Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Eddig se volt lassú, ezután sem lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) fateless válasza schawo (#1) üzenetére


fateless
veterán

Épp ezt akartam mondani...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Ugye az árazása meg fog egyezni a mostani iPad2-vel?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) gaben88


gaben88
őstag

Tehát akkor, ha valahol gyorsabb is lesz a Tegra 3-nál (4x? hát persze...), akkor azt csak játékoknál fogjuk észre venni? :P

Nem szeretem az ilyen marketing bullshiteket. Elég lett volna annyi, hogy az új iPad még mindig a legjobb tablet gép lesz! :)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5) adamssss válasza gaben88 (#4) üzenetére


adamssss
veterán

Csak nehogy igaz legyen. Amúgy az apple azt mondta, hogy a grafikus részt tekintve 4x gyorsabb. Ami teljesen hihető is mert ami a tegra 3-ban van vezérlő az bullshit.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) Kashim válasza gaben88 (#4) üzenetére


Kashim
őstag

GPU teljesítményről volt szó mindig is, mivel abból van 4 magos az új iPad-ben, proci maradt 2 magos. (ergo ugyanaz, mint az iPad 2-ben)
Ez a teszt GPU sebességet nem mér, csak processzort és memóriát. Igazából az utóbbi mennyisége miatt érdekes ez az egész. Mármint hogy 1 GB van benne. Ekkora felbontáson azért már igencsak sikított volna az az 512.

Ettől függetlenül a 4x-es Tegra 3 teljesítmény nekem is bűzlik, de azért megvárok egy aktuális tesztet mielőtt kimondom, hogy bullshit.

adamssss
Elvileg megegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#7) Everman válasza Kashim (#6) üzenetére


Everman
addikt

Abban a tesztben, amire az Apple hivatkozik még az iPad2 is gyorsabb a Tegra 3-as tableteknél. :) [link] [link]

(#8) Destructo


Destructo
aktív tag

Nemsemmi :)

(#9) Cathulhu válasza gaben88 (#4) üzenetére


Cathulhu
addikt

A tegra3 a tegra2 kicsit felturbozott GPUjat kapta, ami azert szomoru, mert az mar a tavalyi mezonyben sem volt tul jo ajanlat, az iPad2vel meg egyszeruen nem volt egy kategoriaban. Akkor megis miert ne lehetne igaz amit az apple allit? Attol, hogy a neve nVidia, nem jelenti, hogy o a csucs. Soooot... De tobb helyen leirtam mar lesulyto velenyem a tegra3rol, ettol meg az uj snapdragon es exinos uthet nagyot, nem beszelve az OMAPokrol

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) #16820480 válasza Kashim (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

a megnövelt felbontás miatt a teljesítménytöbblet kb azonos gyakorlati teljesítményt fog tudni valószínűleg hozni, mert a játékokat előbb-utóbb erre a felbontásra optimalizálják majd.

(#11) vanhalen válasza adamssss (#3) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Ugye az árazása meg fog egyezni a mostani iPad2-vel?"

A régi modellek átát lejjebb viszik, az új meg annyiba fáj, mint eddig az elődje.

Pölö:

"Az új iPad megjelenése ellenére az iPad 2 is marad még egy ideig, legalábbis a 16 GB-os változat, 400 dolláros áron. Az új iPad árai:

16 GB, wifi: 499 dollár
32 GB, wifi: 599 dollár
64 GB, wifi: 699 dollár
32 GB, wifi+4G: 729 dollár
64 GB, wifi+4G: 829 dollár" (Techl, márc. 7)

"142 990 helyett mostantól 118 990 forintért magatokévá tehettek egy iPad 2-őt. Ráadásul a kifutó készletre is megkaptuk ezt a mértékű árcsökkentést, így a nagyobb tárhellyel és 3G-vel rendelkező modelleket is olcsóbban lehet megvásárolni (a készlet erejéig)" (H.A. blog, márc 8.)

A 16Gigás iPad2 állítólag megmarad még egy ideig gyártásban a csökkentett áron és rebesgetnek egy 7 inches újat is amúgy, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#12) adamssss válasza vanhalen (#11) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm a bő szavú választ.
Ezeket az árakat mennyire lehet valós árfolyamon számolni mert ezek szerint a 32gb-os wifi-nek olyan 140k körül kellene majd lennie.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) Everman válasza adamssss (#12) üzenetére


Everman
addikt

A dollár helyett rakj eurot az összeg végére és váltsd át, ez lesz legközelebb a magyar árakhoz.

(#14) adamssss válasza Everman (#13) üzenetére


adamssss
veterán

Valahogy éreztem...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15) vanhalen válasza adamssss (#12) üzenetére


vanhalen
senior tag

Ahogy már írták, magyarországi árak kb euro-ban értendők + - 2% (úgy vettem észre eddig, aztán majd meglátjuk) Szerintem 149 körül lesz a 32-es.

(#16) adamssss válasza vanhalen (#15) üzenetére


adamssss
veterán

Az még talán belefér... Majd többet dolgozom. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17) fateless válasza adamssss (#12) üzenetére


fateless
veterán

Nyugodtan vedd ezeket az árakat hozzávetőlegesen reális áraknak, tehát számolj a megadott dollárnyi árral, szorozd meg a deviza árfolyammal, majd add hozzá az ÁFA-t, ami 1,27-es szorzást jelent. Erre tegyél egy kicsi extra költséget, ami a szállításból fakad és megkapod az itthoni árakat.

Az csak véletlenszerű, hogy az Euró kb 30%-kal drágább a Dollárnál, ami nagyon hasonló a hazai ÁFA mértékéhez, ezért gondolják sokan, hogy ekként kell átváltani.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) vanhalen válasza adamssss (#16) üzenetére


vanhalen
senior tag

Ha olcsóbb lesz, megénekeljük! [link] :DDD

(Vagy megveszed diákkedvezménnyel valaki nevére a családban :) )

[ Szerkesztve ]

(#19) adamssss


adamssss
veterán

Van diákkedvezmény iPadre? :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) vanhalen válasza adamssss (#19) üzenetére


vanhalen
senior tag

Őszintén szólva nem tudom, de nem lepne meg. Most, hogy mondod, utána kellene érdeklődni :)

Ilyet találtam :(( "**** a kedvezmény az iPad-ekre és iPod-okra nem vonatkozik"

A többi termékre is csak felsőoktatásban résztvevők számára stb stb :O

[ Szerkesztve ]

(#21) Criton


Criton
veterán

Majdnem.... :DDD

iPad2-n gondolkodtam már, de lehet ez lesz majd a választás... bár az ár gondolom később sem fog lemenni :U

(#22) adamssss válasza Criton (#21) üzenetére


adamssss
veterán

De ez egy 4S-nek a bench-e, aminek 200 mhz-el alacsonyabb az órajele.

Vanhalen: A felsőoktatás még ok lenne... :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) vanhalen válasza Criton (#21) üzenetére


vanhalen
senior tag

Apple rendszerint tartja az árakat, csak generációnként "többet ad" ahogy a "vas" kicserélődik a termékeik alatt. (Nyilván nem 10 években mérve, mert akkor egy macbook most is 800e lenne :DDD ) A 3-as majd akkor lesz olcsóbb, amikor kijön a 4-es (hívják akárminek is)

(#24) Criton válasza adamssss (#22) üzenetére


Criton
veterán

Tudom, tegnap csináltam. De azért annyira nincs lemaradva :U
Érdemes egyébként még újonnan iPad2-t venni? Vagy inkább már a The New iPad?

(#25) adamssss válasza Criton (#24) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem "the New iPad". Ha másért nem is de a retina display miatt érdemes.
[link]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26) bok92 válasza adamssss (#19) üzenetére


bok92
addikt

Az nem lenne rossz... :D

(#27) namaste


namaste
tag

Megvannak a GLBenchmark eredmények. Az iPad 2-nél 1,5-1,7-szer, a Tegra 3-nál 2-2,9-szer gyorsabb ezekben a tesztekben.

Acer Iconia Tab A510 (Tegra 3) / iPad 2 / új iPad, FPS:
GLBenchmark 2.1 Egypt Offscreen 720p: 72 / 90.1 / 140.9
GLBenchmark 2.1 Pro Offscreen 720p: 88.3 / 151 / 252.1

(#28) Feri bácsi válasza adamssss (#12) üzenetére


Feri bácsi
tag

Szerintem a 16 GB WiFi 149.900, a 32-es 179.900 lesz induláskor..(.legalábbis így hallottam az egyik resellertől.) .:)

Amúgy a kifutó WiFi-s 32-es most bruttó 150 akciósan - már ahol még van.

[ Szerkesztve ]

(#29) Criton válasza adamssss (#12) üzenetére


Criton
veterán

ez jó ár lenne, én 16 vagy 32gb on gondolkodom.

(#30) adamssss válasza Criton (#29) üzenetére


adamssss
veterán

Igen akkor én is beneveznék egy 32-es re.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31) cqr válasza namaste (#27) üzenetére


cqr
aktív tag

Úgy tűnik, hogy ez a két teszt sem skálázódik már tökéletesen ezekkel a hardverekkel, mert legalább is van olyan részeredmény (triangle throughput, de nem csak ez) amiben az MP4 közel kétszer erősebb az MP2-nél. (az 'elvi' skálázódás 95 százalék, és ha ezekben a tesztekben megközelíti ezt, akkor nem valószínű hogy az órajel nagyon különbözne (de nem kizárt)).

Azt mondani sem kell, hogy a fill-rate az MP4 esetén 'out of this world' a legtöbb mai gpu-hoz képest.. ami nem egy hátrányos tulajdonság a gui gpu gyorsításánál. (Bár az is igaz, hogy csak kétszer erősebb mint az ipad 2, míg a felbontás négyszeres.. de ez nem igazán probléma, mert adott pixelszámra vonatkoztatva még így is nagyon durva az eredmény egy tegra 2-es tablethez képest).

(#32) Feri bácsi válasza adamssss (#30) üzenetére


Feri bácsi
tag

Irreális..... :(

(#33) namaste válasza cqr (#31) üzenetére


namaste
tag

Vagy az órajelet vették vissza vagy a memória sávszélesség korlátoz.

Tudod pontosan mit és hogyan mérnek ezek a szintetikus résztesztek?
Ha csak a shadereket, és nincs komoly textúrázás (amit a memória korlátoz), akkor a kétszeres eredmény reális. Ezeknél is van 60 fps korlát, így a memória nem akadályoz, de 140 vagy 250 fps-nél már korlátozhat.

(#34) cqr válasza namaste (#33) üzenetére


cqr
aktív tag

Vagy az órajelet vették vissza vagy a memória sávszélesség korlátoz.

Ha biztosan a 'gpu' a ludas akkor valószínűleg ezek valamelyike, de lehet, hogy a cpu-n is sok elmegy már.

Tudod pontosan mit és hogyan mérnek ezek a szintetikus résztesztek?

A mostani glbench verziókban csak 'ránézésre valószínűleg ez' szinten tudom, de némelyiknél ez is kb. elég információ. Az hogy a fill-rate, vagy a triangle throughput ilyen közel van az elvi skálázódáshoz, az azt sejteti, hogy az órajel nem sokat változott. Egy egy ilyen egyszerű tesztnél jóval kevésbé valószínű hogy valami 'egyéb bottleneck' befolyásolná az eredményt. A triangle througphut-nál egyébként nincs komoly textúrázás, az elsődlegesen egy nagy vertex tömböt dob ki néhány nagyon alap shaderrel (vagy adott esetben anélkül).

Ezeknél is van 60 fps korlát, így a memória nem akadályoz, de 140 vagy 250 fps-nél már korlátozhat.

Bár memória vagy cpu korlát lehetne 60 fps alatt is, de ebben az esetben persze nem valószínű. Nem olyan brutálisan erős egyébként egyik teszt sem textúrázást tekintve, az meg kicsit meglepő, hogy nem az egypt-ben nagyobb a különbség, az inkább terheli az árnyalókat.

Kellene egy teszt emelt órajelű cpu-val, utána sok mindent ki lehetne zárni. (vagy küldeni egy mailt Kishontinak, de most ilyenekkel nem fogom zaklatni : D)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.