Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#148) Dobrika válasza Timer (#146) üzenetére


Dobrika
tag

Meg is érdemli? Nekem nem kell sok mag meg sok szál, hanem bőven elég a 6-8 mag is, de azok legyenek jó erősek,"

Tehát nem egyszálas teljesítményről írtál, nem órajelről írtál, hanem a magok erősségéről. A magok erőssége IPC-vel mérhető. Szóval, akkor ki is fogalmazott pontatlanul?

Na jó ez vegytiszta kötekedés semmi más. Akkor mégegyszer. A magok erősségét nem az IPC jelzi és még csak nem is órajel önmagában, hanem a kettő együtt! Külön-külön érdektelen, semmitmondó adatok!

Ha szerinted annyira nem számít az egyszálas* teljesítmény, hogyan magyarázod azt, hogy multiplayer alatt (ha már játék) egyre nagyobb szerepet kap a több mag? A CAD-et meg ne említsd, nálunk is vannak tervezők, és az a szomorú hírem, hogy az i3-6100 ugyanolyan retek, mint az i7-4790, vagy épp az i7-7700K Creo3 alatt, és ezt nem én állítom, hanem azok, akik hazsnálják, ugyanis ezeket a lépcsőket jártuk végig az elmúlt 3 évben. Szerintem ennyi erővel használhatnák az olcsó i3-at is, mert minek 2-nél több mag, sőt, minek egynél több mag, ugye... Furcsa módon brand munkaállomást mégsem látsz 4 magosnál kisebb processzorral szerelve. És nem láttál 3 éve sem.

*Gondolom többszálast akartál írni.

Pofon egyszerű. Valóban ha van sok szál, akkor szét tudják dobálni a mai motork a különböző feladatokat. De Legjobb tudomásom szerint, ahogy a CAd esetében is, a 3D rajzolás ( vagy micsoda) a mai napig egy szálon üzemel, mert nem lehet párhuzamosítani, ezért van, hogy egy hasraütve 6 magos processzor ami 50000 pontot kap, nagyságrendekkel gyorsabban futtat egy játékot, mint egy 20 magos, ami ugyanannyi pontot kap. Nem lehet mindent párhuzamosítani és a játéktesztek egyértelműen bizonyítják, hogy a ryzen nem egy játékos processzor és nem esni neki multijátéknak egy ryzennel.

Amúgy igen, abban igazad van, hogy a CAD ugyanúgy szar sok objektumnál mindegyiken, de képzeld milyen lenne egy alacsony órajelű AMD-n, amin a 16 szálból egy dolgozna... Amúgy a 6700K-mat az egyik kolega vette i3 helyett inventorozni és állítása szerint bevált, de gyanítom, hogy inkább az órajel miatt.

Én multijátékokkal játszom a 4 mag kevés már, mint szarban a vitamin (VGA limittel 60FPS-re persze, hogy jó a 8400, de akik ezt mondják szerintem nem fanboyok, csak tudatlanok) nyolcast akartam venni amúgy, láttam teszteket is és valóban elfér már a játékok alatt a 8 mag, de nem fért bele a keretbe, viszont a nyolc magos ryzen belefért volna, de azzal tökön is lőttem volna magamat a 6700K után, de a 9600K 5GHz-en rohadtul bevált....

Szóval a 8400 mindenre elég dumákat ne rám vetítsd, mert nem én mondtam... :F

M@cika

Az arra optimalizálták már megint egy tipikus ostoba összeesküvés elmélet, pláne annak fényében, hogy az intelnél is vannak már régóta sokmagos sokszálas processzorok épp a WS kategóriában. Egyszerűen nagyon nehéz párhuzamosítani és van amit képtelenség és ez nem azért van, hogy kicseszenek az AMD-vel, vagy mert az intel fizet, meg mit tudom én mivel szoktak még jönni az összeesküvés hívők.... :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.