Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Provisory


Provisory
újonc

Vajon a 4k-t h.265-tel is tudja?

(#2) ALBY


ALBY
senior tag

Jó kis gép lehet, ha teszi a dolgát ahogy ígérik. Egész olcsó.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#3) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Nekem a Mali 450 karcsúnak tűnik a 4K/60-as lejátszáshoz. A H265 meg szerintem esélytelen vele.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#4) Cythyel válasza Acélfarkas (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

akkor nem csak én gondolom úgy hogy az a mali 450 nem való már semmilyen újonnan kiadott készülékbe, még alsó kategóriába sem

(#5) Atocha válasza Acélfarkas (#3) üzenetére


Atocha
senior tag

Gondolom észrevetted, hogy ez nem MP4 kiszerelés, hanem MP8-as. Már persze ha igaz a hír. Szerintem elegendő a 4K hoz.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#6) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Tudom meg leszek kövezve érte, de mit ér az elöretelepítet Kodi, ha nem bírja a 4k Blue-Ray tartalmat streamelni?.....ugyanis nagy fájloknál folyamatos buffering problémája van. (Minden kb 20GB-nál nagyobb fájlnál van probléma a streamelés során és tök mindegy, hogy milyen advancedsettings.xml beállítást csinálsz, Amazon Fire-TV)

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#7) zsopu válasza Jaffafa (#6) üzenetére


zsopu
tag

Akinek van pénze 4K tévére, az nem ezt fogja venni!

(#8) #52815360 válasza zsopu (#7) üzenetére


#52815360
törölt tag

Miért is?

(#9) ice cube87


ice cube87
csendes tag

Aki 4k h265-re keres lejátszót, sztem nvidia shield tv a legjobb megoldás.

(#10) atike


atike
nagyúr

4K-t lejátszani Mali450-el USB-ről...? Wow. Tuti működik...

(#11) envagyok válasza ice cube87 (#9) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem volt, nem vált be.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12) ALBY válasza #52815360 (#8) üzenetére


ALBY
senior tag

Aki komolyan gondolja veszi a 4K-t, az nem ezzel fog nekimenni.
Ellenben ez a 70 eurós cucc 1080p-ig viszont remek termék lehet (ha működik) a kisebb igényű embereknek (4K-tól függetlenül). (Kell mellé egy jó drót nélküli egér+billentyű kombó és persze valamin tartalom.)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#13) D.Va válasza ALBY (#12) üzenetére


D.Va
senior tag

Miért is? Van már olcsó szutyok 4k-s TV 200 ezer alatt bőven. Aki olyan 4k-s TV-t vesz az lejátszóra se költ 500 euro-t... :U

[ Szerkesztve ]

(#14) ALBY válasza D.Va (#13) üzenetére


ALBY
senior tag

...ám mégis a 4K filmtől várja a megváltást...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#15) erer1000


erer1000
őstag

8mag 1GB mali450 4k
akarhogy nezem, fura parositas :D 4K ala mali 450-et mar mondtatok
de nekem az az 1GB is eleg karcsunak tunik :D
fura szerzet lesz :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) Sys85 válasza erer1000 (#15) üzenetére


Sys85
veterán

Szerintem az 1GB se lesz annyira kevés!Ez médialejátszó,nem okostelefon,vagy tablet,itt elvileg nincs 1000 szolgáltatás ami egyszerre fut a háttérben a ramot felzabálva (főleg ha KODI-t használ az ember rajta),a multitasking se fő szempont egy médialejátszónál,feltéve ha tényleg médialejátszónak akarja használni a tulaj és nem mini számítógépként,mert annak harmatgyenge.
Mondjuk a kínai webshopok televannak hasonszőrű "minipc-kkel",kicsit drágábban akár egész jó hardveres képességűeket lehet találni,ergo ezért én nem fizetnék még 70ajrót sem,főleg hogy kínából teljesen ezzel a hardverrel csak más márkában 11-13K,sőt van hogy akcióban 8K...
21ért lehet kapni a 2GB/16GB verziót ami ráadásul tudja az ac-s wifit+gigabites a lant is.Ez valószínűleg egyiket se tudja.
Mondjuk ezeknek a minipc-knek a droid optimalizációja finoman szólva is hagy némi kívánni valót maga után...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#17) tatararpad válasza Jaffafa (#6) üzenetére


tatararpad
őstag

Kodi nem csak 4k BR-re jó azért. Én is egy ilyen csodát tervezek majd venni, annyi dolga lesz helyi hálózaton keresztül lejátszon néhány filmet nem csilliós tévén. Meg egy pár androidos alkalmazás futtatása. És mivel édesanyámnak lesz aki finoman szólva kimaradt a 21. századból legetőleg egyszerű legyen kezelni, erre jó pl. a Kodi.

(#18) pengwin válasza Acélfarkas (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Úgy tudom ezt a SoC-t direkt médialejátszásra tervezték, és fixfunkciós blokkal old meg olyan dekódolási műveleteket, amikhez nyers erő tekintetében sokkal jobb IGP kéne.
PH!-n is teszteltek valami kavics formájú androidos miniPC-t, ami ugyanezért kapott valami 400-as Malit.

Üdv, pengwin

(#19) azbest


azbest
félisten

amúgy inkáb az a probléma a legtöbb noname android boxszal, hogy nincs rajtuk Widevine DRM level 1 támogatás. Így az előfizetős video szolgáltatások max 480p-ben mennek.

A netflix vagy hbo go vagy ilyesmik. Bár van ahol még a drm sem elég, ha a szolgáltató eszközönként engedélyezi a hd-t.

(#20) nordino


nordino
tag

Erről a nvidia shield tv-ről nagyon olvasnék egy tesztet itt ph-n.

(#21) lexter00 válasza pengwin (#18) üzenetére


lexter00
őstag

[link] Nagyon gondolkodok egy hasonlón.

(#22) azbest válasza azbest (#19) üzenetére


azbest
félisten

Eddig a nagy gyártókon kívül a wetek core-t láttam, hogy tud rendes drm-et. Állítólag fullhd netflix megy androiddal. A hivatalos openelec 7 támogatás sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#23) #52815360 válasza ALBY (#12) üzenetére


#52815360
törölt tag

A legtöbb embernek elég, ha lejátsza a 720p -t meg az SD videót a TV felbontásától függetlenül.

(#24) embe


embe
nagyúr

Ez drága nem? Kintről fél áron megvan ez a specko.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25) murrayd


murrayd
csendes tag

4K 1 GB RAM-mal, ahha... Siralmas - néha az az érzésem, hogy a kínaiak kötelezőnek érzik, hogy valamelyik specifikáció elégtelen legyen. A RAM-ot különösen szeretik lespórolni, így már kiadáskor alig használható.

[ Szerkesztve ]

(#26) Acélfarkas válasza Atocha (#5) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Igen, észrevettem. De szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#27) Acélfarkas válasza pengwin (#18) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Legyen igazad.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#28) azbest válasza embe (#24) üzenetére


azbest
félisten

hát a gyártó alibaba shopjában 40 dolcsi körül van egy nagyon hasonló fajta box. Úgy néz ki, mintha a hírbelit tették volna nagyobb dobozva és egy kapcsolót meg egy külső antennát tettek volna rá

ez a hírbeli kép

[ Szerkesztve ]

(#29) embe válasza azbest (#28) üzenetére


embe
nagyúr

Így van. Ezért az árért komolyabb cuccokat lehet kintről rendelni. De akkor itthon is megvan olcsóbban.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30) sb válasza pengwin (#18) üzenetére


sb
veterán

Így van. Fix hw-s. Kár fanyalogni az 1Gb és Mali 450 miatt.
Persze lehetne több/erősebb is, de ha viszi akkor már csak árfüggő a felszereltség.

(#31) Magnat


Magnat
veterán

A 24p-t tudja vajon ez a csoda?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#32) azbest válasza erer1000 (#15) üzenetére


azbest
félisten

közben került ki hír a xiaomi boxról is, az 2GB rammal lesz állítólag [link] és ott level 1 drm támogatást is írnak a specifikációnál

[ Szerkesztve ]

(#33) erer1000 válasza azbest (#32) üzenetére


erer1000
őstag

jaja én is rátaláltam a topicra :D

'DDR3 rendszermemória méretét 4 GB"

én 4GB ot látok ott :B

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34) azbest válasza erer1000 (#33) üzenetére


azbest
félisten

én is most néztem, de a hivatalos oldalon 2-őt írnak, biztos elírás, jeleztem a szerzőnek az előbb.

[ Szerkesztve ]

(#35) erer1000 válasza azbest (#34) üzenetére


erer1000
őstag

köszi :) minden esetre így sem tűnik a Mi BOX egy rossz ajánlatnak szerintem

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#36) junkpod


junkpod
nagyúr

Tucat S905 box, kintről jellemzően 40-60usd. Ha kodi-ban vágytok az egyelőre megallt az android fejlesztéssel. Olyat vegyétek amin vidon. me kodi fut (pl wetek).

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.