Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#181) Namelesske válasza #40553216 (#158) üzenetére


Namelesske
addikt

Hozhatjuk a példákat végtelenségig, de szerintem én épp a Linux védelmében szónokoltam eddig is. A kettős mérce amit mondasz, nem tudom hol miben olvastad, idéznéd?

Egy az, nem neked címeztem a hozzászólásomat, kettő nem játszottam a Linux szakértőt, mert nem is vagyok az. Tisztában vagyok vele, hogy vannak lehetőségek az összefosott rendszer életre keltésére, de attól , hogy én nem tudok róla, még nem lesz a Linux szar. Mert a fórumtárs "naprakész winfos" ismereteivel szentül állítja, hogy ezek a dolgok csak papíron léteznek a lamer Windowsban. Az meg a másik, hogy ott is csinálhatsz végtelen számú lemezképet az összes partícióról. (ha már a kedves fórumtárs szerint a system restore haszontalan). Erre reagáltam.

Az meg szerintem komolytalan érv, hogy ami kevesebbet foglal és többet tud az jobb is. Nézzük a visszafelé kompatibilitást. Anno a piac döntött, az kellett, meg is kapták. Én nem teszek úgy, mintha a Win tökéletes lenne, de ne is tegyünk már úgy, mintha a világ legszarabb terméke lenne amit még csak nem is optimalizálnak vagy 30 éve. Szóval ennek a lapnak bizony két oldala van.

Érdekes, de pont én szoktam a legjobban az AMD-t szidni az illesztőprogramok miatt, egyetlen egyszert sem szidtam sem a Microsoft-ot sem pedig bármelyik Linux disztrót. Én akkor szoktam szidni vérszemet kapva, amikor egy elvileg jól letesztelt, szinte már már kötelező frissítés után fossa magát össze a rendszer, legyen az Linux vagy Windows.

Igen, tudom hogy az asztali környezet szokta megadni magát, de mégis hogyan essen neki valaki a hiba elhárításának nulla tudással. Windows alatt ott van a sarokban, hogy "Számítógép javítása", de Linux alatt én semmi ilyet nem láttam még. Lehet hogy nem fog segíteni, de legalább a remény megvolt, és még mindig ott a "felújítás" opció ami kb olyan mint Androidon a FactReset.

Jaj a paranoid kémkedéses vitába meg inkább ne menjünk bele... Mindkét rendszernek van szégyellni valója, évtizedes hibái, és garantálom lesz még több is.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.