Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Pécsi gyerek válasza Kansas (#50) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha így is van,egy ilyen gépben semmit nem nyersz a 3000 ramokkal.Persze ha azonos áron volt a kisebb MHz-es rammal akkor mindegy.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#52) Kansas válasza Pécsi gyerek (#51) üzenetére


Kansas
addikt

Épp, hogy APU-val nyered a legtöbbet a RAM-okkal, itt inkább a gyengus IGP miatt nem érdemes, ha csak nem nagyon olcsó.
Egy 2200G vagy még inkább egy 2400G azért meghálálná, ha később bővítésre kerül sor.
Azt mondjuk épp írta is, hogy ahol vette, ez majdnem a legolcsóbb 2x4-es kit volt...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#53) solfilo válasza Pécsi gyerek (#51) üzenetére


solfilo
veterán

kb van 3-4k árdifi a legócskább 2400MHz-es meg a Patriot Viper között, ezt én se spóroltam volna le. :)

solfilo

(#54) Kansas válasza solfilo (#53) üzenetére


Kansas
addikt

... másrészről, pont azzal a 3-4000 Ft-tal többért Kingston A400-as SSD-ből 2x akkorát kapott volna...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#55) Pécsi gyerek válasza Kansas (#52) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Mivel nem játszásra lesz használva,ezért semmit nem nyert a ramokkal. :))

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#56) Pécsi gyerek válasza solfilo (#53) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

3-4 k itt 3-4 k ott és már el is megy plusz 8-10.Egyet megtanúltam pár év alatt.Feleslegessen ne áljon a hardverben a pénz. :)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#57) Noukoum válasza Pécsi gyerek (#56) üzenetére


Noukoum
veterán

Teljes mértékben egyetértek!:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#58) SyMbioTe

Először is mindenkinek nagyon köszönöm a visszajelzéseket, örülök, hogy tetszett az olvasmány, és köszönöm a kirtikákat. :)

(#2) iMaverick
Sajnos az nincsen, de ha lesz a közelben, akkor bepótolom.

(#4) joey04
Az egyik legkelemesebb elismerés, köszi! :R

(#6) rover45
Igazából mATX alá ugye nem akartam adni, a többi ház ilyen árban már nem kisebb sokkal, sőt akad olyan is ami ATX méretű, mégis mATX megy csak bele, pl MasterCase Pro3.
Ez minőségre is jó volt, kinézetre is tetszett, MasterCase Q300L (ami nekem van) bejött nagyon, szóval azért esett erre a választás.

(#8) Graphics
Amikor rendeltem, akkor Hexa+ 400W volt ~13k, a Chieftec Eco meg 10 vagy 11k. Rá pár napra az Eco már 15k volt, szóval pont jókot vettem.
Fekvő házra mondjuk nem is nagyon gondoltam, de így legalább sikert aratott a kinézet :D

Tud az vöröset is, hisz RGB :DDD

(#11) benedekco
:DDD

(#12) Ferke77
Amire ez lesz használva, arra elég lesz. Normális hőfokon tartja, és BIOS-ba leszabályoztam, így kussba is van :))

(#13) aelod
Úgy gondoltam nem érdemes újabbakkal, látod, már a Fortnite is megfektette, pedig nem olyan durva a gépigénye.

(#14) rasotamas
Mivel játék szökőévente egyszer lesz rajta kb., felesleges lenne a 2200G.

(#33) Z10N
Gondolkodtunk használt, brand irodai PC-n is, de ha mindent hozzávettünk (alap, régebbi i3-as gép + ram bővítés + ssd + esetleg gari bővítés) akkor már majdnem az új PC áránál voltunk, 1 évvel kevesebb garival.
Ez pedig így egy modern platform, sok garival, könnyű bővíthetőséggel.

(#49) Pécsi gyerek
Szinte egy árba volt a Patriot egy mezei 2400Mhz-es rammal. Talán a legolcsóbb 8Gb-os KIT volt rendeléskor.
Nameg ez a ram elég jól megy a Ryzen procikkal.

(#50) Kansas
200GE nem támogat 3000-ret, XMP-vel sem sajnos.
Hiába állítotgattam BIOS-ban, 2667 fölé nem ment.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#59) Kansas válasza SyMbioTe (#58) üzenetére


Kansas
addikt

Pedig az alaplap oldala szerint 2933-at még kéne neki... bár kétségtelen, hogy az AMD oldalán is 2667 MHz a támogatott, de az XMP nélkül.

Azért a B450-es lapoknak illene tudnia az XMP-t...
UEFI/BIOS friss?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#60) pomorski válasza glutamin (#24) üzenetére


pomorski
őstag

Az egy DDR2-es Xeon procis netezős gép?

(#61) rasotamas válasza SyMbioTe (#58) üzenetére


rasotamas
veterán

Csak utólag néztem meg ki írta a cikket, természetesen neked nem osztottam volna az észt, értesz hozzá épp eléggé.
Azért egy használt házzal 100ból kijött volna :D azon nincs mi elromoljon.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#62) SyMbioTe válasza Kansas (#59) üzenetére

(#59) Kansas
Vezérlő viszont a prociban van.

(#61) rasotamas
:DD :B

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#63) Pécsi gyerek válasza SyMbioTe (#58) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Teljesen érthető így a dolog. :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64) Kansas válasza SyMbioTe (#62) üzenetére


Kansas
addikt

Addig OK, de az XMP(DOCP) profil viszont az UEFI-ben kéne hogy legyen, ahogy feljebb írtam is, az R5 1600X JEDEC profillal 2667-et tud, de pl az én alaplapom UEFI-jében vagy 4000 MHz-ig vannak DOCP profil beállítások(nyilván nem minden modult visz azon a sebességen).

Ha a te UEFI-d nem tudja, akkor az nekem egy jelzés a jövőre nézve, hogy vigyázzak az AM4-es Asrock lapokkal. -> már megérte elolvasnom.

Öröm az ürömben, hogy a te géped nem játékra van és a Vega 3 amúgy is kb egy újabb Intel cucc(~UHD 630) szintjén van vagy nem sokkal afölött, valószínűleg a GPU hamarabb lesz bottleneck, mint a RAM...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#65) sb válasza Kansas (#59) üzenetére


sb
veterán

A 200GE speci szerint sem tudja csak a 2666-ot és ez egy lockolt proci több tekintetben is.
Nálam sem megy 2666 fölé, a proci is lockolt (kivéve ahol nem, de ugye ez nemhivatalos valami az AMD részéről), és a gpu-t sem lehet húzni 1MHz-et sem.

A 2x00G más ilyen szempontból, ott mindent oda állítgatsz amit fizikailag elbír.

szerk: Az M.2 is 3.0 x2-ben megy csak 200GE mellett, szóval itt is van eltérés a nagyobb tesókkal szemben.

Ezt már a 2200G szavazóknak címezve:
Ettől függetlenül én is azt mondom, tök felesleges a 65W (de inkább több) 2200G is ha nincs szükség a kraftra. HTPC/nezetős gépbe bőven elég ez is. Én G4600-ról váltottam ami papíron erősebb (i3 -AVX), de érzésre jobb a 200GE és többet is tud. Cserébe 100W körüli konfig helyett van egy 50W-os.
Én pl. paneltáppal hajtom, szinte hűtés nélkül, kis házban, itt sem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#66) sb válasza Z10N (#29) üzenetére


sb
veterán

FM2+-on tudtommal se HEVC main10, se VP9 gyorsítás nincs, de lehet, hogy tévedek.
2x ennyit enne, +hűtés tök feleslegesen.

Egyébként mennyivel lenne olcsóbb? Ramnál nem sok különbség van, a proci se lehet sokkal kevesebb már ennél. :) Lap: használtan biztos van különbség, de ide elég lenne egy A320 is 10-15k között.

(#67) Dilikutya válasza snecy20 (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Itt valami nem stimmel. Ezek elég gyászos eredmények, a Call of Duty 2 meg már a 14-et tölti idén. És 1080p-ben már az én procim, az A10-6800K is bírta a Medal of Honor Airborne-t max grafikán az IGP-vel, a többiről nem is beszélve. Az a CPU/IGP 2013-as, bőven lehetett játszani még azt követően kijött játékokkal is, még a DOOM is jó volt 720p/high-on. Ennek fényében nem értem ezt a 200GE-t, értem, hogy belépő szint, de mégis csak 2C/4T, meg modernebb architektúra.
Kerestem teszteket, simán megy vele amúgy a DOOM, GTA V, Battlefield V: [link].

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68) rasotamas válasza Dilikutya (#67) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezek CPU tesztek, mindeközben 1060 vga van a gépben. Inkább ez, bár hogy ez 720p vagy 1080p azt nem találom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69) Kansas válasza Dilikutya (#67) üzenetére


Kansas
addikt

Azért az A10-6800K-ban volt 384 shader mag a Vega 3 192-jéhez képest. OK, hogy utóbbi fejlettebb, de tippem szerint nincs 100% teljesítménykülönbség egy magra vetítve, ráadásul a 6800K még TeraScale magos, nem GCN, amire gyanítom jobban van optimalizálva számos régi játék - ugye anno azért ment a GCN fikázása, hogy "annyira előre mutató, hogy a jelenben nem jobb mint a TeraScale"...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#70) salaud


salaud
aktív tag

Az Aida64 Cache és Memória teszt szerintem nagyon nem stimmel egy Gen1-es Ryzen 1500X-hez hasonlítva.

Én kicsit utánanéznék, biztos jól van-e ez így.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#71) flanki


flanki
aktív tag

Ugyanilyen ECO tápom van és dedikált VGA, ITX RX560 nem kell hozzá PCI-E tápcsati! ;)

(#72) Piftuka


Piftuka
veterán

Nagyon klassz, hogy megosztottad a tapasztalataidat! :C

Köszönjük a beszámolót! Teljes mértékben egyetértek a konklúzióddal. :K

Egyébként valóban... egy ilyen asztali konfig tökéletes "low cost" multimédiás masina bárkinek, dolgozgatni, olvasgatni, netezgetni, zenét hallgatni, filmet nézni, és olykor játszogatni.

És ami még jobb, hogy erre a célra bizony jó pár évig megfelelő megoldás.

Én a magam részéről nagyon örülök neki, hogy sok év után végre az AMD "visszatért a ringbe"! :)

"Aquila non captat muscas."

(#73) SyMbioTe válasza Kansas (#64) üzenetére

Ebben igazad van, vannak is ugye XMP beállítások.
Viszont a proci is szorzózáras teljes mértékben, tuning a Ryzen 2200G-től felfelé van csak engedélyezve. Ill. pár alphoz jött ki olyan BIOS, amiben engedélyezve volt a tuning.

Nem játékra van, így igazából mindegy, hogy mennyin megy a RAM, amire kell, arra bőségesen elég ez a gép évekig.

(#70) salaud
Rendben van az, néztem teszteket, hasonló értékek jöttek ki 200GE-vel.

(#72) Piftuka
:R :R

Igen, jó hogy van alternatíva, kell az árverseny. Már csak VGA fronton kell valami nagyot villantani. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#74) envagyok


envagyok
veterán

"Lesz rajta egy Windows 10, és netezgetés, nagyon extrém esetben befigyel 1-1 YouTube videó is."

Erre nagyszülőknek én biztos nem ezt, és főleg nem ennyiért dobtam volna össze, nettó pénzkidobás.
Egy 2.-3. Genes i3-as gép simán meglett volna igaz használtan 25k környékén, de ha játszani is szeretne vele az ember, akkor még egy 1030 15 körül.
Vagy egy Tablet újan 40k körül.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#75) SyMbioTe válasza envagyok (#74) üzenetére

Egyrészt nem nagyszülő, csak szülő.:)

Amúgy körbejártam a témát, sőt képben vagyok a gépek terén. Gondolkodtunk használt, brand irodai PC-n is, de ha mindent hozzávettünk (alap, régebbi i3-as gép + ram bővítés + ssd + esetleg gari bővítés) akkor már majdnem az új PC áránál voltunk, 1 évvel kevesebb garival.
Ez pedig így egy modern platform, sok garival, könnyű bővíthetőséggel.

Ugyebár gari mindenképp kellett, anélkül semmi értelme a bővítésnek, mert ugyanott vagyunk, csak nem egy 15, hanem egy 10 éves gépünk lenne.

Tudom hogy lehetett volna olcsóbban, hisz használtan minden olcsóbb, de egyesével nem akartam gari nélküli cuccokra vadászni. 2-3. Gen lassacskán átcsúsznak a 10 éves korba. Ott már bármi bármikor tönkremehet.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#76) rasotamas válasza SyMbioTe (#75) üzenetére


rasotamas
veterán

Akkoris pazaroltad a pénzt, nézd meg itt mennyivel olcsóbban kihozták "ugyanazt" :DD [link]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#77) envagyok válasza SyMbioTe (#75) üzenetére


envagyok
veterán

Múltkor adtam el pár i3-2120-as brand gépet.
HP és Lenovo. 10000Ft-ért adtam darabját Ram és hdd nélkül. 4gb Ram+ssd megvan 10k-ból.
8GB rammal 15k.
Azaz összesen 20-25000ft
Még ha nincs is gari, kb négyszer ötször beszarhat a komplett gép (ami elég valószínűtlen, általában lap, táp lehet ami megnyekken, de arra is kisebb mint 10% az esélyed, és 2-3000ft-ért pótolható) mire 100k-nál leszel.
Meg azt se felejtsd el, hogy 2 év múlva már a te géped se lesz garanciális, és örülhetsz, ha harmadennyit fog érni, meg a 25k-s gép simán fog még 15-20-at érni.
Én mondjuk garival is szoptam. Vettem egy procit, el se indult, elküldték bevizsgáltatni, állítólag az én hibám (kamu duma) és se pénz (70k) se proci.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#78) rasotamas válasza envagyok (#77) üzenetére


rasotamas
veterán

A fiam vett ősszel egy nagyon szép Dell Optiplex 990 (normál, nem slim) brand gépet i5-2400, 4gb ram, 500GB HDD 18ezerért. Alkalmi vétel volt. Még egy nagyon király egyedi slim dvd + kártyaolvasó kombó is van benne az egyik 5.25" helyen.
Ment bele még 3db 4 gigás ram (talán 12 ezer), meg egy 750Ti (20 ezer), tökéletesen elvan vele, Witcher 3 is szépen fut, őt nem érdekli az utolsó fűszál árnyéka.
Ja volt valami dVGA is benne, ilyen x1300/hd2400 szintű valami, nem emlékszem, de speckós csati volt rajta, mint a DVI csak sűrűbb, még ahhoz kellett volna egy adapter.
Persze gari az nincs rá.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79) snecy20 válasza rasotamas (#78) üzenetére


snecy20
veterán

Egy 1060 3GB-vel már egész korrekt kis masina lenne. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#80) Dilikutya válasza snecy20 (#79) üzenetére


Dilikutya
félisten

Teljesen. Az az i5-2400 még ma is bőven használható.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#81) rasotamas válasza snecy20 (#79) üzenetére


rasotamas
veterán

Végigvitte a Witchert, azóta Silkroadozik meg böngészős játékokkal játszik. Őt nagyon nem érdekli, hogy milyen felbontáson meg milyen részletességgel játszik, így full felesleges.
Még az én 2600K gépemben is csak egy RX460 van. GTA online-on kívül nem sok mindennel játszok, pont azért eladó, le akarom cserélni valami egyszerűre, kis fogyasztásúra, modernre, bővíthetőre. 2200G-re gondoltam, azon minimumon pont elfutna a GTA, később mehetne bele egy 2600 meg egy 1660 :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82) Z_A_P válasza rasotamas (#14) üzenetére


Z_A_P
addikt

Atyaeg mekkora kulonbseg, ezt nem gondoltam volna :Y

OK

(#83) rasotamas válasza Z_A_P (#82) üzenetére


rasotamas
veterán

Gyakorlatilag a duplája. Ami nem olyan jó eredmény, ha azt nézzük, hogy abban 8 CU van ebben meg 3. Gyakorlatilag elmondható, hogy nem skálázódik oylan jól, mert ezek sosem adódnak tisztán össze. A Vega64 nincs kétszer gyorsabb az RX570-nél (32CU), ami szintén nincs 2-szer gyorsabb az RX560-nál (16CU).

https://tinyurl.com/rasoapro

(#84) cskamacska válasza SyMbioTe (#58) üzenetére


cskamacska
addikt

Köszönjük a tesztet. :R

Ugyanakkor nagyon sajnálom, hogy a HD7730 nem fért bele kis összehasonlításként. Jó lett volna látni hogy hogyan teljesítenek egymás ellen. Persze azt benn hagyni nem jó ötlet, mert az újabb video formátumokhoz nincs gyorsítás, és nyilván többet is fogyaszt, no meg a másik konfig része volt ahol nincs IGP.

Táp esetében én nem választottam volna a Chieftecet, annál és az öreg Hexánál bőven jobb a FSP HEXA 85+ 350W Bronze DC-DC táp egy modern konfigba sleep state-ekkel, bár nem tudom felétek épp mennyiért adják, 13000-ért szerintem megérte volna. :K

Cifu: A "netezős-office konfig" lassan a 90-es évek "csak játékra lesz" sztereotípiájának sorsára fog jutni, ha így halad a net ahogy. :DDD
Nemrég teszteltem memória zabációt, 40-50 lap magasságában a Chrome 9GB(!) memóriát evett desktopon reklámblokkolóval. Steam streaming 30%-os proci használattal járt Core i5 és GTX1060 video mellett ugyanott.
Számot nem tudok most de Skype video chat, a reklámblokkoló nélküli böngészés, és Face idővonal / GIF falak léptetése látható megterhelést jelent a Core i5(2mag 4 szál) 4-8GB netremunkárajólesz laposnak, de még egy nagyobb munkatábla is meggondolkodtat egy mai Excelt.

Így szerintem érdemes megvizsgálni pontosan mi lesz a géppel végezve, mert ma már előfordulhat, hogy egy közepes indie játék kevesebb erőforrást eszik, mint egy reklámmal teliszórt, tetejéig scriptelt weblap egy pazarló böngészőben.. ;]

Dilikutya: Szerintem téged az zavar meg hogy a cucc új, és hogy az AMD-nek jó hírneve van APU-k terén. A kegyetlen valóság viszont az, hogy GPU ebbe a prociba pont úgy lett beválogatva mint Intel oldalon, "képet adjon és jó lesz" mentalitással. Ha a Techpowerup GPUDB oldalára fáradunk, láthatjuk hogy az A10-6800K APU HD 8670D IGP-je(8 ROP, 24 TMU, 384 Terascale 3 shader) kb Radeon HD 5670 szintjén(8/20/400 Terascale 2 shader) áll, amelyektől a Vega 3 mobile(4 ROP, 12 TMU, 192 GCN5 shader egység) az erősorrend szerint jelentősen elmarad.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#85) snecy20 válasza cskamacska (#84) üzenetére


snecy20
veterán

Manapság a 4-8GB RAM már egyértelműen a nem elég kategória, érdemes lehet már ennél többen gondolkodni ha azt amúgy az alaplap és a ráfordítható költségek lehetővé teszik. Már a böngészők gépigénye is szépen növöget.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#86) Prof


Prof
addikt

A gép fotója jutatja eszember miért nincsenek ilyen csak AMD APU-ra épülő egybegépek amiben a monitorban a PC, mert nem kell nagy hely neki alapvetően. Pl. iMac is lehetne ilyen szerintem.
Valószínűleg az Intel nem hagyja.

(#87) cskamacska válasza envagyok (#74) üzenetére


cskamacska
addikt

Mindenki a saját szája íze szerint épít gépet. :B

Én 2017-ben "netezős-dolgozós" feladatra szerverből kiszuperált 2 proci-12 mag Opteron 2435 procis / MSI MS-9661 Speedster 2 lapos / 32GB DDR2 memóriás félkonfigot vettem, egyrészt mert ez volt ár/érték arányban MESSZE a piacon legolcsóbb gép. Értsd: csak a legeslegolcsóbb 16GB DDR3 memória kit akkor a selejtezett szervergép másfélszeresébe került volna. :(

És leszámítva a lassú indulást, úgy megy mint egy álom, nagyon halk, szükség esetén retro kompatibilis(azaz nem kell gondolkodni hogy felmegy-e még a Win7, mert XP-is felmegy rá akár floppyról bootolva :DDD a Win10 mellé), és mégsincs az a túlméretezett Office doksi, vagy 60 lapnyi reklámmal telerakott weblap ami meg tudná röccenteni. :R
Játékra viszont az alacsony órajelű Phenom II magok miatt pocsék, még ha a piacosok gémernek is hazudják időnként a Socket F Opteron gépeket. :U Ezért passzív GT730 került mellé, az Youtube-ra, és DVD-re még pont jó.

Kansas: A fele shader az újabb játékokban lehet jobban is teljesít mint a Terascale 2-3 VLIW cuccai, de a kevés ROP/TMU-t nem lehet megkerülni, az csúnyán korlátoz.

snecy20: Sok fület használóknak már ez 2013-ban igaz volt. :( Akkor tavasszal esett hogy szokásos memória méret fétisem, és a még meg nem emelkedett memória árak miatt 16GB DDR3 került az új gépbe, és a Chrome ~100 lapnál(akkor főleg PH!, blokkoló nélkül persze) ezt úgy hálálta meg, hogy másnapra(altatni szoktam a gépet) a Windows 7 elfogyott memóriára panaszkodott.. Tette ezt 2013 elején! :o

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#88) Cifu válasza cskamacska (#84) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nemrég teszteltem memória zabációt, 40-50 lap magasságában a Chrome 9GB(!) memóriát evett desktopon reklámblokkolóval.

Ezért nem használok Chrome / Chromium és más hasonló böngészőt. Sajnos a Firefox az elmúlt kb. 2 évben eléggé elqurvult, a Quantum motort bő egy-másfél évvel korábban hozták ki, mint kellett volna, ennek meg az a vége, hogy egy csomó hasznos addon működésképtelen lett miatta. A javításokkal meg leginkább semennyire nem haladnak... :(

Ezzel együtt nálam most Win10 alatt egy 200+ böngészőablakos Waterfox megáll 3,5GB ramnál, Kubuntu esetében 51 böngészőablak 2-2,2GB...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#89) sb válasza cskamacska (#84) üzenetére


sb
veterán

40-50 lap sokaknál átlag, de nálam a fail kategória. Nem hiszem, hogy érdemben szükség van mindre adott időszeletben. Innentől már csak egy lépés, hogy a háttérben az AAA+ game is fut, mert nincs kedvem visszatölteni, meg a render is menjen. :) És akkor cpu-ban is alá kell tenni egy szervert, nem csak ramban.

Mondom ezt úgy, hogy minimum 7-8 éve 16GB van a desktop gépemben... de kb. soha nem használtam ki. Nem látom a racionalitást abban, hogy ez így menjen. Munkagépben is 16GB van, nyilván nem böngészővel, hanem ott sok egyéb program egyidejű használatával de ott is marad kényelmesen 2-3GB ramdrive-ra is ha kell. És még akkor sincs fullon.

Szülőknél meg még egy nagyságrenddel más a helyzet - legalábbis szerintem. A kivételektől eltekintve ők az egész netről kb. 40-50 lapot használnak összesen. :D

@Cifu:
Szerintem jobb lett az FF a váltással. Nem mondom, hogy 1-2 kieg. nem lett rossz vagy nem volt gondom - váltottam is Chrome-ra átmenetileg - de nekem szerencsére azóta nincs égetően hiányzó cucc belőle. Ez nyilván egyéni preferencia is. Viszont ég és föld sebességre a régihez képest. Ill. fogyasztásban is sokat javult.
Ramra és sok tabfülre viszont alkalmatlan továbbra is. Volt, hogy én is ottfelejtettem 40-50 tabot 3 napra (több desktopon elveszett :D) A ramfogyasztás folyamatosan nőtt.

(#90) kenwood válasza sb (#89) üzenetére


kenwood
veterán

havernak i5 2500k+8gb ram.
7-8 bongeszo tab
1 farmville az edgeben,1 a chromeban.
Ez felzabalja a teljes 8 gigat.
akarmire kattint,megakad par milisecre a youtuberol szolo zene.
Mondjuk a 2 farmville talan annyira nem elterjedt dolog,de konkretan a chromeon es a facebook gameroomon kivul nincs semmi telepitve a gepere,megis keves a 8gb :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#91) snecy20 válasza Cifu (#88) üzenetére


snecy20
veterán

Az a baj hogy 200db megnyitott böngészőfül esetén, ahol azért munkálkodni szoktak ilyen olyan erőforrásigényes bővítmények is, még gyakorlatilag egy mai csúcskonfig is megakasztható. Egy ilyen felállás már durván eszi a RAM mellett a procit is, régi két vagy akár négymagosok simán lehalnak ilyen műveletek alatt. De úgy, hogy csontra fagynak.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#92) cskamacska válasza Cifu (#88) üzenetére


cskamacska
addikt

Az ellen nem véd. :(

Van Bugróka is, legújabb, és öreg a Waterfox képében. 100 lapnál mind megkattan, lassabbak, random memória lék, és még jobban is omlik mint a Króm. Anno azért voltam kénytelen krómra költözni, mert flashnél a róka rókázott. Flash hiányában ugyanezt csinálja a szkripteknél, csak ritkábban. :)

Róka motor váltás viszont vidám megosztottságot hozott, Tab Mix Plus régire van, Scriptsafe meg csak újra. Sz@janak sünt, Krómra legalább minden van, illetve az túlzás, mert a Tabs Manager, ami a legeslegjobb fülpakolgató kiterjesztés volt széles e világon, az egy tavalyi frissités után használhatatlan, majd elérhetetlen lett. :O

korai Tabs Manager kép jobbklikk menü nélkül

sb: :DDD :B

Nos igen, pont így, játék közben a böngésző nem megy sehová, sőt, még időnként a Youtube is befigyel, meg Steam chat, meg Discord, meg Teamspeak, meg van amikor nyitva hagyom a Uplay klienst az meg el kezd töltögetni. Glorious PC Master Race!

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#93) sb válasza kenwood (#90) üzenetére


sb
veterán

Most lehet, hogy ez hülye válasz, de akkor farmville off a megoldás.
Értem, hogy kell neki a ram... havernak meg épp ez tetszik, de akkor ez megint egyéni szoc problem. Meg kell oldania.

Nem látom a korrelációt a ram és a program között, hogy miért zabál fel ennyi ramot.
Ennyi erővel meg lehet, hogy jövő héttől meg 16GB-ot is felzabál mert azt gondolják a fejlesztői. :)
Egy renderről tudom miért kér annyi cpu-t és ramot. Meg azt is, hogy miért van szükségem rá.
Ezeknél én nem látom át.

szerk:
Van egy saját opengl-es sakk progim, gyakorló progi volt anno nulla optimalizáció. Talán 1080-on már nem szaggat. (oké, kicsit túlzok, de anno nem futott jól). Erre is mondhatnánk, hogy kell az erősebb hw, mernemfut.
Vagy lehetne adni a nyalókát 1M Ft-ért a CBA-ban és akkor arra is mondani, hogy dehá' kell a gyereknek, muszáj megvenni.
Na abbahagyom... túl sok hülye példa jut eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

(#94) sb válasza cskamacska (#92) üzenetére


sb
veterán

Egyébként nyilván én sem zárom be a böngészőt játék mellett.
De csak azért, mert nem okoz gondot.
Ha azt okozna bezárnám, majd újranyitnám. Könyvjelző, session mentés, stb... nem érezném megoldhatatlannak.

(#95) rasotamas


rasotamas
veterán

Az lenne már az igazi, ha egy pc-n lehetne 2 rendszert futtatni egyszerre párhuzamosan. 2 monitor, 2 klavi, 2 egér 1 gép, egyiken játék másikon böngészés, film, akármi.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#96) kenwood válasza sb (#93) üzenetére


kenwood
veterán

Valoban az :D
0-24ben azt a szart tolja. Inkabb rakunk bele meg ramot,vagy leinfozom,hogy dedikalt vgaval kevesebbet enne-e ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#97) cskamacska válasza sb (#93) üzenetére


cskamacska
addikt

"Most lehet, hogy ez hülye válasz, de akkor farmville off a megoldás."

Te mondd meg neki, a te hangod mélyebb. :P

A lényeg az hogy feladatra veszünk gépet, ha kell 4 magot evő Java szemét, akkor kell a 4 mag is, nincs mese.
Itt ugye a prekoncepcióval van a gond, hogy ha nem kell fusson a Crysis n példányban, virtuális gépeken, Xboxról futtatva, akkor biztos elég lesz 2 mag meg 4GB memória, csaknetrekell, ugye. :)

Egyébként azért vagyok keserű, mert a népek veszik az olcsó notit, broáf belsővel, a "netezős gépet", szintén minimál hardverral, és nagyon örülnek hogy olcsón megúszták, hát vesznek a maradékból két konzolt, mert a gémerPC drága. Csak az nincs belekalkulálva hogy utána még a Windows is szaggat, a divatnoti pedig fejleszthetetlen, és masfél év alatt ketté is törik. :U
Amúgy a web hajtotta avulást sehogy nem lehet megúszni, minapi info hogy édesapám 4 magos telefonján az Origo főoldala teljesen beszaggatott(1 lap!), nagyon érik a cserére.

Amúgy ebből a szempontból a cikkben szereplő gép egész jól áll, ha kell majd ide is a facsejáték 3 példányban, akkor meg lehet úszni egy proci cserével, memória bővítéssel. Egy régi vas, ami eleve teljesen kicentizve lett megvéve, az ilyenkor jól teljes cserére szorulna.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#98) sb válasza cskamacska (#97) üzenetére


sb
veterán

Feladatra veszünk, de azért szem előtt kell tartani azt is, hogy mennyire fontos a feladat és ár/teljesítményben vállalható-e.

Erre próbáltam fentebb példákat írni. Egy ideig ez oké, de irreális hw-igények mellett megfordítható a képlet és megnézhető van-e megoldás adott hw-re. Lehet, hogy 16GB ramot még megvesz valaki farmvillezni, de1080 Ti-t nem fog hozzá venni 10-ből 9 Pistike. Köze meg nyilván annyi van a 1080 gpu-igényhez mint a 16GB ramhoz... szóval semmi. Ergo: ha nem veszi meg a sok Pisti másnap kijön 3 másik farmville klón ami 1 magon 2GB rammal fog futni.

Nyilván létezik a folyamatos avulás, de csak addig a szintig amíg a szélesebb piaci körben eladható mennyiségű. És itt kicsit vitatkoznék a telefonos példával is. S7 Edge-em van, lassan 3 éves, de már megvételkor is S8 volt a top. Lassult, de elég gyors ma is. Értsd: nem érzem hátrányosnak, pedig elég érzékeny vagyok rá. Lassan csere lesz de nem tudom mire. Értelmét nem látom a mai csúcsmodelleknek (teljesítményre, a kamera az egyetlen értékelhető fejlődés). Ráadásul 3-5x ársávban. Egyszerűen már felmérni sem tudom mennyivel gyorsabb/több szintetikusan vagy valós alkalmazásban, annyira elszakadtak a napi használattól szvsz. Pedig azért nem átlaguserként írom ezt.
Persze ez nem volt mindig így, de már megütöttük azt a szintet ami átlagban jó.
- Anno az S1 már gyárilag szar volt. Sw-sen, hw-sen is, lagok, stb... maga a droid is szar volt. 2 év után kb. féltéglának volt jó.
- Utána S3-am volt: Az már indulásra szuper volt, 2 év utána lassú vacak, de még (már! az S1-hez képest) használható. Egy 30k-s akkor "noname" Huawei lenyomta.
- Most az S7 lassult, de bármire tök jó.

Angrybirdsért meg nem laggoló naptérért megvették (itthoni viszonylatban) a 100k-s telefont 50k-s helyett.
Ma már inkább megveszik sokan a kínait 50k-ért ami hozza a szintet és elég. Hiába van jobb 2-6x áron.
Ha pedig szaggatna a naptár szerintem azért se rohannak 200k-s telefonért 8GB rammal a boltba. Ez irreális szint szvsz. Ahogy a szaggató origo is. (Bár azt amúgy sem érdemes megnyitni. :D)

(#99) Byga007


Byga007
aktív tag

Tökéletes kis konfig ez a mindennapokra én egy am1 es platformot váltottam ryzen 2200ge re 8gb 2933 mhz es ram társaságában hát ég és föld lett a váltás pedig mind a 2 htpc szerepet tölt be. Ja az am 1 es proci egy Athlon 5350 es volt

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#100) kovy79


kovy79
őstag

Szép a "Windows 10, és netezgetés, nagyon extrém esetben befigyel 1-1 YouTube videó" felhasználásra ilyen gép. Kicsit ágyúval verébre...
A levedlett gép (E4400, 4GB ram, HD 7700) bőven kiszolgálná még mindig a felsoroltakat.
Ismerősöm E5200, 2GB ram, HD4670 konfigja ugyanilyen felhasználásnak van kitéve minden nap és bőven használható.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.