Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Köszönöm a cikket :R
Nem tudom... Számomra is elég gáz, hogy legalább az értesítések fejtáihoz nem rendelhető egy-egy ikon, hogy tudjuk, email, fosbúk, sms, messenger zaklat. Én egy picit sokallom a 10 ezret; mert bőven lehet kapni ennyi pénzért igazi retro dizájnos, sokkal informatívabb OLED kijelzős "okoskarkötőt":

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) cappa72


cappa72
nagyúr

A 80-as évek korát idézi bennem, nem a 90-es évekét.
Amúgy jópofa, és igen, "Számomra is elég gáz, hogy legalább az értesítések fejtáihoz nem rendelhető egy-egy ikon, hogy tudjuk, email, fosbúk, sms, messenger zaklat."

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3) Bog válasza KillHates (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az SMS az külön ikon, minden más viszont "app". Nem mintha ettől jobb lenne :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) vendingo


vendingo
veterán

Egyből megvettem, amint találkoztam vele alin. Lassan 2 hónapja használom. Alvásfigyeléssel 20 nap körül tud, simán csak értesítésekkel 30 nap az üzemidő. A hívó fél nevét jelzi nem csak a mobilnál, alkalmazásos hívásoknál is, pl.: messenger. Fapad nagyon, de amit tud, azt jól tudja. Remekül olvasható a kijelző, ez volt nálam a fő szempont. Mi band 3-ról váltottam. A héten jött meg hozzá az üvegfólia, most kb elpusztíthatatlan. A band kijelzője 1 év után már nagyon karcos, fakó volt. Amit nehéz volt megszokni, hogy nem rezeg, csak csipogni tud.
Részemről ajánlott, aki valódi órát szeretne alap okos funkciókkal, jó üzemidővel. Ha valaki többre vágyik, akkor a bip jobb alternatíva, nem sokkal drágább, 10$ a különbség.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5) Sys85


Sys85
veterán

Tetszene ez az óra,de számomra a rezgőmotor hiánya miatt ki is esett.
A telefont sokszor nem veszem észre hívásnál/üzenetnél (zajos munkakörnyezet...),emiatt marha jó a mi band 4-em.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#6) pandada válasza cappa72 (#2) üzenetére


pandada
lelkes újonc

Bennem a '90-es évek elejét. Konkrétan életem első óráját, az 1989-ben piacra dobott Casio F-91W modellt juttatja eszembe.

Redmi Note 9 Pro

(#7) rep3at


rep3at
őstag

Zenét nem tud vezérelni?

A rezgés hiánya elég fájó, amúgy biztos több mindenre tudnám használni mint a jelenlegi AE-1000W-t..

Forward thinking. كرر

(#8) chatran válasza pandada (#6) üzenetére


chatran
őstag

Á, a legendás kvarcóra, amit az a "barack osamáék" is kedveltek.

A mai napig megvan, el kellene már vinnem elemcserére, akkor kiderülne, hogy működik-e még.

(#9) pandada válasza chatran (#8) üzenetére


pandada
lelkes újonc

Nekem is megvan. Pár éve políroztattam a kijelzőt és elemcsere is megvolt. Hibátlanul működik.

Redmi Note 9 Pro

(#10) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Egy Garmin Instinct is hozza ezt a feelinget többszörös áron, viszont ott kb semmi kompromisszumot nem kell kötni. Én mindenképp abban gondolkoznék, 50 körül már hozzá lehet jutni, nyilván értékben a többszöröse, de abszolút értékben még az sem vészes árban, pláne a mostani telefon árak mellett.

(#11) pandada válasza osztraksajt (#10) üzenetére


pandada
lelkes újonc

No offense, de meg sem közelíti a Garmin a retro feelinget. :B

Redmi Note 9 Pro

(#12) Nimda


Nimda
addikt

Lehet volt róla szó a cikkben, de mintha csálé lenne az illesztése a szerkezetnek. Legalábbis nincs párhuzamban a felfestés a kijelző körül a tokhoz képest. Ezért egy picit nekem bóvli szagú, de nyilván könnyen orvosolható :)

Amúgy én is Bog korosztálya lennék, baromi sok hasonló emlék fűződik a 80 -as évek korszakához. Volt nekem is mindenféle kütyüm, a sokzenéstől a számológépesig.
Az Amazfit Neo -val vegyesek az érzéseim, amolyan kéne is meg nem is. Lehet azért, mert tele vagyok még mindig retro órákkal, amik persze már nem eredeti évjáratúak. Ezeket gondosan tárolom is, de a mai okosórákat nem kímélem, valóban csak használati tárgyak, a retro vonal viszont számomra ékszer :)

[ Szerkesztve ]

(#13) cappa72 válasza Nimda (#12) üzenetére


cappa72
nagyúr

Volt nekem is mindenféle kütyüm, a sokzenéstől a számológépesig.
Ó, a mázlista... én csak az irígykedésig jutottam el akkoriban; másoknak volt ilyesmi. Fú, mennyire menő volt, akinek számológépes volt... meg aztán volt, amelyiken játék is volt.
Valam ilyesmi

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14) Nimda válasza cappa72 (#13) üzenetére


Nimda
addikt

Már nem emlékszem pontosan, de valahogy könnyen jutottunk hozzá ezekhez. Csereberékre emlékszem, meg arra, hogy ezek nem Casio cuccok voltak, hanem valami olcsó utánzatok. A Casio azért borsos volt akkoriban, meg ritka is. Ha jól tudom 7 zenés órát a Casio nem is gyártott. A legütősebb cucc az a számológépes óra volt, ami kissé ferdén ül a csuklón és sík a billentyűzete. A mai napig van ilyen a gyűjteményemben. A vízálló kvarcok meg már űrkorszakinak számítottak :)

(#15) chatran válasza cappa72 (#13) üzenetére


chatran
őstag

Sztem a legmenőbb a TV távirányítós casio volt, amivel őrületbe lehetett kergetni a tanárokat. :DDD
Tényleg manapság van ilyesmi távirányítós óra?

(#16) pandada válasza chatran (#15) üzenetére


pandada
lelkes újonc

Vedd meg az eredetit. :)

Redmi Note 9 Pro

(#17) ben11 válasza pandada (#6) üzenetére


ben11
őstag

Én ma is ennek a vízálló tesóját használom (w-59) és imádom.

(#18) domel


domel
tag

A 80'as években ezek az órák varázslatos szerkezetek voltak, de a telefonok annyira felvitték az ingerküszöböt, hogy az akkori óra rajongók sem látnak már benne túl sok fantáziát. SU MO TU..., vagyis vasárnappal kezdődött a hét, amitől eldobtam az agyam... A csipogás az menő volt, felhívta mások figyelmét, hogy van egy menő órám. Viszont mai szemmel semmi értelme a legtöbb funkciónak, az óránkénti csipogás helyett lehetne valami olyan hogy csipogjon 7-kor mikor indulok munkába, csipogjon reggeli vagy ebédszünetkor, vagy mittudomén ami az ember napi ritmusához tartozik. A stoppert már nem használja senki, aki sportol az sport trackert használ a telefonján, a visszaszámláló mindig is hülyeség volt, mert sok idő volt beállítani a visszaszámlált időt, az ébresztés, na arra nem tudom mert-e valaki felkelni, különben is a telefon internetrádiós-ébresztőórával sokkal kellemesebb, a modern kori lépésszámlálás megint hülyeség, mert mondjuk a biciklizés is jól megpörgeti a számlálót, az értesítésekkel meg a mai napig nem boldogulnak az órák úgy, hogy azzal mindenki elégedett legyen.
Szerintem ezt kellene tudnia a mai óráknak:
idő (automata beállítással, óraátállással (amit tudnak is))
pulzus (exportálható adatokkal, mert a zárt rendszernek semmi értelme)
távirányító (pl egy tévé kapcsolgatásához)
ébresztő (rezgő, mert legtöbben ezt szeretik)
Több mindent hiába tudna, ha ugyanazt tudja a telefon is, akkor úgyis a telefont fogják használni

(#19) Nimda válasza domel (#18) üzenetére


Nimda
addikt

+ legyen napelemes, karcálló, de ezek már nem a funkcionalitáshoz tartoznak.

Amúgy a telefonok is lehetnének már ilyenek, a kijelző mögé beépített napelemmel. Főleg nyáron marha jól tudna jönni, hogy a feltöltésben rásegítenek, mint egyes Garminok, amiknek az üzemideje kitolható ezáltal.

[ Szerkesztve ]

(#20) flexxx2 válasza KillHates (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez pl micsoda? És van tapasztalatod ezekről, kibírnak 1-2 évet vagy kuka? A képek becsapósak szoktak lenni :)

(#21) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Volt osztálytársamnak (1997-ben indultunk általánosba) olyan órája volt, amibe lehetett pl vásárlólistát írni... Na ez ahhoz képest, hogy csak annyit tud, hogy "app" picit szomorít...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) scyllarus válasza pandada (#6) üzenetére


scyllarus
veterán

Ezt én meg tudom oldani a saját órámmal is :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#23) Nimda válasza scyllarus (#22) üzenetére


Nimda
addikt

Egy röpke pillanatra elhittem :DDD

#25 hogy igazi Casio óra, a korhoz igazodó köntösben. Aztán jött a típus felismerés és a lünetta :D

[ Szerkesztve ]

(#24) pandada válasza ben11 (#17) üzenetére


pandada
lelkes újonc

Én már nem hordom az enyémet. Faterom vette 1990-ben újonnan, 5 évvel később kaptam meg tőle, 2000 körül vonult nyugdíjba.

Redmi Note 9 Pro

(#25) scyllarus válasza Nimda (#23) üzenetére


scyllarus
veterán

Mármint mit? Ez Huawei órákra letölthető óralap :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#26) pandada válasza scyllarus (#22) üzenetére


pandada
lelkes újonc

Menő :DD

Redmi Note 9 Pro

(#27) Solten válasza scyllarus (#22) üzenetére


Solten
addikt

Elso pillantasra szvsz mindenki bekomalja... :D CAISO :C

Saor Alba

(#28) KillHates válasza Nimda (#19) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy mondani tetszik! Egy óra tudja az időt. Ha kell HALÁLPONTOSAN:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) Hadrian


Hadrian
tag

Érdemes lenne tesztelni a G-Shock GBD-100 és a G-Shock GBD-H1000 órákat is, hogy lássuk egy óragyártó mit alakít, ha a másik irányból akarja elérni ezt az eredményt.

(#30) scyllarus


scyllarus
veterán

Nem akartam átverni senkit, csak mutattam, hogy van a retro kinézetre más megoldás.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#31) Nimda válasza scyllarus (#30) üzenetére


Nimda
addikt

Nem gondoltunk semmi ilyet :N csak a fotón megtévesztő. Élőben bizonyára egyből kiderülne :)

(#32) KillHates válasza flexxx2 (#20) üzenetére


KillHates
nagyúr

X12 smárt brászelet :D Nekem van, teljesen olyan mint a képen, szép OLED kijelző vagy 12 funkcióval (még a pulzusmérő is működik!!) . Amolyan melós-okosórának használom mert brutál vibra van benne és "meghallom" ha eksön van. Nem tud csipogni, de a vibramotorja olyan elmebeteg módon hangosan teker benne, hogy olyan hangja van mintha az ember egy macska farkára lépne:

Kap rendesen mintha egy igazi G-SHOCK lenne és hibátlanul bírja. 10-12 dollár az ALI-n, még az applikációja is egész kultúrált:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33) arn


arn
félisten

nekem megvan az a casio, amit a 91ben kaptam. most mar nincs benne elem, de nyaranta mindig egy 83as gshock replikat hordok (napelemes, radios - gyk gondozasmentes) :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) scyllarus válasza Nimda (#31) üzenetére


scyllarus
veterán

Persze, ez egy Honor Watch Magic 2 46mm, nagy kerek óra. Én is meglepődtem a fotót visszanézve, mennyire nem látszik, jót tesznek az árnyékok neki :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#35) KillHates


KillHates
nagyúr

Nyitottam egy topic-ot a CASIO fanoknak, hogy ne offoljuk szét ezt!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36) pandada válasza KillHates (#35) üzenetére


pandada
lelkes újonc

Nem a túlzott offolás volt a cél, de sokunkban kellemes emlékeket keltett a tesztelt óra.

Redmi Note 9 Pro

(#37) akaido válasza KillHates (#1) üzenetére


akaido
addikt

Nem vagyok mai "csirek"(58 múltam májusban) de az általad betett két színes kijelzős az jobban tetszik, mint a cikk Amaz_fitje, bár így is szép emlékek tucatjai rohantak meg mikor csak a képekre néztem.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#38) flexxx2 válasza KillHates (#32) üzenetére


flexxx2
őstag

Kösz a választ. Viszont 20$ a szállítás. Így mindjárt más az ára.

(#39) elfelejtette válasza flexxx2 (#38) üzenetére


elfelejtette
veterán

Van, ahol free shipping van. [link]
Momentán nem ismerem ezt az oldalt, csak rágugliztam "X12 Sport Waterproof Smart Watch" néven...
De Gearbesten is fent van: [link]

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#40) KillHates válasza flexxx2 (#38) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd Aliexpress-en, lehet, hogy ott drágább pár dollárral, de van frísipping

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41) TIT válasza pandada (#6) üzenetére


TIT
veterán

Akkor vettem a napelemes casiot,azóta is megy,most meg a világórásat ami a seiko polipka mása.
[link]

(#42) vanye válasza osztraksajt (#10) üzenetére


vanye
senior tag

Érdekes, hogy bár a "betekintőablakot" egy az egyben arról a Garmin Instincttől lopták le a kínaiak, amiről még cikk is volt itt a MA-n, erről egy szó nem esik itt. :DD Értem én, hogy nem Bog írt róla, de ennek nem kellene egyben automatikusan azt is jelentenie, hogy így nem is olvasta azt a tesztelő főszerkesztő. Na mindegy.

Stern des Südens!

(#43) Nimda válasza vanye (#42) üzenetére


Nimda
addikt

Amikor venni akartam egy komolyabb sportórát, én is az Instinct -et nézegettem. Aztán egy Fénix 6S Pro lett belőle :) ha már lúd...

[ Szerkesztve ]

(#44) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak engem zavar, hogy a keret ferde? 🤔

Samsung Galaxy A54

(#45) Nimda válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


Nimda
addikt

Engem is, már jeleztem :)

(#46) Braddock


Braddock
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#47) Viktor0610 válasza vanye (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De azon csak az óraszámlap része (tehát cserélhető), ezen meg konkrétan így van kialakítva az előlap.
Szerintem ez nem lopás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48) Viktor0610 válasza Nimda (#45) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem voltam elég alapos, bocs. :B

Pár videót megnézve, Bogék kaptak selejtes darabot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49) Memmaao válasza Viktor0610 (#47) üzenetére


Memmaao
addikt

Azon is ugyan ilyen kvázi. Ott is konkrétan így van kialakítva.

My name is Bond, James... Dean.

(#50) Viktor0610 válasza Memmaao (#49) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, a képeken nem így jött le. :R

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.