Hirdetés

2019. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Cifu

Cifu
(nagyúr)
LOGOUT blog

Végre! Ilyen tápegységek a ritkaságok...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Chaser

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

Arakrol nem latok infot, ha csak nem a dragak v dragasok szo szerint ertendo ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#3) CheGhost válasza Chaser (#2) üzenetére

CheGhost
(tag)

"FSP’s FlexGuru 250 W and 300 W PSUs are already available from Amazon. The 250 W model costs $86.99, whereas the 300 W SKU is priced at $96.99." [forrás]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#4) tibaimp

tibaimp
(őstag)

Az a 40 mm-es venti nem lesz hangos HTPC-ben?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) satz18 válasza tibaimp (#4) üzenetére

satz18
(őstag)

Én eleve a ventillátort mint ojjektumot nem értem. Laptopokban simán megoldott a 330W-os külső passzív táp.

Asus GL502VS, Lenovo x60, Xiaomi Mi 9T, PS 3

(#6) Krugszvele

Krugszvele
(aktív tag)

Tegye fel a kezét, akinek többet fogyaszt a gépe, mint 300W :)
Ez szerintem 99%-nak elég lenne.

(#7) satz18 válasza Krugszvele (#6) üzenetére

satz18
(őstag)

PCI-E csati?

Asus GL502VS, Lenovo x60, Xiaomi Mi 9T, PS 3

(#8) Bici válasza satz18 (#5) üzenetére

Bici
(nagyúr)

A laptop csak egyféle feszültséget kap.
Valószínűleg a hő nagyrészét a DC-DC átalakítás termeli.
Feltételezem, hogy a notiban nincs annyi féle feszültség, mint egy ATX rendszerben, de ebben lehet, hogy tévedek.

Keresek AMD A10-7890K APU-t.

(#9) XuChi válasza Bici (#8) üzenetére

XuChi
(addikt)

Van ott 3/3,3V, 5V, 19/19,5V. De van ahol 15V (régebbi gépek), Apple gépek 14,6 , 16,5 , és 18V-al mennek.

(#10) erer1000

erer1000
(őstag)

Az hogy tisztán japán kondikat tartalmaz , az mai napig egyet jelent a csúcs minőséggel? Vagy más -okból lett kiemelve?

Nem vagyok jártas kondi téren, úgyhogy komolyan kérdezem. :)

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#11) Chepany

Chepany
(őstag)

Végre! Ez már szimpatikus.

(#12) Bici válasza XuChi (#9) üzenetére

Bici
(nagyúr)

De a 19/15/16V csak a belső tápig megy, nem?
A lap tudtommal csak 5V/3.3V-ot használ.
Az ATX-nél van pluszban -5V, 12V, -12V, stb.

[ Szerkesztve ]

Keresek AMD A10-7890K APU-t.

(#13) .mf

.mf
(veterán)

Flex-ATX táppal szerelt gépekhez hiánypótló, de remélem lesz hasonló képességű belsővel SFX méretben is (+ ATX beépítőkeret), félpasszív 80 mm-es ventivel.

(#14) kiliman válasza satz18 (#5) üzenetére

kiliman
(tag)

Ezt a részét én sem értem, meg az is, hogy egy elég kicsi belső légárammal rendelkező iMac Pro-ban is az 500W-os táp lényegében passzívan lehül. Jöhetne valami olyan szabvány ami lehetővé teszi azt, hogy ne kelljen az egyes komponenseket egyenként hűteni. (Hasonlóan mint ahogy az új Mac Pro-ban megvan oldva)

(#15) Male válasza .mf (#13) üzenetére

Male
(veterán)

Ott a Seasonic SFG sorozat, én azt raktam most a kis gépbe. Sajna van egy alaphangja, gondolom a lapos venti miatt.

A hírhez általánosan: Helyes, jöjjenek csak kisebb teljesítményű, de jó hatásfokú tápok!

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#16) flashpointer válasza satz18 (#5) üzenetére

flashpointer
(senior tag)

es azt nezted hogy mennyi egy olyan uj ara, ami nem kinai?

(#17) Chaser válasza CheGhost (#3) üzenetére

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

kuglizni' én is tudok:) a cikkben nem volt róla említés, ár nélkül meg egy termék önmagában nem sokat ér

(#18) Reggie0 válasza erer1000 (#10) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

A lenyege, hogy ezert hajlandoak tobbet fizetni a vevok.

(#19) HookR válasza kiliman (#14) üzenetére

HookR
(őstag)

"Jöhetne valami olyan szabvány ami lehetővé teszi azt, hogy ne kelljen az egyes komponenseket egyenként hűteni. (Hasonlóan mint ahogy az új Mac Pro-ban megvan oldva)"
Jött, látott, de győzelem helyett végül inkább hazakullogott - BTX

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20) HookR válasza kiliman (#14) üzenetére

HookR
(őstag)

Véletlen dupla...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21) Akula

Akula
(senior tag)

must have termék! :R nem tudok belekötni

az erő legyen veled!

(#22) syberia válasza Akula (#21) üzenetére

syberia
(addikt)

Csutkára terhelve meghallgatnám a ventilátorát. ;]

(#10) erer1000: Régebben ez fokozottan igaz volt, de azért ma is a japán kondenzátorok a legmegbízhatóbbak. Adott hőmérsékleten hosszabb élettartam várható, mint egy kínai gyártmányú esetében. Az is tény, hogy sokat fejlődtek utóbbiak tartósság terén.

[ Szerkesztve ]

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#23) Akula válasza syberia (#22) üzenetére

Akula
(senior tag)

na, már vártam, hogy ki szól be a kis venti miatt :D

az erő legyen veled!

(#24) dabadab válasza Krugszvele (#6) üzenetére

dabadab
(félisten)

Az enyém egy 160 wattos külső kockáról megy, szóval egészen biztosan kevesebbet fogyaszt, mint 300 watt :)

Nem is értem, hgoy miért nem tudnak rendes tápokat csinálni épeszű fogyasztásokra méretezve.

DRM is theft

(#25) polo493

polo493
(aktív tag)

Hdplex 300w nekem jobban tetszik

(#26) Solten

Solten
(őstag)

Kellenek ilyen jo minosegu cuccok a szegmensben.

Saor Alba

(#27) NightGT

NightGT
(aktív tag)

Meg lehetne ezeket is csinálni passzívra...csak ahhoz nem 85 v. 90% hatékonyság kéne. Ez a 2 érték manapság a nem különösebben jó, de nem is tragikus kategóriába esik.

Sanszosan ez inkább ipari cucc lesz ez, inkább masszív, mint finom, de megbízható, és jó hangos ventivel.

Van 650es fanless ATX táp, azthiszem 5 év garival, 70k...ebben a form factorban nem sokkal lenne olcsóbb a 300 wattos sem passzívan sztem. Az ilyen külső, hűtetlen, műanyag kockába szerelt, névlegesen 330W teljesítményű laptop tápot, meg hasonlókat pedig megnézném valós 330 wattnyi áramfelvétel alatt :)

Speed is the only truly modern sensation

(#28) Aprósólyom

Aprósólyom
(őstag)

Nagyon tetszik ez a méret, de ez a kb. 30dB hangnyomás nem túl szerencsés.... vagy a célcsoportnak ez nem érdekes?

syberia Linkelték a gyártói weblapot, ott megtalálható a hangnyomás.

[ Szerkesztve ]

(#29) Duracellm... válasza Aprósólyom (#28) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

Abban a környezetben, ahol egy 80W-os aktív CPU hűtő min-max.35dB-54dB között dolgozik és egy 140W-os passzív CPU hűtőhöz meg 4db min-max. 30dB-65dB-s pörgettyű kell?
Mekkora lesz a zaj a környezetében, mire a rendszer kiterheli a tápegységet névleges teljesítményére?

HTPC-ben van 1 SSD-1CPU egyen meg 60W-ot. Ekkora terhelésre a max 30dB-s ventilátor nem hagyja el az alapjáratot, kb.: 18-20dB-s zajszintet.

Sflex-be ennél jóval izmosabb ventilátorok szoktak kerülni, ha igaz a 300W/30dB az igenkurv@jónak számít.

Tartós 300W passzívan: Persze. Ekkora térfogatban, kényszerhűtés nélkül, szabadon felszerelve 40C°-on 150-180W-ra skálázódnak le a 350-400W-os, most kapható legmagasabb hatásfokú tápmodulok.

[ Szerkesztve ]

(#30) Chaser válasza Duracellm... (#29) üzenetére

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

4 centis pötsköszörű' halk nem lesz, illetve ezeknél a tápoknál a kialakítás miatt általában a generált szélzaj sokkal "durvább"

(#31) Amacs válasza XuChi (#9) üzenetére

Amacs
(aktív tag)

Szuper, hogy felsoroltad különböző gépek, különböző feszültségeit, viszont az adapter egyetlen feszültséget ad, az alacsonyabb feszültségek már a gépen belül vannak előállítva.

[ Szerkesztve ]

(#32) Reggie0 válasza NightGT (#27) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Minel kisebb egy tap, annal rosszabb a hatasfoka.

(#33) dabadab válasza Duracellm... (#29) üzenetére

dabadab
(félisten)

Izé, a tápot csak a hulladékhő fűti, vagyis a 300 wattos tápnál max úgy 30 watt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) Synthwave válasza Akula (#21) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Nincs rajta PCI Express.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Cifu válasza Synthwave (#34) üzenetére

Cifu
(nagyúr)
LOGOUT blog

Minden kártyához adnak szinte Molex - PCI-Express átalakítót, nem? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) dabadab válasza Cifu (#35) üzenetére

dabadab
(félisten)

Az enyémhez pont nem adtak (ráadásul egy 1650, amiknek a nagy része simán csak buszról kapja az áramt), kénytelen voltam elmenni a boltba venni egyet :)

DRM is theft

(#37) Synthwave válasza Cifu (#35) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Hallani olyasmiket, hogy nem feltétlenül szerencsés dolog az ilyen átalakító.

De a venti is kicsi és hangos. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Fred23

Fred23
(veterán)

Ripple értékekre azért kíváncsi lennék, kár, hogy nem adták meg őket sehol! (Vagy csak nekem nem szúrta ki a szemem?) :U

Az 1050W-os tápom 100%-os (+12V) terhelésen 58.30mV-os eredményt ért el, 50%-os terhelésen pedig 29.20mV-ot tudott. Akkor lepődtem meg aztán nagyon, mikor kiderült, hogy egy SFX-es táp, amit kinéztem, sokkal rosszabbul teljesít ilyen téren, alig fért bele az engedélyezett 120mV-ba.

(#39) Chaser válasza Cifu (#35) üzenetére

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

tudtommal már évek óta nem adnak ilyet, esetek többségében felesleges is, mai tápok 95+ %-án van alapból legalább egy pcie áp csati

(#40) Akula válasza Synthwave (#34) üzenetére

Akula
(senior tag)

nem játszok, nem bányászok.
ahhoz, hogy ide írkáljak kommenteket, nem kell az a csati :R

az erő legyen veled!

(#41) Reggie0 válasza Synthwave (#37) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Ha nincs tulterhelve, akkor lenyegtelen, hogy milyen atalakitorol megy, a 12V ugyan az :)

(#42) D1Rect

D1Rect
(félisten)

RGB nincs? Akkor nem is kell...

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#43) Aprósólyom válasza Duracellm... (#29) üzenetére

Aprósólyom
(őstag)

Ez a táp HTPC-re kilőve, mert a legtöbb terheltségi szinten 30dB vagy több, illetve csak egy nagyon szűk tartományban működik 25dB-en, ha jól emlékszem 80% terhelés körül. Az üzleti felhasználásra nincsen nagyon rálátásom. Bár annyi igen, hogy eddig még nem jártam csendes szerverteremben. :B Oda biztosan megfelel.

(#44) Fred23 válasza Aprósólyom (#43) üzenetére

Fred23
(veterán)

Oda egy félpasszív táp való, én túlbiztosításból még azt is szoktam nézni, hogy ne 120, hanem 140 centis venti legyen, meg hogy biztosan olyan erős legyen, hogy be se kapcsoljon az a venti (nem baj, ha emiatt a hatásfoka nem a legjobb). :D

[ Szerkesztve ]

(#45) dabadab válasza Fred23 (#44) üzenetére

dabadab
(félisten)

"meg hogy biztosan olyan erős legyen, hogy be se kapcsoljon az a venti (nem baj, ha emiatt a hatásfoka nem a legjobb)."

Tehát melegedjen jobban, csak ne kapcsoljon be a venti? :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) Fred23 válasza dabadab (#45) üzenetére

Fred23
(veterán)

:K :D

Jól megválasztott táp nem melegszik sokkal jobban, egy 80 Plus Gold-nál szerintem már kábé mindegy hőmérsékletileg, hogy 50%-os vagy 20%-os terhelést kap, nekem viszont megnyugtató érzés mind a csönd, mind pedig a benne lévő kellőnél több kakaó. Meg szeretem cserélgetni az alkatrészeket úgyis, szóval egy új alkatrésznél szoktam nézni azt is, hogy egy másik gépbe kerülve is még jól jöjjön, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#47) Aprósólyom válasza Fred23 (#46) üzenetére

Aprósólyom
(őstag)

Pedig mesterséges légmozgatás sokkal hatásosabb mintha csak a természetes légáramlatot használnád fel. Egy olcsó ventinek szinte semmi hangja nincs kb. 300-500 fordulatig. Gépelés vagy egérklikk vagy ha megy a hűtő a közeli konyhában egy hangrobbanásnak tűnik lefojtott venti mellett. :DDD
Én pl. Szándékosan nem passzív tápot vettem, hiába készítenek ilyeneket, mert ott nagyon jól meg kell tervezni a teljesítmény függvényében a természetes légáramot, figyelembe kell venni a levegő tehetetlenségét/légellenállást. Úgy gondolom jól is döntöttem. Olyan lassan forog a venti, hogy majdnem tisztán leolvasható középen a beQuiet felirat, de így legalább erősebb légmozgás a természeteshez képest, viszont hangja nincsen. kb. 300W leadásakor, meg kb. 25W veszteség a fűtőteljesítménye.
Biztos emlékszel még arra az időszakra, mikor kb 10-15 egy hosszabb időszakban rengeteg VGA jelent meg passzív hűtéssel. Be is adták a kulcsot pár év után és elkezdtek szemetelni vagy egyszerűen szépen lassan maga a GPU lapka is hibázásig degradálódott...

(#48) D1Rect válasza Aprósólyom (#47) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Én magas hatásfokú félpasszív ventit vettem, de amúgy teljesen igazad van.
Az ilyen 300 körüli fordulatot nem lehet hallani, mégis sokkal hűvösebb mint a passzív megoldás.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#49) dabadab válasza Aprósólyom (#47) üzenetére

dabadab
(félisten)

Nekem is volt passzív videokártyám, be is throttingolt terheléskor :DDD

Egyébként én is arra jöttem rá, hogy a nullaventis út nem igazán járható: sokkal egyszerűbb halk ventillátorokat használni (és itt most a halk alatt azt értem, hogy tényleg a hallható határ alatti zajkibocsátású ventik - pár napja el is szórakoztattam ezzel, amikor vacakolt a videokábel: bekapcsoltam a gépet és nem történt semmi (a házon a LED-ek nincsenek bekötve, csipogó nincs, a monitor meg nem ment), nekiálltam végignézni, hogy a hosszabbító be van-e dugva meg kapcsolva meg ilyenek, amíg eszembe nem jutott, hogy levegyem a gépházat és akkor végre láttam, hogy bekapcsoláskor elindulnak a ventik - csak éppen nem hallottam őket, annyira halkak).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) D1Rect válasza dabadab (#49) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Én rendszeresen járok úgy, hogy bekapcsolom a gépet és "kurvaélet, most kapcsoltam ki". :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.