Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Csak én sokallok egy i3-as notiért negyedmillió forintot?! (Még ha ThinkPad is....) :F

B.Cs.

(#2) Wikoo válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Xes thinkpad ára legalább fél misitől kezdődik. Garancia és alkatrész-ellátottság kiváló, valamint 5 évre kiterjeszthető a gyári garancia..

LINK

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát ha az első Dell notihoz járna alapból Win10, sokkal jobb ajánlat lenne. Így nem igazán az.
A 12,5 colos Lenovo elmegy. Kell ehez Win10 Pro? Nem elég a Home?
A harmadik notiban meg 4 Gb ram. Oké egy slot szabadon van, de ennyiért kit érdekel. Olyan drága lenne ez az MX330, meg a 4/8 cpu?

Egyiket sem venném meg szívesen. Elméletileg munkára elég lehet a 2/4 cpu, de a gyakorlatban...

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Addig örüljünk amíg ki nem találják, hogy bányásszanak notikat sorba kötve :)

(#5) Juhaszatti válasza Mikiller (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akkor már egy ideje nem örülünk [link]

(#6) Protezis válasza Mikiller (#4) üzenetére


Protezis
őstag

Már kitalálták: [link]

(#7) Predatorr


Predatorr
őstag

Úgy látom ,a többszörös árazás nem csak a vga-kra jellemző, meg a kisebb forgalok behozására, zöldségesektől autókereskedésekig. 5 gombos (zsír és koszfogásról nem is szólva)egér 26e-ért,.stb, vannak, akik ezeket ennyiért megveszik? Kb. mint a fbúkra bedobált mindenféle akció 3* áfért, hogy a hülye olvasó úgysem.nézi meg máshol. Mostanában csak.egy kis nevetésért érdemes olvasni ezt a rovatot.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) Protezis válasza Predatorr (#7) üzenetére


Protezis
őstag

A Glorious egerek tudtommal igencsak jók. Gondolkodok egy wireless beszerzésén. Az azzal egy ligában játszó Logitech G Pro jóval drágább.

(#9) Predatorr válasza Protezis (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

A név még nem teszi azzá őket. Nem.kevésbé az ár. Ennyibe sem került a G600-am, és.egy csöppet többet tud, ezekben..eg. ég dönthető görgő sincs. Nálam.az egér.ott.kezdődik.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10) Csandi válasza Predatorr (#9) üzenetére


Csandi
őstag

Gamingre vannak ezek az egerek kitalálva, 20 évnyi fps-ezés alatt egyszer sem mondtam, hogy "de jó lenne most egy dönthető görgő"

Ettől függetlenül a glorious egerek elég silány build qualityval rendelkeznek, de hát amennyiért adják jók.

[ Szerkesztve ]

(#11) Mikiller válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Akkor a notik árai is mennek még feljebb tuti.

(#12) MaCS_70 válasza Mikiller (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

Állítólag durván mennek még feljebb az amúgy sem baráti árak.

Nekem szöveges munkára kéne egy értelemszerűen nem túl izmos, de legalább 8 GB RAM-os / 500 GB SSD-s, érintőképernyős notebook.

Nem találok értelmes ajánlatot ilyenre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mi most a menő akció? hogy van áru a boltban?
másrészt meg 90-100 k között egy kormány, ugyanennyiért egy pedál, valakinek elgurult az árazógépe. ennyiből átlag magyar komplett autót vesz. négy kerékkel!

:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Taranti válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem is vészes, pár tankolás árából megvan. ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#15) SidCorky válasza bambano (#13) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ne hasonlítsuk a kettőt, szimulátorkormányt nem azért vesz az ember, hogy boltba járjon vele, hanem hogy szimulátorozzon.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#16) Synthwave válasza Protezis (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, igencsak jók az írásban szereplő darabok, top kategória, az Endgame build quality szempontjából is (de ezen a téren a másik sem kifejezetten rossz, de a QC procedúra gyengébb). Ennyi az annyi, bár néha vannak akciók.

Predatorr csak egy visszatérő "FPS szakértő". :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) Synthwave válasza SidCorky (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg nem a magyar fizetések jelentik az árképzés célját.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) bambano válasza SidCorky (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

attól még lehet az a véleményem, hogy drága?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) atok666 válasza Predatorr (#9) üzenetére


atok666
őstag

Mennyit nyom az egered? Na latod, masnal meg ott kezdodik az eger...

Atok

(#20) Bgyarmati


Bgyarmati
csendes tag

Nekem egy 2011-es ThinPad T510s-em van, 4GB RAM-mal. Már 10 évvel ezelőtt is nagyon szűkös vlt a 4GB, de ma ennyivel árulni egy notebookot: arcátlanság! teljesen használhatatlan! Már 9db. nyitott fül estén is a Google Chrome böngésző belassul, és a 4GB RAM fullba van.

(#21) janeszgol válasza Bgyarmati (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

És pláne annyiért. Persze plusz 15 ezerért ott a 8 GB, de nem ezen az áron. Ha egy 60-120 ezres notiban 4 GB ram van, arra azt mondom oké. Viszont Win10-et ezekhez is elvárok. Alapból. Még akkor is, ha valaki nem használja, mert Linuxozik. az emberek többsége Windowst használ, így majd letörli a Linuxos. (Ahogy pl én is.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) Tsebacsi válasza Bgyarmati (#20) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rendes munka esetén egy 8GB memória is lófing lesz, nekem legalábbis mindig 80% körül vagy fölötte van a memóriahasználat. Hamarosan kérnem kell a beszerzéstől még 8GB-ot.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23) paperboy válasza Csandi (#10) üzenetére


paperboy
senior tag

Silány? Nem mondanám silánynak, láttál/használtál már Glorious egeret? Én már huzamosabb ideje használok egy Model D-t, teljesen elégedett vagyok vele munkára, játékra is...

(#24) Csandi válasza paperboy (#23) üzenetére


Csandi
őstag

Persze, hogy láttam, volt is, Model O- is és D is. Recseg ropog, lötyögnek a gombok. Tudom, hogy ez azért van mert jóideig nem volt fix gyáruk (nem tudom már van-e) hanem mindig azzal gyárttattak akivel tudtak, ezért a QC is mint olyan nem létezett náluk. Van ami jó lett, van ami nem. Én inkább nem fizetek lutriért, már több mint 1 éve egy Viper Ultimatet használok, majd ha jön ebből könyebb verzió akkor arra váltok. Még az új 36grammos wireless Finalmouset fogom majd beszerezni, arra nagyon kiváncsi vagyok. G Pro X meg jó lenne, ha nem ugyanazt a gagyi mikrokapcsolót használná mint a sima G Pro. Meg a Viper laposabb formája nekem jobb, de ez már csak preferencia. Kb. 20 évnyi FPS, nagyon sok egér kipróbálása és egy ideig fizetett játékos lét után mondom ezeket.

Ettől függetlenül még szoktam ajánlani másoknak, mert amilyen olcsón adják őket még aztmondom elfogadható ha ilyen bajuk van, csak nekem nem kell. De azért olcsó egerekből is bőven van minőségibb választék, G305, Viper Mini, MM710 csak, hogy párat említsek.

[ Szerkesztve ]

(#25) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Notikra visszatérve, ebben az ajánlatban sem látom a bomba üzletet, családban kb. ennyiért vettünk nyáron egy Acer-t, Ryzen 3-mal, 8 GB RAM-mal és 256 SSD-vel - igaz, a Win10 nem volt benne. :U

B.Cs.

(#26) atok666 válasza paperboy (#23) üzenetére


atok666
őstag

Nekem is volt Glorious Model O Wireless egrem. Ket nap utan ment is vissza a boltba, mert elkezdett nyikorogni a jobb oldali gomb, ami ugye egy 100euros egernel elegge meh...

Atok

(#27) NightGT válasza Synthwave (#16) üzenetére


NightGT
senior tag

Amúgy most néztem csak, és mit ad isten, pont jött ki XM1 refresh...XM1r.

Tesztre nem kaptok példányt? PWM3370 szenzort kapott, amit nem ismerek még, illetve (dobpergés) upgrade-et kapott benne az előd XM1 leggyengébb pontja...kínai Omron helyett Kailh GM 8.0 vannak benne. Talán még a side button is jobb lett, a TTC switch miatt.

Remélem, a talp meg a kábel nem változott, mert az első osztályú volt out of the box (kétkedőkdnek: én se hittem volna, hogy egy jó kábel ENNYIVEL jobb...de tényleg :D )

És még ezekkel az új Dark...héjakkal is kapható, maradt 70gr, RGB nélkül.

Bocsi, fan vagyok. Ahogy írtad, ezt nem sokan engedték el azok közül, akik megvették. Olyan finom az XM1, hogy megnyalom mindjárt :) És aki fél a lyuggatott egértől, mert build quality, masszivitás, bármi: na az én alap XM1-emen az kb. "out of this world" kategória. Legalább a 120gr-os Logi szintet hozza...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#28) Alchemist válasza Bgyarmati (#20) üzenetére


Alchemist
addikt

Már 9db. nyitott fül estén is a Google Chrome böngésző belassul

Ez persze arról is árulkodik, hogy a Chrome-ot hátulgombolós programozók fejlesztik :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) NightGT válasza Alchemist (#28) üzenetére


NightGT
senior tag

4 giga ram mellett nem csoda...bár nem vagyok nagy Chrome fan, le kell írnom: midrange asztali PC-n (i5 6/6, 16 gb ddr4) rendszeresen volt nyitva 100+ tab napokig, még suspend nélkül, közben játszottam is...egy hét után ofc a virtuális memória használat az egekben volt, de ami ilyenkor (is) kifagyasztott bármit is, az a hátulgombolósan megírt fészbúkoldal volt max...

Ezzel együtt 4 gigával ma már csak kalkulátort kéne max. árulni...

Speed is the only truly modern sensation

(#30) paperboy válasza atok666 (#26) üzenetére


paperboy
senior tag

Érdekes, hogy nálatok ilyen problémák vannak, én semmi ilyennel nem találkoztam a lassan másfél év alatt, 2020 januárjában vettem még. De még csak a jelét se látom, hogy ilyesmi előjöhetne rajta, aztán lehet csak kifogtam egy jó szériát, vagy akkor már normálisabban ment a gyártás...

(#31) hallador válasza Wikoo (#2) üzenetére


hallador
addikt

Igen, de ezek jellemzően beragadt raktárkészletes elavult gépek. Ennyit semmiképen nem ér meg.Ennek az új ára max 200 000 Ft. Windows-al. Mert 3 éves a széria. A Lenovo nagyon odafigyel arra, hogy mire tud az ember venni 5 év garanciát. A legtöbb termékükre nem vehet egy sima átlag ember. Cég igen, de akkor ott *2-vel az ár. Ameddig a HP, vagy Dell esetében 60 - 70 000 Ft-ért van ilyen a Lenovo-ra nem mindig.
Ráadásul egy ilyen i3 már nem alkalmas egy 2021-es Windows10 normális kezelésére.
Beragadt, de nem kellene ennyiért.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) MaCS_70 válasza hallador (#31) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ráadásul egy ilyen i3 már nem alkalmas egy 2021-es Windows10 normális kezelésére."

Ezt azért érdemes lenne átgondolni...
12 éves Athlon/Phenom gépekkel dolgozom, valamint egy i3 3110-as notebookkal.
Tökéletesen alkalmasak a 2021-es Windows 10 kezelésére, persze nagyobb erőforrásigényű programokat nem futtatok, de nem is ezekre hivatkoztál.

A napi használatú notebookom ráadásul 2 GB RAM-mal fut, szintén Win10-zel. Az már nem egy fürge darab, de levelezésre, Office-ra, Chrome-ra 30 fülig teljesen alkalmas.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) hallador válasza MaCS_70 (#32) üzenetére


hallador
addikt

Tökéletes időhúzás. Ahol a Windows Update az időtlen időkig tart? Mert ezt így tudom elképzelni. A fut meg a használható között van némi különbség. 2 GB rammal a Windows 10et soha be nem frissíti az ember 2021 ben . Az Office meg azért lesz lassú mert akár egy 2010es is a világ összes frissítését összeszedte. Szóval igen átgondoltam mire alkalmas amit leírtál. Nem sokra. Ha Linuxot írtál volna egy LXCEvel akkor még csak csak. De 2 GB rammal egy rendesen frissített rendszert ami Windows 10 alapú azt meg nem hiszem el. Ami még nem frissített az meg nem sokat ér.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) Freiherr válasza hallador (#31) üzenetére


Freiherr
őstag

Ugyanilyen i3 processzort használok a notimban 8GB rammal, SSD- vel megtámogatva.Minimális különbség van az asztalihoz képest sebességben multimediás felhasználásra i5- 9400F, 16 GB ram.
Up to date Win10, az update-k is pikk- pakk települnek, teljesen használható cucc jelenleg is.
Az igaz, hogy 250 lepedős árért többet várna az ember, csak ismerjük a jelenlegi helyzetet HW fronton.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#35) hallador válasza Freiherr (#34) üzenetére


hallador
addikt

Na de nem 4 GB rammal. De főleg nem 2-vel igaz?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) Joci10 válasza hallador (#35) üzenetére


Joci10
őstag

Az eredeti felvetésed, amire a vita-szálatok elindult, az a CPU-ra vonatkozott. A RAM csak egy mellékes megjegyzés volt, hogy MaCS-nak még azzal is használható.
Csak külső szemlélőként megjegyeztem, hogy korrekt legyen a vita.

(#37) Freiherr válasza Joci10 (#36) üzenetére


Freiherr
őstag

Leírtad helyettem, ezért bele sem megyek a szalmabábba. 👍

XXX

(#38) hallador válasza Joci10 (#36) üzenetére


hallador
addikt

Ok ez rendben, de a 4 GB rammal akkor is lassú lesz. A 2 magos processzor már a frissítéskor is lassulni kezd.
Abban egyet tudok érteni, hogy nagyon alapfeladatokra ok. Ez rendben van. Ezzel nem is akartam vitába szállni. Viszont a 4 GB memória 2021-ben Windows 10-hez karcsú lesz.
Mellékesen sem írjunk már olyat, hogy Windows 10 2021-ben 2 GB memóriával jól működik, értsd ha mindent rendesen csinál az ember akkor minden futni fog, amit rátelepített.

Mondjuk nekem nem kell elhinni ezt leírja a Microsoft fórumán is.

MY WINDOWS 10 HAS 4GB RAM CORE I3 BUT STILL LAGGING, NOT ABLE TO COMPLETE EVEN BASIC TASKS!!!

Ha megnézitek, akkor nekem is van egy 8145-ös processzorral szerelt gépem, szóval nem kell megmagyarázni a dolgot. Csak azt nem szeretem, ha nagyon be akarjuk bizonyítani a valamit, mert az már csak azért nem fog működni, mert nálam is van ilyen gép. Itt is az a szerencse, hogy 8 gb memória van benne. Nem 2 vagy 4.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) Synthwave válasza NightGT (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Tesztre nem kaptok példányt?"

Nem tudok róla.

"upgrade-et kapott benne az előd XM1 leggyengébb pontja...kínai Omron helyett Kailh GM 8.0 vannak benne."

Már az XM1 RGB-ben is Kailh van, csak GM 4.0-s. Mondjuk a 80 vs. 70 gramm azért nagyon nem mindegy.

Én is ráúsznék, ha lenne 55-60 grammos verzió.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) MaCS_70 válasza hallador (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

Biztosan én csinálok valamit rosszul, mert nincs gondom egyik rendszeremmel sem.

A 2 GB-os notebook tényleg mellékszál, de amint mondtam, Office-Thunderbird-Chrome vonalon napi használatra teljesen lefogadható. Nem gyors, de nem akad, minimális késedelemmel hajt végre mindent.

És biztosan elrontok valamit, de frissíti is magát a Windows 10, idén legalább egy alkalommal már meg is tette. Az mondjuk tényleg lassú volt, de félévente belefér az az 5 perc.

Amúgy félreértés ne essék, nem vagyok a lassú gépek szószólója, de nem értem, hogy miért kell alaptalanul leszólni a régebbi hardvereket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41) hallador válasza MaCS_70 (#40) üzenetére


hallador
addikt

Ne menjünk bele 2 GB rammal nem frissítesz semmit 2021-ben, ami Windows 10.

idén legalább egy alkalommal már meg is tette

Meg a többit azért nem, mert a ram nem elég.

Nekem is vannak öregebb gépeim, nem erről van szó, csak maradjunk a realitás talaján, ne pedig máshol.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) MaCS_70 válasza hallador (#41) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ne menjünk bele 2 GB rammal nem frissítesz semmit 2021-ben, ami Windows 10."

Hát, én belementem. Nyomtam egyet a "Frissítések keresése" gombra, és valóban talált még nem telepített frissítéseket. Eltartott ugyan kb. 35 percig, kétszer is újra kellett indítani, de jelenleg ez a helyzet:

2021-ben, 2 GB RAM-mal. Persze könnyebb ezt azzal hárítani, hogy "Ne menjünk bele"...

Persze lehet, hogy a 2 GB RAM nem elég arra, hogy a gép kezelje az információt, hogy ő nem tud frissülni, és ezért frissül.

A realitás talaján ez a tényszerű valós helyzet.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43) freemanone válasza MaCS_70 (#42) üzenetére


freemanone
őstag

Furdal a kíváncsiság, hogy melyik build?
Nem akarom tovább fűzni, vagy beleszólni, de a 2GB ram az én szemöldökömet is megemelte.

(#44) Predatorr válasza Csandi (#10) üzenetére


Predatorr
őstag

Komolytalan gamer vagy. :P Mellesleg nem csak játékra használom.
Amennyiért adják? Ne röhögtess.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.