Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttt


ttt
senior tag

:U

(#2) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv !
A Vestelé még a Tesco gazdaságos Technika márka is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3) ablack


ablack
senior tag

2 szabvány nekem még nem tűnik követhetetlenül soknak.

(#4) #90088192 válasza ablack (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mindig Igy kezdodik nem ? A 2 nem gond, aztan amikor a filmek felet erre a masik felet arra adjak ki, aztan a filmgyartok azt mondjak NEkik egy harmadik kell mert ez hulyeseg..... :DD

(#5) dabadab válasza ablack (#3) üzenetére


dabadab
titán

Az mondjuk pont eggyel több az ideálisnál.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Tényleg nem fikázni akarom ezeket a márkákat, de ha nekem fontos lenne a HDR, akkor csak 4-5 féle gyártótól vennék tévét: LG, Samsung, Sony, Panasonic...esetleg Sharp?

A Philips minősége állítólag sokat esett egyik évről a másikra a tesztek szerint...bár lehet hogy csak az alsó kategóriában és a HDR kivétel. Náluk az Ambilight szerű dolgok tetszenek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) #56573440 válasza #90088192 (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

Úgyis Woodmané az utolsó szó ;]

(#8) #90088192 válasza #56573440 (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

A halalos agyan Biztos ;]

(#9) Plasticbomb válasza #90088192 (#4) üzenetére


Plasticbomb
addikt

És akkor találj olyan eszközt, ami mindegyiket ismeri....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#10) stratova válasza #90088192 (#4) üzenetére


stratova
veterán

(#11) #90088192 válasza stratova (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mit is mondhatnek :) Ilyen a Vilag, En mar csak vigyorgok rajta mig masok egesz nap ezen eszik magukat :)
Nekem Meg rengeteg Vidam percet fog szerezni az Emberi Idiotizmus abban biztos vagyok :)

(#12) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Közben megnéztem, a Samsung önmagában a piac 22%-a. Az LG, Sony, TCL egyben akkora, mint a Samsung. A többiek kicsi halak. Majd az lehet érdekes, hogy a feltörekvő gyártók, mint a HiSense hová áll.

szerk.: mondjuk ahány statisztika, annyi eredmény...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha tippelnem kéne, a HDR10+ győzelmére szavaznék, de van egy olyan érzésem, ez is egy elhúzódó csata lesz, talán egymás mellett fognak élni sokáig. Lehet, győztes sem lesz, csak a vevők szívnak. :D

(#14) berVi


berVi
senior tag

Szerintem meg nem rossz, hogy a kezdeti idokben kicsit kuzdenek a gyartok, csiszolgatjak a sajat szabvanyt, versenyeznek - amennyiben a jobbik szabvany lesz a nyertes.

(#15) lenox


lenox
veterán

Amugy Dolby Visionert license dijat kell fizetni, HDR10+-ert meg nem, tehat olcso tv-be valoszinuleg az utobbit erdemes rakni, premium tv-be meg mindkettot. En amugy a HDR10+ metaadattal siman meghajtanam a DoVi motort es siman jol mukodne.

(#16) DemonDani


DemonDani
addikt

Miért kell feltétlenül választani? Miért nem lehet mind a kettőt támogatni. A HDR10 és a Dolby is meglehetne egyben.

És azért van itt még egy olyan is, hogy HGL - meg még pár apród, de az tényleg érdektelen.

Vannak is olyan TV-k, amik tudják mind a hármat.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17) lenox válasza DemonDani (#16) üzenetére


lenox
veterán

HLG, Hybrid Log Gamma, de az mas pixelertekekkel mukodik. A Dolby es a HDR10+ban az a kozos, hogy a pixelertekek rec2020 pq-ban vannak, tehat csak a metadata mas. Ugye 4 fele volt az ST 2094-ben, Dolby, Samsung, Phillips es Technicolor, a Phillips ezek szerint beallt a Samsunghoz, ugyhogy most rec2020 pq-ban 3 van.

[ Szerkesztve ]

(#18) Bogyi007 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Bogyi007
veterán

És máris adott a dillema. Mivel a négy gyár akit leírtál nem húz egyirányba ahogy a cikkben is olvasható...

Az Umc (Sharp és Blaupunkt jogtulajdonos) merre húz ebben a kérdésben nem tudható?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#19) Peter13 válasza DemonDani (#16) üzenetére


Peter13
senior tag

Hmm, ez végülis jogos, és nem tudom hogy lehetséges-e (úgy értem, technikailag biztos, de hogy reális-e, azt a fene se tudja). Viszont ha felidézem a BD vs HD-DVD diadalmenetet, vagy a Freesynch-GSynch konfliktust, és arra gondolok hogy hány "hybrid" készülék jelent meg ezek kapcsán, akkor nincsenek nagy reményeim... :(

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#20) powerup2


powerup2
addikt

Oled tv bekerül mind2 így aki minőségi tv-t vesz élvezheti mind2-őt. Alsóbb kategóriába lesz ez meghatározó

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#21) Joshi válasza powerup2 (#20) üzenetére


Joshi
titán

De nem ám. A Dolby Visiont egyelőre csak az LG támogatja, ezen kívül csak a Sony X1™ Extreme processzora támogatja a DV-t és ezévben ígéret van egy firmware frissítésre amivel már támogatott lesz. Tehát a Pana, Philips stb gyártók soha nem fogják támogatni a DV-t. A HDR10-et igaz hogy támogatja minden gyártó, de a HDR10+-t már nem biztos. Most itt az LG-re és a Sony-ra gondolok. Szóval ismét kialakulóban van egy káosz.

(#22) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Szerintem az a formátum fog győzni, amelyiket a legjobban majd az Amazon prime, Netflix, Hulu, HBO Go és társai támogatni fognak.
Illetve a következő generációs konzoloknak is szerepül lesz benne. A mostani konzolok HDR10-et használnak, tehát én a HDR10+ra voksolok, a Dolby szerintem vastagon megkéri majd a licenc árát.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) Joshi válasza Hopkins95 (#22) üzenetére


Joshi
titán

A legelterjedtebb a HDR10 lesz, vagyis már most is az. A HDR10+ csak annyi pluszt hoz, hogy van dinamikus metaadat aminek segítségével pontosabban tudja megjeleníteni a kijelző a HDR képet. A DV még kérdéses, de nagy valószínűséggel nem lesz olyan népszerű formátum mint a HDR10.

(#24) Tigerclaw válasza lenox (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az olcsó TV eleve nem HDR, mert azzal a drágább TV-ket adják el. Az olcsó max. értelmezni tudja ha HDR jelet kap, de megjeleníteni nem HDR-ben fogja, pontosabban megpróbálja kihozni a maximumot a gyengébb panelből és elektronikából. Ilyen az én TV-m is. Az LG tett a dobozára egy szép HDR Pro logót, hagy örüljön a kedves vásárló. Olyan mint amikor a 720p-s tévé meg tudja jeleníteni a képet ha 1080p-s jelet kap.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Tigerclaw válasza Bogyi007 (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az LG tavaly támogatta a HDR10 és Dolby Vision formátumokat egyszerre...szóval ha ingyen van a HDR10+, akkor jövőre max támogatni fogja mindhármat. Elvileg a Dolby Vision támasztja a legnagyobb igényeket, így ha valaki arra képes, akkor képes a másik kettőre is.

Amúgy meg sajnos elég kicsi a metszete az alábbi halmazoknak:

- Van 4k HDR képes Blu-ray lejátszója
- Vannak, lesznek bőven 4k HDR Blu-ray filmjei
- Van megfelelő HDR-es TV-je

Én pl. a jelenlegi árakat tekintve már nem bővítem az amúgy sem óriási Blu-ray gyűjteményem. Esetleg veszek pár természetfilmet, mint az Earth 2, vagy IMAX filmeket. Az nem lesz szempont hogy HDR-es -e a kiadvány.

Külön 4k-s Blu-ray lejátszóm biztos nem lesz, így attól függ ez a rész, hogy veszek-e XBOX ONE S vagy X konzolt...ami nincs tervben a közeljövőben.

Jelenleg az iTunes felé mozdultam el, ami szerintem olyan alacsony bitrátával adja a filmeket, hogy a HDR-nek abszolút nincs értelme.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) powerup2 válasza Joshi (#21) üzenetére


powerup2
addikt

Hát igen bár én ezért döntöttem az lg mellett mert amit most tudni kell tudja ami jó de oled tv-kben benne lesz minden lassan meg az oled ára is lejebb megy én nemrég vettem 55" de a következő már 65" lesz. Ami most van használom egy másfél évig aztán váltok nagyobbra újabbra. És ha lesz hdr10+ az ugyis benne lesz a sony-ba is meg az lg-be is

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#27) lenox válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


lenox
veterán

Nyilvan a HDR tv-k kozotti olcso es draga kategoriarol van szo, ha nem jott volna le.

(#28) Bundyta válasza dabadab (#5) üzenetére


Bundyta
tag

Melyik az ideális?

Kár, h a Prohardver nem csinál egy leírást, mik az előnyei-hátrányai egyiknek-másiknak.

Így okosabbak lennénk - tudom, a Google a barátod...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#29) Madwe válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Madwe
nagyúr

Felső kategóriában (300k+, ahol eleve van értelme a hdrnek egyelőre) az lgnek valami 45%os a részesedése, a samsungé meg bezuhant 50ről 20ra s tovább esik elqúúúledelték a dolgot a szarjaikkal... Szóval pont hogy nagyon erős hátrányuk van.

Amúgy hdr10+os anyagot én még nem láttam, csak hdr10est (az meg már kb szabvány, s minden tv ismeri lgtől kezdve samsungig) a hdr10+ csak ilyen egyediskedő. Ellenben pl netflix tele van dolby vision anyagokkal - ok, most a tömörítést meg ilyeneket ne keverjünk ide, DV az a lényeg. Azt hiszem a hulu vagy melyik meg leszerződött samsunggal h ők meg majd hdr10+ban forgatnak...

Egyébként ez még mindennek az eleje, rec2020 vége még messze, nomeg majd tuti jön hdr12 is satöbbi ha lesz rá panel :)

(#30) lenox válasza Madwe (#29) üzenetére


lenox
veterán

Nem veletlen, hogy HDR10+ meg nem lattal, mivel kb. prototype firmware-ek vannak meg, tehat kb. semmi nem tudja lejatszani, marmint TV-k kozul, szoftvert mar en is irtam, ami lejatsza. Van mostmar HDR10+ Alliance, nem a Samsunggal kell leszerzodni, hanem ezzel. HDR10+-ban nem forgatni kell, hanem masterelni, tehat metadataval ellatott vegso formatumot deliverelni. HDR10+-nak mindegy a bitmelyseg, szoval ugyan a HDR10 10 bites, de maga a PQ curve nyugodtan lehet 12 vagy 16 bites is, es a HDR10+-nak is mindegy, hogy hany bites, ez sokkal inkabb csak abbol a szempontbol erdekes, hogy HDMI-n hogy tud atmenni (illetve szabvanyositas szempontbol), de maga a HDR10+ metadatanak ez mindegy.

(#31) dabadab válasza lenox (#30) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként konkrét technikai szinten mit csinál a HDR a kijelzőn, ami plusz a sima HDMI 1.0-os képhez képest?

DRM is theft

(#32) lenox válasza dabadab (#31) üzenetére


lenox
veterán

Nem vagyok szabvany szaki, de a HDMI-n ezek a technologiak mind kuldenek valamilyen global metadatat, pl. HDR10-nel color primaryk, matrix, curve, mastering primaryk, minimum es maximum content light level, hogy egyreszt a kijelzo a megfelelo modba valtson (rec2020 pq), illetve hogy lehetosege legyen a jelet megfeleloen konvertalni a kepernyo kepessegeihez merten. Persze a valosagban ezeket nagyreszt ignoraljak a tv-k, vagy max egy kis reszet hasznaljak, pl. olyat mar lattam, hogy ha rec2020 helyett p3d65 primaryt kuldott az ember, akkor csinalt valamit a tv (de mondjuk nem jot), viszont olyat meg nem lattam, hogy a mastering primaryket figyelembe vette volna valami (tehat mas gamut mappinget hasznalt volna, ha rec2020 vagy p3d65 a mastering). Persze az is igaz, hogy ha egy tv rec2020 pq modba kapcsol a global metadata alapjan, es 0-1000 nit kozotti jelet feltetelez, illetve p3d65 mastering primaryt, akkor mar kb. jot csinal (kiveve a 4000 nitre masterelt DV eseten, de ott meg amugy is kell DV engine, es az megoldja). Tehat leginkabb rec2020 pq modba kapcsolnak a tv-k. Vagy ha HLG, akkor HLG modba.

(#33) dabadab válasza lenox (#32) üzenetére


dabadab
titán

Jó, de hogy lesz ebből HDR? Mert az, hogy más kalibrációs profilt használ, még nem változtat azon, hogy (nyolcbites panelnél) továbbra is csak a 0-255 tartományba eső számokat lehet ráküldeni a végén a szubpixelekre. Vagy itt a metaadatok rá tudják venni, hogy csináljon valamit a fényerővel is?

DRM is theft

(#34) lenox válasza dabadab (#33) üzenetére


lenox
veterán

Ez most komoly kerdes? Nyilvan nem csinal a metaadat semmit a fenyerovel, az egesznek csak ott van ertelme, ahol maga a tv tud valamit, tehat mondjuk 10 bites, es megfelelo kontrasztja es fenyereje is van.

[ Szerkesztve ]

(#35) Partz válasza dabadab (#33) üzenetére


Partz
senior tag

A HDR metaadatok tartalmazzák többek közt a MaxFAL-t (Maximum Frame Average Light Level) és a MaxCLL-t (Maximum Content Light Level).

8 bites panelnél, ami nem támogatja a formátumot természetesen ez nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#36) Partz válasza Bundyta (#28) üzenetére


Partz
senior tag

Vizuális értelemben vett előnye a Dolby-nak van (a DV is HDR10 alapot használ), csak ugye licenc díj köteles. A HDR10+ egy nyílt ingyenes formátum lesz, amit kibővítettek a dinamikus metaadatokkal (ezt a Dolby kezdetektől fogva használja, sok egyéb más mellett).

Itt az ingyenességen van a hangsúly, ezért erőlteti a Samsung, meg azok a gyártók akik nem hajlandók fizetni. Akik támogatják DV-t valószínűleg a HDR10+t is támogatni fogják. A HDR10+ idővel a HDR10-et fogja kiszorítani, ezért tartom butaságnak a formátumháború kifejezést. CES-en valószínű bejelentik, hogy bekerült az uhd blu-ray specifikációk közé az új formátum, most erről folynak tárgyalások.

ablack
Jelenleg 5 HDR formátum van, itt vannak röviden.

[ Szerkesztve ]

(#37) dabadab válasza lenox (#34) üzenetére


dabadab
titán

"Ez most komoly kerdes?"

Igen, ugyanis élőben valahogy még nem sikerült HDR tévét látnom és az összes cikk, amit láttam a témában, az nagyon messziről kerülte azt a kérdést, hogy egy 1000:1 kontrasztarányú IPS TV hogyan lesz HDR. Az egyetlen működőképes elméletnek az tűnt, hogy tulajdonképpen a "dinamikus kontraszt" kap egy külső szoftveres vezérlést, de ezek szerint még csak ez se.

DRM is theft

(#38) lenox válasza dabadab (#37) üzenetére


lenox
veterán

1000:1 az nem lesz hdr. Probalkoznak ugye a dinamikus kontraszttal, amikor is zonak vannak a tv-n, eleg szar. Ellenben oled, vagy tobb retegu lcd az mukodik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.