Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eclips21


Eclips21
őstag

akkor ez a módszer csak gen1 gen2 hibridet csinál? ez meg teljesen gen2-vel megegyezőt?

(#2) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem értem mi ez az óriási felhajtás a gen1-2 vel. Gen 1 re van egy csomó rohadt jó Rom mink szarakodni meg küzdeni meg dolgozni sok embernek hogy gen2 esítsék! Egyszerűen nem értem!

(#3) Eclips21 válasza kmisi99 (#2) üzenetére


Eclips21
őstag

a felhajtás ott kezdődött,hogy a gen2 ből nem lehet gen1 et csinálni

(#4) anglergab


anglergab
addikt

(#1) Eclips21
Úgy tűnik, hogy mindkét módszer gyakorlatilag Gen2-esít. Szigorú értelemben igazad van: csak a második módszer készít a gyári Gen2-vel teljesen azonos firmware-ű készüléket. Azonban a Gen2 minden előnyét megkapják a TPT-t alkalmazók is; sőt, csak ők egy további előnyhöz is jutnak: különösebb kockázat nélkül visszatérhetnek a Gen1-hez. Szóval a Gen1-Gen2 "hibridek" és a gyári Gen2-esek/vagy exe-s módszerrel Gen2-esített telefonok firmware-e között csak a NAND rejtett partícióinak kiosztásában van eltérés, ami gyakorlatilag lényegtelen különbség a mindennapi használat szempontjából -- ugyanakkor ezen "kis" különbségnek köszönhetően nem kompatibilisek firmware szempontjából a gyárilag Gen1 és Gen2 készülékek.

(#2) kmisi99
Senkinek nem javasoljuk, hogy Gen2-esítsen! Ez több helyen szerepel a leírásban! Ez nem egy kezdőknek szóló, lépésről-lépésre vezető leírás, hanem éppen ellenkezőleg: már viszonylag hozzáértőknek készült elméleti összefoglaló.
Ismétlem: javasoljuk mindenkinek, hogy NE Gen2-esítsen, mielőtt a szolgáltatók nem biztosítják az ügyfelek számára ehhez a szükséges, hivatalos eszközöket (programokat)!

(#5) kmisi99 válasza Eclips21 (#3) üzenetére


kmisi99
addikt

jó de mégis minek ássák bele ennyire magukat az emberek hogy gen 1 gen 2 jó van és kész! Mi a célja annak hogy mindenki éjjel nappal erről beszél hogy gen 1 gen 2

(#6) kiscsáko


kiscsáko
tag

Szia!

Nagyon jó leírás. Köszi! :)

üdv.
L

(#7) lajozs


lajozs
aktív tag

Nyilván (?) főzött ROMos vagyok, mint feltehetően az idetévedtek többsége. A hajdani cserét is egyszer követtem el; a 2.2 azóta is kielégít. Érdekel azonban a "szakmai"- bár sajnálatosan híguló - fórum, követem is rendesen.
A Te blogod viszont a tiszta szóé, helyre tett jópár dolgot bennem. Olvasását a fórum prominensei az emelt szinthez kötelezővé tehetnék.
Én nem vagyok prominens, még csak kommentelő sem. Így csak köszönöm Neked a hasznos munkát.

Laci

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#8) v64


v64
csendes tag

Köszönet a munkádért.
Érthető, összeszedett és nagyon hasznos.

(#9) szki


szki
őstag

Megint egy jó írás a készülék mély lélektanáról!
Bár nem mindent értek még belőle :B

[ Szerkesztve ]

(#10) kevin.1


kevin.1
csendes tag

"FIGYELEM! A firmware cseréje (TPT alkalmazása) igen veszélyes/kockázatos művelet!"

Nem értek egyet, én is TPT-vel tettem fel a Gyári 2.1 Eclair-re (T-Mobile), a 2.3.3-as Gingerbread-et.

Az egész művelet 1 percig tartott, teljesen automatizált, nem kell attól tartani, hogy valamelyik lépést a felhasználó kihagyja..

A TPT bátran használható (de csak saját felelösségre, és az instrukciók alapos elolvasása után)

[CM7 2.3.3 TPT]

[ Szerkesztve ]

(#11) sanyesz79


sanyesz79
csendes tag

Hali!

Én tegnap megcsináltam az exe-s hivatalos T-Mobile-os frissítést, egyszerű volt és tökéletesen működik a teló, érzékelhetően gyorsabb, és az aksi valóban nem merül úgy mint Gen1-es korában!

Viszont lenne egy kérdésem. Miért kellene Gen2-ből Gen1-re visszacsinálni, ha egyszer ez jól működik és jobb lesz tőle a teló?

(#12) pista59 válasza sanyesz79 (#11) üzenetére


pista59
senior tag

Ha jól gondolom:
Valaki főzött rom miatt gen 2-ősített. (esetleg a jobb partíció kiosztás miatt is)
Gariztatni akarja a telefonját.
Eredeti állapotot kell visszaállítani.
Gyári gen2 frissítést nem tud rátenni, gen2-re nem lehet.
Vissza kell állítani gen1-re.

A győztes féreg irtó baktérium

(#13) CSorBA válasza kevin.1 (#10) üzenetére


CSorBA
őstag

Ezer hála neked, a linkelt imaget raktam fel, és hihetetlen gyorsan felment, és már gen2-es is. Mostmár rakhatom fel rá az új kelzsoca romokat, köszönöm szépen. :R

(#14) faber24 válasza CSorBA (#13) üzenetére


faber24
őstag

Én is köszi, gond nélkül ment a frissítés GEN1 -> GEN2, és most már én is 2.3.4-re frissítettem a ROM-ot :)

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#15) faber24 válasza CSorBA (#13) üzenetére


faber24
őstag

bocs kétszer ment el

[ Szerkesztve ]

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.