je, az nem a legolcsóbb, legkisebb Asrock-kal épít HTPC-t - szerintem :)

(#32) berVi


berVi
senior tag

hát ez a lap bizony nem mai, legalább fél éves, úgyhogy meglepődtem az íráson.

én is ilyet vettem anno, pedig sokan hőbörögtek, hogy asrock így fos, úgy fos. de én hallgattam a review-okra, amiket olvastam, és nem bántam meg.

egyszerű lap (ami pozitívum). ami kell, az rajta van. olcsó. megbízható, stabil. mi kell még?

az általam összerakott konfigba egy 7750+ és 4 gb ram került, és nagyon hasít windows 7-tel (nyilván x64) is. csak ajánlani tudom.

(#33) fricz19


fricz19
őstag

jó cikk lett.köszi :R

én is egyre többet javaslom ismerősöknek az asrock lapjait.
sokat javult, és ár szempontjából verhetetlen

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#34) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Aranyos ez a lap is, viszont én a kb. ezressel drágább A780GM-LE/128-t is javaslom.

Sideport és SB710 van rajta pluszban.

Egy AM3-as 240-essel nekem legutóbb elment 275-ös FSB-t ( 2750 HT és NB link, CPU 275x13 ), ramok szinkron DDR2-1100-on. ( Kingmax 2x1G 1066 6-6-6-18 ). Radeonja ugyan csak 950-et vitt feszemeléssel, de egy csomó játék meglepően jól elfutogatott vele.

3dmark06-ban kb 2800 pontot kapott defaulra.

Tibi

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#35) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

LE-1600 alapfeszen 3.2, az is szép ám.

Ha van lehetőséged, cseréld el a procit egy Sempron 140-re. 2600-2800-as HT-ig meg ne állj, és nézd meg majd hogy még mennyit gyorsul a kis radeon :).

Tibi

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#36) Claypigeon


Claypigeon
csendes tag

Szerintem az Asrock A770DE+ sokkal meggyőzőbb lap, ha nincs szükséged integrált kártyára!
Az ára is csak +2, tehát 13e FT! Megy benne a magosítás és CF lehetőség is van! Egyszeűen verhetetlen az ára!

(#37) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

1 dolgot tenék a cikkhez: az ASRock mint márka kb 6 éve elérhető magyarországon tehát nem 2 éve léteznek :) 1. munkahelyemen számtech szervizes voltam és elég sok gépet szórtunk ki asrock lappal minthogy az árérzékeny de gépekhez "igénytelen" vevőknek ez kellett. átlagosan 10-ből 1 lap mindíg kukás volt (najó garba visszaküldtük).

jó lapnak tünik de én továbbra is fentartással kezelem ezt a márkát. öcsém gépében is ilyen márkéju lap van és voltak érdekes dolgai de megoldottam. Én magamnak és mindenkinek aki engem kérdez Asus vagy Giga lapokat szoktam ajánlani, beszerelni.

mod: látom megváltozott az idő a cikkben :) amikor a cikket olvastam még 2 volt oda írva. :)

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#38) Dr. Romano válasza Borgi (#37) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én jelen pillanatban is szervizesként dolgozom és nálunk is leginkább az olcsó lapok fogynak, így elég sok AS megy el, de szerencsére minimális velük a probléma. Nem jön több vissza belőlük mint Asus, Giga, MSI lapokból.
És a legjobb hogy az AS mostmár majd minden lapjára legalább 2 év garit ad a régi 1 helyett. Személyes tapasztalatom nekem is van a márkával. 2 évig használtam egy hybrid megoldásukat, de 1-2 apróságot leszámítva semmi gondom nem volt a lappal és elég jó kis tuningot engedett az akkori A64 3200+-omhoz.

Összefoglalva szerintem elég szép fejlődést mutatott fel a cég és képes befogni akár a "nagyokat" is (pl. az X58 szériás cuccaik nagyon jók).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) VaniliásRönk válasza Dr. Romano (#38) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tény, hogy sok-sok maniért az ASUS-nak vannak igen komoly alaplapjai, de mindig megdöbbenek, amikor az átlag dzsunka ANUS-t egyértelműen az ASRock fölé emelik. Az ASRocknál van egy szint (jópár éve), ami alá nem mennek, akármennyire is fapad egy termékük, na az ASUS esetében ilyen nincs, nem ismernek határokat ha spórolásról van szó...
Az utóbbi időben megfordult a kezem alatt több 785G-s darab, és a SoftMenu III vagy a M.I.T. után az OC Tweakerrel sokkal kellemesebb volt tuningolni, és sokkal stabilabbak is közben, mint annó az Abit, vagy a GigaByte. Mindig elindul valahogy és ha elindult annyira biztosan stabil, hogy a BIOS-ban lehessen matatni.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) D.Orion válasza Claypigeon (#36) üzenetére


D.Orion
veterán

Igazad van, de a cikk írójának bazira nem kell a cf, és az igp is elég neki.

(#41) Móci


Móci
addikt

Jó cikk lett, a lap meg ennyiért tényleg megéri!
Nem rosszak ezek az Asrock deszkák ár/érték arányban legalábbis verhetetlenek szerintem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) degu


degu
senior tag

Egyszer engedtem meg magamnak egy draga,premium lap vasarlasat,aminek a + funkcioit soha nem hasznaltam,es egy ev mulva az eredeti ar otodeert ! tudtam eladni. :W
Soha tobbet nem vettem draga lapot! :(
Lehet,hogy megbaratkozom az Asrock-lapokkal?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#43) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Most olvasom hogy Nanya-s Kingmaxokat használsz...

CSak 4-4-4-12-vel próbáltad őket ? 5-5-5-18, 6-6-6-18-at meg se nézted ?

Ugyanis a Nanya kingmaxok mostanság a legjobban sikerült kingmax széria. Általában a mai 1066-osaikat ezzel szerelik, és ezek tényleg mennek is 1066 on. ( 6-6-6-18 ), valamint a Nanya-s 800-asok többsége is megy 1066-on 6-6-6-18 as időzítések mellett nyugodtan...

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#44) VaniliásRönk válasza BlueAthlon (#43) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nálam 5-5-5-18-2T-ben is mennek 1066-on, csak adni kell nekik egy kis feszültséget. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#45) azbest válasza BlueAthlon (#34) üzenetére


azbest
félisten

A780GM-LE/128: hmm és ACC támogatás is :D

(#9) Narancs : beugrott miért lehet a difi:
a lapokból volt 700 és 710 déli híd változatos is, de minkét revizióhoz ugyanaz a bios való (ezért nincs acc az újabb revben). A A780GM-LE/128 esetén pedig kezdettől fogva 710-es, így ott a manuál szerint acc is van :)

Ha elég 2 memória modul (nem lesz később bővítés), akkor ideális kis lap lehet a A780GM-LE/128 :R

Szerk: a A780LM-S változat is SB710-es és a weblapon / manuál elején írja az ACC támogatást, de a bios screenshoton nem látszik, szal nem árt utánanézni.

[ Szerkesztve ]

(#46) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

lenne egy nagyon offtopik kérdésem:
hogy kell ilyen lapozgató oldalt csinálni? mert nekem is lenne cikem és qrva hosszú lett és lapozgatósra kéne csinálni... ilyen fórumot meg sehol nem találok

ON:

mATX rulz :K
bár én inteles vagyok...a sok alaplap váltás miatt kezdek elgondolkodni az amd-n...

(#47) Narancs válasza azbest (#45) üzenetére


Narancs
őstag

Várj, nekem Everst szerint 710-es a déli híd. Akkor lehet újabb BIOS revben már ott feszít az ACC? Vagy mekkora esélye lenne, hogy A780GM-LE biosát bele lehessen flesselni?
Az az S verzió nekem is feltűnt, elvileg az egy olcsóbb lap, pár csatlakozó meg kondi hiányzik róla, de az ACC-t tudja a honlap szerint. Fura.

BlueAthlon, VaniliásRönk: wow, ezt nem is tudtam, előző lapomban nem lehetett állítani, és alapból 800-on is CL5-ben ment, most már annak is örültem, hogy CL4-ben hibátlan. És megéri ennyire feltenni az időzítést? Nem lesz tőle nettó lassabb? Amúgy mennyi az a +fesz? ;]

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#48) VaniliásRönk válasza Narancs (#47) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sokat nem nyersz vele, max. a lelkednek jó, hogy meghajtod szerencsétlen modulokat. :D Kb. 2.1V-ig érdemes elmenni, hogy ne melegedjenek, ha szerencséd van 2.00-2.05V körül is stabilak lesznek. Viszont ehhez érdemes a 800MHz-hez tartozó gyári időzítéseket használni, és nem belepiszkálni. Kivéve a CR-et, nehogy eszébe jusson a BIOS-nak 1T-ben gyötörni őket. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Egyébként a GPU csak HT 3-n keresztül kommunikálna, ha a CPU is úgy akarná, de K8 mellett marad a HT 1.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#50) azbest válasza Narancs (#47) üzenetére


azbest
félisten

Nem hiszem, hogy kiadnak külön biost az újabb hw revizióhoz. Arra a lapra csak azért tették a 710-et, mert talán már nem gyártják a 700ast.

Más lap biosával nem biztos, hogy menne a lap, ha más az órajelgenerátor chip rajta, akkor nem megy vele valsz. AliveNf6G változatok közt is van olyan ami majdnem csak a táp vezérlő chipben különbözik a másitól (nyák ugyanaz), s egyikhez van hivatalos bios a másikhoz meg support által kiadott nem hivatalos bios van.

Egy próbát talán tehetsz, hogy a supportnak írsz és megkéred őket, hogy küldjenek neked acc-t támogató bios verziót. Ha nem adnak, akkor esetleg lehet próbálkozni, vagy a bios moddolásával (másik biosból kiemelt modult beletenni)... de ez utóbbiak nagy eséllyel használhatatlanná tehetik az alaplapodat. Ha nem jó biost teszel fel és nem indul többet az alaplap, akkor csak a bios flash chip kiemelésével és megfelelő eszközzel való újraprogramozásával lehet helyrehozni.

Nameg attól, hogy everest 710-et ír még nem biztos, hogy neked is az van raja :U

A 700-asban volt hibás a belső órajelgenerátor, nem? Úgy tűnik logikusnak, hogy a 710-es mellett nincs kvarc órajelgenerátor, míg a 700-as mellett kell a külső segítség a hibás belső kiváltására :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.