Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Löncsi


Löncsi
őstag

Muterom pont most magyarázta, milyen jó ez a rádió, nemrég le is adták ezt a számot:
[link]
:DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

De szeretnék én most rádióhallgató lenni. Az évtized egyik legjobb magyar zenekara.

(#3) Vakegérke válasza DeFranco (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban nagyon jók, csak mérhetetlenül trágárok.
Nálam ez a bejövős tőlük.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) DeFranco válasza Vakegérke (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Itt a trágárságnak célja van, nem öncélú.

(#5) amanoba válasza DeFranco (#2) üzenetére


amanoba
őstag

mi tart vissza ha online vagy? melóhelyen nem adja az ilyesmi?

nekem sok kedvencem tőlük, évek óta a kedvenc magyar zenekarom. :K

"aki szerint ez paródia tegye fel a kezét"

épp most nyomták a szerelmes vagyok-ot! :C

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6) DeFranco válasza amanoba (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A tűzfal, a proxy, a biztonsági policy és az, hogy folyamatosan dolgom van (ez utóbbi mondjuk nem annyira ;] ). Rongyosra hallgattam már majdnem az összes albumot, szóval engem csak a duma része érdekelne... de az akár podcastban is...

[ Szerkesztve ]

(#7) RootRulez


RootRulez
félisten

Nekem a Magyar Nemzeti hip-hop adja még. :))

═════════════════════════════════════════

(#8) amanoba válasza DeFranco (#6) üzenetére


amanoba
őstag

az engem is, mert ugye reggeltől megy a dolog, és még csak most tudtam rácuppanni, rá is kérdeztem belgáéknál, elérhető lesz-e utólag, de még eddig nem kaptam választ.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#9) banhammer válasza Vakegérke (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Nem is trágárok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Vakegérke válasza banhammer (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez jobb, itt legalább látni is lehet, hogy milyen őrültek. :K

Kedvelem a brancsot, de a "cenzored" stílus jobban megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Na, most már akkor leírom. Kérem ne vegye senki magára, aki eddig hozzászólt, vagy számot linkelt, senki ellen nem szól, általános gondolat ez, amit már rég le akartam írni, de akkora grandiózus bejegyzést raktam rá össze fejben, hogy utána soha nem álltam neki.

Azok, akik csak a magyar nemzeti flikkflakkot, meg az egy két hányt vagy a jogépkocsit ismerik a belgától, és egyébként nyitottnak érzik magukat valami újra, ajánlom, hogy szerezzenek be egy teljes albumot, és hallgassák meg az elejétől a végéig. Nem fog tetszeni nagy valószínűséggel. Aztán még egyszer, és még egyszer. Na, kb. akkor fognak ráérezni arra, hogy mitől belga a belga, és hogy ebben tulajdonképpen mi az érték, és mi van a sok káromkodás mögött.

Ugyanis a belga albumok legnagyobb ereje a rétegesség. Mindig van új és újabb réteg, újabb jelentéstartalom, amit egy újabb meghallgatáskor veszel észre, rengeteg benne az olyan utalás, amihez azért nem árt valamennyi klasszikus- és popkulturális műveltség, és sok számról igazán el sem tudod dönteni, hogy ez most tulajdonképpen ecet, vagy tonik. (A magyar nemzeti hiphop is ilyen - egy hatalmas nagy fricska a magyarkodás felé, de ott kacsintgat benne számos gondolat, ami akár komoly is lehet. Ideális irodalomóra alapanyag.)

Ezek a számok annyi tartalommal vannak feltöltve, ami kitart legalább 5-10 meghallgatásig, mire tényleg megemészted. Először érdekes, mert trágár, meg minden, aztán vicces, aztán ráismersz magadra, vagy a szomszédra, aztán ráismersz arra a filmre amit 10 éve láttál, aztán elgondolkodsz, hogy tulajdonképpen ezzel mit is akartak, és így tovább, és így tovább.

Ilyen tartalmas és ilyen réteges zenét ma itthon Magyarországon egyet ismerek, és az a Quimby. Az más, mert az barokkos versvirágokkal operál, a belga meg abszurd, de mindkettőt olyan kortárs értéknek tartom, mint Ady volt annak idején, vagy József Attila.

Ismerkedésre az első három albumot javaslom, a Majd megszokod, az elég súlyos, kezdőként lehet a sarokba vágtam volna, a Jön a Gólem! pont jó, a Belga 3 két lemeze közül pedig a Zsolti a béka a maga "gyerek" számaival az elmúlt 50 év egyik legjobb ötlete (és a függöny mögött itt is nagyon kifordult-befordult dolgok vannak ám)

Kedvencet nem is tudnék mondani csak úgy egyet, de jöjjön egy igazán jól sikerült darab:

Ló rider

(#12) DeFranco válasza DeFranco (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Há-há, most meghallgattam még egyszer... az utolsó pár sor :)) EPIC

(#13) PazsitZ válasza DeFranco (#11) üzenetére


PazsitZ
addikt

Bár csak 1 alkalommal hallgattam végig albumukat, plusz, amit a médiából hallottam.
De igazából nem értem, miért vannak sokan annyira oda a belga-ért.
Nem látom a nagy értékeket, a sok réteget. Egy két vicces-dallamos számuk van, de én nem látok bennük többet.

- http://pazsitz.hu -

(#14) amanoba válasza PazsitZ (#13) üzenetére


amanoba
őstag

az elejétől fogva hallgatom a zenéiket, összes albumokat, szinte havonta előkerül egy-egy, és a mai napig fedezek fel benne új, mögöttes, "mélyebb" dolgokat.

elsőre tömény, trágár, bugyuta, 100-ból 98 ember ezt gondolja, bevallom nekem is emiatt tetszett meg anno..
de valójában hatalmas egészt alkot a zene+szöveg, sokszor olyan apró, finom utalásokkal, görbe tükörrel.. majdnem elkezdtem sorolni, de felesleges, mert mindegyik ilyen.

de egy ilyen pl: az ovi , nekem még csak pár hónapja tűnt fel, hogy az egy gangxta szám paródiája, zenében és szövegben egyaránt.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#15) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ja, és azt se felejtsük el, hogy mindenre van egy belga szám (tényleg, durva, de majdnem minden helyzetben megszólal egy a fejemben), legyen szó akár vállalati bulikról , TESCO-s sorbanállásról (egyik legerősebb számuk, durva, de nagyon átüt a hangulat) , a dohányzásról , vagy a fórumozásról (utóbbi pár embernek különösen ajánlott :D )

(#16) PazsitZ válasza DeFranco (#15) üzenetére


PazsitZ
addikt

Most hallgatva a sorbanállósat pl.
Oké, egyszer még akár vicces is, tényleg lepörgött már sokszor az én fejemben is hasonló.
Meg van a focis számuk introja, az is egynek jó.
Tényleg nem akarom lehúzni őket, de pont ezek után csak egy kicsivel másabbak mint, egy irigy hónaljmirigy produkció. Csak ők nem feldolgoznak, hanem egy szubkultúrából jönnek saját szerzeményekkel. A végeredményben én mégsem látom azt a velős mondanivalót, amit itt megfogalmaztok.
Összegezve, nem azt mondom, hogy rossz, csak a saját szemszögemből túlzónak tartok egyes megfogalmazot véleményeket.

- http://pazsitz.hu -

(#17) DeFranco válasza PazsitZ (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ízlések és pofonok :)

Megérne egy-egy elemzést az itt felsorolt számok közül egy-kettő

- felkérik Paudits Bélát a tombola kisorsolására - miért pont őt? Mennyire ott van a helye ennek a névnek? Egy ilyen unalmas, lepukkant, gagyi céges rendezvényen egy ilyen unalmas lepukkant harmadvonalbeli színész, nem véletlen. Már ez is belövi, hogy milyen pitiáner huszadvonalbeli ez a cég, azok szoktak ilyen 30ezer +ÁFÁ-ért kapható "sztárvendégeket" hívni az évi egyszeri céges buliba.
- Ahogy mondja az MPNÉGY lejátszót, az a modoros megnyomása a négynek, hogy ez nem három, ez négy lejátszó, és az sokkal tutibb.
- Ahogy érződik a végén az "egy hét tunézia" nyereménynél a csalódottság és az a sanda irigység (amit egy emberen kívül mindig mindenki érez egy tombola végén) hogy nem ő nyerte, majd a tombola végén hirtelen elvágják a számot, ugyan úgy, ahogy a tombola végén is hirtelen elvágják a bulit, mindenki kabát, aztán haza, és már csak a keménymag marad, de a bulinak vége, ahogy a számnak is.

És ez csak pár sor.

Persze ettől nem kötelező tetszeni, de sok-sok ilyen részlet van benne, ahol egy-egy sornak másodlagos-harmadlagos súlya is van.

Messze van ez a hónaljmirigytől :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.