Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem a TikTok-al (vagy bármelyik másik platformmal) van a probléma, hanem az okostelefonok korlátok nélküli haszálatával.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

És a fészbukkal mi lesz? A komplett szocmédia egy mocsár, amiből igen macera kihalászni az értékes tartalmat.

#1: +1, bár ez bármilyen kütyüt jelenthet ma már. Kapitális hiba, ha a kevéséves gyereknek odab.sszuk az okoseszközt, hogy majd "az vigyáz rá". Így aztán kevés+1-2évesen már fizetett trollok FB-trágyáját olvashatja tömegével.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3) body007


body007
addikt

Ezeknek már mindegy... ;]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

BTW azt nem értem, hogy ha a fb. Tiktok, Insta is káros, akkor nem lehet, hogy valami mással van a baj?
Tehát ezek platformok. Lehet mutogatni magad rajta, meg lehetne értelmes dolgokra is használni. (Pl. Instán lehet mutogatni az alkotásaidat is, ha vannak, Fb-n lehet kommunikálni, stb.)
Valószínűleg ezeken egy bizonyos (elég széles) réteg azt csinálja nagyban, amit ilyen felületek nélkül kicsiben csinált a 90-es, 2000-es években: mutogatja magát. Csak ugye akkor még iskola- meg helyi sajtó szinten tudták magukat mindenki arcába tolni (ha már tizenévesekről beszélünk, de terrorizálhatták a tágabb rokonságot vagy szomszédságot is a hülyeségeikkel felnőttként :D ).
Szerintem ezek a platformok (illetve ez a viselkedés ezeken a platformokon) csak a tünet. A társadalommal és az emberek preferenciáival van a gond.
Szóval nyugodtan be lehet tiltani az Instát, Fb.-t, Tiktokot, de a valóságshow-kat, a percember sztárocskákat, a bulvárszennyet nem fogják.
Amíg nem az a követendő példa, hogy legyél intelligens, művelt, alkotó szellemű, addig mindegy, van-e Tiktok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) borg25 válasza t72killer (#2) üzenetére


borg25
senior tag

Ne legyél ilyen optimista, hogy csak a trollok miatt kell aggódni egy kisgyereknél..
Van rá tanulmány hogyha 2 év alatt a gyereknek okoseszközt adsz, akkor azzal mentálisan hazavágod. Méghozzá olyan mértékben, hogy azon egyetlen pszichológus se fog tudni segíteni. Nagyon jól megtanulja, hogy ne emberektől várja a törődést, biztonságot, hanem okos gépek ki tudják elégíteni a szükségleteit. Csak aztán mégse, mikor meg felnő, akkor nem tudja, hogy mi hiányzik neki, hogy kell emberekkel bánni stb.

(#6) warcat válasza hcl (#4) üzenetére


warcat
veterán

Már rég nem a magamutogatósdi, a rongyrázás és az egekbe szállt egók és elvárások a probléma.
A koncentrálóképpesség időtartama rohamosan zuhan, és ezek az emberek használhatatlanok lesznek bármilyen komoly állásban.
A TikTok a szennyfolyam mellett még rá is játszik erre a rövid videók áradatával és végtelen készletével.

EA: It's in the crate!

(#7) kilua válasza Fecogame (#1) üzenetére


kilua
senior tag

De a TikTokkal van a baj, mert az nem amerikai.

(#8) Somatom


Somatom
veterán

Mázlisták ezek a tinik, az ő lelki problémáikat Biden orvosolja. Úgy érzem, hogy az én lelkemre Biden van rossz hatással. Ezt ki fogja orvosolni? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) t72killer válasza borg25 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, még csak nem is "okos", a "buta" képernyő is elég :( . egy ekkora gyereknek mozogni, 3D világot tanulni kell.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) kilua válasza t72killer (#9) üzenetére


kilua
senior tag

Nagyon régen a ponyva regények a voltak rosszak (lásd Abigél) aztán az olvasás jó lett a tv a rossz, aztán a tv is okés lett, az internet a rossz.

Legközelebb a sima internet telefonon lesz még okés a vr metaverzum lesz a rossz.

[ Szerkesztve ]

(#11) MageRG válasza kilua (#10) üzenetére


MageRG
addikt

A tv mióta okés?
Azt kellene nézni hogy milyen pszichológiai hatások érik.
A tv, a közösségi média ugyanúgy az irreális elvárások felé terelheti a tiniket.
A közösségi médiával meg más baj is van.
Ha nem tiszta, a Social Dilemma c. film totál laikusok számára is érthetően előadja.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#12) t72killer válasza kilua (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A TV egyáltalán nem jó, olvasásból (közelre nézés 0 egyéb interakció) pedig limitált mennyiség.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) borg25 válasza kilua (#10) üzenetére


borg25
senior tag

A TV mikor lett okés? Mert nekem még az rémlik, hogy egyáltalán nem jár dicséret azért, hogy kis hazánkban egy átlag ember több mint 5 órát tölt TV előtt.
Úgyhogy már itt bukik a logikád.
Nem arról van szó, hogy a maradi öregek nem tudnak lépést tartani a jövővel, hanem itt tanulmányok vannak.
De paraszti logikával is messzire lehet jutni: Ha mindenféle szemetet tolsz be az agyadba, akkor az alábbiak történnek:
Szemét mellett értelmes nem jut be. (Egy nap 24 óra, szóval mikor tudsz építőt bevinni?)
Nem fogja tudni feldolgozni azt ami fontos lenne, mert az agy túl van terhelve.
Tartós túlterheléshez az agy alkalmazkodik. Itt nem arra gondolok, hogy felnő a feladathoz és hatékonyabb lesz, hanem megváltoztatja a működését: szelektál, figyelem, érdekesség, feszültség. Nem annyira köztudott, de a legenergiafogyasztóbb szervünk az agyunk. Így megpróbál optimalizálni. Nem azért gondolkodsz sémákban, mert hatékony gondolkodásmód, hanem, mert ahhoz képest, hogy milyen hibái vannak, nagyon kevés energiába kerül.
Nem tud majd olyan "apróságokra" figyelni mint önmaga, érzései. Nem tud majd elleni önmagával.

Szóval nem az internetmumus miatt kongatják a vészharangot, hanem jó okkal.

(#14) hcl válasza t72killer (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Arra gondol, hogy a TV nézés mint káros tevékenység már alig kerül elő hőbörgésekben, mert a mostani emberek már megszokták, a Tiktok meg újdonság, és mivel régenmindenjobbvót, az újdonság rossz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem csak a TikTok, a Biden is. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#16) t72killer válasza hcl (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ez 100% igaz, mert a mostani szülőgeneráció már a TV előtt nőtt fel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) Kasya


Kasya
nagyúr

Ennyibol a Reddit is egy fertő.

(#18) #21346560


#21346560
törölt tag

Árthat. Mint olyan sok más dolog is. Főleg ha ész nélkül használják. Mondjuk azoknak meg már úgysem árt....

(#19) cappa72 válasza t72killer (#16) üzenetére


cappa72
nagyúr

a mostani szülőgeneráció már a TV előtt nőtt fel.
Na meg a számítógép előtt...

@#13 borg25
Illetve ma már annyi hatás ér minket, hogy tartok attól, hogy az én generációm (félszázasok) agya hamarabb elfárad majd, mint a szüleinké annak idején. (Nincs rá esetleg tanulmány már?)
A gyerekeknél a figyelemzavar már biztosított, ezt látom az enyéimen. Így is szinte mi voltunk az utolsó szülők az "osztályban", akik mobilt adtunk a kezükbe. És nem feltétlenül vagyunk elégedettek (magunkkal sem). De igyekszünk türelemmel lenni, elvonni/elterelni a figyelmüket (programokkal, sportolással, na meg persze a tanulással :D )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20) Czeky válasza Kasya (#17) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

A Reddit akkor fertő, ha olyan subredditekre lépsz be, amelyek fertős felhasználókkal vannak tele. (lásd: r/hungarybutbased, nagyon gány subreddit) :)

Nálam a Reddit volt az ami miatt töröltem a Twitter profilomat. Na AZ az igazi fertő, ahhoz képest a Reddit egy megváltás.
Nem is tudom melyik a rosszabb, Twitter vagy Facebook?

[ Szerkesztve ]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#21) hcl válasza Czeky (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nemtom. Nekem Facen értelmes emberek az ismerőseim (meg 90%-ban tényleg ismerem őket), meg olyan csoportokban is vagyok, amiknek értelmét látom. (Fotós szakmai, adok-veszek, ilyesmik.)
Szóval szelfit, ilyesmit keveset kapok, inkább értelmes postokat. De kevesen használják így.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Czeky válasza hcl (#21) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Én próbáltam lecsökkenteni csak csoportos posztokra, de sajnos ismerős ismerős ismerősének a megosztása is megtalál nagyritkán az agysejtjeim rovására.
Nameg munkahelyi kommunikáció (már ha az adott személy nem tartózkodik a közelben) itt is messengeren történik, de őszintén én tudnék a Fb nélkül is élni, talán havonta egyszer megyek fel a csoportokat átnézni, és már akkor sokat mondtam. 🙃

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#23) hcl válasza Czeky (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én használom aktívan, sok ismerős van baromi messze, meg van oldalam is, stb.
Normálisan használva nem nagy kaland. És hasznos is tud lenni.
Ezek ugyanolyanok, mint bármilyen szerszám, eszköz. Hülyén használni a lapátot is lehet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Czeky válasza hcl (#23) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Ezen állítás alapján a világ nagy része nem tudja a Facebook-ot rendesen használni. :DDD

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#25) hcl válasza Czeky (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem úgy tűnik :D Full publicba' kirakott családi fotókkal+személyes adatokkal kezdve...

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Rage47 válasza hcl (#25) üzenetére


Rage47
veterán

Kedvencem az ismerősöm, akik publikba kirak mindent, majd megkéri az ismerőseit privátban, hogy ne osszák meg a képeit stb. :D

(#27) hcl válasza Rage47 (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Lepődött már meg csaj házibuliban, hogy honnan tudom, ki ő :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Apollyon válasza hcl (#23) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A probléma, hogy ezek a platformok biztatnak is rá, hogy hülyén használd. Ossz meg magadról mindent is, jelentkezz be mindenhonnan is, egy accountot használj mindenre mindenhol. Töltsd az életed rajta, ki se láss belőle.

Ezzel szemben az iwiw és a korábbi fb (~2008-2010) még inkább a valódi kapcsolattartásról szólt.
Illetve régen, ~10 éve a fb messengernek még volt natív linux kliense is ha jól tévedek, illetve lehetett third partyt használni?
Mára már a kliens le lett lőve, a sima messenger annyit foglal mint egy kisebb operációs rendszer; bloatware az egész, semmi sem számít, csak az adatszivattyú és a userek minél hatékonyabb átverése.

Szóval igen, így inkább szántsák be az egészet minél előbb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) hcl válasza Apollyon (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fb. Messengerre nem volt sosem 3rd party kliens, az összes annyit csinált, hogy bejelentkezett weben, és onnan szipkázta az üzeneteket :(

"Ezzel szemben az iwiw és a korábbi fb (~2008-2010) még inkább a valódi kapcsolattartásról szólt."
Azaz! Nekem is ez tetszett.
Meg amikor itt vitatkoznak arról, hogy milyen legyen a hírfolyam algoritmus... :D Semmilyen b+ :D Időrend...

Amúgy szerintem annyi történt, hogy marketingesek kezdték átvenni ezeket a platformokat. Viszont ez a "használd még többet" sem működne, ha a közönség nem lenne megfogható ezzel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Rage47 válasza Apollyon (#28) üzenetére


Rage47
veterán

+1

(#31) Tewe013 válasza Czeky (#20) üzenetére


Tewe013
őstag

Nem mintha a sima r/hungary sokkal jobb lenne. ;]

(#32) Czeky válasza Tewe013 (#31) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Na igen, néha ott is vannak olyan dolgok hogy... inkább hagyjuk, mindenki jobban jár. :)
Viszont r/retrogaming vagy bármilyen nem mémmel kapcsolatos informatikai vagy videójátékos subredditek meglepően jók.

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#33) hcl válasza Czeky (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Úgy tűnik, minden hely szörnyű, ahova a társadalom szélesebb rétegei járnak véleményt cserélni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) borg25 válasza hcl (#33) üzenetére


borg25
senior tag

Mit csodálkozol. A helyi kocsmát és a kocsmába járást a népesség felé ellenzi.

(#35) Czeky válasza hcl (#33) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Mindig is így volt. :D

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#36) carl18


carl18
addikt

A Tik Tok nem csak a fiataloknak árt hanem mindenkinek. És néha-néha használtam de még annyi állatkínzos videót mint ott soha nem láttam. Akkor a sok maga mutagató Onlyfans tartalom gyártó, meg a sok lejáratos videó ahol szándékosan aláznak más embereket.

Heti 5 percre felmegyek, de értelme sincs mert rettentően Toxikus.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.