Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrgg


mrgg
tag

:R
Akkor várunk az alaplapra, szerintem az integrált SiS cuccommal (pontosabban SiS 6326) nem mennék sokra, de megpróbálhatom! :)

[ Szerkesztve ]

(#2) makraipeter1


makraipeter1
tag

Na ide 100% hogy beszállok!
Rendelek BH6-ot, meg valami procit, és mehet a móka :D

[ Szerkesztve ]

(#3) mrgg válasza makraipeter1 (#2) üzenetére


mrgg
tag

Na igen, BH6... Én is azzal akarom tolni... :D
Közben készülődök, csak még operációs rendszert is telepíteni kell, DOS-szal tolom mindig... :) Kíváncsi leszek, meglesz-e az 1000 pont?
E: Most veszem észre, az operációs rendszer kimaradt a táblázatból, bár úgy is bekerült volna... :)

[ Szerkesztve ]

(#4) #95904256 válasza mrgg (#3) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az operációs rendszert megadhatod az eredmény beküldésekor, így a későbbiekben bárki számára megtalálható. Csak rá kell keresnie a hozzászólásodra ( ez meg elég egyszerű, mert van rá szűrési lehetőség ).

(#5) mrgg válasza #95904256 (#4) üzenetére


mrgg
tag

Okés, értem! :) Remélhetőleg sikerül belőni a cuccóst, és már ma tudom nyomni a gyenge eredményeimet...

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Örülök, hogy fent van(nak)
Akkor ha nem bánod keresek egy modit is, és vele belinkelgetem a versenyeket a K6-III totyik első hsz-ébe :R

(#7) #95904256 válasza bacsis (#6) üzenetére


#95904256
törölt tag

Legalább egy-két hetet várhatnál vele... :U

(#8) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Slot1 <> FCPGA általakítóval is ér 370-es procikat beleabálni, vagy csak kizárólag SLot1 Origi cuccosok mehetnek?

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#9) #95904256 válasza czundermák (#8) üzenetére


#95904256
törölt tag

Bármi jöhet ami Slot1-es. Ebben benne van a Slot1 átalakító is.

(#10) Badman 4ever válasza #95904256 (#9) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szoftveres DX8 emuláció az ér, ha nincs AGP a gépben és a PCI csatlakozóba nincs rendes VGA-m? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11) #95904256 válasza Badman 4ever (#10) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mindössze annyi a kikötés, hogy Slot1-es legyen a cucc...
VGA-ra nem vonatkozik semmiféle infó... így miért ne lehetne?

szerk.: Viszont érdemes lenne pl. linket vagy leírást beszúrni ha valami spéci programot használsz, hogy mások is ki tudják próbálni a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#12) laci1128 válasza Badman 4ever (#10) üzenetére


laci1128
tag

Ejha, vagány vagy. :) Ha a szoftveres emu mondjuk olyan gyors, mint pl. a D3D REF eszköz, akkor tényleg bevállalós vagy. :)

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#13) Badman 4ever válasza laci1128 (#12) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem olyan gyors közel se, de egy Tualatin mellett játszani is tudtam vele, a SwiftShader demó változatáról lenne szó. DX9 és DX8 dll-ek, a demó jelleg egy vízjelet takar a sarokban, amikor fut a 3D-s program. :K Kipróbálom mindjárt, hogy mennyit megy vele a Tualatin 3DMarkban, hogy legyen viszonyítási alapom. :) Ha kevés lesz az eredmény, akkor is legalább a listán vagyok. :))

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Lesz még mit javítani rajt, de az első eredményem így kutyafuttában.

konfig:
Alaplap: Supermicro P6DGU
Processzor: 2x 550Mhz P3 Katmai
Memória: 704MB (512+128+64MB SD 100Mhz)
Videokártya: Asus V9980Ultra (FX5950 Ultra)
HDD: Maxtor xxx 20GB

[link]

Tuning nem volt, asszem ezzel a lappal nagyon nem is lessz, progikból csak a 2 látható van telepítve a gépre + nvdia driver, full friss oprendszer.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#15) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#13) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Úgy néz ki megy 3DMarkkal (viszont a Pentium III-at Celeronnak ismerte fel).

Azt mondja:
Graphics Card: TransGaming SwiftShader Software 3D Renderer

czundermák: Nem is rossz. :C

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16) #95904256 válasza Badman 4ever (#13) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez tetszik! :C

Esetleg olyan DX emulátorról nem tudsz, ami megelékszik MMX / 3DNow!+ utasításkészlettel is? :U

(#17) laci1128 válasza Badman 4ever (#13) üzenetére


laci1128
tag

Bár én csak DX9 és 10 REF eszközöket próbáltam (elkerülni, amikor csak lehetett :) ), de feltehetőleg a shaderhasználat miatt, fertelmesen lassúak voltak (SM3, 4-et követelő alkalmazásoknál próbáltam). :( Kb. ennyi tapasztalatom van csak vele, fix funkciós csövezetékes megjelenítést használó programok során még nem kényszerültem REF eszköz használatára. :N De szerencsére ennél gyorsabbnak tűnik a készítői szerint ez a renderer. Lesz itt még móka a fentebbi kép alapján. :)

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#18) Badman 4ever válasza #95904256 (#16) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez lehet, hogy megelégszik, nem? Amúgy van CrusoeSSE driverem, nem tudom mennyire jó, elvileg SSE emulátor.

Közbe lefutott a teszt, halljátok, ha ezzel szállok versenybe, megdöntöm a 3DMark2001 negatív rekordját, a Tualatin mellett 252 pont, az első pár teszt masszív 3 FPS-el futott: Klikk!

Ez annyira rossz, hogy már jó, csak azért is lefuttatom az össze Slot1-es és átalakítóval betehető procin szoftveresen a 3DMarkot. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Ápdételnék ha lehet :P
Minden maradt a régi ugyanúgy mint a #14-es hsz.emnél csak a proci változott 933-mas Rézbányára, a lap nem tud 133-mas fsb-t és semmi tuning opció nincs benn, így maradt a 7-es szorzó +100Mhz fsb, azaz 700Mhz-en megy, de már ígyis többet érek vele mint 2 darab 550-essel, főleg ha csak 1 proci nyomja neki 3dmark2001 alatt :U
link

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#20) Badman 4ever válasza czundermák (#19) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A két proci semmi nem ér, mert a 3DMark2001 csak egy szálon dolgozik, szóval lehet neked 900 magod vagy procid, akkor is csak egyet fog használni, szóval az előző tesztedben egy darab 550-es számolt csak.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#21) laci1128


laci1128
tag

Nos én is lefuttattam a 3DMark-ot a régi konfigon:
[link]
ASUS P3B-F alaplap
SEPP Celeron processzor (400 MHz, a tuningot inkább nem erőltetem - a harmatos pontszámok ellenére sem; alapórajelen is most eléggé forrófejű volt: alapesetben passzívan egy vékony aluborda vigyáz rá, azonban a "kedvező" időjárás miatt most ventillátor kellett ahhoz is, hogy ne fagyjon le 3DMark alatt)
1x128 MB RAM
Sapphire Radeon 9200 SE (64 bit) 128 MB DDR VGA (a PCI Device ID alapján helytelenül Radeon 9250-nek látja sok alkalmazás, biztos valami Video BIOS probléma gyárilag, csak mert a gyári matrica, S/N, P/N hasonlók alapján szimpla 9200 SE)
Fujitsu 4 GB HDD, Windows ME (ja: +SB AWE64 Gold hangkártya :) , bár itt most nincsen jelentősége túlzottan, mint pl. a merevlemeznek sem.)

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#22) HummeRC


HummeRC
senior tag

Csak hogy meglegyen, mert tetszik. Később jelentkezem (esélytelenül)... Igazából csak a táp és a ráfordítandó idő hiányzik 1 eredményhez, mert lakásfelújítás közben vagyok. :B

(#23) mrgg


mrgg
tag

Na megszívtam, a SiS csoda 1024x768-as felbontásnál csak 256 színt tud kicsikarni magából... :O

(#24) laci1128 válasza mrgg (#23) üzenetére


laci1128
tag

Nem lehet neki több rendszermemóriát adni? Anno nekem az itergányolt SiS tudott 1024-ben 32 bitet, arra pont elegendőnek bizonyult a 8 MB a rendszermemóriából. :)
Persze más kérdés hogy már 640x480-ban sem volt képes általában adekvát mennyiségű FPS-t biztosítani 3D-s alkalmazások esetében. A néhai 333-as Cerka pedig a szoftver renderhez bizonyult harmatosnak. :(

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#25) mrgg válasza laci1128 (#24) üzenetére


mrgg
tag

Szerencsére rá van "heggesztve" a memória neki az alaplapra, ami nyolc mega, szóval nem értem... (Lehet, meg kéne piszkálni a drivert?)

(#26) Badman 4ever válasza mrgg (#25) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, a driver lesz a ludas. :K

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#27) czundermák válasza Badman 4ever (#20) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Tudom, menet közbe esett le, de azért kösz :R

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#28) mrgg válasza Badman 4ever (#26) üzenetére


mrgg
tag

Akkor marad a softrender egyelőre, bár talán nem telne sok időbe a dolog, ha nem kéne a Win98-at újratelepíteni...

(#29) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ide is bepályázok egy géppel:

Abit BH6 RAID
PIIIEB 800@744 Slot1-Socket370 átalakítóval - érdekes, ha magasabb fsb- re teszem nem stabil a gép
GeF4MX440
384 MB / 133 SD
Win98SE

(#30) bacsis válasza DarthSun (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sztem elírtad az alaplap típusát, BH6 RAID nincs, az sztem BE6 RAID vagy BE6-II RAID lesz :)

(#31) DarthSun válasza bacsis (#30) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, elírtam -- BE6 RAID, csak sima, nem II- es

(#32) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Hozok még 1 eredményt ide is:

Alaplap: Abit BX-6
Processzor: Pentium II 233Mhz
Memória: 448MB SD Ram
Videokártya: Fx5950 Ultra (más nincs itthon sajnos dx8.1 felett ezért szinte mindenhol ezzel tolom bocsesz :W )

[link]

Semmi nincs még tuningolva, de a későbbiekben megpróbálom kihozni a kisprociból a maximumot, úgyis az limitál mint a veszedelem.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#33) makraipeter1 válasza czundermák (#32) üzenetére


makraipeter1
tag

A setFSB támogatja az Intel 440BX chipsetet, és a tiéd is ilyen :DDD
Mondjuk nemtudom melyik az, de nézd meg melyik lap a felsoroltak közül 440BX :D

(#34) DarthSun válasza czundermák (#32) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ehhez a procihoz ez szép teljesítmény :)

(#35) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A PII sem maradhat ki:

PII 400 Deshutes
GeF2MX400
Siemens D1064 alaplap
384 Mb SD
Win98SE

(#36) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Még egy eredményt adok :U

Alaplap: Abit BX-6
Processzor: PIII-E (rézbánya slot 1) 600 >>@ 801Mhz
Memória: 320MB SD Ram
Videokártya: Fx5950 Ultra

Proci kapott 33% tuningot, valszeg picit még birna, de nem volt időm kitesztelni :P
[link]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#37) bacsis válasza czundermák (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Uhh elég szép eredmény :R
Lassan én is röffentem a BE6-II-t :))

(#38) czundermák válasza bacsis (#37) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Bírja még a vén csataló ;] Ma este megy bele az 1000-es celeron ha nem hányja ki... :K

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#39) bacsis válasza czundermák (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Már dübörög az én gépvasam is, hamarosan eredmény :K :C

(#40) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Na asszem ez az utolsó Slot 1 eredményem, nincsenek jobb cuccaim hozzá, mivel az 1000Mhz-es Ceruzát nem ette meg a lap, de azzal a 66 Mhz plusszal nem hiszem hogy jobb lett volna fele L2 Cache-el... mindegy szal nincs tovább nekem, a proci antituning a lapba, 138Mhz-nél már nem indul 2volton sem, tuti a lap az oka, mert TuSL2-c be ment 1066-ot is. :U
Innentől előtérbe kerül a SlotA és az s423 ;]
bacsis mester izzítsd a masinád :B

Alaplap: Abit BX6
Processzor: Pentium III 933Mhz
Memória: 320MB SD
VGA: Fx 5950Ultra

szerk: a bal felső sarokban látható az előtte futott teszt, van egy kis difi a 2 közt, nagy a szórása kicsit :(

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#41) bacsis válasza czundermák (#40) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kemény, nagyon keméyn eredmények :R Itt fut nekem is mellettem a vas, De nem az elvártak szerínt teljesít :( :(((

(#42) laci1128 válasza DarthSun (#35) üzenetére


laci1128
tag

Esetleg R9200-hoz hasonló VGA-d nincsen véletlenül? Kíváncsi vagyok az azonos órajelű PII ill. Cerka közötti különbségekre (de lehet, hogy a még a végén én szerzek egy GeF2 MX-et :-)).

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#43) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh egy 3. helyre csak be tudok futni ezzel:
Eredmény: 6197
Alaplap: Abit Be6-II V2.0
Proci: Pentium III ES@1154MHz
VGA: Geforce3 TI500
RAM: 256MB
Oprendszer: Windows XP SP3
kép róla

Betoltam egy 1,4-es Tua celót átalakítóstól a lapba, ráadásul kapásból 1510Mhz-re húztam, na mondom most majd büntetek, de érdekes módon sokkal lassabban fut a 3Dmark mint az ES P3-al :U

(#44) bacsis válasza bacsis (#43) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerencsétlen Tualatin már majd' 1700-on jár a kis Be6-II-be, deee még így is laza 20%-al lassabban fut mint a ES P3-al... előbb is 1510-en 4400pöttyöt adott csak :U
Hát mi a tosz lehet vele? Mondjuk "csak" egy Tua celó van benne, de ez akkor is sovány :(

(#45) czundermák válasza bacsis (#44) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Nem lehet hogy úgymond "sok" a lapnak a proci? Ha pl FCPGA 2-vel nem tud olyan jól bánni mint a simával?

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#46) #95904256 válasza bacsis (#44) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egy CPU-Z ablakos eredményt küldjél már róla... :R

(#47) bacsis válasza #95904256 (#46) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

MEgpróbáltam belekalapálni az FX5900-at a Be6-IIbe a tualatin mellé.. szegény lap jesszusom, még a végén megijed... 2000-es lap.. oszt a 256-os SD meg a Tualatin meg az FX5900 ultra.. hát nem vele korúak, azt se tudja a drágám mik azok benne
NAhh poént félretéve.. sikerütl lefuttatnom a 3Dmarkot isaz FX5900-al... az eredméyn továbbra is siralmas, az ES copper-el többet kaptam... De még küzdök vele... Így vagy úgy alakul, lesz róla eredmény :R
czundermák! Érdekes felvetés... De nem hinném.. fene tudja.. talán... Amúgy nem lenne egyedi az eset...
Még egyenlőre a Tua celóval küzdök, oszt meglátjuk hogy alakul, megy bele tua p3 is ha azzal sem táltosodik meg, akkro jahh.. nem komálja a tualatint szerencsétlen..
Amúgy még írja is az abit a honlapjukon hogy ez a lap NEM támogatja a Tualatint.. nem a f*szt nem csak érteni kell a nyelvén hogy rávedd hoyg tudja :D

szerk: Az viszont tuti, hogy ha az AGP 2X-re van belőve, akkor reset a jutalmam 3D terhelésnél egyből :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) bacsis válasza bacsis (#47) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Éljen, tudom tuningolni a procit, az FX5900 mellett, hogy lefusson a 3Dmark, de az AGP szigorúan 1X lehet csak :DDD ilyent még nem láttam :DDD
Nahh majd holnap délelőtt tolok fel valami szépet :R

(#49) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh meggyüttem, és hoztam pár eredményt...
Lássuk az elsőt!
Eredmény: 5684
Alaplap: Abit BE6-II V2.0
Proci: Tualatin Celeron 1400MHz
VGA: Geforce FX5900 Ultra
Memória: 256MB
Oprendszer Windows XP SP3
kép rólllla

Aztán ha tuningoltam a procit, nem futott le a 3Dmark, a VGA kártya végett.. így beraktam egy Geforce4 TI4400-at, és az meleltt húztam a procit...
Így a következő eredmény ugyanaz a proci mellett, de már 1691MHz-re lett húzva, a VGA pedig akkor egy Geforce4 TI4400 Itt már 6278 pötyi lett a vége
kép rúúla

Legvégül pedig a Celót kicseréltem egy 1,4-es Pentium3-ra, amit 1579Mhz-ig húztam.. így már 7653 pötty lett a víge neki

ehun van

(#50) bacsis


bacsis
Közösségépítő

mindjárt gyüvök újra, de most már elég durcás eredménnyel :K ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.