Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vanye válasza Viktor0610 (#50) üzenetére


vanye
senior tag

Kikapcsolt állapotban jobban látszik, ahogy a "buborék" elkülönül a képernyő többi részétől.

Road Trail Run: Garmin Instinct Review: Run and Outdoor Focused GPS/HR  Smart Watch. A Rugged Value!

Stern des Südens!

(#52) somogyib válasza cappa72 (#13) üzenetére


somogyib
őstag

Én arra emlékszem, hogy a 7 zenés kvarcóra ment nagyon, de a 16 zenés még jobb volt. Az volt a jobb óra, amelyik több dallamot tudott lejátszani. :) (azok a régi '80-as évek...).

A számológépesről csak álmodoztunk. :D

#14 Nimda "Ha jól tudom 7 zenés órát a Casio nem is gyártott."

De, gyártott: link

[ Szerkesztve ]

(#53) KillHates válasza somogyib (#52) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsi, de szerintem a videón lévő óra a feliratán kívül nem igazán Casio...
Szerintem sem volt klasszikus "hétzenés" órája a Casionak, hanem ott volt a Melody Alarm amibe olyan zenét püntyögött bele az ember amit szeretett volna.

De gyere a Casio csoporba kitárgyalni! Ne offoljunk itt :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#54) Nimda válasza somogyib (#52) üzenetére


Nimda
addikt

Ez nem eredeti :N oda gyakorlatilag bármit lehetett "nyomtatni", montana, digi-tech, s-time, jasa, levis, stb.

[ Szerkesztve ]

(#55) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egy dolog tűnik rajta logikátlannak, a le/fel gombokat én pont az óra bal oldalára tettem volna, de lehet hogy csak azért mert a garminonom így szoktam meg.

Nálunk általánosban nem azt írták ki számológéppel hogy HELOLEO hanem hogy LOSEGGE :DDD

(#56) myckey válasza pandada (#6) üzenetére


myckey
veterán

:C

Mai napig használom, és tökéletesen működik.
No rozsda a hátlapon.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#57) somogyib


somogyib
őstag

KillHates és Nimda

Kösz az infót. :R De ha nem is eredeti Casio volt, azért a "fíling" ott volt... :)
(és bocs az offolásért)

[ Szerkesztve ]

(#58) Armagedown válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem fért bele az árba a minőségellenőrzés :N

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#59) Apollyon válasza pandada (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pont ilyet használok, csak kicsit moddolva :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#60) joey04


joey04
titán

a retro érzésnek odaver, de amúgy kuka.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) perge666


perge666
veterán

Tetszetős kis óra.
:K

(#62) démosthenés


démosthenés
csendes tag

A nyolcvanas évek közepén egy ilyen órája volt egy osztálytársamnak, igaz ma már nagyon nem lehetne használni a Tv részét.

[ Szerkesztve ]

(#63) perge666 válasza démosthenés (#62) üzenetére


perge666
veterán

Ez szuper.
Egy ilyen biztos sokat érhet most.

(#64) Nimda válasza démosthenés (#62) üzenetére


Nimda
addikt

Na ez az igazi innováció, mikor még az LCD -nek híre sem volt a világban, mindenhol a CRT tv volt az úr. Nálunk még a fekete-fehér is sok háztartásban jelen volt. A mikroprocesszorok megjelenéséig, ilyen ótvar nagy vevőegységek voltak, még nem tudtak hatékonyan miniatürizálni. A Seiko is letett érdekes dolgokat az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#65) embe válasza vanye (#51) üzenetére


embe
nagyúr

Ilyen "buborék" sok gagyi órán volt régebben, nem mai, és főleg nem Garmin találmány.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#66) Memmaao válasza embe (#65) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem senki sem állította, hogy Garmin találmány! A Garmin is a Casio g shock érzést hivatott vele meglovagolni. És sikerült is nekik!

My name is Bond, James... Dean.

(#67) DarkByte válasza vendingo (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem is instant get érzésem volt mikor elsőnek láttam, én is Mi Band 3-ról gondolkodtam hogy váltani lehetne. De amiért végül mégsem:

- nincs vibramotor. pont ezt szeretem a Mi Band-ben hogy a telefon lehetet néma és mindig tudom ha hívásom vagy fontosabb értesítésem van
- nincs külön ikonja az app értesítéseknek (ez annyira nevetséges limitáció és tippre semmi munka lenne a firmware-be betenni)

Talán majd következő verzió, ha még megéri.

Ha nem, akkor lehet bepróbálok egy Espruino-s okosórát. :D Sajnos csak félig komoly, mert az üzemideje azoknak elég gyatra. :(

[ Szerkesztve ]

(#68) embe válasza Memmaao (#66) üzenetére


embe
nagyúr

42. hsz. "Érdekes, hogy bár a "betekintőablakot" egy az egyben arról a Garmin Instincttől lopták le a kínaiak,"

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69) Memmaao válasza embe (#68) üzenetére


Memmaao
addikt

Mert jelen esetben a betekintőablak egy az egyben copy -> paste! Nézd meg, az egész kijelző keret 1:1 ugyan az. De ezzel senki nem azt mondta, hogy ezt az ablakos stílust Garmin találta volna ki.

My name is Bond, James... Dean.

(#70) vanye válasza embe (#68) üzenetére


vanye
senior tag

Ez az "ablak" nyilván a Xiaomi/Amazfit saját fejlesztése; az R&D-részleg igazán kitett magáért, véletlenül sem a Garmintól nyúlt fícsörről beszélünk... :DDD Nemtom miért van az, hogy ha elfogadjuk, hogy a nyüves notch az Apple miatt jelent meg az androidos telefonokon is (márpedig ebben nincs vita), akkor miért nehéz azt belátni, hogy ez a "bubble"-ös megoldás meg egyenesen a Garmintól jön. De nem, nyilván ugyanilyen izé futott anno a Casion is - valamikor a kilencvenes években, hiszen már azokon is ikonnal jelezték, amikor töltötték őket. :D Én nem azt állítottam, hogy ilyen "betekintőablak" előtte még soha nem létezett; azt írtam, hogy ezt az Instincttől lopták. Amit tartok is.


Stern des Südens!

(#71) embe válasza Memmaao (#69) üzenetére


embe
nagyúr

Való igaz nem az volt mondva.... hanem az hogy a Garmintól lett ellopva.

vanye: ~ 20 éve sem tetszett ez a betekintő ablak dolog. Qrva sok noname gagyi órán is megtalálható volt. Gondolom a Garmin előkaparta valahonnan... Te náluk láttad első alkalommal - így őket tekinted ötletgazdának. Nincs ezzel semmi baj "újszülöttnek minden vicc új" . :DDD ;)

Én úgy mondanám: Újra "divatba" hozták. De semmiképpen nem az ő ötletük.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72) lugosi válasza démosthenés (#62) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nem semmi. Nincs egy típusszámod, hogy utána tudjak keresni?

(#73) taptaq válasza lugosi (#72) üzenetére


taptaq
aktív tag

[Seiko TV watch T001/DXA001]

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#74) perge666 válasza taptaq (#73) üzenetére


perge666
veterán

Csinálnék neki helyet a polcomon. :DD

(#75) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Retro érzés talán megadja , de hogy pénzt adjak ezért a rettenetért soha.... Borzalom ahogy kinéz , tudása árához méltó.

(#76) vendingo


vendingo
veterán

Most nézem, 18 nap alatt kerek 50%-ot merült, igaz csak az értesítések vannak bekapcsolva. Alvásfigyeléssel (pulzusos) 20 nap körül tudott.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#77) lugosi válasza taptaq (#73) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi szépen!

(#78) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Látom megint nem bírtak a vérükkel a kispajtások, muszáj volt ismét lopni valahonnan: ezúttal a Garmintól. :U

Szerk.: közben látom, hogy más is szóvá tette, szóval átrakom offba.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#79) vendingo válasza bLaCkDoGoNe (#78) üzenetére


vendingo
veterán

Miért? A garmin találta fel ezt a számlapkoncepciót? A garmin elött is volt élet, hasonló dizájnnal már 20+ évvel ezelőtt is készültek pl casio órák. Akkor most ki lop kitől?
Szerintem még pár hozzászólás, és a végén az jön le, hogy a garmin találta fel a karórát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#80) Memmaao válasza vendingo (#79) üzenetére


Memmaao
addikt

Jó ég! Neked mi bajod van? Miért van ennyire a begyedben a Garmin?? Betekintőablak sok órán van, Casio G Shock hangulatú. De jelen esetben tényleg kvázi 1:1 az Instinct kijelző rendje van a Neo-n, ezen kár vitatkoznod.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#81) bLaCkDoGoNe válasza vendingo (#79) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mások már leírták többször előttem, a #70-ben pl. kimondottan szépen össze van szedve.. Mivel látom, hogy tulajdonos vagy, pláne nem akarlak semmiről meggyőzni. Megírtam a véleményemet, és ennyi. Nem akarok rá több szót vesztegetni, nem fogok erről vitatkozni veled.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#82) TCSZ


TCSZ
senior tag

Ódáig olvastam, hogy nincs rezgés. Ha az lenne vennék is egy ilyet. De gondolom lesz majd rezgős változata. Vagy majd az utód.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#83) Namelesske


Namelesske
addikt

Garmin ugyan már...

Kb 1 hete vásároltam az enyémet. Előtte volt Miband2 és Amazfit bip is... Eladtam és már nagyon nézegettem az F szériás retro Casio órákat, pont kb12000 hufba kerültek azok is.

Abban a speciális helyzetben voltam hogy én szánt szándékkal akartam váltani egy ilyen egyszerűbb LCD órára. Amikor meghallottam a ma! magazinba hogy Bog fog egy ilyet kapni utána kerestem és kb instant get volt. Megtartottam az okos funkciókat és megkaptam a retrót is.

Imádom ezt a kütyüt, nagyon strapabíró, süllyesztett kijelzős nincs bennem félelem hogy karcos lesz stb. Tölthető ezért nem kell félni hogy nem lesz már vízálló, teljesen retrofitelte a 90es éveket. 1701-A lett belőle ha értitek. Talán lehetne puhább a pánt, de akkor hamar gusztustalan ragadóssá válna.

A fiatalabb ismerőseim elsőre lesajnálták képek alapján nekik totál ismeretlen volt ez az ősi vágy a zenélő kvarcórákra, de élőben látva elolvadtak tőle. Megértették miért menő.

A rezgés, sport tevékenység indítás és a visszaszámláló hiányzik nagyon belőle. De kis pénz kis foci.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#84) vendingo válasza Namelesske (#83) üzenetére


vendingo
veterán

Ami engem zavar, hogy a BT hatótáv sokkal kevesebb, mint egy mibandnek. Kb a fele.

Itt többen is állítják, hogy a garmint másolja :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85) Namelesske válasza vendingo (#84) üzenetére


Namelesske
addikt

Garmin a picsába se volt... az első ilyen ablakocska 1990 és 1993 körül jelent meg a Casio modelleken
Egyértelműen látszik az első GShock előtti tisztelgés a forma és a layout.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#86) vendingo válasza Namelesske (#85) üzenetére


vendingo
veterán

Sanszos, hogy a kommentelők akkor még nem is éltek. :)
Mint amikor haver lánya nem értette, hogy miért beszélünk távirányítóba (céges nyomógombos mobil).

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#87) Namelesske válasza vendingo (#86) üzenetére


Namelesske
addikt

Én is csókolommal köszönök az első GShocknak. De maga a története miatt ismerem, miszerint egy Casio mérnök elejtette az apjától kapott órát és megszakadt érte a szíve. Ezért 3 fős csapat nekiállt egy olyan órát tervezni ami nem megy tönkre, és másnak ne szakadjon meg a szíve ha elejti.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#88) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazán túlléphetnénk ezen a fránya ablakon.
Lopta az Amazfit, OK.
Lapozzunk.
Köszi. :R

Samsung Galaxy A54

(#89) Memmaao válasza vendingo (#86) üzenetére


Memmaao
addikt

A kijelző kivágása 1:1 a Garmin Instinct kijelző kivágása. Senki nem állította, hogy ilyen kijelzőt a Garmin gyártott először. Az Instinct is azért bitang jó, mert pont úgy néz ki, mint egy G shock. És képzeld, 83as vagyok, és 97ben ilyen órám volt:
Most meg ilyen:

Szerintem érted, miről beszélünk.

My name is Bond, James... Dean.

(#90) DarkByte válasza Viktor0610 (#88) üzenetére


DarkByte
addikt

Úgy is mondhatjuk, akik kötözködik ki lesz vágva az ablakon? ;]

(#91) gidano


gidano
tag

Sziasztok!
Lassan készülget a Zepp alkalmazás fordítása, használjátok egészséggel!
A blogon mindig megtalálod az aktuális frissítést és a részleteket!

SymPDA Android Blog! - https://sympda.blog.hu Használjuk magyarul az Androidot!

(#92) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Engem is ez fogott meg , ezért vettem meg. :)

" Oké, engem ezzel a formatervvel megvettek kilóra. Most minek titkoljam, hiszen én is
az a generáció vagyok, akinek még a gimiben is kvarcórája volt (tachymeter funkcióval!), másoknak meg volt rajta számológép, megint másoknak valami alapszintű játék, de persze
a sokzenés cuccok mentek a legjobban. "

(#93) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv! Legnyomast lehet vele merni vhogy?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#94) Namelesske válasza Nerazim (#93) üzenetére


Namelesske
addikt

Tudtommal nincs barométer a Neoba

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#95) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Újra kérdezek, ha nem baj. Van arra lehetőség, hogy mondjuk nap közben mikor megtettem x km-t akkor lenullázzam a számlálót. Jó lenne futás előtt vagy foci előtt egy ilyet megcsinálni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#96) Namelesske válasza Nerazim (#95) üzenetére


Namelesske
addikt

Nincsen, ezekhez külön edzést kell elindítani a telefonról.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#97) user01


user01
aktív tag

7. Alapvető energiatakarékos mód: idő engedélyezve, Bluetooth, pulzus, „Lift-to-wake” és a hangjelző letiltva.
***
Energiatakarékos módban a bluetooth, pulzusmérés ki van kapcsolva. Ilyenkor 37 napig használható...
***
Mindenhol írnak az energiatakarékos módról, de hogy miként lehet aktiválni, arról egy szót nem találok!
Idős ismerősöm okostelefon nélkül használná, csak hogy tudja mennyit sétál, mennyi a pulzusa óráról indítva a mérést, stb..., így viszont felesleges neki az állandó kapcsolat.

Esetleg tudja valaki, hogy kell bekapcsolni az energiatakarékos módot?
Előre is köszi!

(#98) Namelesske válasza user01 (#97) üzenetére


Namelesske
addikt

Az alapvető energiatakarékos mód csak arra utal, hogy lehet szabályozni a lift to wake időablakot és ki lehet kapcsolni az óra kijelzőjét és a követést éjszakára például.
Minden funkciót egyesével kell kikapcsolni az okostelefonos alkalmazásból, nincs egy központi kapcsoló rá, ha kigyomlálod akkor kibír 37 napot nagyjából, de okostelefon nélkül elég rosszul használható, szinte biztos hogy a végén nem nagyon akar majd szinkronizálni a telefonnal ha ismét odakerül a sor.

Szerintem mint lépésszámláló amúgy elmegy beállítás után, de jobban jár ha vesz egy rendes Casio vagy hasonló márkás és elsősorban óra karórát. Mert még az időt is telefontól kapja ez a kis eszköz, szóval még csak pontos se lesz ha sose csatlakozik sehova.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#99) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Android 11-el kompatibilis?
Használja valaki ezen op.rendszer alatt?
Xiaomi Mi 11 Lite 5G készülékkel szeretném használni, csak jó lenne tudni , hogy ne felsegesen vegyem meg,mert sok helyen Android 10-ig írják.
:R

(#100) Namelesske válasza bghistvan (#99) üzenetére


Namelesske
addikt

Azzal simán hisz Xiaomi termék. Amin a Amazfit is elfut azon jó lesz. :K Nekem vagy 2 telefonom is volt android 11 vele.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#101) bghistvan válasza Namelesske (#100) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszi 😉

(#102) Pecas 795


Pecas 795
friss újonc

Sziasztok.
Szeretnék egy kérdést feltenni ,hátha valaki tud segíteni.
Nekemvan ilyen Neo órám viszont!
Sajnos az értesítések csupàn pár másodpercig láthatóak rajta majd nyomtalanúl eltűnnek.
Viszont így semmi értelme mivel ugyanúgy nézegetni kell a telefont hogy jött e valami.
Ez valamilyen beállítási hiányosság részemről ,vagy a készülék ilyen?
Én azt hittem az üzenet vagy app ikon addig marad látható míg mondjuk egy gomb nyomással nem nyutázom hogy láttam
Segítséget előre is köszönöm.

(#103) nme.as


nme.as
csendes tag

Sziasztok. Pár kérdésem lenne az óráról.
Azt láttam több tesztben, hogy mondjuk futást indítva mutatja az óra az eltelt időt, De kerékpározást indítva mutat releváns információkat az óra? (km, sebesség)
A másik, hogy van-e az órában leválasztás értesítés? Tehát ha a telefon hatókörön kívülre kerül, csipog az óra?
Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#104) nme.as válasza nme.as (#103) üzenetére


nme.as
csendes tag

Megválaszolom a saját kérdésem: Kerékpározást indítva ugyaazok az információk szerepelnek, mint futásnál (eltelt idő, távolság, pulzus).
Leválasztás értesítés gyárilag nincs, Notify for amazfit alkalmazásal (fizetős funkció) lehet bele csiholni, de teljesen használhatatlan, mivel az óra bt egysége rendkívül gyenge, már a szomszéd helységben elveszti a jelet, ezért 90%-ban fals riasztásokat ad.

(#105) draco31


draco31
veterán

Nagy kár a rezgőért, hasznosabb lett volna mint a csipogó.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#106) konzi


konzi
aktív tag

Üdv. Kar emelésre világítás bekapcsolasara van lehetőség ? Nem tudtam beállítani. Köszönöm.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#107) draco31 válasza konzi (#106) üzenetére


draco31
veterán

Appban elvileg be lehet állítani, egy videóban úgy mutatták.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#108) konzi válasza draco31 (#107) üzenetére


konzi
aktív tag

Megtaláltam a beállítást de nem igazán működik :(

,egy valaszt megerdemlek ??,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.