Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ez az új, nagyobb nyomást kifejtő légkavaró van rajtuk. Akár még jók is lehetnek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2) Synthwave válasza Trailblazer (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az Arctic-ok általában elég jók az áraikhoz képest.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Trailblazer válasza Synthwave (#2) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jaja, csak az újabb kialakítású ventit észrevételeztem rajtuk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Na, most jött a fizu, lehet egy A-s CO-val meglepem magam, ha nem lesz itt ellenvélemény :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) tasiadam


tasiadam
veterán

Arctic ventik: CO: golyoscsapagy, sima: folyadek.
CO hutok: folyadek, X-es golyoscsapagy.
En olvastam rosszul, vagy mi?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#6) worxland


worxland
addikt

Ez gyors volt, már kapható is a mexokott boltomban mind a 4 változat 8900 és 10300 közötti áron.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7) tibaimp válasza E.Kaufmann (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nyugodtan vegyed! Elég sok gépet összepakoltam Arctic/Arctic Cooling hűtőkkel, az árukhoz képes nagyon jók, jó a hűtési teljesítménye is, a venti is. Felszerelése egyszerű. Hajrá!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) tasiadam válasza tibaimp (#7) üzenetére


tasiadam
veterán

[kép]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Valamit nagyon nagyot fejlesztetek ezen, mert azonos mértékű zajt és TDP-t ígér mint a Freezer 34, csak az +1 hőcsővel, ~70%-al nagyobb bordával, és egy 120mm-es "P"-s ventilátorral képes beérni.

Tyűha.

[ Szerkesztve ]

(#10) tasiadam válasza #16939776 (#9) üzenetére


tasiadam
veterán

A 34 freezer es az eSports kozott mi a kulonbseg? Csak mert a kepen kathato 34 esportsot vettem es arra 200w tdp van irva. Hatarozottabban jobban hut, mint egy 213 v2, ami elmeletileg 130w TDP-t bir.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#11) #16939776 válasza tasiadam (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

A 34 és az esport között az a különbség, hogy az e-sport-ra nagyobb teljesítményű ventilátort raktak 0,08A vs. 0,13A, és - csak feltételezem, hogy - a fekete hővezető festékbe merítés a heatpipe és a lamella gyűrűje között, a találkozásnál, növelheti a hőátadás sebességét.
Saját bevallásuk szerint ez mind arra elég, hogy 0.9C°-al hűvösebb legyen, mint a freezer, azonos körülmények között (Avg. CPU Temp. @ 28 dB(A) in 50 cm * Tested with Prime 95, CPU Power Package 95 W (i7-8700K))
Ha erre gondolsz:/ ID cooling 213V2 / az nem hiába kerül ezeknek a felébe, az egy újrabrandelt kínai valami, mindéből a legalja..

[ Szerkesztve ]

(#12) tasiadam válasza #16939776 (#11) üzenetére


tasiadam
veterán

Borda szinten egyezik a ben nevissel. A ben nevisnek jobb a ventije, gondolom motor szinten, de mas kb ugyan az.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#13) #16939776 válasza tasiadam (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Onnan, hogy a beszívó rész talán 120mm-es, de a kiáramlás egy 100mm-es nyíláson történik, a zajon kívül nem lesz semmiben sem lesz erősebb, mintha csak egy 100mm-es ventilátort szereltek volna rá. Arra a ventilátorra csak egy méretnövelő vizuális effektként szabad tekinteni.
Az ár szórás onnan van, hogy mindig olyan minőségen gyártják le, amit megfizetnek a kedves megrendelők. például: Ugyan ezt a hűtőt le tudják úgy gyártani, hogy 3000ft-legyen a piaci ára, meg úgy is, hogy 8000. És minden esetben "ugyan azt kapod", de 3K-ért az a szint van, hogy ha nem rakosgatod a házat, éppen nem szakad le a műanyag felfogatás magától az alaplapról, 8K-ért meg méreteinek megfelelően, halkan, tartósan tud működni évekig.
Természetesen 8k-ért már sokkal komolyabb méretű félig-jó hűtőt lehet gyártatni, amit sokkal könnyebb eladni, így az utóbbi esetet igyekeznek elkerülni a megrendelők.

[ Szerkesztve ]

(#14) tibaimp válasza tasiadam (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza :C

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) ceia


ceia
őstag

Jobban tetszenek azok, amiken normál ventilátor van szerelve, nem az ilyen mindenütt műanyag megoldások.

        it's more fun to compute

(#16) #89309696


#89309696
törölt tag

AC-nek jó cuccai vannak, nekem még most is a vagy 12 éves Freezer 7 Pro van a kétmagos procin és ugyanolyan jól hűt, nem szökött el gáz, vákuum, gőz, semmi belőle. :D
Csak a ventit kellett cserélni párszor, de nem nehéz rámókolni egy 92-est gyorskötözővel.

Nem hiába lepik el a kacatok manapság a világot, ha minden olyan jól sikerülne, mint a Freezer 7 Pro is akkor 15 évig senki nem venne semmit. :D

(#17) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Azért a 3 cső 150W TDP-re elég merész húzás, egy életszerű teszt érdekelne.
Anno 2500k-n volt ilyesmi (mondjuk az xigmatek volt és 10 éve), de 4,4Ghz-nél már nem nagyon tudta az IBT-t lehűteni.
Viszont Az Arcticnak több jól sikerült ventije van költséghatékonyan, az is igaz. Ha 10 rugó körül csendben hűt, értelmezhető hőfokon, akkor kisebb helyre jó lehet.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18) hegegabi80 válasza tasiadam (#5) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen ez nekem is feltűnt egyből, a CO szokott lenni náluk a golyóscsapágyas venti. Szerintem elírás lesz.
Na de azért ez a külön A és külön I jelölésű, ez a halálom. Miért nem lehet egy borda mind a két szerelékkel. Ne azon az ezer forinton múljon már a dolog.

(#19) E.Kaufmann válasza hegegabi80 (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezt én sem értem, eddig azért nagyjából univerzális hűtőket gyártottak. Válság van :(

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) worxland válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


worxland
addikt

A youtube-os videók alapján az inteles-nél van backplate, az AM4-esből ezt kispórolták - ennyi a különbség. Elég fillérb@szó megoldás ezért kétféle csomagolást készíteni, külön árulni stb.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21) headB


headB
tag

Srácok!
Ha itt ventit kell cserélni akkor bepattintható egy másik 9cm-es vagy egybe van az egész kerettel?
Köszi

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#22) E.Kaufmann válasza headB (#21) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kép alapján szerintem egyben, ez mondjuk nekem se tetszik, de ettől függetlenül most reggel rendeltem egyet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) tasiadam válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


tasiadam
veterán

Vagy mimt az olcso kinai gyartok: minden AMD, es kapnak melle egy kerek intel-amd atalakitot, ami aliexpressen is 150-300ft. Es kesz.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#24) E.Kaufmann válasza tasiadam (#23) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez nem akasztófüles hűtő, mondjuk azokat annyira nem is kedvelem. Kivéve, ha valami rugós/ csavaros megoldással van kiegészítve, hogy ne egy fém lemezt kelljen feszegetni a műanyagra. Kerek átalakítóm nekem is van egy felesleges :)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25) tasiadam válasza E.Kaufmann (#24) üzenetére


tasiadam
veterán

Ez nem az, de mások így oldották meg. Rendeltem 5 darabot Aliról, mert van aki keresi, hogy eltört neki (mint ahogy nekem is sikerült :D ), aztán felrakom h vihető ha kell. Akkora igény nincs rá, viszont ha ezen múlik a hűtő, akkor azonnal ugranak érte.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26) E.Kaufmann válasza tasiadam (#25) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor felteszem az enyémet az Apróra :DDD , úgy is csak helyet foglal

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27) E.Kaufmann válasza headB (#21) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Itt van a drágaszág, és közelebbről is úgy néz ki, bizony egyben van a műanyag díszborítás a ventivel

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28) Speed® válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lehet innen is nézni, de onnan is, hogy feleslegesen van legyártva az eltérő szerelék, ha nincs használva. Én is jobban szeretem a crossplatform kiviteleket, mert jó esetben továbbviszi az ember és nem biztos, hogy azonos socketen, de meg lehet magyarázni a környezettudatosság jegyében a dolgot. Persze akkor meg kéne azt is, hogy miért nem standard a venti, hogy ne kelljen komplett hűtőt cserélni, ha nem akar az ember kókányolni, mikor elfárad..összességében mindenki jobban járna, ha standardizálnák a rögzítést a kedves gyártók mindkét téren, nem kellene ezen morfondírozni.
Illetve ha leszoknának a túlzott marketingről..150W nem ez a kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.