Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] AMD Játékra

Hozzászólások

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekem FX 8150-em van, Hyper 212x hűtővel, emellé egy GTX 580. Kicsit meghúztam a procit 4,3 Ghz-re de még így is alul van feszelve (1,35 a gyári, nekem 1,26-on megy így a fogyasztása is jobb és max 40-45 fokra megy fel pl GTA V High+4x MSAA+1080p mellett).

Egy darabig nálam volt a barátom GTX 970-e azzal Ultran is elment a GTA V 60+ FPS körül szóval nagyjából "kihajccccccsssssa" még azt a kártyát is. Szóval bőven elég játékra egy 8350/8150 körüli CPU is ha nem bencsmárkra kell. Amikkel még játszottam újabb játékok, MK X, Witcher 3, AC Black Flag, Skyrim szétmoddolva mindenféle high res textúrával meg graphic enchancerrel, Crysis 3, Shadow of Mordor és mindegyik high/very high mellett ment 40-100 FPS-t. Ahol egyértelműen CPU limitbe ütköztem az a Rome 2 Total War volt, de az nagyon gyászosan lett optimalizálva úgyhogy azt nem írnám az FX számlájára.

A drágább lap dolgot nem tudom, ezt mondják itt sokan, nekem egy Asus M5A99X EVO lapom van, ami 2011-ben 30k körül volt, de leginkább a jó felszereltség és az USB 3+eSATA miatt vettem ezt. Nyílván nem egy 10k-s szar, de azért a 30k se éppen orbitális összeg egy jól felszerelt lapra (szerintem).

A procihűtő még kérdés, mert a gyári hűtő az FX-hez valóban hangos, de tapasztalatom szerint az intelé is az. De ha ez nem zavar akkor gyári hűtővel is bőven jó az FX.

Részemről úgy gondolom, hogy nagyot nem buksz az FX-el, ha nem kék szemüvegbe nézed a dolgot és a spórolt pénzt egy jobb kártyába fektetve jobban jársz mint egy drágább procival. Ha érdekel még pár dolog akkor fogyasztásmérés kivételével bármilyen tesztet lefuttatok neked, de azt is azért nem mert nincs itthon eszközöm hozzá.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] AMD Játékra
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.