Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Smiro


Smiro
senior tag

Paraméterek alapján nagyon nem rossz...

(#2) #19784448


#19784448
törölt tag

Ha ezek igazak patent készülék lesz!

(#3) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Nyilván csúcsra szeretnének kerülni.

Szerény megitélésem szerint ez az 5G készülékekkel sikerülhet legkorább.

Majd meglátjuk...

(#4) Smiro válasza zozzo72 (#3) üzenetére


Smiro
senior tag

Az aksi erősebb lett. Már azzal is nagy lépés szerintem, de gondolom árban is :O

(#5) blagolf


blagolf
senior tag

Nem tudom a Mobilaréna miért tartja a XZ2 Prémiumot az XZ2 utódjának. Iphoneból és S9-ből is van Plus. Ugyan az a helyzet itt is, csak nem egyidőben jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#6) #65577472 válasza zozzo72 (#3) üzenetére


#65577472
törölt tag

Pontosan. Eddig is kiváló stratégia volt részükről a gyakori modellfrissítés. Ennek köszönhetően nem veszteséges a mobilos üzletág és ott vannak a TOP 5-ben.

(#7) zozzo72 válasza #65577472 (#6) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Azért ne irjuk le őket végérvényesen.

Új technológiában lehetnek még előremutatóak.

Persze az elmúlt 10 év nem az ővék volt mobilfronton.

(#8) janeszgol válasza zozzo72 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt én is így látom, illetve valami hasonlót nyilatkozott a Sony is. Ha bármi új fejlesztés jön, ez lehet technológia, kezelés stb és azt időben meglovagolják, akkor visszatérhetnek. És ez működik, mert bármi jön, ami felkelti az emberek figyelmét, rögtön azt keresik, megkockáztatom márkától függetlenül.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Enci1983 válasza blagolf (#5) üzenetére


Enci1983
senior tag

Ez engem is érdekelne. Gondolom a cikk írója szerint az, csak így szubjektíven. Aztán csoda ha a net tele van okoskodó egyénekkel, és ezt az oldalt linkelik be mint forrás..... Persze tévesen..... :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#10) #65577472 válasza zozzo72 (#7) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az SK Telecom élen jár az 5G hálózat fejlesztésében. Ennek tükrében szerinted melyik gyártó lesz az, aki a piacon leghamarabb kiaknázza majd az új technológiát?

[ Szerkesztve ]

(#11) <Lacy85> válasza Enci1983 (#9) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Legközelebb mi jön? Azért döglődik világszinten a Sony, mert a MA szar cikkeket hoz le? :D

(#12) zozzo72 válasza #65577472 (#10) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Az SK Telekom egy dél koreai szolgáltató.

Én a készülékgyártással kapcsolatban irtam a Sonyt.

(#13) #65577472 válasza zozzo72 (#12) üzenetére


#65577472
törölt tag

Tisztában vagyok azzal, hogy a S(outh) K(orea) Telecom dél-koreai szolgáltató. De szerinted az új, 5G-t támogató Xperia telefonok mennyire lesznek innovatívak? Mármint azután, hogy a Samsung teleszórta a piacot.

(#14) totgab02


totgab02
junior tag

Sok gyenge probalkozas helyett egy utes modellt is kiadhatnanak ezzel a sajat penzuket pazaroljak. Specifikacio teljesen rendben van de valami egyedi elem es korrekt arazas nelkul ne csodalkozzanak hogy vesztesegesek

(#15) zozzo72 válasza #65577472 (#13) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Sejtettem, hogy ide akarsz kilyukadni, de egy új technológiában nem feltétlenül a jelenlegi legnagyobb gyártónak áll a zászló.

Éppen hogy most lesz nagy esélye a Sonynak.

(#16) janeszgol válasza #65577472 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsunggal szemben nem. De ha nem lesz olyan olcso, hogy az elejen bevallaljak a dzsunkak, azokkal szemben igen. Bar meg nem tudom, hol milyen frekvencia es milyen tech. hatteru lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) Hallosz


Hallosz
senior tag

A kijelzőre vagyok kíváncsi. Ha Amoled, akkor tényező lesz a piacon.

Mert lakni, muszáj.

(#18) doooo válasza Hallosz (#17) üzenetére


doooo
veterán

Biztos nem az lesz... a saját LCD-jüket rakják a mobiljaikba... mint a HTC. Csak ezek talán jobbak mostanában.
Egyébként érdekesnek tűnik így papíron... talán egy QHD elférne benne, de így sem világvége, elvégre 5,8" még nem túl nagy ekkora felbontáshoz. A dupla kamerára vagyok kíváncsi. Végre ők is meglépik. Csak normális szoftvert is rakjanak mellé.

(#19) #65577472 válasza janeszgol (#16) üzenetére


#65577472
törölt tag

A dzsunkák egyelőre nem játszanak, mert az 5G támogatásához megfelelő SoC kell, amit egy Exynos/Qualcomm lapka fog első nekifutásra támogatni.

(#20) GeryFlash válasza #65577472 (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

A dzsunkák is qualcommot használnak.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) #65577472 válasza GeryFlash (#20) üzenetére


#65577472
törölt tag

Melyiket? A legerősebb 845-öt, aminek a folytatása támogatni fogja az 5G-t? Netán az új generációs 7-es szériát?

(#22) GeryFlash válasza #65577472 (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mindkettőt. S710-et például pont a Xiaomiban fogsz először látni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#23) #65577472 válasza GeryFlash (#22) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Xiaomi dzsunka? :W

(#24) GeryFlash válasza #65577472 (#23) üzenetére


GeryFlash
veterán

Értsed már. a dzsunka nem egy pejoratív jelző már, simán a kínainak a szinonimája.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) Szakiii


Szakiii
addikt

Most ez akkor premium vagy lite?

(#26) Juhaszatti válasza GeryFlash (#24) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem nem. Kínai a Xiaomi és az Elephone is, nálam az egyik dzsunka, a másik nem.

(#27) #65577472 válasza GeryFlash (#24) üzenetére


#65577472
törölt tag

A dzsunka ugyanolyan pejoratív jelző, mint volt. Xiaomi =/= Elephone, Doogee, stb.

(#28) GeryFlash válasza #65577472 (#27) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem tudom, nem sok értelmét látom, mármint hol húzod meg a határt? Xiaomi meg Oneplus akkor a te értelmezésedben nem az. De pédlául a Vivo? Oppo? Gionee? Meizu?

Szerintem nincs éles határ, a kínaik közül számomra a Huawei (talán még a ZTE és nagyon neccesen a OnePlus) az ami teljesen kiemelkedik, az európai szervízhálózatuk és supprotjuk miatt. Az, hogy a Xiaominek van már egy magyar webshopja szerintem nem egy éles határ.

Szerintem a dzsunka egyáltalán nem egy negatív jelző már, simán az ugrik be, hogy valami ami a nagy márkák alatt van árszínvonalban.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) #65577472 válasza GeryFlash (#28) üzenetére


#65577472
törölt tag

Túltolod. Dzsunka = ZS kategória. Ha nem tudsz különbséget tenni a Huawei/Xiaomi/BBK gyártók és az Elephone és társai között, akkor nagy a baj.

(#30) GeryFlash válasza #65577472 (#29) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nincs ilyen hogy xy vs társai ez nem egy bináris dolog. Az, hogy húzod meg a határt meg teljesen szubjektív, ami valóban nagy baj.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) janeszgol válasza GeryFlash (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

En sem a Xiaomira gondoltam. Sem az OP-re, sem a Huawei-re. Ezek nem dzsunkak.

A dzsunkanak sok ertelmezese lehet. Aki csak filleres SoC-t hasznal, tehat az ujabb technologiakert nem akar fizetni, az az peldaul.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) #65577472 válasza janeszgol (#31) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem lettél okosabb az elmúlt hónapokban.

Szerk: Bocs, Gerikének szántam.

[ Szerkesztve ]

(#33) troviko


troviko
senior tag

A Sony-nál azt sem tudják, merre vannak arccal előre...

https://www.oldtech.hu/

(#34) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Azért bárki bármit is mond én kategorikusan nem merném kijelenteni, hogy a Sony rossz készülékeket gyárt.

(#35) troviko válasza zozzo72 (#34) üzenetére


troviko
senior tag

Mit értesz rossz alatt? A szerviz tapasztalatok katasztrofálisak a Sonynál, a meghibásodási arányuk a Nokia gyengébb szériáit idézi. A "nem gyárt rossz készülékeket" pedig relatív. Nem rosszak a készülékeik, de nem is olyan jók, mint a konkurenciái, és KÖZEL sem olyan jók, mint amilyenek lehetnének. Mindenül adott, hogy sokkal jobb telókat csináljanak, mint amilyeneket csinálnak. Ott a márkanév, a tapasztalat, a gyártósorok, a pénz, minden csak üzleti döntés, és vagy K+F lenne. Igazából amolyan LG feelingben tolják. Mindenük adott ahhoz, hogy jó telókat csináljanak, mégsem jön össze, egy kicsit mindig lemaradnak valahol. Nagyon sokszor értelmetlen butaságok miatt. Szóval ilyen "majdnemjó" telókat gyártanak évek óta, durván túlárazva, zéró marketinggel, sok selejttel, pocsék szerviztámogatással.
Az iszonyatosan elrontott üzletpolitikai döntéseket már nem is említve. Én Z1C, Z3 és Z5 után akkor hagytam ott a márkát, mikor az X performance több paraméter tekintetében is lényegesen gyengébb lett, mint a Z5. Az volt az a pillanat, mikor elkezdtem nem érteni a Sony-t és átálltam más márka flagshipjére.

A konkurencia mérföldekkel előrébb van, ami a végtermék használhatóságát illeti. Az ár pedig ugyanaz. Tehát ha egy vásárló dönthet, hogy egy jó telefon vesz (bármely árkategóriában), vagy egy "majdnem jó telefont", akkor nyilván az előbbit fogja venni. Ezért nem tud a Sony értelmezhető telefont eladni, és amíg le nem tesz egy minden tekintetben "hibátlan" telefont, addig nem lesz változás. A hibátlant pedig nem úgy kell érteni, hogy újat kell hoznia, amit más nem tud, hanem úgy, hogy amit tud, azt kompromisszumok nélkül, és megbízhatóan tudja. (Szvsz legjobb kamera + legjobb hangzás alapkövetelmény lenne náluk. Minden évben beígérik a legjobb kamerát, aztán az utolsó kínai dzsunkaphone is jobb képeket csinál Sony szenzorokkal, mint a Sony telefonok. Vicc.)
A Sony (és egyébként az LG) telefonos részlege ezt képtelen megérteni, a mostani vezetői gárdával nem lesz változás. Radikális szemléletváltás kellene.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#36) troviko válasza troviko (#35) üzenetére


troviko
senior tag

Nyilván privát vélemény volt...

https://www.oldtech.hu/

(#37) janeszgol válasza troviko (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Kivárásra játszanak. Ezt nyilatkozták is, csak nem így fogalmaztak, hanem úgy, hogy valami korszakváltásra várnak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) TTommi válasza zozzo72 (#7) üzenetére


TTommi
aktív tag

A 10 év nagyon erős. Mondjuk 4 vagy 5 év az OK, de a korábbi készülékek az Arc-tól a x10 en át a Ray ig jók voltak. Aztán jött egy év szünet, majd az S, SL, P és U szériától megint jók voltak. Egyedüli problémájuk, hogy a kijelző TF film panelje helyett simán használhattak volna IPS-t. De nagyon más kirívó nagy hiba nem volt velük. Nyilván ezt úgy értem, hogy a konkurenciához képest. A Z5 nél látszott jól a megtorpanás, mert szinte alig változott a két évvel korábbi Z2-höz képest és nagyon vártuk, hogy a Z6 végre elhozza a nagy durranást. El is hozta, csak nem abba az irányba, ami felé kellett volna. Az XZ széria csak formailag más, belbecs tekintetében visszatértek a Z5 szintjére, persze jobb procival és a szuperlassított kamera móddal.
Nekem formailag az új designe tetszik, de nincs jack, dupla kopp, FM rádió, Infra és most már a szupi BT füles sincs hozzá, így meg drága. Az LG G6 vagy az S8 biztosan jobb választás. Ez nem jelenti azt, hogy a Sony-k nem jók, csak azt, hogy mindig kihagynak valami olyan dolgot, ami elveszi az ember kedvét tőlük.

SXZ2 és SXZ5c

(#39) TTommi válasza troviko (#35) üzenetére


TTommi
aktív tag

Én pont nem a kamerát emelném ki, mert amit írsz, az igazából nem teljesen igaz. A flagshippeknél is csak a rosszabb fényviszonyok esetében gyenge a Sony, természetesen leginkább az OIS hiánya és a F2 es G lencséjük miatt.
Engem sokkal jobban zavar, és ez nemcsak a Sonyra igaz, hogy lassan ott tartunk, egy négy éves csúcsmodell szignifikánsan többet tud, mint egy friss. És mindezek ellenére baromi drágák. Véleményem szerint a legjobb Sony telefon ez idő szerint az XA2. Ha lenne IP védelem benne, tuti azt venném meg, mert az infrán kívül mindent tud, szép is, a kávák sem borzasztóak, kamera bőven elfogadható, van Jack, FM rádió, Dupla kopp mondjuk már nincs, de 100.000 alatt van és szép FHD kijelzővel. Megnéztem, kipróbáltam és nem éreztem nagy különbséget az XZ1 vagy a prémium között, ami indokolná a 150.000 HUF különbséget.

SXZ2 és SXZ5c

(#40) zozzo72 válasza troviko (#35) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Van igazság a mondandódban.

De geekszemmel nézve másként látszódnak a dolgok nyilván...

Átlagfelhasználó tulajdonképpen marketing alapján vásárol magának telefont.

Változás lesz szerintem mind technológiailag mind szemléletben.

TTommi
Igen túlzás a 10 év ,csak a nyomaték kedvéért irtam ennyit :)

[ Szerkesztve ]

(#41) icp1970


icp1970
senior tag

Jól hangzanak a paraméterei.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.