Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy összehasonlítási alap is jól jönne. :) De ettől függetlenül nem tűnik rossznak.

Véleményem szubjektív...

(#2) SpZ


SpZ
senior tag

Pont holnap érkezik nekem egy ilyen Alpenföhn Brocken cpu hűtő. Az előzetes vélemények alapján best buy kategória. Én 6900Ft ért jutottam hozzá :K

(#3) XaraX


XaraX
addikt

"Scythe Mugen 2 : manapság döcögős a beszerzése"
Azért annyira nem...
[link]

(#4) sagit válasza SpZ (#2) üzenetére


sagit
addikt

:Y

megkérdezhetem hol? mert a mostani hűtőm cseregyanús...

jah és persze remek írás lett :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#5) EczkE


EczkE
addikt

Mondtam ,hogy a címlapon a helye! :DD

Jó írás lett! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#6) SpZ válasza sagit (#4) üzenetére


SpZ
senior tag

http://merlinhardver.hu/ bemutatódarabokból maradt neki, ha még van.

(#7) mrbig25 válasza XaraX (#3) üzenetére


mrbig25
őstag

Amikor megfogalmazódott bennem, hogy hűtőt cserélek, akkor elég kevés helyen volt. (kb. 3-4 hete)
Mostanra változott a helyzet...

EczkE , sagit : köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

...

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó hűtő, és színvonalas írás. :R

(#9) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Én is ezt néztem ki, csak sajnos 6.990-ért már nem volt, viszont volt a kistesó 5.990-ért. :) Így az jön majd, elvileg holnap. Végre kihajíthatom a gyári intelt. :) [link]

(#10) Djuree


Djuree
félisten

alpesi broki cpu hűtő!? :Y na ez a nem mind1 :C :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11) Chaser


Chaser
titán

Ez a hűtő fut pár néven, pl DeepCool IceBlade Pro is ez. Nekem is volt, én AC ventiket hackeltem rá, csak kötegelővel időhiányban, mire lett volna időm addigra eladtam. Az Ironman ihlette Jericho nevet kapta tőlem ;] :B Nagyon jó "kis" hűtő.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) embe


embe
nagyúr

Ne én ezt használom....legnagyobb megelégedésemre...a "narancssárga hűtő"..de általam csak fideszes hűtőnek nevezett szerkezetet.. ;] Anno ez kb. 3eFt. volt.

jelenlegi állapot:

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Tetszik a hűtő profi csomagolása. Viszont a fix rögzítés miatt nem. 775-ön a tápra lennék kénytelen fújatni a levegőt: kösz nem. :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#14) Chaser válasza 3.Aragorn (#13) üzenetére


Chaser
titán

Én lefogató nélkül vettem, aztán külön egy TT univerzális lefogatót. A kép amit linkeltem 775-ös lap. De vannak alsó tápos házak is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó írás, jó kis hűtő. :C Köszi az írást. :R
nekem a CM Hyp.N520 tökéletesen megfelel, még egy kis tuning is belefér :D

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) embe válasza embe (#12) üzenetére


embe
nagyúr

A narancssárga hűtő képességeiről a teszt kép. Hozzáteszem, hogy az Intelburntest progi fút ami jobban megizzasztja a procit mint a sokak által istenített Prime95 teszt, van olyan tuniong ami a primmel símán elfút, de az intelburnnal már nem.. Ja és egy E7300- proci fút 2,66@3,6-on. Ezzel birkózik meg a hűtőm.
Akkor a cikkben említett hűtő ettől csak sokkal jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17) Gude


Gude
senior tag

Jó kis hűtő,még a házamba is beleférne ;]

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#18) Chaser


Chaser
titán

Jah és az enyémhez 3.5cm vastag ventik voltak eredetileg:) Már nem emlékszem a nevükre, de durvák voltak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) capulet75


capulet75
addikt

Jó irás,egy összehasonlító teszt azért jó lett volna.Ám az árán csodálkozom.Ennyiért simán lehet itt a ph-n találni TRUE-t vagy Mugen2-öt.Na jó,nem simán de én spec 9-ért vettem itt true-t és csak 2 hétig néztem a hűtéseket.Ebből a szempontból meg sztem tökmindegy hogy új-e vagy sem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#20) total90


total90
veterán

Ejjj, tegnap írtam épp be a léghűtés topicba, hogy valakinek van-e véleménye erről a hűtőről és ma meg megjelenik a cikk itt :)) Diákkedvezménnyel most 27€ :C Köszi a tesztet, egyre inkább esélyes ez a hűtő nálam :K Habár most van Z600 34€-ért, Megahalem 50€-ért...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21) total90 válasza 3.Aragorn (#13) üzenetére


total90
veterán

Nem fix a rögzítése, így is felszerelhető :K Vagy nem erre gondoltál?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó kis hűtő, köszi a színvonalas tesztet! Nagyon jó vételek ezek az EKL hűtők...

(#23) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

amd foglalatra felső tápos házba nagyon nagy hátrány hogy csak ebbe az egy irányba lehet felszerelni, viszont alsó táposban meg kész főnyeremény ennyi pénzért, ideális push-pull konfighoz. ha valaha eljutok oda hogy alsú tápos házam lesz, akkor valószínűleg ilyen hűtőre fogok benevezni. grat a teszthez.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) Chosen


Chosen
addikt

"A processzorhűtő ventilátora mindvégig maximális fordulaton üzemelt (~1500rpm) és még így sem zavaró a hangja - leginkább csak szélzaj hallható."

Ez így nem teljesen igaz. 1000Rpm felett már megjön a hangja, ami egy kicsit magasabb tartományba esik, így hallható lesz. [link] 5:50-től kezdődik a venti hangtesztje, ott hallani a hangját.

(#25) mrbig25


mrbig25
őstag

Köszönöm a gratulációkat :R

Eredményeket, ezáltal összehasonlítási alapot sajnos nem igazán tudok eszközölni, mert nem sok hűtő fordul meg a kezem között :(

Ha van rá igény, akkor csinálok egy pár eredményt a mostani 2 ventilátoros felállásban is.

Bármi egyéb kérdést és javaslatot szívesen veszek.

TheChos3nOne: mivel nincs két egyforma ember, úgy nincs két egyforma venti sem. Nálam, 1 méteres távolságból leginkább csak szélzajt lehetett hallani. De az is lehet, hogy botfülem van :)

[ Szerkesztve ]

...

(#27) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Elég becsapósak a CPU hő adatok. Nem a magok hőmérsékletét mutatják, hanem a CPU-t. Nekem a CPU és a magok között 10 fok különbség van a magok javára... :U

mrbig25: Azért 1500 RPM-es 12-es ventinek akkor is kell lennie hangnak, ha a legminőségibb. Általában a 12-es ventik 1000-1100-ig halkak.

[ Szerkesztve ]

(#28) Zewa válasza SpZ (#2) üzenetére


Zewa
senior tag

6900 pénz az bizony tényleg kellemes!
Jó kis hűtő monnyuk ezt általában el is várjuk az ilyen terjedelmes coolerektől. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#29) mrbig25 válasza Vasinger! (#27) üzenetére


mrbig25
őstag

Becsapósak lehetnek, de az ACC miatt más adattal nem lehet szolgálni. Amúgy AMD-nél általában a maghő alacsonyabb. Ennek mértéke procinként változik. Nálam 7-9°C körül volt a differencia, amíg két maggal használtam.

...

(#30) total90


total90
veterán

Vajon passzívan elvinne egy alap MHz-es Q6600-at ilyen ház venti támogatással?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) Krisinto


Krisinto
őstag

Végre ma megjött a Norwand is...csakhát pénteken érek haza!
Szombaton csinálok egy nagytesztet, Norwand vs TX3 ;]
Aztán közzéteszem,és ide is be lehetne írni talán :U
Jó ki cikk lett :R

(#32) sp@rtan válasza Krisinto (#31) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nekem is megjött a nordwand, nagyon cuki ;]
Gyári hűtőre, 2600MHZ-en röpke 25°C-ot ver rá. Ja és ez 800RPM-el megy, az 1700al ment :R

(#33) devast válasza total90 (#30) üzenetére


devast
addikt

Ha beraksz 5 ház ventillátort, akkor már igazán rakhatnál egyet a hűtőre is :DDD

(#34) Chosen válasza total90 (#30) üzenetére


Chosen
addikt

Erre a kérdésedre is nem a válaszom. Ez a hűtő sem passzív, egy ideig bírná, de miután átmelegedett az egész borda, elszabadulnak a hőmérsékletet.Egy Q6600-ot pedig nem láttam, hogy bármi is elvitt volna eddig passzívan :F

(#35) SpZ


SpZ
senior tag

A véleményem pozitív, nagyon. Csendes, rendkívül jól hűt, könnyű a szerelése. Egyetlen negatívum a fix rögzítési irány, de személy szerint ez engem nem igazán zavar.

Hogyhogy fix? előbb linkelték hogy elvan fordítva? :Y Teljes képzavar akkor most lehet vagy nem?

(#36) sagit válasza mrbig25 (#25) üzenetére


sagit
addikt

én kérnék 2 ventilátoros eredményt :U

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#37) Krisinto


Krisinto
őstag

Nekem egy Coolinkes is jól jönne,utána jöhet a 2 db os ;]

(#38) PaJa1 válasza embe (#12) üzenetére


PaJa1
őstag

Ez a tuti!
Olcsó és jó.

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#39) CptMisi


CptMisi
őstag

Jó kis teszt, korrekt hűtő :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#40) zazahoho


zazahoho
őstag

most tervezek hűtőt venni,és komolyan gondolkodóba estem,mert az armageddon nagyon drága noctua sem olcsó :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#41) mrbig25 válasza SpZ (#35) üzenetére


mrbig25
őstag

A cikkben le van írva, hogy AMD-nél úgy lehet rögzíteni, ahogy a képeken is van. Intel-nél pedig változhat a rögzítési irány. Tehát AMD-nél fix a rögzítési irány.

sagit , Krisinto: ahogy időm engedi jönnek majd Coolink ventis eredmények is, 1,-és 2db-al is

zazahoho: ennyi pénzért szerintem megéri, ha pedig szerencséd van és még elkapsz egy bemutatódarabot, akkor nagyon jól járhatsz vele.

[ Szerkesztve ]

...

(#42) Krisinto válasza mrbig25 (#41) üzenetére


Krisinto
őstag

:R
Akkor kiderül,hogy lecserélem-e majd a gyárit :C

(#43) z00li


z00li
senior tag

Jó kis cikk lett. Grat! :C
Elég komoly cuccnak tűnik! :K

(#44) mrbig25 válasza Krisinto (#42) üzenetére


mrbig25
őstag

Az eredmények majd jönnek lassan, addig is itt van két fénykép kedvcsinálónak:
1 - 2

z00li: köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

...

(#45) Krisinto válasza mrbig25 (#44) üzenetére


Krisinto
őstag

Menyiért dobták utánad?
Halkabbak,mint a gyári? :U
K*szott jól néznek ki :C

(#46) mrbig25 válasza Krisinto (#45) üzenetére


mrbig25
őstag

Egy helyi boltban vettem még régebben, 2400Ft/db áron.
Halkabb, mert a két venti 800-as fordulaton jár, és így mondhatni néma, viszont hűtési teljesítményben hozzák azt, mint az 1db gyári venti 1500-as fordulaton, de ez leginkább annak köszönhető, hogy ezeknek a SWiF2-es ventiknek alapból nagyobb a légszállítása. Szóval elégedett vagyok. Kérdés, hogy befér-e majd a házamba :DDD

Szerintem is jól néz ki, főleg, hogy két nap óta először megcsillant rajta egy kis délutáni napfény :)

[ Szerkesztve ]

...

(#47) Tomics válasza mrbig25 (#44) üzenetére


Tomics
addikt

Szép, de házat nem kap a konfig? :U Vagy csak a tesztelés alatt tartod ilyen állapotban?
Ja, látom eggyel alattam írtad is, hogy befér-e majd. sry

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#48) tibz03


tibz03
őstag

Én is kíváncsi lennék egy kétventis eredményre. Már csak azért is, mert szent meggyőződésem, hogy a kétventis CPU hűtéseknek az égvilágon semmi értelmük (ahogy annak sem, ami mostanában "divat": a házból kifelé fújó CPU hűtő mögé még egy 12-14 centis ventit tenni). 1-2 C°-ot javít a a plusz venti a CPU hőmérsékletén, cserébe még egy venti hangját kell hallgatni, plusz a szélzajt, amit a két venti egymásnak kavar. Marha logikus dolog 2 ventit egymás mögé tenni. :U De cáfoljon meg, aki ha úgy érzi, nincs igazam.

[ Szerkesztve ]

(#49) Krisinto válasza mrbig25 (#46) üzenetére


Krisinto
őstag

Nekem 1 is elég lenne,mert a házban nincs 1 venti sem :W

(#50) Geller72


Geller72
veterán

Magasság:157 mm. ezt honnan mérve adják meg? Az Alaplaptól, vagy a procival érintkező pipe-ok alsó részétől?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.