Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Noukoum válasza #00137984 (#149) üzenetére


Noukoum
veterán

Annyira felesleges ez. Mindenkinek az a megfelelő és az az olcsóbb amit szeretne. Ugyanis nem csak a 2 gépet kell összehasonlítani..

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#152) snecy20 válasza cskamacska (#145) üzenetére


snecy20
veterán

Ha az SSD és RAM árak beesését is idevesszük, akkor elmondható hogy nem is olyan rossz mostanában a helyzet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#153) Noukoum válasza snecy20 (#152) üzenetére


Noukoum
veterán

Már csak valami jó videokártya kéne 20-70e kategóriában.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#154) Dilikutya válasza Noukoum (#153) üzenetére


Dilikutya
félisten

Radeon RX570, szorosan a GTX1060 nyomában van, csak már 50 alatt hazaviheted. Mindenre jó, nem kell feltétlen 1080/2080.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#155) snecy20 válasza Noukoum (#153) üzenetére


snecy20
veterán

Ha valaki kevésbé finnyás, akkor talál aprón használt, 1 év garis 1070 8GB-ot 70e felett picivel...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#156) Noukoum válasza Dilikutya (#154) üzenetére


Noukoum
veterán

"Régi" szokásmód szerint 1080 szintet kéne adni 60-70e-ért. Persze tudom a piac nem ezt diktálja.. rx570 jó vétel, csak még a 1070-től is nagyon messze van.

#155 nyilván, de a használt egy teljesen más tészta.:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#157) kenwood válasza Noukoum (#156) üzenetére


kenwood
veterán

Kizart.
.
50k ma,olyan 20-30k-nak felel meg 2009ben.
Akkoriban 20-30k-ert eselytelen volt olyan kartyat venni,ami a legujabb aaa jatekokat medium-highon 60 fpsel vitte.
Olcsobbak a vgak,mint valaha,csak nagyobb a valasztek a belepo szint es a top kozott.
Ne az arakat nezd mert 50k-ert ma par napot dolgozik az atlag magyar,mig 10-15 eve ket hetet.
Kenyer se 3 forint 60fillerbe kerul mar.
Fagyibol sem kapsz 4 forint 50 fillerert egy gombocot.

Egy HD4870 meg 2010-ben is 40k felett volt,nezd meg alul a grafikont.
[link]
A legtobb ismerosomnek azota 1.5-2x a fizetese.

A gtx 570, ami talan kozelebb volt ehhez a kartyahoz eroben,a maga idejeben ,meg durvabb aron ment :
[link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#158) Noukoum válasza kenwood (#157) üzenetére


Noukoum
veterán

Gtx 1060 3gb 60e alatt volt a bányászláz előtt.. 980 szint...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#159) carl18 válasza Noukoum (#156) üzenetére


carl18
addikt

Igen ha az nvidia folytatja a szokásos árazást, az RTX 2060-nak 60-80E forintos kategóriába kellet volna jönnie. De mivel a bányászláznál az nvidia rájött többet is ki tudnak adni az ember egy videókártyáért ezért emeltek a szokásos árakon. Az RTX 2060 250 dolcsiért kellet volna jöjjön, 350 dollárba jött ki és ez a GTX 1080 szint.

Az RTX 2060 120-130 körül megyeget az 1080 árához képest azért előrelépés. A GTX 1070 szint is olcsóbb lett a GTX 1660Ti által, de verseny sincs és valszeg a konkerencia se jelent kihívást szóval ebbe az árba ha el tudják adni és viszik nem fogják olcsobban venni. Azért egy GTX 1080 mai mai elég kemény kártya, 1440P gamingra elég jó.

A következő nvidia generáció tutira hozni fogja a GTX 1080 szintet 200-250 dolcsiért :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#160) turbulencia8 válasza carl18 (#159) üzenetére


turbulencia8
őstag

A banyaszatot 2021-ben betiltjak Kinaban, szerintem akkor normalizalodni fog vegre a videokartyak ara.

(#161) carl18 válasza turbulencia8 (#160) üzenetére


carl18
addikt

2020-ban úgy is jön a következő generáció nvidia 7 nanométeren, ha minden igaz akkor jövőre jön. Nyilván számít milyen erős lesz a navi. De valahogy biztos válaszol rá a zöld oldal, főleg hogy ők is mennek majd át 7 nanométerre. Bár 2020 vége, lehet lesz az 2021 eleje is ha nem sietnek, bár azért kíváncsi leszek hogy az intel mikor dobja piacra dedikált kártyáit. Intel 2020-tól be szólna dedikált GPU-val a Gaming piacra, ha jó lesz biztos megkéri majd az árát :D Legalább lesz nagyobb választék. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#162) Noukoum válasza turbulencia8 (#160) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem a bányászat miatt vannak ott az árak ahol, hanem azért mert nvidia viszi a piacot...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#163) dsilver válasza benedekco (#11) üzenetére


dsilver
újonc

nem 240?

(#164) rammstein99 válasza turbulencia8 (#160) üzenetére


rammstein99
csendes tag

Ezt nem is tudtam, azért az kemény...

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#165) Dr. Romano válasza turbulencia8 (#160) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Wow, ránéztem a naptárra mert azt hittem 2018 februárja van megint :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#166) aelod válasza Dilikutya (#105) üzenetére


aelod
veterán

Winfoson igen... ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167) cskamacska válasza aelod (#166) üzenetére


cskamacska
addikt

És a felsőbbrendű teljesítmény egy next-next-finish disztróval is elérhető, vagy ipari QNX és szöveges böngésző kell hozzá?

Egy jobb OS és jobb böngésző segít, de maguk a weboldalak, és a felhasználói programok zabálják mára a teljesítményt. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#168) Chaser válasza carl18 (#161) üzenetére


Chaser
titán

intel és vga....:) nem tudnak drivert írni, teljesen mindegy milyen hw-t tennének le az asztalra, mikor beindult végre pár éve a fejlődés hw/driver terén náluk, az akkori főidióta - nem tudok rá mást mondani -, leépítette az egész vga-s részleget meg sw-eseket, sok évi elmaradásban vannak, 2025 előtt érdemit akkor sem tudnának letenni ha lenne hw-ük

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#169) Chaser válasza cskamacska (#144) üzenetére


Chaser
titán

nemrég vettem xbox one s-t, 1tb verziót, sztem sok dologban rossz nyomon jársz
ahogy láttam 1080p alap, nem kellett állítgatnom semmit a tv-n, nem felskáláz, horza4-gyel játszottam viszonylag sokat, olyan gyönyörű h lemászik a kijelzőről, gears of war 4 is teljesen oké, a one x-nél elvileg már adott az 1080p/60fps vagy 4k/30fps, azt még nem próbáltam - ez erősebb mint a ps4 pro -
semmit nem kötelező venni hozzá, ha van lemezes játékod lehet játszani vele
3 hónapra vettem 300ft-ért gamepasst - egyébként havi 3e körül van - , majdnem 200 játék, új címek is vannak benne, teljes értékű játékok mintha megvennéd
multihoz kell live goldot venni, de mindkét előfizetésnél a játékok sokkal olcsóbbak listaárnál ha valaki venni is akar, én pl nem tervezem
új tomb raider is gyönyörű, meg minden amit kipróbáltunk
75e ft volt üzletből, két játékkal, amiből az egyik még cdkeysen is drága
használt árat meg nem hasonlítunk újhoz, mert konzolból is van használt:) és sok éves alkatrészekre meg semmilyen gar sincs
halk, keveset eszik, nincs win hülyülés, nincs driverekkel szenvedés, nekem bejött, ráadás a br lejátszó ( :
ettől független akarok egy pc-t is venni majd, de már egyáltalán nem kell temetni a konzolokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#171) M@cika válasza kenwood (#157) üzenetére


M@cika
őstag

Lehet, hogy TE 50k-ért csak 1-2 napot dolgozol, de az átlag legalább 1 hetet. A kenyér kilója meg alsó kategóriában kerül 360-ba és 50 éve került a 100ad részébe.
A többi része mondjuk Ok.

Nasit a kis fehér medvének!

(#172) Dragon3000 válasza SyMbioTe (#58) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha jobb példányt fog ki az ember, akkor elég jól meg lehet hajtani vele a ramot is, ha meg oc-t is kap a cpu és igp, akkor még egy cod4 is elég szépen megy vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.