Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Ez a gép még Steve Jobs visszatérése előtti időszakből való, mint a dizájnom is látszik, ez volt az Apple mélypontja! Erdemesebb lett volna mondjuk egy Blue/White G3-ast (350MHz) tesztelgetni, annál meglett volna az igazi Apple életérzés és még az OSX (10.3 Panther) is elketyegne rajta. Persze értem én hogy ez volt kéznél, amúgy jó cikk, köszi!
:C

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2) #51736960 válasza Stimpy001 (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

számomra ezek a gépek voltak az etalon annak idején, kiadványszerkesztőként csak mac-en dolgoztunk, a pc irtózatos lemaradásban volt.
aztán a g3 utáni időszakban elkezdődött a hanyatlás, ami a mai napig tart szvsz.

köszönjük a cikket!!!

(#3) mrbego


mrbego
aktív tag

Köszi!
Végre egy Mac-es bemutató, sajnos nagyon ritkán látok ilyet.

Üdv, P

(#4) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hasonlók voltak a középsulimban annó. Azért lettek mac-ek véve, hogy a diákok ne tudják annyira tönkre tenni őket :) Cserébe drágák voltak mint a fene.

(#5) Lenry


Lenry
félisten

első kiemelt cikkem. köszi Racecam :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fasza cikk! :R

amúgy #2-vel tudok egyetérteni. régi apple-vel neteztem anno 1 évig, panaszom nem volt rá :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) consono


consono
nagyúr

Szerintem kár rá a linux, sem olyan szép nem lesz mint a MacOS8, sem annyira használható... Sajnos régi a gép.
A 9-es telepítést szerintem azért nem engedi, mert nem ehhez a géphez való a telepítőd: annó mindegyik Machez specifikus telepítőlemez kellett, mert csak azon a hardveren volt hajlandó települni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó kis vas! Igazából fura a sok, nem Apple-re jellemző részlet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Ez nem Beige G3? Arra hackkel még a Leopard is felmegy ;)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#10) joghurt válasza hcl (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Azért akkoriban az Apple még nem kommersz PC-ket forgalmazott, mint a mostaniak. Akkor még ütős proci, az akkoriban a PC-kben még nem általános sokszínű VGA, vagy a SCSI vinyók használata emelte őket ki.

(Egy ugyanilyen fekvőházas PPC7200/120 tulajdonosa.)

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Keksz


Keksz
senior tag

Nagyon jó cikk!

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Hahaha :D

"Amikor erre rájöttem, egy órán keresztül floppykat adogattam ki vele. :D)"

Ezen felröhögtem :D Azért, mert elgondoltam, és én is pont ezt csináltam volna!
Eddig korrekt a cikk, folytatom tovább :)

(#13) hcl válasza joghurt (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én arra gondoltam, hogy elég sok szabvány cucc volt benne, az Apple meg általában nem szerette a PC-be is jó HW-t.

A floppys témában, Unix munkaálllomásokon régebben alap volt, hogy a mountolt lemezt nem téphetted ki csak úgy a gépből, azokban is motoros kiadás volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Na, ez szép volt.
Jól szétkaptad azt a gépet :D Meg jól összeraktad a cikket.
Már az első belső nézetes képnél felfedeztem az Ati chipet! =)

(#15) Elmör


Elmör
senior tag

Mindenképpen várom, hogy mit sikerült kihozni a végén a vasból! ;)
Jó volt így ebéd után olvasni kicsit és ez a téma tetszik is. :C

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#16) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Ez aztán már tényleg egy múzeális darab! Működik még? Nem csodálnám ha igen...
Azt hittem a g3-as pm-em a régi, de tévedtem... :DD
Gratulálok a sikeres beszerzéshez! :C :))
Nagy apple fun vagyok..:D

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#17) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

ja, bocs, most látom hogy a cikk fojtatódik, úgyhogy mükszik....
Össze kéne hozni egy részletes, generációkat és tartozékokat bemutató cikket...
Ha gondolod segíthetek abban, mert van több ereklyém is..:D
Üdv!

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#18) Lenry válasza tDr1v3r (#9) üzenetére


Lenry
félisten

dehogyis. ez pont az, amit a címben írtam. ennek köze nincs a g3-hoz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Jó kis cikk, nekem egy G3-am van Debiannal. Nagyon szeretem. :B

A Debiannál az 5-ös nem akart felmenni hanem csak a 4-es esetleg próbáld meg azzal, hátha.
Jah most jobban elolvastam neked már a boot-nál gond van, nálam csak telepítésnél volt gond.

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#20) commanDOS


commanDOS
senior tag

Érdekes egy masina ez. Maga a hardver igényesebb, mint egy átlag PC, sok megoldás okosabb, mint egy PC-ben. De néhol az az érzésem, hogy csak azért van máshogy csinálva, mert ez apple és nehogy már köze legyen egy PC-hez...
Mindenesetre érdekes volt olvasni :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#21) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nah micsoda véletlen. Ez a téma foglalkoztat mostanában engem is. Konkrétan azért, mert qrva jó árban hozzá tudnék jutni egy Phenom II X4 920-ashoz és most erősen gondolkodom, hogy lecseréljem e tuningos kis e2180-amat + a lapomat egy 4 magos AMD platformra....

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#21) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen ez mind fasza csak rossz topicba írtam :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) eziskamu


eziskamu
addikt

Nekem kifejezetten tetszik küllemre is. Az Apple nem csak a művészkedést jelentette, hanem a komoly de használható gépeket is, és ez utóbbihoz pont iliik a morcos külső. Az iMac-ek kinézetre már egy csöppet buzisak, de persze legalább egyediek :DDD
Azért csak nem voltak rosszak azok a gépek, egy régi MacOs miatt is érdemes bekapcsolni ezeket, de a régi Windows (9x) már nem annyira vonzó, ott már kell egy két játék is ;] ala összes retró PC teszt, hogy beröffentsük a régi gépet :)

Most meg már az van, mint az armageddonban az ürhajókkal, amikor a ruszki hapsi elkezdte verni a hajtóművet, vagy mit: "Amerikái űrhájó, orrossz űrhájó mind egy kuttya, mind méd in Tájván ;] "

(#24) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

[link] Ezen hangosan felröhögtem.. És mi van ha nem jó?:D Amúgy öreg pc nem vén pc.. Nekem tetszik, grat a szerzeményhez.. Mire boltoltad el ha szabad tudni?

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#25) Vladi


Vladi
nagyúr

Régi disztró nem jó? Bár elég kényelmetlenek lennének mai szemmel.

Valami puppy, vagy deli szerű vékony kellene, csak ppc-re. Nehéz ügy. :U
Na gúglizok kicsit. :K

Ramot nem tudsz még szerezni bele?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) Vladi válasza Vladi (#25) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nahát úgy fest, a debiant kellene ráerőltetni. Mást nem nagyon találtam.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) Lenry válasza Vladi (#25) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom, hogy megenné-e a sima akármilyen SDRAM-ot, és nekem nincs, hogy kipróbáljam azt tudom róla, hogy max 192megával tud megbirkózni és hogy ami benne van az SD.

(#24) gamerkiller: csak úgy megkaptam ingyen.

többiek: köszi, örülök, hogy tetszett :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) infectedmann


infectedmann
őstag

Nagyon jó kis írás lett.
Jöhet még több régi és új Apple gép (vagy akár Mac OS) tesztje is bárkitől :)

(#29) JanR


JanR
addikt

Koszi a cikket. Mindig is erdekelt egy kezdetleges Apple gep, de latom regen is ugyeltek a belso HW harmoniara :) Arra az ismeretlen Ati chip-re viszont igen kivancsi lennek, hogy mi az ( lehet egy 32 nm-es HD 6890;] ).

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jókis írás köszönjük. :K
Nem is gondoltam már akkoriban ennyi színt támogattak ezek a masinák. :U

Azért valljuk meg a a Motorola 68040 -es procija jól elkente az Intel száját akkor 486 -nál jártak. Az Apple -ekben és az Amiga -kban is az teljesített szolgálatot. Aztán a MS Win -nek köszönhetően, (nem teljesen korreket üzletpolitikát folytatva, el is ítélték az MS -t) meg az valamelyest annak, hogy az Intel olcsó volt, nem ezek terjedhettek el.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) frescho


frescho
addikt

Erdekes iras. Remelem lesz folytatasa, ha siker koronazza a linuxos probalkozast, vagy hasonlo vas kerul a kezedbe.

https://frescho.hu

(#32) Apone33


Apone33
őstag

Grat, jó cikk lett. :C

Play Hard!!!

(#33) alamuszi válasza Stimpy001 (#1) üzenetére


alamuszi
senior tag

Jó hogy visszatért Steve Jobs, most agyondesignelt PC-ket árul. Kétszeres áron. :). Azért kíváncsi lennék, hogy egy iMac ennyi év után, hol lenne. :)

Lenry: Nagyon tettszett a cikk, jó volt látni, mikor még az Apple egyedi megoldásokkal, a kor PC-ihez képest, komolyabb, azokat felülmúló technológiával rendelkeztek, igényes, és komoly gyártók termékeivel karöltve. (Ati (Akkor még nem számított tömegcikknek), DEC (Ami a korhoz képest az elmúlt 20 év meghatározó Minigépgyára volt, és egy Legenda), vagy a SCSI, ami akkor sem volt olcsó móka). Köszönjük.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#34) eziskamu


eziskamu
addikt

Amúgy a videóchip nem annyira unikum, külön kártyán lehetett PC-hez is kapni.
Ez egy ATI Mach 64-es [link]
Sebességben valahol az S3 Trio64 körül vagy alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#35) Syl


Syl
nagyúr

Szuper írás, gratulálok! :C
Egy megjegyzés: az általad megcsodált dolgok (kiadógomb nélküli floppy, Copy&Paste, Drag And Drop, billentyűzetbe csatlakozó egér) már az eredeti, 1984-es Mac-ben is megvoltak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) Lenry válasza eziskamu (#34) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm, utólagos engedelmeddel ezt bele is írtam a cikkbe :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) zoltanz válasza commanDOS (#20) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igényesebb meg pl szilárd elektrolit kondenzátorokat használtak, ami jótékony hatással van a termék élettartamára.
Ilyen a hagyományos

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38) .bableWes


.bableWes
őstag

az ikonok gyárilag vannak jobb oldalt? még sosem láttam macos-t...

Jo és tartalmas irás! Igy tovább :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#39) eziskamu válasza Lenry (#36) üzenetére


eziskamu
addikt

Szívesen :) Volt ilyenem, bár nem biztos hogy pont ez a változat, mert Mach-ból is volt sokféle, mint a Trio64-ből (V2-esem meg V+-om volt is) Videólejátszásnál, erős proci mellett mintha az S3-as kártyák lettek volna jobbak. Persze ez driverfüggő is lehet, és én az XP és Win2000 beépített drivereivel próbáltam annó ezeket a kártyákat, lehet rendes driverekkel Win98 alatt jobb lehetett a Mach, MacOS-hez meg lehet szintén jó driverje volt. MPEG-1-hez meg a régi QuickTime videókhoz biztos elég lehetett, alap 2d-s gyorsítást is tudta, mint az S3-asok (egérkurzor és ablakmozgatás).

[ Szerkesztve ]

(#40) Syl válasza .bableWes (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. A legelső Mac-en is jobb oldalon jelentek meg az ikonok (pl. behelyezett floppy).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) gefffry


gefffry
tag

Grat a cikkhez! :R

Egy kis nosztalgia kapott el, régebben én is MAC-el dolgoztam, bár az egy G4-es volt OS9-el, de a lényeg ugyanaz.

Bootolást CD-ről próbáld meg úgy, h bekapcsoláskor lenyomva tartod a C gombot (ekkor elvileg CD-ről bootol), vagy az ALT gombot (ekkor elvileg egy "bbotmanager" jön elő ikonok formájában, ahol ki lehet választani, hogy CD-ről, vinyóról, hálózati meghajtóról, újabb gépeken firewire-n keresztül bootoljon).
Ez csak tipp, G3 és G4-nél ezek már működtek, de ilyen régi gépen nem tudom, mindenesetre egy próbát megér.

Amin én dolgoztam G4, annak külső USB-s floppymeghajtója volt, ami igazából egy A120 drive volt. egy ilyenem van is egy valahol, bár ez sima kidobógombos, nem az elektronikás. :U
Voltak olyan szériák is, amiben ZIP meghajtó volt, ami mellesleg kezelte a floppyt is.

[ Szerkesztve ]

(#42) rekid válasza gefffry (#41) üzenetére


rekid
addikt

Nagyon kellemes cikk :)
Itt vigyorogtam egyet "öcsém megszámolta: 168pin, tehát SD" mire nem jo ha van egy öccse az embernek. :)
Kívancsi leszek lehet e vegul linuxot heggeszteni rá.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#43) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Tetszett a cikk, szép darab ez a Mac!
Régebben én is gyűjtöttem a régi Apple gépeket, de már nincs meg egy sem. Volt Apple II, az még nem Mac volt, rendes szöveges módú gép volt, mint a C64. Volt két Classic, meg egy LC 475, és egy Performa 630. Ez utóbbi olyan volt, hogy ott ült benne Motorola proci, de lehetett bele PC kártyát rakni, amin egy 486DX2 ült 32 MB rammal, a többi részegységen meg osztozott a Maccel. :DDD :DDD

(#44) rii válasza Stimpy001 (#1) üzenetére


rii
nagyúr

apple-t használok melóhylen, OSX-em van otthon a PC-n, meg egy DUAL G4-es egy Acryl (plexi) Apple Cinema Display 23"-os, de ez az életérzés .... hát .... már bocs, de hülyeség.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) .bableWes válasza Syl (#40) üzenetére


.bableWes
őstag

elég furcsa - nekem legalábbis - kezelés szempontjábol...

:R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#46) Penyus


Penyus
senior tag

Nekem a cdrom ami benne van panasonicnak tunik, csak kapott azis apple matricat. A ram meg valszeg nem sd hanem dimm edo.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#47) Syl válasza .bableWes (#45) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy tudom, anno a sok pereskedés végett kerültek a windowsban bal oldalra az asztali ikonok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) Xero


Xero
nagyúr

Valahonnan szerezz egy előtelepített 9.1-et. Azt simán másold fel a winyóra és örülj.
Egyébként finom kis gép volt ez akkoriban!

(#49) eddie303


eddie303
őstag

Ihajj, szivem csucske a tema, van egy Performa 5200-am, arra joo reg felszenvedtem egy MkLinux-ot, ami egy Red Hat-re alapulo disztro, nagy szenvedes volt, fel napot tartott... Azzal az a gond, hogy meg NuBUS-os, nincs PCI, nehez kernelt kapni hozza, ami szereti is, es erosen lassu, valamint nem 100%-os a tamogatottsaga, asszem hangja nem is megy... Mac OS 8.6-tal szepen megy, lehet vele TV-zni is, a kijelzoje mar farad, a piros komponens nem erintkezik valahol - hol van piros, hol nincs - 9.2-vel is probaltam, de valami gaz volt a TCP/IP-vel es emiatt visszakerult a 8.6. Mostmar szeretnem, ha sikerulne valami modernebbet szerezni, valakinel lattam egy eMac-et, az pont jo lenne, ugyse hasznaljak semmire...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#50) madarasz92


madarasz92
őstag

Hű de kegyetlen kis gép..
Klassz kis teszt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.