Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) aggleány válasza bela5 (#150) üzenetére


aggleány
addikt

Egy árva szál külföldi rokon van, ő pedig hetente felhív, úgyhogy ez nekem nem ok.

Ha éppen nem kell csinálnom semmit, én inkább olvasok, felpakoltam pár könyvet a telefonra.

Hihi... Persze azt sem tudom, hogy hogyan kell azt a nyavalyás fészbukot használni. :B

(#152) bela5 válasza aggleány (#151) üzenetére


bela5
aktív tag

Arckonyvet is meg kellene olvasni :)
Az olvasas jo, de sajnos nekem nincs hozza turelmem, se idom...

(#153) aggleány válasza bela5 (#152) üzenetére


aggleány
addikt

Hihi, arckönyv :DDD Ez eszembe sem jutott. :N

Lassan megszűnök mára, reggel 6-kor kelnem kell. :O

(#154) bela5 válasza aggleány (#153) üzenetére


bela5
aktív tag

Igy este jon belolem a hulyeseg :)
Hatkor :U akkor gyorsan menj pihenni... :)

[ Szerkesztve ]

(#155) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Én azt hozzátenném, saját tapasztalatból kifolyólag hogy sok telefonom volt android előtt, symbian, windows egyaránt. Na ez teljesen más, és a problémák itt jöttek, ugyanis az andorid mivel google csinálta ezért google központú. Egy óra olvasásba és töketlenkedésbe került mire sikerült szinkronizálnom a 2010-es outlook-om a készülékkel.
Én nem használok google fiókot, nem a gmail körül forog az életem. Ilyen szempontból eléggé macerás maga az android, egyébként jó rendszer, kellemesen csalódtam benne.
z elég zavaró hogy csak külső programmal oldható meg a szinkronizáció...

(#156) Benőke


Benőke
őstag

Jó a leírása, az Android alapötlete is jó, de sokat kell még csiszolni rajta hogy kényelmes legyen.

Sok apró nyavaja van ami igen bosszantó, és a használatot teszi körülményessé.

(#157) TRob1 válasza Benőke (#156) üzenetére


TRob1
veterán

Sok apró nyavaja van ami igen bosszantó, és a használatot teszi körülményessé.

Ha ezeket részleteznéd, akkor lehet hogy mi is okosabbak lennénk, de így, ezzel a mondattal - én legalábbis -, csak tudatlanabbnak érzem magam :B (Nem találtam még körülményesen használható dolgot... :U, nyavaját se igen)

¤ R'n'R ¤

(#158) Benőke válasza TRob1 (#157) üzenetére


Benőke
őstag

pl ugye a kontaktok felvitele is mire rájöttem hogy megy. Csak kizárólag az fő kontaktokból megy egy csoportból nem lehet. Miért? Gondolom csak :)
A mail fiókok szinkronizálása frankó, azzal a feltétellel ameddig egyet használsz.
Ha kettő van akkor káosz lesz a kontakt lista, Átláthatatlan katyvasz. Ki az aki mondjuk épp ésszel tud több száz kapcsolatot kezelni kizárólag névsorrendben? Most eljutottam oda hogy valszleg leveszem a gmail fiókom szinkronizálást, mert a kontaktokat összefésülte a telefonban lévő számokkal, a céges levelezésben tároltakkal, így meghaladta a 600 kapcsolatot (Alapvetően céges felhasználásra van.). Persze néhány duplikálva van vagy triplázva... Külön is lehet látni de külön bogarászni kell... Ráadásul ilyen mennyiségnél balassul keményen a cucc... Egyszer beléptem a fészbúkra, na akkor aztán készen volt a dolog még hozzácsapott néhány száz kontaktot. Majd gyorsan letiltottam a fészbukos szinkronizációt. Ezek után állandóan reklamált hogy nem tudja szinkronizálni a már amúgy telefonról törölt fészbukos accomat. Ezt csak teljes reset után tudtam megszüntetni.

Az idegesítően minden áron futni akaró alkalmazások. Néhány hét alatt használhatatlanná válik a teló. Ujra kell indítani (egy idő után olyan mennyiségű memóriát eszik hogy a kontaktok sem nyilnak meg, telefonhívást sem lehet felvenni, mert nincs elég memory...). Néha zenelejátszás közben is elkezd akadozni mert most 3-4 különböző progi egyszerre akar szinkronizálni amúgy számomra haszontalan dolgokat és nem is szeretném, hogy fusson, de ugye a rootolás nélkül levakarhatatlanok. Volt hogy megzavarodott az egyik progi és reggel feltöltve este munkából hazaérve már alig 10% -volt az aksiban. Ezen is csak full reset segített...

Szóval lenne még mit átgondolni bőven.
(Samsung Galaxy S - 2.2 droid)

Rengeteget kell vele gépészkedni, pedig csak emil, telefon néha sms lenne a funkciója.

Gondolom arra van kihegyezve hogy hozzáadod a mail fiókodat és az egyebeket amit aztán soha nem törölsz soha meg nem változtatod...

(#159) Drenadar válasza Benőke (#158) üzenetére


Drenadar
veterán

mikor nekem több e-mailt figyelt a készülék, csatlakoztatásnál rákérdez, hogy mit szinkronizálhat. itt csak és kizárólag a leveleket választottam ki. így már teljesen átlátható :)

én az általad említett futni akaró progikból nem érzékelek semmit, volt hogy a telefon 30 napig ment, aktív használattal, de az 1000. órát (up time) elérve restartolja magát :(

(#160) Benőke válasza Drenadar (#159) üzenetére


Benőke
őstag

Azzal alapvetően nincsen baj ha beszinkronizál mindent. Mert hát nem baj az ha tudjuk, sőtt talán kell is :) Csak a kontaktok kezelésén kéne agyalni. Nem ültem le gondolkodni hogyan kéne de a jelenlegi csak akkor használható ha nincsen túl sok. Mert pl a guglifiókomban tárolt kontaktok melett értelemszerűen csak mail címek vannak. Miért lenne telefonszám? Legalábbis nekem így van. A Céges levelezésben lévő kontaktok melett természetesen minden infó ott figyel ami csak van. Ezeket pedig nem szeretném kavarni ha lehet...

Az állandóan futó progik közül Samsungon a legnagyobb mumus a "Daily Briefing" ez ott van és szinkronizál ha tetszik ha nem. Előfordult nem egyszer hogy 200Mb felett evett a memóriából, nem tudtam miatta felvenni a hívásokat.

(#161) Drenadar válasza Benőke (#160) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem a Google contactok a telefonkönyv.
Kényelmesebb a gépen rendezgetni a dolgokat, contactokat szerkeszteni, mint telefonon.
Illetve nálam(HTC sense) a telefonkönyvben van olyan beállítási opció, ahol be lehet állítani, hogy mit láthassak. Ki is tudom szűrni a gmail contactokat (és akkor maradnának a FB-k, mert a sim kártyán egy contact sincs). De a csoport rendezés is működik :)

(#162) TRob1 válasza Benőke (#158) üzenetére


TRob1
veterán

Huh, most megnyugodtam. Már azt hittem tényleg van valami komoly baja a droidnak. :))
Amiket írsz, ezekből én semmit nem érzékelek. 1 mélcímet szinkronizálok alaphelyzetben, többi mélcímre k9-et használok (csak mélek nézésére), frászbúkra véletlen se lépek be (ugyanis regem sincs, és nem is tervezem), csoportokat hozok létre ... A duplikátumokat gmail címtárban egyszerű egyesíteni (de telefonon is lehet)...

(#161) Drenadar Nekem is :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#163) vlevi


vlevi
nagyúr

Kontaktok. Hát igen. Régebben sony ericsson telefonom volt, ott a MyPhoneExplorer-t használtam. Állítólag mostmár az Androidos telókat (nem csak a Sonyt) is kezeli. Bár ezt még nem tudtam kipróbálni, de egy próbát megér, hétvégén, ha hazamegyek ki is fogom próbálni.

(#164) TRob1 válasza vlevi (#163) üzenetére


TRob1
veterán

Nem csak állítólag, tényleg kezeli :K
Én is használom, igaz főleg fájlküldésre wifi-n, illetve hogy legyen még1 kontakt mentés (Fő a biztonság :) )

¤ R'n'R ¤

(#165) vlevi válasza TRob1 (#164) üzenetére


vlevi
nagyúr

A biztonsági mentése nekem is nagyon jól jött, ui. kb 1 hónapja elhagytam a régi telómat :(
Így legalább a telefonkönyv, és az SMS-eim megmaradtak.

(#166) TRob1 válasza vlevi (#165) üzenetére


TRob1
veterán

Áh, én már októberben elhagytam (inni csak mértékkel!!! :D), viszont akkor még csak 1 kb. fél évvel azelőtti mentésem volt (buktam jópár telszámot), úgyhogy azóta szinkron és folyamat mentés :K

¤ R'n'R ¤

(#167) Lalikiraly válasza Benőke (#160) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na ezen akadtam ki énis. Mert a teló egy pillanat alatt beszinkronizálta a 300 darab gmail es címtárban lévő embert. nade ezeknek max egy pici részénél van telefonszám. Azt sem tudom hogy tudok oda telefonkönyvet csinálni...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#168) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ohh közben rájöttem a Gmail es címtáras dologra. Kiürítettem az egész címtáramat. És aki fontos azt felviszem és azt szinkronizálhatja a teló :D ennyi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#169) vlevi válasza Lalikiraly (#168) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erre én is ma jöttem rá. Gondolom, amíg nincs címtár, addíg beránt a telóra mindenkit, akinek valaha is emailt írtál, de ha van címtár, akkor csak azt.

[ Szerkesztve ]

(#170) Drenadar válasza Lalikiraly (#168) üzenetére


Drenadar
veterán

de nekem van olyan beállítási lehetőség, hogy a telefonkönyvben csak olyan contactok lehetnek ahol van phone number is :)

de igen én is úgy kaptam, mikor megkaptam az androidos telót.
WM-es telóról contactok szinkronizálása Gmail-be (ilyet is lehet, sőt sztem már bármi megtudja ezt csinálni) utána Gmailben contactok megnyirbálása :) aztán androidos teló aktiválása :)

(#171) Dominó85


Dominó85
veterán

Nagyon köszi az írás, színvonalas és sokat tanultam belőle.

ZTE Blade 4eva! :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#172) Dominó85


Dominó85
veterán

Szia, én MyPhoneExplorer-rel fogtam, kimásolta egy darab .cvf fájlba és androidon dupla katt a fájlkezelésnél és lám a címtárban az összes. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#173) TRob1 válasza Dominó85 (#172) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg használom a szerkesztés gombot, ha 5 percen belül akarok még valamit írni/mondani ;)

¤ R'n'R ¤

(#174) TRob1 válasza aggleány (#82) üzenetére


TRob1
veterán

használom vonaton-elalvás-túlszaladás ellen.

Akartam már kérdezni, hogy erre melyik app-ot használod, mi vált be?

¤ R'n'R ¤

(#175) aggleány válasza TRob1 (#174) üzenetére


aggleány
addikt

Alarm Clock Xtreme. Ezt használom sima ébresztőórának is, meg vonaton-elalvás-túlszaladás ellen is. Ráadásul akkora a szundi gombja, hogy nagyon nehéz mellényúlni, szinte az egész kijelzőn a "Snooze" felirat van. :C

(#176) aggleány válasza TRob1 (#174) üzenetére


aggleány
addikt

Bocs, hülyeséget írtam, összekevertem. :B Tehát az előző hsz-t tekintsd semmisnek.

Amit helyérzékelős ébresztőnek használok, az a Bus Snooze. Könnyű beállítani, nekem tetszik. Eddig még mindig működött. :K

(#177) TRob1 válasza aggleány (#176) üzenetére


TRob1
veterán

Semmi baj, én is hülyeséget kérdeztem, mivel olyanra gondoltam, ami a koordináták alapján profilt vált (pl. néma), és nem riaszt :)

¤ R'n'R ¤

(#178) Drenadar válasza TRob1 (#177) üzenetére


Drenadar
veterán

Hadd ajánljam figyelmedbe a következő progit : Locale

szerintem ez az amit keresel. mindent tud irányítani ami kell. gps és asszem wifi alapján is.

(#179) TRob1 válasza Drenadar (#178) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi szépen, de nem feltétlen ez lesz a nyerő, pl. ebből a hsz-ből is kiindulva: Expensive, kills battery :U

Van sok ingyenes ilyesmi (Llama - Location Profiles, Location Profile, Automatic Profiles (Free)...stb), inkább arra lettem volna kiváncsi, kinek mi vált be :K

¤ R'n'R ¤

(#180) molnarpeter válasza TRob1 (#179) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Llama használó vagyok, nem rossz, de jól be kell állítani ;)

mp

(#181) TRob1 válasza molnarpeter (#180) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi, majd kipróbálom.

aggleány: Tényleg jó lenne egy cikk a progikról (remélem már készítgeted :D ) Lehetne 2 részes: 1.) Alap Appok, 2.) További Appok (mint pl. ezek is amikről most beszéltünk) :B

¤ R'n'R ¤

(#182) aggleány válasza TRob1 (#181) üzenetére


aggleány
addikt

Mi vagyok én, íródeák??? :DDD Persze, hogy készítgetem, de nem pont így, egy kicsit jobban szét lesz szedve. Lesz egy alapprogis, és lesznek még olyasmik, hogy szórakozás, office, játékok, eszközök stb. Ha összejön. :K Navi nem lesz, arra van külön topik.

(#183) TRob1 válasza aggleány (#182) üzenetére


TRob1
veterán

:DD Helyes. De szerintem pl. a játékok az szórakozás :B És pl. az eszközökbe ha van alapprogi? (Vagy épp fordítva, az alapprogik között vannak eszközök?? :U )

¤ R'n'R ¤

(#184) aggleány válasza TRob1 (#183) üzenetére


aggleány
addikt

Az alapprogik részbe olyasmiket akarok belevenni, amik alapból nincsenek meg a telefonon, de fontosak lehetnek, vagy ugyan van már ilyen, de az elég gyengécske.

Várom a javaslatokat, hogy mik legyenek szerintetek az alap programok név alatt. Több verziót is szeretnék írni mindenhez, pl. Astro - ES File Explorer, MoboPlayer - RockPlayer - VPlayer, stb. Nem biztos, hogy pont ezek, csak példának gondoltam.

Mindenképpen lesz benne kontakt widget, fájlkezelő, videó- és zenelejátszó, Call Meter, Opera Mini. A többit még nem tudom. :(

(#185) molnarpeter válasza aggleány (#184) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

APN On-Off widget, Battery Monitor widget, lossless zenére (flac) AndLess... :))

mp

(#186) TRob1 válasza aggleány (#184) üzenetére


TRob1
veterán

Én pl. Root Explorer-t használok :D
Sajátjaim alapnak: GoLauncherEx + Contacts Widget, GoContacts, Quickpic, Note Everything, K9 Mail, Titanium Backup, Barcode Scanner, Dropbox, NetCounter, MyPhoneExplorer, AdFree, Documents To Go, Simple Calendar Widget
Egyéb: G:Hu, Birthday Widget, Shazam, SoundHound, Winamp, Nimbuzz, Drinking Water :D, Androidify :D, Talking Tom :D, Roll A Joint :D, Angry Birds..., Slice It, Andoku, Alkímia, Pinball Deluxe

Perpill. kb ennyi.

¤ R'n'R ¤

(#187) aggleány válasza TRob1 (#186) üzenetére


aggleány
addikt

Ha eljutok odáig, és szépen kérlek, egy pár általam ismeretlen cucc használatát leírnád priviben (pl. Dropbox)? Nem akarok hülyeséget írni.

Úgy döntöttem, hogy lesz egy hasznos widgetek (vagy hasonló) című akármi is. Nézd meg a Crazy Chipmunks nevű hülyeséget, nagyon idióta játék. :C

Sajnos nem mindig van annyi időm írni, mint mostanában, de igyekezni fogok. :K

molnarpeter:

:R

(#188) Drenadar válasza aggleány (#184) üzenetére


Drenadar
veterán

de a file kezelő minek kell tul kép? egy egyszerű földi halandónak?
számítógépen el nem tudnám képzelni az életem nélküle... de androidnál mikor felpakolom a zenét akkor egyből jó helyre teszem, azt annyi...

szal : ti mi szoktatok csinálni a file kezelővel? (a confyg file-ok szerkeztését hagyjuk, nekem olyan funkciók kellenek, amit földi halandó használ a mindennapok során)

(#189) aggleány válasza Drenadar (#188) üzenetére


aggleány
addikt

Nem kell a file kezelő, de egyszerűsíti a dolgokat. Én pl. csinálok vele a memóriakártyán egy Private mappát, és oda pakolom be a cuccaimat: képek, filmek, programok, akármik. Így ha keresem, tudom, hogy hol van. Könyvtár alapú zenelejátszót használok, így ez is egyszerűbb. Pl. installálni is lehet vele.

(#190) TRob1


TRob1
veterán

Plusz én pl. beleteszem a saját csengőhangokat és értesítési hangokat vele a systembe, van hogy kimásolom a data-ból pl. 1 játék mentését/eredményeit, ha újrateszem a game-t akkor csak simán visszamásolom vele, volt hogy bootanimációt cseréltem, ...stb. Sok mindenre használható. :K

¤ R'n'R ¤

(#191) Drenadar válasza aggleány (#189) üzenetére


Drenadar
veterán

Én mikor feleszem a zenét akkor teszem a megfelelő helyre :) én inkább pcről vezérlem ezeket. Installációhoz meg nekem tökéletesen elég a market :)

Trob1: olyan ritkán nézem a boot animációt, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy azt le kellene cserélni :P

(#192) TRob1 válasza Drenadar (#191) üzenetére


TRob1
veterán

Az igaz, de engem mindig olyan megelégedéssel töltött el, mikor a droid vizelt az almára :D
Egyébként már én se cserélgetem, van ami épp van az aktuális romban (mert azokat viszont cserélgetem hébe-hóba)

¤ R'n'R ¤

(#193) aggleány válasza TRob1 (#192) üzenetére


aggleány
addikt

Mert rossz vagy. Értem én, hogy az almát öntözni kell (főleg, ha fa), de ez akkor sem szép dolog. Aztán majd csodálkozunk, ha az almafanok beszólogatnak. :DDD

(#194) TRob1 válasza aggleány (#193) üzenetére


TRob1
veterán

Bizony rossz vagyok, maga az ördög ;]

¤ R'n'R ¤

(#195) aggleány válasza TRob1 (#194) üzenetére


aggleány
addikt

Tudtam én, hogy valahonnan ismerős a fizimiskád! :DDD

(#196) dr.bubo


dr.bubo
őstag

:R Hasznos írás volt számomra, mint kezdő android felhasználónak. :)
Tegnap óta egy ZTE Blade-t nyüstölök. :) Amit, hozzá adtak kb. 8-10 oldalas leírást, nem sok mindent tartalmazott. :(

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#197) aggleány válasza dr.bubo (#196) üzenetére


aggleány
addikt

Örülök, hogy hasznosnak találtad. Hogy tetszik a Blade? És az android rendszer?

(#198) dr.bubo válasza aggleány (#197) üzenetére


dr.bubo
őstag

Eddig tetszik a Blade, bár szoknom kell még az érintő képernyőt. :B :)
Az android is tetszik, a telefon Telenoros, így 2.1-s android van rajta. még nem tervezem főzött rom-ra lecserélni, meg várom, hogy milyen lesz a 2.2-s Telenoros gyári.
Azt hittem, hogy a GPS nem működik a telefonban, de kiderült, hogy csak egy normális navi program kellett rá. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#199) aggleány válasza dr.bubo (#198) üzenetére


aggleány
addikt

Sokaknak van Blade, és a többség nagyon szereti. :K Nem tudom, hogy Blade-re lesz-e gyári 2.2. Nézz szét a topikjában, ott biztosan tudnak Neked segíteni.

A GPS-nek minden androidos telefonban működnie kell, különben nem futhatna rajta android. :K

Az érintőkijelzőhöz viszonylag gyorsan hozzá lehet szokni, engem csak pár napig idegesített, de most már nehezen tudnám elképzelni, hogy nyomógombos telefonom legyen. :D

(#200) TRob1 válasza aggleány (#199) üzenetére


TRob1
veterán

Segítek én itt is :D T-mob és Voda van gyári 2.2, Telenor még nincs, és nem is tudnak róla, hogy mikor lesz náluk :K

¤ R'n'R ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.