Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Jancsi


Jancsi
aktív tag

A világ minden kicsiéért sem szeretném védeni ezt a tápot, de azért kezeljünk a helyén a dolgokat.
Ha a videókártyád/CPU hűtőd nehezebb mint a tápod akkor valószínűleg rosszul párosítottál.
Ez a táp egy AZ7500-ös vezérlőre épül, ami szinte megyeegyezik a AT korszak óta használt TL494-el. Attól hogy a táp házát trendi feketére festették a beltarta maradt közel ugyanaz mint az első ATX tápoké, amik még párszáz MHz-es Pentium 3-ak és Geforece 3-ak mellé készültek. Amik ketten együtt nem vettek fel akkora teljesítményt mint egy FX-6300 alapórajelen.
Az évek teltek a hardware-k fejlődtek, a tápgyártó is "haladt szépen a korral", az FR203-as (3A-s) diódákat kicserélte nagyobbakra a 12V-on, hozzá igazította a szűrést a nagyobb áramhoz, esetleg növelte a működési frekvenciát, hogy a trafó nagyobb teljesítményt vihessen át. Került még bele egy komparátor ami figyeli a folytáson eső feszültséget, csak hogy elmondhassuk van túláram védelem is.
A 3,3, 5, 12V mindig is egy trafóról jött. A 3,3-hez volt általában egy szabályozás. Csak újonabban divat, hogy a trafó 12V-ot állít elő, majd step-down konverterekkel a többi. (tradicionálisan, előbb az 5V, majd amikor már túl nagy áramok kellettek kívánt teljesítményhez 5V-on, akkor a 12V-ot használták első sorban a PC-k [látsd P4-es korszak kiegészítő tápcsatija])
A forrasztások minősége az ólommentes anyagra állás idejét idézi, rossz minőségű de legalább kevés is. (a korszakra jellező, hogy az alsó kategóriában is meg kellett felelni az RoHS előírásnak, de spórolni akartak a forrasztóanyagon (is) )

Ez kicsit olyan mint amikor 20 éves műszaki tartalommal gyártják és árulják a fejlődő országokban az autókat valami modernebb formavilággal. Ha 20 évvel korábbi elvárásokkal állnak hozzá akkor jó lesz, de ha a maiakkal akkor már nagyon nem.

(#6) apatyas

Az egyenirányítók hűtőbordáján illendő lenne lennie egy kis NTC termisztornak, de korábban nem volt az sem divat. Teljesítmény limit lehet a primer oldalon is, de hasznosabb egy működő túláramvédelem a kimeneten. Igazából nem lenne ez egy annyira rossz kostrukció, ha kicsit oda figyeltek volna rá és a mérnökök töltik ki az adatlapját a marketingesek helyett. Sajnos ezeket az "apróságokat" kell felárként megfizetni egy rendes tápnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.