Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Andie


Andie
őstag

Egyébként az egész dolognak a rákfenéje ez a nyamvadt pénz. Már rég kinőtte sztem a világ ezt a régimódi fizetőeszközt, a papir és fémalapú pénzt. Semmi szükség rá. XXI. században vagyunk, én már amit csak lehet, virtuálisan intézek - telefont neten keresztül töltök, lakbért neten utalok, vásárolni is hacsak leht utalással szoktam, boltokban,kúton, moziban, stb ahol csak lehet bankkártyával fizetek.
Minek tartson az ember magánál fél kiló aprót, egy csomó papirpénzt, elveszhet, ellophatják, nincs elég, venni kell fel, túl sok van, elszakad, stb stb. Úgy macerás ahogy van.
Már várom azt a kort, amikor a böröm alá ültetett chippel intézhetek mindent. A tescóból csak kitolom a kosarat, tele áruval, mert 1 mp alatt leolvasta az ID-met, jóváhagytam egy ujjlenyomattal, és levonta a számlámról. Az autópályamatricáért nem kell sorbaállnom, és külön betérnem egy kútra, ahol ha nemtankolok, úgy néznek rám, mint ördög a szenteltvizre. (bár erre épp a minap olvastam újitást az AKÁnál).
A parkolóautomatánál ne kelljen már fél kiló pénzt megetetnem azzal az ótvarral, olvassa le a kódom, azt mikor elhajtottam, vonja le a pénzt.
Továbbmegyek: ne kelljen útlevelet, személyit, lakcimigazolványt, anyakönyvi kivonatot, minden anyám kinját magamnál hordani, ha tövényileg teljes ember akarok lenni. Megállit a jard, hát olvassa le a chippem, nézzék meg jó vagyok-e, érvényes-e még a lúdtalpbetétem azt annyi. Reptéren csak a csomagokat kelljen felvágnom a futószalagra, a többit csekkolják 1 mp alatt (van-e jegyem, amit korábban neten rendeltem, és az vagyok-e aki), aztán had repüljek.

Áh... ez már egy másik logout témája...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.