Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) bambano


bambano
titán

[link]: "The German city of Munich was balking at a $36.6 million proposal from Microsoft to upgrade 14,000 desktop PCs to the latest versions of Windows and Office. A Linux victory in Munich would be a stunning blow. So Ballmer visited Mayor Christian Ude to assure him Microsoft would do what it takes to keep the city's business. Documents obtained by USA TODAY show Microsoft subsequently lowered its pricing to $31.9 million and then to $23.7 million — an overall 35% price cut. The discounts were for naught."

innen azért látszik, hogy mennyire volt túlárazva a microsoft ajánlata. egy kicsit belengették a linuxot, rögtön esett majdnem 13 millió dollárt az ár.

ha mégis visszaállnának Münchenben windowsra, a microsoft akkor is megtanulta a keserű tanulságot, hogy nem szabhat monopolista árakat a piacon. köszönjük München.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#402) bambano válasza adrian360 (#398) üzenetére


bambano
titán

az elkészült költségelemzés feltételezéseken alapult. már ha ismered az assumption szó magyar fordítását. azért az annyira nem meglepő, hogy egy feltételezés annak az érdekei felé húz, aki fizeti a felmérést.

szerk: egyébként egy ekkora cég, mint az ms, bármilyen költségelemzést képes felborítani, ugyanis elég nagy a pr költségvetésük. ha valami pr szempontból fontos, akkor arra olyan árat szabnak, amilyet akarnak. ha kell, akkor egy 36.6MUSD-s árból engednek 40-50 millót és kész. jól érted: ha kell, fizetnek.

a topic mai termésének többi részére nem reagálnék, mert olyan szintű ismerethiánnyal küzdötök, amit nem tisztem pótolni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#403) ericssonfan2 válasza CPT.Pirk (#400) üzenetére


ericssonfan2
tag

Ó értem én, ugyanis én is ugyanezzel érveltem eddig is, hogy az átképzés és a support miatt NINCS ingyen szoftver ilyen körülmények között.

Csak sokan linux-hívők azzal jönnek, hogy márpedig az ingyenes.

De köszi, hogy szerinted sem,

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#404) #40553216 válasza adrian360 (#392) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ne zavarjon a tény, hogy a müncheni átállás elleni HP "tanulmányt" az MS íratta a HP-vel, és mikor ez kiderült, és kérték tőlük magát a tanulmányt, rögtön kijelentették, hogy ez csak belső használatra készített anyag volt, eszükben sincs kiadni. Meg az se zavarjon, hogy csak a majd' 400 hsz egyikében már leírtam ugyanezt. Jó reggelt!
Sting az egyik legnagyobb Linux hater kies kis hazánkban, háttérben némi el nem ismertségből, elnyomottságból adódó sértettséggel és komplexusokkal.

(#403) ericssonfan2
Münchenben az átképzési költségekkel együtt takarítottak meg 11 millió €-t. További kérdés?

(#405) ericssonfan2 válasza #40553216 (#404) üzenetére


ericssonfan2
tag

Ó, nincs kérdés, köszi.

http://www.sueddeutsche.de/muenchen/muenchner-stadtverwaltung-von-microsoft-zu-linux-und-zurueck-1.2090611

De biztos a Süddeutsche Zeitung is hazug MS-bérenc.... :) :) :)

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#406) #40553216 válasza ericssonfan2 (#405) üzenetére


#40553216
törölt tag

Fárasztó. Nyugodtan utánanézhetnél az általad linkelt cikknél két hónappal későbbieknek, amiben az a polgármester cáfolja a visszatérést, aki a cikkek írói szerint ezt szorgalmazta. De erről is írtam már korábban itt. Csak egy újszülöttnek minden vicc új. Azt tudtad, hogy nem a Nap megy le, hanem a Föld forog, és hogy Mikulás sincs?

(#407) adrian360 válasza #40553216 (#404) üzenetére


adrian360
őstag

[link]
igen az eredeti tanulmányra volt válasz, ami nagyvonaluan linux hardver fejlesztésre beírt 0€ (hihető hogy most is 2003-as gépeket használják) a képzési költségek euróra pontosan ugyan annyiba kerülnek ha windows van office-szal ( marad minden a régebben, tehát senkit nem kell átképezni), OO-val, illetve Limux-szal, ami megint csak hülyeség.
Direkt nem a visszatéréses cikket linkeltem, mert az tényleg csak politikáról szól.

(#408) ericssonfan2 válasza #40553216 (#406) üzenetére


ericssonfan2
tag

Akkor érdemes lenne értelmezned is, amiket olvasol,

http://www.sueddeutsche.de/muenchen/windows-software-im-rathaus-angst-vor-neuen-abstuerzen-1.2107829

ugyanis a dolgozóknak, bár tele a tökük a linux dolgaival, de nem akarnak még egy váltáson átvergődni, kb inkább leszarják az egészet...

Nekem ez nem túl meggyőző, de ha neked elég jó érv... :)

Bámulatos mire képes manapság a tudomány! :)

[ Szerkesztve ]

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#409) CPT.Pirk válasza ericssonfan2 (#403) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Számoljunk mondjuk 5 éves ciklusokban.
Egyik oldal:
Képzés + licenc + support.

Másik oldal:
Képzés + support.

A "másik" oldal csak akkor nem éri meg hosszabb távon, ha magas a support ára, erre nyilván több megoldás van különböző árszinteken, de akár állami céges, vagy országon belüli céges megoldás is lehetséges, nem csak a "nagy" fizetős megoldások.

Viszont tisztázzuk: a "másik" oldalon a szoftvere ingyenes. A support meg a képzés viszont != szoftvere, egyik oldalon sem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#410) #40553216 válasza adrian360 (#407) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hidd vagy ne hidd, te dolgod.
Csakhogy az általad linkelt cikk harmadik mondata így kezdődik:
"Az IT-bizottság a LiMux bevezetésének költségeit"
Tehát nem a tervezett bevezetés tervezett költségeit, hanem a megvalósult bevezetés tényleges költségeit. Az elmúlt két évben olvastál olyan cikket, hogy "Botrány Münchenben! Az ellenzék lebuktatta az átállás adatainak manipulálóit! Zsebből kell kifizetniük vagy közhasznú munkában ledolgozniuk a Windowsra való visszaállás költségeit." Én nem.
Olvastál olyat, hogy menet közben nem cseréltek soha egyetlen gépet sem? Szerinted ők állítottak valaha is ilyet? Legfeljebb azt, hogy külön a Linuxra állás miatt nem kellett venniük gépet. Szó szerint ezt mondja az 1a) kérdésben adott válaszban. Olvastad?
Vagy azt észrevetted, hogy Windows-váltásra csak egyszer számoltak költséget? Holott számolhattak volna akár háromszor is. Ahogy emiatt aztán az oktatás költségeit is megháromszorozhatták volna.
Az MS nagy eséllyel ilyen fajta "számításokat" végeztetett el a HP-vel, aztán rájöttek, hogy nagy pofára esés lenne kiadni, így lapultak mint szar a fűben.
Stb., stb.
LiMux - the IT evolution - An open source success story like never before
Ezen belül link:
In 2013 the project was finalised and the acceptance documents signed. By that time 15,000 seats had been migrated to Linux and LibreOffice, centrally managed by open source tools that comply with open standards

(#408) ericssonfan2
"ugyanis a dolgozóknak, bár tele a tökük a ...... dolgaival, de nem akarnak egy váltáson átvergődni, kb inkább leszarják az egészet..."
Tetszőlegesen kitöltheted. Bár te ezzel nem fogsz egyetérteni.

[ Szerkesztve ]

(#411) ericssonfan2 válasza CPT.Pirk (#409) üzenetére


ericssonfan2
tag

Teljesen korrekt, csak jelenleg az MS oldalán a képzést kb. levehetjük, merthogy ugye kb minden iskolában azt tanulják, tehát pl közigazgatásba azért nagyobb eséllyel vesznek fel olyat, akinek van valami minimális informatikai háttere (ami 99%-os biztossággal Windows+Office).

A free sw oldalon a képzésnek/átképzésnek emiatt jóval nagyobb költsége lenne valószínűleg, ráadásul sok "átállt" helyen azt látni, hogy azért vannak elégedetlenkedő felhasználók... (olyanok persze nyilván MS oldalon is vannak csak tán kevesebben).

A licenc árát az MS le tudja vinni, a supportja meg jól kialakított, megbízható - míg a free sw oldalán (bár erről nem tudok), de nem hiszem, hogy ugyanazt a szolgátatást tudják adni.

Szóval még ha kiegyenlített is a mérleg két oldala, a "maradással" valószínűleg többet lehet spórolni, legalább azzal, hogy nincsenek megbolygatva a dolgok.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#412) gyurkikrisz válasza CPT.Pirk (#409) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ehhez linux oldalon még hozzájön az egyedi szoftverek Linuxra való átiratása, meg az átállás költsége is, illetve Win-es oldalról lejön a képzés is, hiszen azt tanítják, miért képne még képezni őket? A support megkérdőjelezhető linux oldalon (egy free os-nél kit hívsz ha baj van? Majd segít neked ingyen, haha) A support pedig benne van a wines oldalon az árban.

A serpenyő helyes állása:

Windows:
Licenc

Linux:
Átállás+szoftverek átiratása+képzés+support

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#413) #40553216 válasza ericssonfan2 (#408) üzenetére


#40553216
törölt tag

Arról nem is beszélve, hogy ezt a "tele a tökük" süketelést is cáfolta a Windows-fan polgármester.

(#412) gyurkikrisz
Münchenben ezt is beleszámolták, és mégis olcsóbb.

(#414) adrian360
Mivel Windowsnál a 7-re váltás miatt kellett volna. A Linuxnál meg nem kellett. Ha megfeszülsz, sem hozod ki, amit akarsz. De próbálkozz csak!

[ Szerkesztve ]

(#414) adrian360 válasza #40553216 (#410) üzenetére


adrian360
őstag

"Olvastál olyat, hogy menet közben nem cseréltek soha egyetlen gépet sem? Szerinted ők állítottak valaha is ilyet? Legfeljebb azt, hogy külön a Linuxra állás miatt nem kellett venniük gépet. Szó szerint ezt mondja az 1.a)" Mivel addig is windowsos gépet használtak, így nincs kezdeti átállás költség csak az rendszeres amortizációs költség. windowsnál beleszámolták, linuxnál nem

(#415) Ringman válasza ericssonfan2 (#411) üzenetére


Ringman
nagyúr

Teljesen korrekt, csak jelenleg az MS oldalán a képzést kb. levehetjük, merthogy ugye kb minden iskolában azt tanulják, tehát pl közigazgatásba azért nagyobb eséllyel vesznek fel olyat, akinek van valami minimális informatikai háttere (ami 99%-os biztossággal Windows+Office).

Szóval még ha kiegyenlített is a mérleg két oldala, a "maradással" valószínűleg többet lehet spórolni, legalább azzal, hogy nincsenek megbolygatva a dolgok.

akkor eljutottunk oda, hogy mi a baja a linuxos topiktársaknak az MS termékek tananyagként való oktatásával,
valamint miért éri meg ingyen adni az MS-nek az oktatásban részt vevőknek ingyen a termékeket?

gyak. piackorlátozó hatást szeretnének elérni vele.

(#416) #40553216 válasza Ringman (#415) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ne hidd, hogy annak ellenére, hogy többen több esetben szó szerint valóban jól leírták a lényeget, ezt bármikor is be fogják látni! Ehhez már valami nagyon nagy gátat kellene átugraniuk.

(#417) gyurkikrisz válasza Ringman (#415) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Piackorlátozást? Elmondom én neked, hogy miről van szo. Arrol, hogy abszolut tobbsegben van a Windows desktop fronton. Akkor mi a jo edes sz*rra tanitsak az atlagot? Linuxra? Arra az 5%-ra? Minek? Hogy semmit se erjen el? Mert ha megnezed, valthatnak sokan, de nehany evig meg biztosan ilyen tobbsegben lesz a Windows, igy egyertelmuen azt fogjak kerni a munkaltatok, es annak lesz elonye aki azt tanult/tanult. Tanulhatsz te Linuxot, de szerencsed lesz ha lesz valaki aki azt fogja kerni.

Ez nem piackorlatozas, csak a jelenlegi igenyek kielegitese. Az emberisegnek van egy bizonyos csoportja, aki nem birka, es nem azt veszi/hasunalja, amit raeroszakolnak. Hat, szerintem ez biztos tobb mint az az 5%. Ergo, ha olyan jo a linux, barmifele "piackorlatozas" aran is azt használnak. Aztan ha ezt nektek ezt nehez elfogadni, azzal nem tudunk mit tenni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#418) Ringman válasza gyurkikrisz (#417) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem elvárható közoktatásban, hogy főként ne konkrét programok használatát tanítsák betanított munkás szintjén. se MS-terméket, se linuxot. készséget kellene tanítani.

(#419) gyurkikrisz válasza Ringman (#418) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Készséget? Szerintem ez tipikusan az a helyzet, ahol konkretan le kell ultetni valami ele a gyereket, es tanulja azt. Vagy maskepp hogyan tanitanal pl egy prezentacio keszitest? Mert szerintem az alapok trivialisak, inkabb azt kellegtanulni hogyan keszitse el azt a porgramban amit akar. Ha meg mar az a legelterjedtebb, akkor ezeket MS szoftvereken tanitjak meg. Egy libre officera valo attanulas se nehez, mert alapvetoen az is ugyanaz, de megis mas valamiben.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#420) ericssonfan2 válasza Ringman (#418) üzenetére


ericssonfan2
tag

hjjaaaj, kezdődik elölről...

azt hittem ezt a csontot már lerágtátok.

tudjátok mit? OK, győztetek.
akkor holnaptól tömegesen képezhetjük át magunkat LibreOffice-ra?

:)

na viszlát

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#421) Ringman válasza gyurkikrisz (#419) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mert szerintem az alapok trivialisak

sajnos nem azok, mert akkor nem lenne teljes fejetlenség és kétségbeesés az emberek 80%-nál abból, ha leülnek egy kb ugyanolyan struktúrájú, de máshogy kinéző szoftver elé.

nyilván szükséges a gyakorlat, de szerintem az elméletet/alapotat átfogóbban kellene oktatni

(#422) King Unique válasza Apollyon (#383) üzenetére


King Unique
titán

Na igen...amikor már kifogytak az érvek, bebukott az oktatásban nem terjed dolog, akkor még előhúzod utolsó aduként a globális üzleti, vállalti szektort, az enterprise kategóriás Red Hat, RHEL, SUSE és társait, tábla/okosteló piacon Androidot, h legyen mit mondani...
Ha már oktatás, egy olyan fontos piacon, mint Amerika sem áll épp túl fényesen, előbb tesznek gyerek elé Windows mellett, iOS, OS X, v Chrome OS külyüket, minthogy Linux-szal traktálják... :DDD Persze elvétve előfordulnak a világ oktatási intézményeiben, ahol használják, de igazi piaca, kereslet rá, a nagyon szegény fejlődő és harmadik világbeli országokban van, ahol szinte semmire nincs pénz.
Nem használok Bing keresőt, soha nem is használtam, de kekeckedik ezzel, egy olyan, akit a topikban csak a puszta elvakult MS utálata hajt, komoly... :DDD

"szintű ismerethiánnyal küzdötök" - hűha, mondja ezt egy olyan, aki csak szemetelni jár a brancsával minden ilyen topikba, megteszik többször, ellövik ugyanazokat a gondolatokat 2-3, v több topikban. Elferdítve a témát, bevinni a nagy fekete erdőbe, feszegetni az offos München és társai dolgokat, mikor már nem tudják mivel támadni az MS-t...Közben a topik alaptémájához, szoftvereihez lövésük sincs, nem is fogják használni.
Csak az a nagy szitu, h változtatni nem tudnak a kialakult helyzeten, savanyú a szőlő, így marad a kényszeres támadás. Az egész széllel szembe pisálás a javából, remélem rájuk is fújja... ;]

(#418) Ringman: készséget...hogyan egy adott eszköz, rendszer nélkül, talán játék laptopon, v táblán krétával, projektoron kivetítve egy noname, "semleges" rendszerrel és programmal?

[ Szerkesztve ]

(#423) gyurkikrisz válasza King Unique (#422) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mondjuk Bambano tenyleg vicces, hogy o elvbol nem hasznal windowst, de azert szidja, biztos olyan mely tapasztalaltai vannak ;]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#424) King Unique válasza gyurkikrisz (#423) üzenetére


King Unique
titán

Ez már röhej és siralmas, h itt van, több mint 420 db hsz és annak a 9x%-nál MS és MSO gyalázása a téma pro/kontra alapon és nem MSO 365 tapasztalatok, regisztráció + egyéb... :W
Ha szétnézel itt PH-n hasonló topikokban, mindenhol ott van ez a 3-5+ fős csapat, akik azokban is hasonlóan ténykednek. Azt hiszik, ha beírogatják mindenhova 35x a nagy eszméiket, odalinkeli a fél netes archívumot, akkor odalátogató tagok hirtelen átpártolnak a másik rendszerre, v épp itt nem fognak 365-re regisztrálni, esetleg kormányból meglátja vki ezeket és visszavonják a kedvezményes Office csomagot... Csak azt nem értem, 1-2 hsz-ben foglalt véleménye után mért nem áll odébb, mért akar mkit erővel átállítani a másik oldalra, megmagyarázni neki, h milyen blöd, h Win+MSO-t használ, mikor úgyse megy vele semmire???
kéne egy néhány órás, v több napos pihenő mindegyiknek, aztán majd meggondolnák legközelebb, h hol trollkodjanak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#425) Khan13 válasza ericssonfan2 (#411) üzenetére


Khan13
senior tag

"míg a free sw oldalán (bár erről nem tudok), de nem hiszem, hogy ugyanazt a szolgátatást tudják adni."

Olyan pitiáner cégektől lehet Linuxos és hasonló supportot szerezni, mint az Oracle, IBM, Novell, Red hat és még sorolhatnánk. Sőt, többféle konstrukcióban is adják, szóval eldönti a kedves ügyfél, hogy milyen support kell neki, és az lesz számlázva. Ők meg azért simán a Microsoft szintjén vannak.
Majdnem személyes tapasztalat, amit kolléga mesélt, hogy az iskolai Sulix szerveren amikor hibát találtak a szoftverben, szóltak a forgalmazó/készítő/nem tudom mi a helyes megnevezése illetékeseknek, és nem egyszer pár órán belül elérhető volt a javítás (Ez nyilván egy kirívó eset). Ilyen a Microsoft esetében is van, ha egy X világcégnek kell egy patch, akkor hotfix formájában lefejlesztik nekik, persze ez a durva áras support kategória (meg az ügyfél megtartása).

(#424) King Unique:
Mindkét oldal pártolói között lehetne itt pihenőt osztogatni, örülök, hogy leírtad helyettem. Sőt, gondolatban odáig jutottam, hogy a következő témánál, ahol nem közvetlenül Linux vagy Windows az alap cikk, de aki ilyen vitát folytat, azt ott helyben jó lenne pihenni küldeni és az összes ilyen hozzászólást törölni, mint nagyon nem releváns dolog. Főleg, ha már megkaptam vagy száz hozzászólással ezelőtt, amikor írtam, hogy most itt nem az állam pénzén ingyenes az O365, hogy ez most itt nem releváns...

[ Szerkesztve ]

(#426) Apollyon válasza King Unique (#422) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Na igen...amikor már kifogytak az érvek, bebukott az oktatásban nem terjed dolog, akkor még előhúzod utolsó aduként a globális üzleti, vállalti szektort, az enterprise kategóriás Red Hat, RHEL, SUSE és társait, tábla/okosteló piacon Androidot, h legyen mit mondani..."

Pfff lol.. legalább beírtad volna azt is, hogy mire válaszoltam, ahol egyébként teljesen helytállt, szóval most öngólt rúgtál :))

Nem szemetel itt senki (rajtad kívül), csak leírta a véleményét, és én egyébként remekül szórakozom azon, amiket írsz.)

"Elferdítve a témát, bevinni a nagy fekete erdőbe, feszegetni az offos München és társai dolgokat, mikor már nem tudják mivel támadni az MS-t...Közben a topik alaptémájához, szoftvereihez lövésük sincs, nem is fogják használni."

Én használtam, és a mai napig használom is, szóval ez is bukta. Meg aki linuxot használ, az egyébként elég nagy valószínűséggel ismeri kellően a másik oldalt is, ellentétben veled.

"Csak az a nagy szitu, h változtatni nem tudnak a kialakult helyzeten, savanyú a szőlő, így marad a kényszeres támadás. Az egész széllel szembe pisálás a javából, remélem rájuk is fújja..."

Micsoda jókívánságok.)
Az a szitu, hogy én már változtattam, és már legalább otthon nem vagyok korlátozva. Ha minden jól megy, a munkahelyen is lesz majd változás, a szerverek már nálunk is linux alapúak.
Amúgy senki sem támadt kényszerűen, csak leírta a véleményét, ahogy ezt egy fórumban szokás. Ha nem tetszik, nem muszáj rá válaszolni :) Viszont nagyon jót lehet mulatni rajta hogy próbáltok fogást találni és nem megy.))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#427) azbest


azbest
félisten

Remek tükre a topic az alapproblémának.

"A kutatások adatai az Európai Unióban is riasztóak. A 15 éves gyerekek 20 százaléka olvasási nehézségekkel küzd, a felnőttek körében - változóan - 20-30 százalék közötti a funkcionális analfabéták aránya." [link]

Erről van itt szó. Az informatikai ismeretekben talán még magasabb ez az arány. Sok embernek fogalma sincsen, hogy mit kell, miért kell és miért érdemes valamilyen formában csinálni. De persze könnyebb is ledarálni a tananyagot, ha az ismeretek helyett arról szól, hogy milyen kattintássorozat kell az órai feladathoz. Kb olyan ez, mint az olvasni sem tudó kódexmásolók. Le tudják utánozni, de fogalmuk sincsen róla mit csinálnak. Ha normális lenne az oktatás, akkor az tanítanák, hogy egyes feladatoknak mi kellene legyen az eredménye. Az pedig, hogy egy konkrét szoftverben milyen gépies lépéssorból hozható ki, már csak egy technikai körülmény.

A tisztaszoftveres mókáknak az ára is érdekes. A régebbi hírekben közzétettek statisztikákat, hogy hány licenszet használtak és az mennyibe került. No akkoriban összevetettem egy-két ms viszonteladó partner nyilvános árlistájával és úgy tűnt, hogy az állam normál piaci árat fizetett mindenért. Tehát olyan darabáron vette a nagyon sok ezer licenszet tartalmazó előfizetést, mint amit az utcáról beeső 20 fős kft is kapna. Elég balfék illetékes az, aki nem képes ilyen mennyiségeknél semmi kedvezményt kicsikarni. A mostani hír kapcsán pedig kifejezetten idióta az illetékes, ha olyan szolgáltatásért fizetünk milliárdokat, amit világszinten ingyenesen biztosít az ms.

(#428) dabadab válasza gyurkikrisz (#419) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem ez tipikusan az a helyzet, ahol konkretan le kell ultetni valami ele a gyereket, es tanulja azt."

Az ugye világos, hogy mire a gyerek kikerül az iskolából, addigra még két új verzió kijön, amíg meg nyugdíjba megy, addig meg húsz, amik alkalomadtán drasztikusan különbözhetnek attól, amit tanult? Ha igen, akkor mi értelme egyetlen konkrét programot (és a dolog jellegéből következően: egyetlen konkrét verzióját) tanítani?

"Mert szerintem az alapok trivialisak"

Tényleg? Te például milyen gyakran találkozol olyan Word dokumentumokkal, ahol a tartalom és a prezentáció valamennyire elkülönül? Mert én nem túl gyakran.

DRM is theft

(#429) King Unique válasza Apollyon (#426) üzenetére


King Unique
titán

Olcsó stílus....mi ebben az öngól? Az, h más területeken akad jelentősebb részesedése, azt nem vitatta soha senki, ahogy azt sem kell, h home desktop, v bizonyos területek vállalati szektoraiban, valamint oktatásban, játékok stb. terén sehol nincs a Linux. ;) Ti szemeteltek a folyamatos eszméitekkel, erőltetett meggyőzni, lebeszélni akarással, ez már régen több puszta véleménynyilvánításnál.
Többen számban írtam, szóval nem bukta, ha nem is vagyok Linux szaki, de azt látom, hallom és tudom, h egyes területeken milyen hiányosságai vannak és mik azok a helyek, ahova alapból nem alkalmas...és tudják adott cégek, oktatási intézmények, állam is, azért nem használják. Szal a felvetésed, az a bukta. :DDD
És az is, h az eldöntött dolgokon, tényeken nem tudtok változtatni, hiába is erőlködtök, próbáltok itt bárkit is győzködni.

[ Szerkesztve ]

(#430) King Unique válasza azbest (#427) üzenetére


King Unique
titán

Nem csak világszinten ingyenes, de 365-ért itthon se kell fizetnie az államnak.
Na igen, érdekesek az árak, csak amíg a másik rendszer egyes területeken ennyire nem alternatíva, nincs meg a szoftveres támogatottsága, akkor ott nincs miről beszélni.

(#431) Apollyon válasza King Unique (#429) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A szövegértési problémáidon én valóban nem tudok segíteni, és nem is akarok.)

"Az, h más területeken akad jelentősebb részesedése, azt nem vitatta soha senki, ahogy azt sem kell, h home desktop, v bizonyos területek vállalati szektoraiban, valamint oktatásban, játékok stb. terén sehol nincs a Linux."

Ez így, ebben a formában tévedés.)

" hallom és tudom, h egyes területeken milyen hiányosságai vannak és mik azok a helyek"

stb.stb.. Csak azt látod amit látni akarsz.

"És az is, h az eldöntött dolgokon, tényeken nem tudtok változtatni, hiába is erőlködtök, próbáltok itt bárkit is győzködni."

Rajtad kívül senki sem erőlködik.)

(#432): Semmi ilyesmiről nincs szó, csak már milliószor le lett írva, és mindannyiszor figyelmen kívül hagytad, és egyszer sem gondolkodtál el.)

Amúgy hogy ne legyen teljesen off, még egyszer, utoljára:

A MS küszködik a linux ellen, ezért hajlandó akár az árpolitikáján is változtatni, mint ahogy ebben a hírben is látszik. Érdekes mód, minden linux disztrón tudsz írni olvasni NTFS-t alapból, viszont egyik winen sem tudsz ext fs-t még olvasni sem, holott pl total commanderben is egy egyszerű pluginnel megoldható a dolog. Vajon miért van ez? Hogy minél jobban elszigetelje a ms az embereket a linuxtól, mert valós fenyegetésnek érzik a dolgot, holott a linuxba közel sem ölnek annyi pénzt mint a ms oldalról.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#432) King Unique válasza Apollyon (#431) üzenetére


King Unique
titán

Mi tévedés, ne beszéljünk mellé...? Én azokról regéltem itt, amiket másik felébe odaírtam, azokat a területeket talán vitatod, nem úgy van, pl. a fentebb linkelt amerikai oktatás, v akár a magyar, játékok, műszaki terület stb.? Na...
Nem csak azt, h ott nem alkalmazzák őket, azok száraz tények, nem az, h ki mit akar látni és mit nem...
Ez az erőlködés, amit leművelsz, h egyre kevésbé tudsz belekötni a dolgokba, már a konkrét tényeket próbálod feszegetni, meghazudtolni. Meg, h gyerekes módon, a végére egy ilyen ovis szintű mondatot odaszúrni, csak , h mondhass a másikra vmit, ne ez az ROTFL kategóra :DDD
De ext-re legalább van plugin, akinek kell, OS X sem támogatja natívan, vajon mért, hogyha olyan hű de elterjedt, v népszerű, avagy nem...? Sőt hardverek, adattárak, pendrive, külső vinyó, amiket boltban veszel, talán láttál gyárilag ext3/4-re formázottat, mert nem hiszem, sőt a hozzá adott szoftverek sem kompatibilisek a rendszerrel, csak win+mac only ott is, illetve gyárilag NTFS/ HFS+J fájlrendszer...

[ Szerkesztve ]

(#433) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Az MSO pont annyival nyujt tobbet mint amibe kerul. Most olyan 140k egy rendes license. Akkor : 140K forintal nyujt tobbet mint az LO. Szedjetek szeeeeeeet!

-woody-

(#434) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Azért olyan jó, hogy a haldoklónak kikiáltott PC piac ellenére még vannak igazi Windows vs Linux flame-topikok (nagyritkán AMD - nvidia vagy CPU téren Intel), amikor már unos-untalan iOS vs Android vitákkal lehet szinte mindenhol találkozni... :))

Ha már szóba került: Mellesleg nem igazán fair dolog az Android térnyerését a linux győzelmi listájára felírni, mikor az egy végletekig kiherélt Linux igazából. IMHO ha az Android egyszerűségét kezdenék átvenni minden téren a desktop linuxok, akkor talán elmozdulnának a bűvös 2%-ról. Felfele. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#435) gyurkikrisz válasza dabadab (#428) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mert szerinted hogyan mashogy kene tanitani, mint egy konkret programmal? Az elmelettel semmire se mesz, mert pl attol hogy valaki reszletesen elmondja hogy hogyan kell hegeszteni, neked meg nem fog menni. Es az uj verziok se egy 99%-os UI redesign-t hoznak, ertheto okokbol. Szerintem meg a 2003-as Word ismeretevel is siman lehet hasznalni egy 2007-est.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#436) cog777 válasza =WiNTeR= (#434) üzenetére


cog777
senior tag

"nem igazán fair dolog az Android térnyerését a linux győzelmi listájára felírni" Hat linux nelkul azert teljesen mas formaban es mennyisegben lenne jelen az Android. Az ingyenes koncepcio biztositja hogy mar a TV-ben, lassan az autokban is terjed. A gyartoknak nem kell egy oprendszer kifejlesztesere koncentralni illetve licenszelni pl Win CE-t :)

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#437) gyurkikrisz válasza cog777 (#436) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ingyenes? Hol hallottal te ilyet? Ahhoz, hogy teljes erteku droidot kapj (legyen google play) sulyos penzeket kell fizetned. Alig vannak akiknek jol megy a buisness droiddal, egyszer a Samsung is ki fog hatralni, es akkor osszedol a kartyavar.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#438) cog777 válasza gyurkikrisz (#437) üzenetére


cog777
senior tag

Orommel javitalak ki :) Maga az operacios rendszer mint Android az biza ingyenes (Arrol beszeltem). Toltsd le virtualbox-ba:
http://www.android-x86.org/download.

Akar a RaspberryPi-re is feltehetnem (ha birna szuflaval).

Ha a gugli szolgaltatasait akarod hasznalni akkor vannak korlatozasok de ebben nem vagyok otthon. Vmi olyasmi hogy nem valtoztathatod meg akkor nagyon az oprendszert.
Amugy meg most mar nem csak telefonon van, kezdett terjedni a TV-ben, autoban, kutyukben. Mar irtam.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#439) NGA válasza cog777 (#438) üzenetére


NGA
addikt

Én is örömmel javitalak ki, a Windows 8.1 minden 9 col alatti készülékre ingyenes

(#440) #40553216 válasza azbest (#427) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Elég balfék illetékes az..."
Ez bambanő által korábban linkelt USATODAY cikk alapján elég általánosnak tűnik. Ott gépenként az első ajánlat 2614 $, a végső 1693 $ volt, mikor az XP kiskereskedelmi ára 479$.

"A mostani hír kapcsán pedig..."
Nos, ezért nem fizettek, csak a Tisztaszoftverért. :DDD

(#428) dabadab
"akkor mi értelme egyetlen konkrét programot..." ráadásul k.va sok pénzért.

(#431) Iscariah
A totális értetlenség és (szerintem) szándékos rosszindulatú provokációk miatt már hetek óta nem válaszolok a megszólításaira, de annyira write only módban fut, hogy meg sem értette, észre sem veszi. Ezek után mit vársz?

(#433) |DavidWoody|
Szedjünk szét? Rendben. Magyarul licenc, nyújt, többet, szeeeet ha már, akkor széééét. Ezeken kívül:
1. Az MSO az Office 365-nél is pont 140e-ral kerül többe, tehát az Office 365 is pont ugyanolyan szar mint az LO. Persze szigorúan a te logikád szerint.
2. Minden nem 140e Ft-ba kerülő MSO csomag is szar. Szintén a te logikád szerint.

Folytatod?

(#435) gyurkikrisz
Nem nagyon hallottál olyanról, ugye, hogy kb. úgy tanítanak:
"A ikonsorban balról a harmadik ikonra kattintva feljövő kis ablakban a negyedik menüpontra katt, utána a harmadik sor ötödik ikonjára. És már készen is vagyunk."
Hasonló menüvel.

Ha meg nem ingyenes, akkor pl. az MS szabadalomtrollkodása miatt nem az. Ugyebár évek óta nagyobb a bevétele a pageup/pagedown szintű dolgok levédéséből származó jogdíjbevételei, mint a saját mobilkütyüi eladása miatt.

(#439) NGA
Látszik is az eladásokon. :DDD Deeeee tényleg.
http://www.theverge.com/2014/8/14/6003427/windows-phone-sales-decline-q2-2014-idc

(#441) gyurkikrisz válasza #40553216 (#440) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nem tudom te hol tanultad, de nekem elmutogattak normalisan, hogy ez, meg ez van itt es ott. Persze ez fugg a szinvonaltol is.

Szabadalomtrollkodas? Ez meg mindig jobb, mint az apple fele mindenertperelunk hozzaallas. Ezt a google is elfogadta, hogy ok fizetnek. A szabadalmakat meg nem lehet csak ugy hasznalni, meg akkor sem ha a mocskos Microsoft fejlesztette ki oket :B

Egyebkent az egesz ingyen Windows 9 col alatt dolgot valamikor Április elejen mutattak be, ami ugye q2, persze hogy a q2 eredmenyekben nem latszik, bar ez egyszeru logika lennne, kerjek egyaltalan ilyet toled? :)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#442) #40553216


#40553216
törölt tag

Nagyjából mindenkinek, aki annak örül, ha nem terjednek a FLOS szoftverek:
Microsoft making Windows free on devices with screens under 9 inches

A 9 coll alatti mobilkütyükre Bingért adja a Windows 8.1-et, és:
"Microsoft recently cut the price of Windows 8.1 licenses by 70 percent for some PC makers, reductions aimed at taking on low-cost tablets and Google Chromebooks that sell for less than $250. Previously Microsoft charged $50 per Windows 8.1 license."
Érdekes módon a PC-gyártóktól is alacsonyabb licencdíjat kér. De ti nyugodtan fizessétek a rendes díjat! Vagy ha már, akkor fizessétek az MS 2003-as Münchennek adott ajánlata alapján a Windows és az Office licencdíjét, a 2600 $-t, akkori árakon olyan 520000 Ft. Hát nosza! Ez nektek igazán megéri! Alig több, mint duplája a mai árnak!

(#441) gyurkikrisz
Én magamtól tanultam, sőt, kb. 25 évvel azután, hogy először láttam és használtam Windowst, magamtól (persze a netről) tanultam meg használni és kezelni a Linuxokat. Csak mert bennem van fogékonyság. A tanítási metódus példáját csak ismételtem, mások már leírták, valaki itt is írt hasonlót.

Amúgy nekem vicces, hogy Á-val írod az áprilist. Tehát tudsz ékezetes betűket írni, ha csak másolod, akkor is. Mégsem írsz? Mi van? Nem lehet billentyűzetkiosztást váltani?

Kit érdekel a Q2? 8 hónapja volt, és semmi hatása nincs.

A hülyének nézés miatt pedig fordulj nyugodtan tanácsért az állandóan modikhoz szaladgálás kényszerének nyomása alatt szenvedő kollégáidhoz, akik tapasztalattal bírnak arról, milyen az, amikor hülyének nézik az embert, amiatt kitiltatnak valakit topikokból.

[ Szerkesztve ]

(#443) cog777 válasza NGA (#439) üzenetére


cog777
senior tag

Gondolom a forrasat is megkapod! Ja nem... At tudod alakitani a feluletet! Korlatozottan igen.
Mi valtotta ki hogy ingyen adja a Win 8-at az MS? Nem jopofisagbol... hanem a verseny miatt. Marmint hogy pl az Android kokemeny vetelytars. Ennek csak orulhetnel :D

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#444) Apollyon válasza gyurkikrisz (#441) üzenetére


Apollyon
Korrektor

LOL szakadok :D
Azért van egy pár dolog wingyógyban is, ami linuxból ismerős...) Na és azt se felejtsük el mi származik, pl. a xeroxtól.
Ja meg elvileg ugye win10-ben lesz csomagkezelő is.. mintha valahol találkoztam volna már vele ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#445) cog777 válasza NGA (#439) üzenetére


cog777
senior tag

Amugy talan verseny ellenes vagy? Orulnel ha nem lenne Android es az MS csillio penzert adna a 9 col alatti keszulekekre?
Nem ertem miert nem lehet szelsosegek nelkul gondolkozni...

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#446) NGA válasza cog777 (#443) üzenetére


NGA
addikt

Miért is kell átalakítani a felületét?
Én a munkahelyemen is a fujjszaracsempét használom. Desktopra bootol, és ott is dolgozom. Ki vannak rakva azok az ikonok, amiket használok. Hetekig nem is találkozok a csempés felülettel. Otthon a laptopon szintén ez van. Annak hiányzik a kijelzője, rá van kötve tv-re. Ott már jó a csempe, de többet vagyok desktopon. Tabletem is windows, és ott meg baromi jó a csempe, jól kezelhető felület.
1983 óta foglalkozom számítástechnikával. De soha nem éreztem azt, hogy a felületet át kell alakítanom. Nekem nem az a fontos, hogy milyen a felület, hanem az, hogy hogy tudom használni. Nekem a DOS is jó volt, a GEM is, OSX, meg a WIndows is. Úgy ahogy volt. De megértem azt, ha valaki buherálni akar. Csak nem ez a fő szempont egy os-nél.

(#445) hanischz: Miért is vagyok versenyellenes? Mert ideidéztem, hogy nem csak az android ingyenes, hanem a Win is 9 col alatt? Nem értem mire gondolsz, ne haragudj. Milyen szélsőségekben gondolkodom?

[ Szerkesztve ]

(#447) gyurkikrisz válasza #40553216 (#442) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

"kit erdekel a q2?" Hat kerlek azt, aki olyan cikket linkel, ami a q2 eredmenyeirol szol. Aki te vagy. Magic.

Az aprilist legalabb megtisztelem annyira, hogy nagybetuvel irjam, nemugy mint teged... Vagy csak van helyesiras ellenorzo a telefonomon, amivel kijavittattam, es az igy irta be. Tippelj.

Isariah: Eeeeeeeees eljutottink oda, hogy lop a Windows. Az Office-tol hogy jutottunk idaig? De hogy erdemben valaszoljak, tudatnam veled, hogy mindeketto oprendszer egyenlo ugyanazokat a funkciokat latjak el, egyenlo lesznek bennuk hasonlóságok. Bar ezt most meg kell cafoljam azzal, hogy linuxra nincs photoshop, meg sok mas, szoftver oldalon nincsenek akkora hasonlóságok :(

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#448) |DavidWoody| válasza #40553216 (#440) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Hát hogyne folytatnám , csak egy linux trollra vártam de megkaptam !

Szedjünk szét? Rendben. Magyarul licenc, nyújt, többet, szeeeet ha már, akkor széééét. Ezeken kívül:

Ez már tiszta nevetséges , hogy ebbe kötsz bele :D

1. Az MSO az Office 365-nél is pont 140e-ral kerül többe, tehát az Office 365 is pont ugyanolyan szar mint az LO. Persze szigorúan a te logikád szerint.

Az O365 ös is fizetős , ha olyan verziót szeretnél , amit munkához is használhatsz , azaz létrehozhatsz vele pénzt. Ha otthonra kell , akkor meg már elmondtam , hogy tök mindegy , hogy az ingyenes LO vagy ingyenes O365. A lényeg , hogy professzionális munkára , bezony , professzionális szoftver... :)

Ha meg nem ingyenes, akkor pl. az MS szabadalomtrollkodása miatt nem az.

Ez megint mi ? Mibajotok van nektek ?

(#428) dabadab
"akkor mi értelme egyetlen konkrét programot..." ráadásul k.va sok pénzért.

Nektek azért lehet csudajó az élet , mert mi , akik szerint a Winowsnak van értelme a Linux mellett , mi sokszor egymásra is ráoltunk meg rácáfolunk , de az biztos , hogy a linuxtrollok összetartanak.... Egyikőtök leír valamit , aztan mondenki helyesli , gondolkodás nélkül. Bravo.

( kérném szépen az összes nyelvtani hibát , a szöveg tartalmával ne is foglalkozz :D )

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#449) |DavidWoody| válasza cog777 (#438) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Szóval azért kéne elhinni , hogy ingyenes , mert x86projectről le lehet szedni ? :D
Egy oldal , ahol az Androidnak egy abszolút nem hiteles forrása található , amit mellesleg nem a Google hanem egy bizonyos Chih-Wei Huang fejleszt , ráadásul x86ra írt kód , ezért higgye el , hogy ingyenes ? A win server 2012 is ingyenes , hát nézd meg az enkórt. Na kb ez a szint a linked.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#450) dabadab válasza =WiNTeR= (#434) üzenetére


dabadab
titán

"Mellesleg nem igazán fair dolog az Android térnyerését a linux győzelmi listájára felírni, mikor az egy végletekig kiherélt Linux igazából."

A Linux az egy kernel. Az Androidnak Linux kernele van, ami abszolút nincs kiherélve.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.