Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

Na kiváncsi leszek, hogy fognak az ezekkel készülő notik hasítani ^^

WoW biztos jól megy majd rajta ;)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon jól hangzik :K :C

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

Na, akkor mostmár csak a Caspian-nak és a 880M chipkészletnek kell elkészülni hogy összeálljon az új Tigris mobilplatform.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) proof88


proof88
addikt

Csak jók legyenek a driverek! :R

(#5) Gonosz15 válasza Oliverda (#3) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Dragon, Puma, Tigris..
Mi jön még? Kutya, nyúl, skorpió? :DDD

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#6) D.Orion


D.Orion
veterán

Hát ez már eléggé brutális gpu erő egy notebook-ba. :R Akár már játszani is lehet vele, csak kellő minőségű vagy mennyiségű aksi legyen az embernél.

(#7) hyperspace válasza D.Orion (#6) üzenetére


hyperspace
őstag

en ugy gondolom, hogy aki jatszani is veszi a notijat, az nem fogja nezni, hogy milyen akksi van benne, mert fel oranal sokkal tovabb ugysem birja egyik sem, es ha valaki jatszani akar, az altalaban nem fel orat takar. de kovezz/etek meg, ha nem igy van :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8) Puma K


Puma K
veterán

Az a HD 4860 elég komoly teljesítménnyel fog bírni csak kíváncsi leszek hogy milyen hatással lesz az akkura. Asus/MSI laptopban szívesen megnézném :B

Mobility Radeon HD 4830 és HD 4860 is elég komolyak lesznek.
Kíváncsi lennék egy HD 4830 vs mobil változatú 9600GT összecsapásra ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) Oliverda válasza Gonosz15 (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Lion még biztosan jön.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) sNORh


sNORh
addikt

nah ez mind szép de jöjjenek már végre.. :O

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#11) v.tom


v.tom
őstag

Ez brutál. Nem kevés a 640 shader proci és a 32 textúrázó egy mobil gpu-ban. Nagyon kíváncsi vagyok a teljesítményére is. :Y

(#12) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tjűű, ez elég szép lesz notiban.. :)

...

(#13) enamessias


enamessias
aktív tag

A képröl már látom, ez nekem nem fog elférni :(
A 4830-rol még nem találtam képet! De szerintem az se lesz kisebb.
MXM2 talán a 46xx lesz, remélem!

A cikben található képen a gpu mellet van egy kis fémes csatlakozo! Az mi lehet :F
Csak nem egy CF :Y

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#14) Speed® válasza Puma K (#8) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 4830 úgy elkenni a 9600GTt, hogy csak na..akár asztali társaiknál.

Jó lesz ez, nem a hibás RV770ek kerülnek rá, sokkal kevesebb lesz a fogyasztása mint az asztali 4830nak. Még a végén elgondolkodok egy gamer notin :U

(#15) rgranc válasza hyperspace (#7) üzenetére


rgranc
aktív tag

Az én notim mindenes:
- ezen dolgozom, olyankor az a fontos, hogy le tudjam venni az órajelet, mert úgy csendes igazán
- ezen játszom, akkor az a fontos, hogy mekkora a teljesítmény - de csak hálózatra kötve, akkuról nem igazán
- utazás közben, vagy akár este az ágyban összebújva (nem a notival, az asszonnyal) filmet nézek, akkor számít az is, hogy meddig bírja az akksi, de akkor is leveszem az órajelet, az enyém még a 720p-s filmeket is lejátssza a Power saver beállítással

Szóval én fél lábam odaadnám egy ilyennel szerelt notiért, ha az akksiteljesítmény is normális... :D

A mostani csak 2, de előző notim 5 órát elment akksiról, két egészestés (másfél-két órás) film után még bírta az akksi. Lecsukott fedéllel pedig a Bern-Budapest út 12 óráját végigjátszotta a WinAmp...

(#16) Stiky válasza enamessias (#13) üzenetére


Stiky
senior tag

Valszeg az. Meg is említi a cikk. :B

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#17) rocket válasza Speed® (#14) üzenetére


rocket
nagyúr

RV770 biztos nem kerul ra, a Mobility Radeon HD4830 az RV740 GPU-ra epul, ami az asztali HD4830-hoz kepest ami az RV770-re epul 256bit helyett csak 128bit-es, mikozben orajelben GPU oldalon van +25mhz, memoria maradt 1800mhz GDDR3.

Igyis igaz amit irtal, hogy elveri, mivel a 9600GT meg messzebb van specifikaciokban a desktop 9600GT-tol :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hű ez nagyon jó lesz. Remélem a notigyártók nem feledkeznek majd meg a megfelelő hűtésről sem...

(#19) zed1983


zed1983
őstag

az a baj, hogy a 4830 már foglalt jelölés, ez lehetett volna a 4820, úgy mint a nagy tesója, az sem foglalt : 4860 :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#20) marcias


marcias
őstag

Vajon fog ez kerülni 200k alatti gépbe? Esélytelen, nem? :(

Steam: marcias88

(#21) DroneZ


DroneZ
aktív tag

valóban ígéretesnek tűnnek. kíváncsi vagyok hogy lesznek-e olyan jók mint amilyen papíron :)

(#22) Oliverda válasza marcias (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Fog. Csak nem a 4860 vagy a 4870.

Enthusiast

ATI Mobility Radeon™ HD 4870 Graphics
ATI Mobility Radeon™ HD 4860 Graphics
ATI Mobility Radeon™ HD 4850 Graphics
ATI Mobility Radeon™ HD 4830 Graphics

Performance

ATI Mobility Radeon™ HD 4600 Series Graphics

Mainstream

ATI Mobility Radeon™ HD 4500 Series Graphics

Value

ATI Mobility Radeon™ HD 4300 Series Graphics

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Abu85 válasza zed1983 (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs mobility HD 4830-as ... illetve mától van. De a mobil szegmensben nem volt eddig.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) divrapier


divrapier
tag

Bar nem vagyok a mobil jatszadozas hive, azert egy ilyen eros cucc tiszteletet parancsolo.
Beneveznek egy 'kacsacsoru emlos' platformra.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#25) t72killer válasza hyperspace (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre is lenne elvben megoldás: valami nagyon alap integrált grafika, párban a csúcs GPU-val, és amikor akksin vagy, akkor a teljes csúcs-GPU részleg nem kapna áramot, beleértve a megfelelő PCIe-csatornákat is. Elvben van már valami ilyesmi, csak az ilyen noti ritka, mint a fehér holló.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szépen haladnak AMD-ék, ha jól tudom akkor a 4xxx szériánál jön végre az UVD2, ami már teljesen tehermentesíti a processzort HD alatt, így még tovább bírja az akku. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) t72killer válasza lezso6 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

már az UVD1 is ezt szolgálta, nagyon jó eredménnyel a 2xxx -3xxx széria idején:) ennél csak jobb lett. az nvidia kezdeti próbálkozásai elég gyenguszra sikerültek, de az új generációval már ők is felnőttek, ugyh. már ezekkel a karikkal nincs CPU nyúzás filmezés közben:)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) schwanz


schwanz
tag

Ez valami atombrutál egy teljesítmény egy notebookhoz. És annak aksijához is.
Ja és ezek szerint mégis megy a TSMC-nek a 40 nm.

Szvázi tag

(#29) Cobra.


Cobra.
őstag

Ha már 40nm, akkor nem lett volna szerencsésebb a 47xx jelölés?

(#30) Oliverda válasza Cobra. (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem mert nem lett volna elég a számozás illetve ha a value illetve az entusiast is 47xx lett volna akkor az már elég zavaros lett volna. Szerintem nem nehéz megjegyezni hogy az egész Mobility HD 4000 széria 40nm-es.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Speed® válasza rocket (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ugyanezt írtam, nem értem miért ismétled meg másképp :F
Az asztali 4830 kapja a hibás RV770eket, meg is látszik a fogyasztásán.
Végülis a mobil 4830 a hamarosan megjelenő 47x0hez hasonlít leginkább.

(#32) leviske


leviske
veterán

Hmm... Mobility HD4860. Így már volna némi minimális realitás, hogy az RV790 HD4890 néven jöjjön és esetleg a későbbiekben megjelenjen egy HD4860-as, vagy HD4880-as.

És miután már most meg tud jelenni az RV740 (még ha csak notebook piacon is), már abban is van realitás, hogy az RV790 40nm-en érkezzen. Nem? :F

(#33) Integra


Integra
titán

na végre, thinkpad-be vele! :)

akksi fanyalgóknak:
-mi a rákra van az a rohadt tápkábel?!
-ki az az idióta aki notebook-on játszik akksiról?
-ha nem játszik az ember rajta akksiról (mert van esze), akkor ugyanúgy teljesít mint bármilyen másik notebook jóval gyengébb gpu-val.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) bteebi


bteebi
veterán

Jól hangzik ez a 40 nm :). Remélem a fogyasztásukon jócskán meg fog látszani.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) t72killer válasza Integra (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ezt tudom igazolni: FX570M-el szerelt notim van, és 4+órát bír akksiról, ha csak netezek (HSDPA/wifi), officeolok. Ennél sokkal többet nem bír egy netbook sem, GMA950-nel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36) bartucc válasza t72killer (#35) üzenetére


bartucc
addikt

Hány cellás aksid van? :Y

De jó hogy végre vannak nagyobb teljesítményű, de kis fogyasztású noti vga-k egyre inkább. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#37) keIdor válasza Speed® (#14) üzenetére


keIdor
titán

Engem is érdekelne egy, csak sajnos ez szerintem jóval 300k felett lesz. :O

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) marcias válasza Integra (#33) üzenetére


marcias
őstag

Az álmom: Thinkpad SL400 Turion X2 (K10.5, 45nm) 2GHz + Mobility Radeon HD4670 - és 200 alatt :P

Steam: marcias88

(#39) t72killer válasza bartucc (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

8cellás, és nem túl nagy, nem lóg ki a noti fenekénél. igaz, kb fél kiló. Amúgy vigyázok rá, és előírás szerint tárolom - így még egy év elteltével is annyi kakaót nyújt, amennyit az elején, hogyha szükség van rá.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) bartucc válasza t72killer (#39) üzenetére


bartucc
addikt

Az igen. :R
Nekem most lett noti, azért kérdezdeztem. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#41) bteebi válasza t72killer (#39) üzenetére


bteebi
veterán

Fél kilós akku? OMFG :Y Amúgy valószínűleg nem olyan megdöbbentően nehéz, csak nagyon soknak hangzik :B :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.