Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) infectedmann


infectedmann
őstag

A Market megjegyzi a bankkártya számot és az egyéb fizetési infókat, vagy minden vásárlásnál meg kell adnom? Pl. ha új Android felhasználóként hirtelen meg akarok venni 5-10 appot eléggé idegesítő lehet minden egyes alkalommal beírni a kártyaszámomat.

(#202) aggleány válasza TRob1 (#200) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi a kolléga nevében is. :R

Privi ment cikkügyben. :K

(#203) r4z válasza infectedmann (#201) üzenetére


r4z
nagyúr

Megjegyzi a Google Checkout.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#204) dr.bubo válasza aggleány (#199) üzenetére


dr.bubo
őstag

"A GPS-nek minden androidos telefonban működnie kell, különben nem futhatna rajta android."

Kell mennie a GPS-nek? Ezt nem értem, miért?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#205) aggleány válasza dr.bubo (#204) üzenetére


aggleány
addikt

Úgy értettem, hogy minden androidos telefonban alapból van GPS. Vannak bizonyos követelmények ahhoz, hogy egy készülék megkaphassa az Android oprendszert, és ebben benne van a GPS is. :K

(#207) aggleány válasza Saskakas18 (#206) üzenetére


aggleány
addikt

Nézd meg az android.se-portal.hu-t, a Kezdőknek szóló részen menj végig. Ha nem találsz olyan lehetőséget a telefonon, ami oda van írva, akkor görgess lejjebb, és a pirossal írt részek vonatkoznak Rád. Mindig ott van a címnél is, hogy X10 Mini X8, ha van nekik külön rész. Ha nem boldogulsz vele, írj, és segítek, de elég egyértelműen írtam le mindent. :K

(#208) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Nagyom hasznos írás! Kösz!

(#209) aggleány válasza BMWFan (#208) üzenetére


aggleány
addikt

Örülök, hog tetszik. :K

Lesz folytatás is, most kezdésnek egy alapvető programokat bemutató iromány, aztán még kiderül.

(#210) infectedmann válasza r4z (#203) üzenetére


infectedmann
őstag

Köszi :R Max. 1 hét és végre én is Androidos leszek. :C Már kezdek idegbajt kapni az iOS + iTunes kombótól. El tudják venni az embertől az életkedvét.

(#211) aggleány válasza infectedmann (#210) üzenetére


aggleány
addikt

Gratulálok! Szerintem jó döntés, bár nem ismerem az iPhone-t, de az Androidról tudom, hogy jó. :K

(#212) TRob1 válasza aggleány (#211) üzenetére


TRob1
veterán

Kedves leányom, hogy áll az a cikkecske amiről szó volt? :))

¤ R'n'R ¤

(#213) aggleány válasza TRob1 (#212) üzenetére


aggleány
addikt

Dolgozom rajta, csókolom, dolgozom rajta. :K

Sajnos ez a hetem elég húzós volt, de most hétvégén nincs különösebb dolgom, úgyhogy szerintem készen lesz vasárnap estére. Legalábbis nagyon remélem.

(#214) r4z válasza aggleány (#213) üzenetére


r4z
nagyúr

Várjuk! :K

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#215) TRob1 válasza aggleány (#213) üzenetére


TRob1
veterán

Bizony, várjuk. :K De azért csak nyugodtan, nem kell elkapkodni :D

¤ R'n'R ¤

(#216) aggleány


aggleány
addikt

Jól van na, csinálom már, csak azt akarom, hogy a színvonala olyan legyen, amilyen az Android kezdőknek címűnek, az pedig nem megy hipp-hopp. Tudjátok, képek, linkek, miegymás. :O

(#217) molnarpeter válasza aggleány (#216) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Miegymás --> megengedem, hogy ez a szó takarja a kritikusi munkásságomat ;] :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#218) aggleány válasza molnarpeter (#217) üzenetére


aggleány
addikt

Ha már itt vagy, kérdezek. :U

A szórakozás pontba milyen játékot írjak még? Eddig van Asphalt, Penguin skiing, Crazy Chipmunks, Air Control Lite, Chess, Traffic Rush, QuadraPop. Mi érdekli még a népeket?

Itt nincs off-topic, a miegymás is a topikhoz tartozik. :K

(#219) r4z válasza aggleány (#218) üzenetére


r4z
nagyúr

Angry Birds, Doodle Jump

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#220) molnarpeter válasza aggleány (#218) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

DroidJump, Androidify, NinJump, SpeedX3D full&free, természetesen az Angry Birdsök, érdekes lehet a MusicGrid, esetleg retrózni FrodoC64 (emulátor, de könnyen használható) és DuckHunt (ez nintendo játék emlékeim szerint).

klónom: a nudli jump ( :P) fizetős, és tudtommal nem végtelen ;]

mp

[ Szerkesztve ]

(#221) aggleány


aggleány
addikt

Nem lesz ez kicsit sok? Már így is olyan hosszú kezd lenni a cikk, hogy lehet, hogy érdemes lenne kettészedni, vagy akár háromfelé, de én egy irományban szeretném leírni a fontos dolgokat.

Klónok, mit szólnátok ahhoz, ha az első részben lennének a fontos appok, a második részben pedig a szórakozós dolgok: olvasás, mozizás, zene, játékok? Hm??? :F

(#222) r4z válasza molnarpeter (#220) üzenetére


r4z
nagyúr

De, végtelen. Amire te gondoltál, az az Abduction.
Ja, Fruit Ninja (ez is fizetős) - alternatíva a Fruit Slice.

aggleány: Jó ötlet ez a felbontás.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#223) aggleány válasza r4z (#222) üzenetére


aggleány
addikt

:K

Ha leírom, hogy eddig milyen progikat találtam, átnézitek, hogy hiányzik-e valami, ami tényleg fontos és hasznos lehetne? Nagyon hosszú listáról van szó, még úgy is, hogy a szórakoztató cuccokat kiszedem belőle.

(#224) molnarpeter válasza aggleány (#221) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fontos progik, hasznos progik, majd szórakozás? :)

klónom: Akkor az a javas nudli. :P

aggleány: benne vagyok.

mp

[ Szerkesztve ]

(#225) r4z válasza aggleány (#223) üzenetére


r4z
nagyúr

Jöhet PM-ben, segítenek a klónok (nem úgy, mint a Star Warsban :D)

Egyébként lehetne két szekció a kategóriákon belül (főleg a szórakozásnál és a játéknál): ingyenes és fizetős. :F

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#226) aggleány


aggleány
addikt

Köszönöm. :R

Ha nem baj, inkább ide írnám, mert így jobban átlátom az egészet, nagyon sok privim van, és így többen is belelátunk. :K

RazorGTR1:

Sajnos nem fogom szétszedni a fizetős és nem fizetős cuccokat, mert időnként minden fizetős verziót feltesznek ingyenesre is, és amilyen szerencsém van, pont akkor szedi le valaki, és beleköt a cikkbe, hogy hülyeséget írtam. Egy kattintással megnézhető, hogy fizetős vagy nem, linkek lesznek a Marketbe. :K

Szóval a hasznos progik részbe tervezett dolgok (egy részük már megvan):
- Documents To Go / Quick Office / Think Free Office / Office Suite
- ezPDF Reader
- Documents Scanner / Scan2PDF Mobile / Droid Scan Lite
- Jorte / CalenGoo / Touch Calendar / DateStone Calendar / Business Calendar
- Smooth Calendar widget / Pure Calendar w / Pure Grid Calendar w / Simple Calendar w / CalWidget / S2 Calendar w 2 / Blik Calendar w / aniAgenda
- Color Note / Easy Note / Desk Notes
- Alarm Clock Xtreme / Alarm Klock
- Bus snooze

Ezek már teljesen készen vannak. Minden fülecskénél az első progihoz van leírás, a többi a leírás végén be van linkelve, mint alternatíva.

Tervezett progik a hasznos részhez:

- App2SD
- Home Switcher
- Call Meter NG
- TV24
- Opera Mini
- Quick Settings
- Made in Hungary
- NeoReader
- Handcent SMS
- Contact widget
- FileBro
- LED Light
- Astro
- English-Hungarian Dictionary
- Quick Uninstaller
- My Profiles
- Mini info
- APN on off
- Fancy widgets
- Dropbox
- Keepscreen
- Who is it
- Battery Status Bar
- Tasker
- Quick Pick
- Floating Image
- Szótárak
- Birthday widget

és ezek alternatívái, de azokat most nem írtam le.

Ha van valami ötletetek, hogy milyen alternatívák legyenek, vagy mi legyen még benne, akkor írjátok meg. Elég sokhoz van már egyéb lehetőség is, de soha nem árt, ha nagyobb a választási lehetőség. :K

Tehát ide most csak a hasznos, fontos dolgokat várom, a szórakozós rész egy másik cikkecskében lesz. ;)

(#227) TRob1 válasza aggleány (#226) üzenetére


TRob1
veterán

Én ugye már privibe írtam, hogy miket használok, amik hasznosak (sokan mások is használják azokat)
Ezzel kapcsolatban:
A Who Is It, nemtudom erre gondolsz-e: , de akkor ebbe a felsorolásba felesleges a kis 1,8-as átlagával, főleg hogy vmi játék (vagyis szórakozás)
Szerintem a Calendar Widgetekből túl sok az alternatíva (főleg, hogy nem lez hozzájuk leírás, ezért kb. ugyanolyan nehéz dolga lesz annak kiválasztani a megfelelőt aki nem ismeri őket, mintha nem is lenne ez a leírás)
Notesznél a legjobb említés szintjén sincs jelen: Note Everything(Pro)
A QuickPic (k nélkül :D) és a Floating is képnéző, viszont az előbbi a legnépszerűbb, elvileg leggyorsabb is, addig az utóbbi "csak" dizájnosabb (ami hamar megunható szerintem)
APN on/off: sose értettem ez mire jó (létrehoztam egy üres APN-t, és azt választottam ki, nem fogyaszt memo-t, proci-t, és helyet se :D)
Home Switcher: Én ennek se látom értelmét (habár tudom, hogy sokan használják), de furcsa hogy az ember délelőtt ezt a launchert szereti, délután meg azt...
(App2SD, Profil --> 2.3-nál már sztem nincs jelentőségük (legalábbis nálam megy ezek nélkül is))

Nem kritika, csak saját tapasztalat, észrevétel. :K

¤ R'n'R ¤

(#228) TRob1


TRob1
veterán

Jah, még kimaradt: Ha Handcent, akkor GoSMSPro is (elég nagy riválisa, sőt sokak szerint jobb is)

Van pár amit nem ismerek (FileBro, Mini info, Tasker...), de megvárom a cikked, és majd ott megismerem (lusta vagyok utánuknézni :D)

¤ R'n'R ¤

(#229) aggleány válasza TRob1 (#227) üzenetére


aggleány
addikt

Nem erre a WhoIsIt-re gondoltam. Amire én gondolok, azzal egyedi csengőhangot, sms-hangot, e-mail hangot lehet hozzárendelni az egyes emberekhez, saját hangerővel, kiemelt lehetőséggel, mindennel.

Mások meg azt kérték, hogy legyen sok választási lehetőség. :F A fene se tudja, hogy hogy lenne a jó, hogy mindenki elégedett legyen, de ez valószínűleg úgysem jön össze. :(

Az APN on off és a Home Switcher azoknak kell, akik nem ismerik a mindenféle praktikákat. Mint láthatod az összeállításból, ez a cikk is inkább a kezdőknek nyújt segítséget, aki már profi az androidban, nem ez alapján a cikk alapján fog progikat letölteni.

Azért írtam az App2SD-éket, mert sokaknak még nincs 2.3.

Lesz GO sms is, azért írtam, hogy csak egy-egy progit listáztam, de lesz mindenhez alternatíva is. :K

Köszönöm a segítséget. :K

(#230) TRob1 válasza aggleány (#229) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor megnyugodtam a Who...-val kapcsolatban. :DDD
Szerintem is jó a sok választási lehetőség, ha... mindenhez van leírás, hogy ez miért, az hogyan...stb. :B

APN és Home S.: Igazad lehet, meggyőztél. :K

¤ R'n'R ¤

(#231) molnarpeter válasza aggleány (#226) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az APN on off az ugye a widget? :) Néhány tipp:
Battery Monitor Widget
andLess
Goggles
AudioTagger
FileExpert
SMS Backup+
ha nem írtam volna még:
Locus Free
Llama

mp

(#232) r4z válasza molnarpeter (#231) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen. Az OnOff widgetek nagyon jók (Curvefish), a Brightness levelt gyakran használom tőlük. Kiválthatók az utóbbi kivételével Widgetsoiddal.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#233) molnarpeter válasza aggleány (#229) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hmm, egy ötletem támadt: Leírod az adott dologra való progik közül a legjobban tetszőt, majd az alternatívákat, azok különbségeinek felsorolásával :))

klónom: én az Energiagazdálkodás widgetet használom. :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#234) TRob1 válasza molnarpeter (#233) üzenetére


TRob1
veterán

Jó ötlet, támogatom :K Végül is így lehet a legátfogóbb képet kapni az appokról.

Én is az Energiagazdálkodás widgetet használom (infosávba)

¤ R'n'R ¤

(#235) CoolBoy323 válasza TRob1 (#234) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

tudom, h nem a reklám helye, de nekem van egy ilyen cikkem :B

@aggleány: hol van már az új cikk? :P

(#236) aggleány


aggleány
addikt

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megvalósítani az ötleteket.

CoolBoy323:

Készül, készül. Kicsit komplexebb lesz, mint a Tiéd, úgyhogy idő kell neki. De mint tudjuk, lassú munkához idő kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#237) CoolBoy323 válasza aggleány (#236) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

szóval most azt mondtad, h az enyém egy szar... értem... jólvan :P

(#238) TRob1 válasza CoolBoy323 (#235) üzenetére


TRob1
veterán

Olvastam a cikked mikor kikerült, csak nem akartam lehúzni :DD
Na a viccet félretéve, szerintem van benne 1-2 (a többség számára) felesleges dolog, viszont kimaradt jópár nagyon hasznos (de a hsz-ekben már úgyis kaptál ezt is azt is :D)
De mindenképp hiánypótló írás. :K

Ez a cikk "elvileg" ( ;] ) kicsit bővebb leírásokkal fog rendelkezni, és több app-ról lesz benne szó (egyébként már a megjelenésed előtt kb 1 héttel folyt itt róla a diszkurzus :B ).

De szerintem szükség van erre is, arra is... főleg kezdő androidosoknak sokat segít a Te cikked is, és a kedves "aggszűzé" (nem megsértődni, csak ezt már el akartam lőni :DDD ) is fog.

Egyébként meg én szeretnék már egy normális Launcheres összehasonlítást is (ez ilyen, az miért jobb vagy rosszabb, mennyivel tud többet vagy kevesebbet...stb), nem ilyen béna/elfogult/valótlan féléket amiket olvastam. :B

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#239) aggleány válasza CoolBoy323 (#237) üzenetére


aggleány
addikt

A fenét, nem azt mondtam! :(( Te leírtad azokat a dolgokat, amik Neked fontosak, én meg azokat próbálom leírni, amik többek számára lehetnek fontosak. Ahogy a Tiédbe, ebbe is bele fognak kötni egy csomóan, de hát ez van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#240) r4z válasza molnarpeter (#233) üzenetére


r4z
nagyúr

Én meg jelenleg a Sense 2.1-ben lévő fülekre osztott notification bart, az mindent überel :P

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#241) vlevi


vlevi
nagyúr

Ha kártyát akarok cserélni a telóban, annak mi a menete? 2Gigás helyett egy 8-ast akarok belerakni, de természetesen nem szeretném elveszíteni azokat a dolgokat, ami rajta volt. Ha kiveszem a telóból a régit, lementek róla mindent PC-re (az összes könyvtárat), beteszem az új kártyát a telóba, leformázom, és utána rámásolok mindent PC-ről, akkor az úgy jó? Vagy mi az amit nem érdemes másolni, mert csak belezavarodik?

(#242) r4z válasza vlevi (#241) üzenetére


r4z
nagyúr

A .android_secure mappát ne rakd át (Froyotól kezdve). A memóriakártyán lévő programokat rakd vissza a belső memóriába, ha pedig megvolt a csere, mehetnek vissza a kártyára. Ha Froyo alatt van a készüléked, akkor jó a procedúrád.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#243) vlevi


vlevi
nagyúr

Galaxy Ace a készülék, 2.2-es Androiddal. Az a froyo?

(#244) r4z válasza vlevi (#243) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, a 2.2 a Froyo.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#245) molnarpeter válasza r4z (#240) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Galaxy 3-at beszámítasz? :DDD (Eladod, nem? ;] :DDD)

mp

(#246) r4z válasza molnarpeter (#245) üzenetére


r4z
nagyúr

Miva'? :F

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#247) aggleány


aggleány
addikt

Most ugrott négy progi, amit már betettem a cikkbe képekkel együtt. Lefagyott ez az átok gép! :W

(#248) molnarpeter válasza aggleány (#247) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem blogbejegyzés szállt el, de az tuningolás közben :DDD Azóta sem írtam meg, pedig kéne... Milyen tápod van? ;]

mp

[ Szerkesztve ]

(#249) r4z válasza molnarpeter (#248) üzenetére


r4z
nagyúr

15 kilós Royal Canin ;]

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#250) molnarpeter válasza r4z (#249) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vááááhhháááááháhááááááááááááá :O:O:O:O :DDD:DDD:DDD:DDD

mp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.