Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) adrian360 válasza King Unique (#145) üzenetére


adrian360
őstag

nem érted az MS a sátán műve, a Belzebub gyermeke, ki kell űzni a világból, és eljön a földi paradicsom

(#152) King Unique válasza adrian360 (#151) üzenetére


King Unique
titán

:DD ...mindegyik ennyi erővel az, a nép=birka, akit egyik karámból a másikba akarnak terelni, akié meg épp üres, az persze, h a másikat szidja...Biztos vmi csellel mentek hozzájuk a birkák, vagy lehet épp csak az ő legelőjükön jobban ízlik nekik a fű, v etetőjükben a zab. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#153) #58000384 válasza King Unique (#150) üzenetére


#58000384
törölt tag

Komolyan? Hát az milyen jó üzlet :D Bár tudtommal 8.1-re sem lehetett frissíteni, akkor az esetlegesen ingyenes 10-re sem ezekkel a kulcsokkal.

(#145): Szerintem is az a legjobb, ha a suliban MSO van, aztán otthon lehet mutogatni a különbségeket meg hasonlóságokat az LO és az MSO között, abból baj nem lehet. De ha a gyerkőc gyorsan munkát akar, és túl akarja élni a próbaidőt, akkor nem árt, ha a legelterjedtebb szoftvereket ismeri, ami a munkájához kelleni fog.

(#154) King Unique válasza #58000384 (#153) üzenetére


King Unique
titán

MSDNAA Win8-at lehetett simán 8.1 upgrade-elni az áruházból, nem csak a rendes bolti, de ezen verziónál is elfogadta a 8-as kulcsát, próbáltam többször is. Ha Win10 ingyenes lesz nyolcasokra, akkor vsz arra is lehet.
A KMS szerveres tisztaszoftver verzióknál volt ilyen tudtommal, h gondot okozott a frissítés.
"akkor nem árt, ha a legelterjedtebb szoftvereket ismeri" +1

(#155) llaszlo válasza ericssonfan2 (#135) üzenetére


llaszlo
veterán

Minek fussak neki mégegyszer? Szóval örülnöm kellene, hogy milliárdokat költünk el fölöslegesen? Vagy annak kéne örülnöm, hogy a politikusok jól megtömik ezzel a zsebüket? Hát kösz, de ennek nem tudok örülni.

karak_22: Az meg persze mellékes, hogy a gyereknek nem lesznek általános IT tapasztalatai csak MS. És más szoftverhez meg totál hülye. A nyugati államok már így is messze jobbak nálunk a munkaidő kihasználás terén.
Fel kéne már fogni, hogy nem az a jó, hogy valaki tud egy-két szoftvert kezelni, hanem az, hogy minél szélesebb körű IT tapasztalattal rendelkezik és nem esik kétségbe, hogyha a 2007-es office helyett a 2013-as elé ültetik le. Ezt meg nem az only MS tanítás segíti elő, hanem pont ellenkezőleg.

[ Szerkesztve ]

(#156) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Köszönöm a cikket, már is regisztráltam!

Üdv. Johnny

(#157) bambano válasza #58000384 (#149) üzenetére


bambano
titán

""Amúgy a GIMP is ingyenes, tökéletes, fotórealisztikus rajzot lehet alkotni vele, meg fotókat manipulálni, mégis a méregdrága PS megy mindenhol. A munkáltató meg mondja, hogy otthon azt használsz amit akarsz, de itt PS van. Pont. Akkor melyiket jobb megtanulni?"": ezzel a mondattal megpróbálod a minden munkahelyre vonatkozó vitát leszűkíteni a grafikus munkahelyekre vonatkozó vitára. ami helytelen.
ezt jeleztem is: ""no, megint az ultimate érv, miszerint ember nem létezhet a földön ps nélkül..."" mondattal. tehát a subthreadet nem sikerült eltérítened a grafikus melókra, maradt az eredeti helyén, a minden melónál.
ezek után te:
"Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni.": ha a subthread marad a minden melónál (mint ahogy maradt), akkor a komolyabb álláshirdetések kifejezés is minden munkakörre vonatkozik, nem pedig a grafikus melókra. Minden munkakörre pedig nem igaz, hogy csak ps-t látsz.

figyelembe véve, hogy a winfanoknak (mindegyiknek, nem csak az igazi grafikusoknak) mindig a ps az ultimate érv a linux ellen, illetve egységesen nézve a szálat, itt bizony te vagy az, aki nem érti, miről beszél, illetve te vagy az, aki nem vette észre, hogy sikertelen volt a terelési kísérlete.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#158) King Unique válasza llaszlo (#155) üzenetére


King Unique
titán

Te meg azt nem érted meg, h minden megtanítására iskoláknak egyszerűen nincs megfelelő kapacitása...ennyire nehéz ezt felfogni?? Pláne, hogy nem mki fog IT-snak tanulni, azok meg eleve nem fognak a kelleténél jobban belemélyedni, sőt "más" szakmákhoz sokszor elég egy alap windowsos tudás, aki meg annak készül, az úgyis önszorgalom, plusz tanfolyamok, célirányos szakválasztás révén jobban megismerkedik vele.
De, ha ennyire zavar egyeseket, nem itt kell hőzöngeni, hanem lehet írni levelet minisztereknek, akiknek van ebbe beleszólása, úgyis nagy divat manapság face-en üzengetni. :D Persze oda már nyuszi mki, csak itt nagy legény...

(#156) jonnyjoker01: öröm látni, h vannak ilyen hozzászólók is, akik értékelik és kihasználják ezt a kedvező lehetőséget, nem csak fikázni tudnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#159) #58000384 válasza King Unique (#154) üzenetére


#58000384
törölt tag

Na, akkor mégsem olyan rossz a helyzet. Anno elég sok helyen panaszkodtak, hogy nem jelenik meg a Store-ban a frissítés, és azt írták, hogy az ilyen módon ingyen kapott rendszerek nem frissíthetőek.

llaszlo: Mondjuk ezt már leírtam, sőt, King Unique is, de akkor megint: van heti 1-2 óra számtech a suliban, abban vannak hardverek, kis történelem, meg egy kis office is, esetleg még Windows is. Ebbe hogy szeretnéd bezsúfolni azt a rengeteg elméletet, ami ahhoz kell, hogy a nyolcadikas Dezsőke, és a végzős negyedikes Pistike is tudja felsőfokon a dolgokat?

bambano: Na, akkor ezt a felesleges vitát lezárom azzal, hogy nézz utána a "példa" szó jelentésének. A többit már leírtam, láthatod, hogy másoknak nem okozott problémát megérteni, viszont az tetszik, ahogy minden egyébtől 2 válasszal elkanyarodtunk ebbe az irányba. A vita teljesen értelmetlen innentől.

(#160) King Unique válasza #58000384 (#159) üzenetére


King Unique
titán

Store-ban, bizonyos iskolai verzióknál az előbb említett okok, illetve mennyiségi licensz, MAK kulcsok, valamint frissítési előfeltételek hiánya miatt nem jelenik a 8.1 upgrade lehetőség [link]. De MSDNAA esetében sima ügy, mind mondtam, persze ott is előtte fel kell tenni minden WU-t. Csak ugyanakkor nép szinten WU sokaknál le van tiltva, tehát jó hogy nem... :D

[ Szerkesztve ]

(#161) Khan13 válasza #58000384 (#159) üzenetére


Khan13
senior tag

Egy informatikai szakközépben sincs idő arra, hogy többféle készítő termékét oktassák, hiába van heti jóval több informatika óra, mert itt ugye bőven van mit oktatni Office-on kívül is. Mondom ezt úgy, hogy már tanárként is látom a dolgot, nem csak diákként.

(#162) bambano válasza King Unique (#145) üzenetére


bambano
titán

"Otthon, h most meglett a nagy ingyen Office döntés, hogyan fog ez lecsengeni?": sehogy, marad minden a régiben (debian).

"az otthon netán a gyerekét is lebeszéli róla": anno én nem mondtam a gyereknek, hogy ne windowsozzon, csak azt mondtam neki, hogyha linuxot rak fel, segítek, ha windowst, egyedül van, mert windowsos géphez nem nyúlok. debianozott, nem volt semmi problémája, megtanult angolul, megtanulta használni a guglit és megoldotta a problémáit. meg azt is megtanítottam, hogy nem lopjuk a szoftvert.

hogy szembe fordítottam-e az elvárásokkal, mindenki döntse el maga. második félévben bme vik mérnökinfón 5.00-ás tanulmányi és 5.33-as ösztöndíjátlagot ért el. a két, első féléves tudásszint felmérőn a szakján belül első húszban volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#163) bambano válasza King Unique (#158) üzenetére


bambano
titán

ha azt gondolod, hogy azt kell tanítani, amire van kapacitás, és nem azt, aminek értelme van *hosszú távon*, akkor fordítva ülsz a lovon. ha erkölcstanra/hittanra meg napi tornaórára van kapacitás, akkor legyen már az it-re is.

(#159) karak_22: te meg keress rá a moving target kifejezésre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#164) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Gyors közvéleménykutatás: Az itt kommentelők közül ki tanított már a közoktatásban informatikát?

Az, hogy az állam kifizet pár milliárdot olyan dologra, aminek van ingyenes alternatívája is, egy dolog. Szerintem se a legjobb megoldás, de ennél nagyságrendileg nagyobb összegek mennek el hülyeségekre. Az, hogy a gyerek "MS függővé válik", teljesen más téma. Lehet, hogy otthoni használatra a LO jó alternatíva (én is szoktam használni időnként), de a cégek még mindig MSO-t használnak. Telepíthetek a sulis gépekre LO-t, feltételezhetem, hogy megtanulják használni a diákok, aztán a legelső munkahelyükön csak pislognak majd, hogy mi van, szalagos menü?

Az igazi probléma nem az, hogy MSO-val vagy LO-val tanítok, hanem az, hogy választanom KELL, mert nincs idő arra, hogy mindkettőt használjuk. És akkor megnézhetnénk meg a Google Docs-ot meg számtalan más szoftvert is.
Szövegszerkesztésre van mondjuk 14-15 órám, amit különböző környezeti tényezők miatt számolhatunk 30 perccel. (Hónapokig egy olyan gépteremben tanítottam, ahol a tanári gép 2 percig bootolt, majd újabb 5(!) perc telt el, mire az XP válaszképes állapotba jutott.) Ebben a 15 órában írni kell legalább egy, de inkább két dolgozatot. Kell 3-4 óra egyéni gyakorlásra, és ott vagyunk, hogy marad 8-9 óra új anyagra. Ebbe annyi fér bele, hogy én próbálkozok Word helyett szövegszerkesztést tanítani, és aki egy kicsit is fogékony rá, az talán megérti, hogy miért csinálom, de gyakorlatban kipróbálni már ő sem tudja.
És akkor most szövegszerkesztésről beszéltünk, amit csak minimálisan kell érteni. A táblázat meg az adatbázis, netán egy kis end-user programozás, az már teljesen más kategória.

Szóval teljesen felesleges itt a MS-ot szidni. Ők csak rámozdultak egy piaci résre. A probléma gyökere a magyar oktatásügyben van.

Arról nem is beszélve, hogy a Document Foundation a mai napig nem tudott összerakni egy saját ribbont (akár opcionálisan). A grafikus ablakok megjelenése óta a legjobb GUI fejlesztés volt ez a menüszalag, ők meg még mindig a menü+eszköztár kombóval szenvednek. Értem én, hogy opensource meg szebbjobbvilág, csak én felhasználóként szeretek azzal a programmal dolgozni, amelyik kényelmesebb.

(#165) #58000384 válasza King Unique (#160) üzenetére


#58000384
törölt tag

A letiltás az nem csak kalózberkekben szokás? :D Valami régi beidegződés, hogy az update kiüti az aktiválást. Aztán lehet, hogy így is van, még az XP-s korszakból emlékszek ilyesmi frissítésre, miután előjött egy kis program, hogy meg kéne nézni a kulcs érvényességét.

Khan13: Én is pont ezt mondom :K MSO-n kívül vannak hardverek, történelem (Neumann és egyebek), hálózatok, meg nem tudom. Nekünk anno programozás is volt Pascalban.

(#166) bambano válasza Nekomajin (#164) üzenetére


bambano
titán

magyarázod a bizonyítványt...
tehát azért, mert most neked ennyire futotta, maradjon is örökké így? akkor mi a fenének tanítunk informatikát, mikor lehetne még lovas szekérrel közlekedni, meg elég lenne, ha csak a papok tudnának írni, hiszen régebben így volt és mégis éltek emberek...

az ms nem rámozdult egy piaci résre, hanem bebetonozta magát úgy, hogy senki más ne férjen oda.
szóval mindenki hülye az opensource-ban, mert a neked tetsző ribbont még nem csinálták meg? rotfl. kíváncsi vagyok, nincs-e rá véletlenül valami hitvány szabadalom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#167) King Unique válasza bambano (#163) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, h én ülök-e fordítva, mert egyrészt szabad szoftvereknél látszik, h rövid távon, illetve ezidáig sem volt akkora értelme bizonyos területeken. Mármint kevés helyen használják és tudást csak arra építeni nem a legjobb döntés, /win/ win+linux már okosabb, kifizetődőbb sok helyen.
Az, h egyes helyeken milyen erős, mennyire sokrétű az IT oktatás, szakirány függő is, akiknek eleve nincs szüksége mélyebb ismeretekre a későbbi munkájához, minek is tanuljon egyszerre 2-3 rendszert, mikor a legtöbb helyen bőven profitál annak az 1-nek az ismeretéből (?) Tornaóra, rendszeres mozgásra nevelés, meg legalább olyan fontos, mint a szakmai tárgyak.

Neveléssel kapcsolatban ez jó döntés, meghagyni a választás lehetőségét, max esetleg finoman terelgetni, azt lehet. Gratula az eredményeihez, szép munka! Bár ez sokx hozzáállás, szorgalom kérdése és egyénfüggő, nem ki milyen OS-t szeret. Villamosmérnöki, mérnökinfó képzésben meg eleve jobban jelen van a Linux, tehát ott nyilván előnyére vált a korábban megszerzett tudás. De más mérnök ágaknál, mint gépész, mechatronika, jármű és társai már nem feltétlenül.

(#168) Nekomajin válasza bambano (#166) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Nem nekem futotta ennyire. A kerettanterv mindenkire vonatkozik.
De ahelyett, hogy trollkodsz, inkább próbáld ki a gyakorlatban, és majd utána visszatérünk a témára.

(#169) adrian360 válasza bambano (#166) üzenetére


adrian360
őstag

te akarod túlmagyarázni a netto bullshitedet. mert szerinted az windows a lovasszekér, a linux meg a bugatti veyron. nagyon menő a fiad, de Kiss Juliska a biológia szakon kurvára nem akar debian alatt szopni, neki bőven elég az hogy wordben otthon, és bent az egyetemen is ugyanazt meg tudja csinálni.

(#170) llaszlo válasza #58000384 (#159) üzenetére


llaszlo
veterán

Ki beszélt felsőfokról?? Általános IT intelligenciáról van szó. Arról, hogy valaki elboldoguljon a különböző programokkal, hogyha nem a megszokottat kell használnia. De ezt úgy látszik, hogy ti képtelenek vagytok felfogni. Meg arról, hogy fizetünk azért ami ingyenesen is elérhető. Bravó, támogassátok, hogy a politikusok mégtöbbet tudjanak lopni.

adrian360: Nem kell szopni a debiannal. De pont az a szívás amit eddig még mindig nem fogtatok fel, hogyha valakit nem a megszokott ikonok elé ültetnek akkor csak les mint borjú az új kapura. Napi szinten tapasztalom.

A programok használatának a módját kéne megértetni az emberekkel nem egyfajta programot kéne nekik megtanítani, pláne nem sokszáz milliárdért. Főleg ha ingyen is elérhető az a program, ami bőven megfelel az általános használatra.

[ Szerkesztve ]

(#171) WinPho válasza Zotya84 (#1) üzenetére


WinPho
senior tag

Nem csak ezt a négyet kapod. Megkapod az egész ProPlust.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#172) King Unique válasza Nekomajin (#164) üzenetére


King Unique
titán

Na végre! Sok okoskodás után, jó egy "valódi" véleményt is olvasni, aki másik oldalról is el tudja mondani, mi is a helyzet, nem csak puszta szubjektív meglátás vezérli. :R
Ribbont sokan szidták/ szidják, de több verzió óta jelen van és azért meg lehetett szokni, ráadásul elég sok, pl. ipari CAD szoftverek és egyebek is átvették a felületet. Ha megszokja az ember, valóban kényelmesebb lehet. Mondjuk LO/OO esetében engem is kicsit "zavar" a kb. tíz évvel ezelőtti felület, de azt is meg lehet azért szokni. Érdekes módon a Kingsoft/WPS Office meg tudta lépni a Ribbont.

(#165) karak_22: leginkább ott, mert ezeknél az okosított verzióknál még, ha egy darabig rendben is működik a frissítés, később jellemzően elkezd hibaüzeneteket dobálni a WU...jogtisztánál már kevésbé, v nemigen fordul elő. De sokan azért tiltják le, mert a sok régi alavult, v félinfón alapuló mítoszt tartják még mindig etalonnak és azok közül ez az egyik legmarkánsabb. Szomszéd Pistike is ezt tanácsolja nekik... :DDD

(#169) adrian360: :DDD

(#173) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA

cikk:
A Tisztaszoftver Program lehetőséget ad a köz- és felsőoktatási intézményekben dolgozók és a diákok számára

o365.educatio.hu/Registration
általános vagy középiskolai diákigazolvány birtokában

:F

(#174) Nekomajin válasza llaszlo (#170) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Azt az egyet értsd meg, hogy a jelenlegi átlagos IT tudás alacsony szintje nem a MS sara. Ha én hétfőtől csak opensource programokkal tanítanék, akkor se tudna többet a gyerek. Annyi változás lenne, hogy nem a Wordot kattintgatja zombiként, hanem a másik programot. Pont arra nincs idő, amit te is írtál, hogy a szemléletmódot, a problémamegoldó gondolkodást megtanítsuk nekik.

(#175) King Unique válasza llaszlo (#170) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak ez az "általános IT intelligencia" koránt sem mkinek szükséges. És hogyan akarod megértetni az emberekkel, növelni a tudásszintjüket, mikor manapság nem a Windows vs. Linux, v MSO vs. LO a fő probléma, hanem az, h sokakat komolyabb szinten abszolút nem érdekel az IT...?? Netezés, közösségi oldalak, skype és társai, okosteló & tablet, ezek a fő érdeklődési területek. A nagy többség, aki még a Windowst se tudja, de nem is akarja professzionális szinten használni, az neked majd bele fog mélyedni mindenféle más rendszerbe?? Hát vsz NEM, csak azok fogják megtenni, akiket érdekel, vagy célirányosan olyan pályára készülnek, ahova szükséges az ismerete.
Ingyenes szoftverekkel kapcsolatban, meg sokszor nem hiába ingyenes vmi, másik meg nem hiába fizetős. Nem érdemes LO-t ás társait se firtatni, mert még ha otthonra elég is egy rétegnek, de látszik, h xy okok miatt vállalati szinten és oktatásban egyszerűen nem állja meg a helyét, hiába ingyenes, hiába elég általános dolgokra.

(#176) #58000384 válasza llaszlo (#170) üzenetére


#58000384
törölt tag

Te meg azt értsd meg, hogy nem mindenki akar a rendszerek mélyére túrni, kívülről ismerni a terminálos parancsokat, értelmezni mikor a Fedora a sudo-ra beszól, meg hogy melyik disztró micsoda. Meg persze miért kell 3 partíció egy rendszernek, és hol vannak a programok fájljai, meg miért vannak szortírozva ennyire, bezzeg az NTFS mennyivel átláthatóbb.
Engem rohadtul nem érdekel az OS X működése, mert semmi szükségem rá az életben, és megőröltem volna, ha azt tolják az arcomba. Ha majd a főnök kitalálja (de nem fogja), hogy Apple cuccokat kell ezentúl használni, akkor majd otthon továbbképzem magam. Ugyanez a Linuxokkal. Otthon szórakozni jó, de az iskolában inkább a munkára kéne felkészíteni a tanulókat abban a rövid időben, amíg taníthatják, nem mindenféle alapoktól felépíteni egy katyvaszt az átlagember fejében. Az Androidosok közül szerinted hányan tudják, hogy miként működik a rendszer a telefonon? Pedig az aztán a híres Linux.
Ezt kéne végre felfogni, hogy nem mindenki (már bocsánat a kifejezésért) nagy kocka, akinek az a heppje, hogy a meló mellett cserélgeti a rendszereit, mert olcsó, és 10 évente nem engedhet meg magának egy 25 ezres OEM rendszert. Az ember használja a gépet arra, amire kell neki. Ha ebbe nem tartozik bele az opensource, ezért vagy azért, akkor ez van. Meg ne legyünk okosabbak a vállalatoknál a fotelből, akik biztos túl hülyék, ezért fizetnek egy bizonyos operációs rendszerért.

Gondolom Te is Trabit veszel autónak, mert az olcsóbb, mint egy Opel, és elvisz a sarki közértbe is.

Kalandor: Ugye, milyen érdekes? :)
King Unique: Jajj, nemrégiben olvastam, hogy az Update-en keresztül micsoda adatok szivárognak ki az MS felé, és ott aztán úgy megfigyelnek, hogy csak na! :D

[ Szerkesztve ]

(#177) Apollyon válasza Nekomajin (#174) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"a jelenlegi átlagos IT tudás alacsony szintje nem a MS sara."

Azt nem mondom hogy a te sarad, de így 2015 körül amikor mindenki valami kütyüt nyomkorászik ez elég gáz. Amúgy meg ha opensource cuccokat okítanál, nem nyomná a sok diák az FPS gémeket az órákon tanulás helyett ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#178) King Unique válasza Kalandor (#173) üzenetére


King Unique
titán

Hivatalos oldal "csak" általános és középiskolás diákoknak biztosít lehetőséget a regisztrációra és ingyenes használatra. Diákigazolványnál egyrészt érvényes jogviszonyra céloztak, másrészt regisztrációnál szülidő+mail címen túl, csak a kód kell, ami ugye azon van rajta.
Felsőoktatásban tanulóknál, az adott intézménynél kell érdeklődni a lehetőségek felől [link] A műszakisoknak elérhető MSDNAA, meg eleve más, pl. SZE.

[ Szerkesztve ]

(#179) King Unique válasza King Unique (#178) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy megvan még régi ált & középsulis diákom is, nem tudom engedne-e "elméletileg" regisztrálni, lehet azonnal letiltaná, vagy mivel biztos leellenőrzik, utólag tiltana le...? :DD

(#180) spirit007 válasza Nekomajin (#164) üzenetére


spirit007
senior tag

Öööö.. te igazából egy alapvető tévedésben vagy.
Szerinted a 40+ -os infós generációból ki a töknek volt kerettanterv ill. bármennyi informatikai -pontosabban számítástechnika- tanulási lehetősége általános/közép iskolában ???
Segítek: senkinek.
Mindenki önerejéből szerezte meg azt a tudást amiből most megél.
Nekem pl. középiskola _első_ osztályában anno 1987-ben heti 1 azaz EGY óra lehetőségem volt számítástechnikai fakultáció keretében felszedni némi alapismeretet Videoton Computer+ Beijing TV konfiguráción.
Majd ezek után, azaz másodiktól kezdve az iskola SOHA többé nem adott lehetőséget arra, hogy számítógép elé ülhessek.
Akkoriban egy Commodre64 ára apám 10 havi fizetése lett volna, így otthon is kb.4 évre el voltam zárva a lehetőségtől... külföldön dolgozó ismerősökhöz kuncsorogtam, hogy egy kis Commodore -t tapizhassak -úgy havi 1-2 alkalommal.

Namost ezt csak azért említettem, mert a mai kész picsa meleg málé váró generációnak nem ártana néha a facebook -vagy hasonó marhaságnál- egy X -et nyomni és elmerengeni 1-2-3 napot egyes szoftverek használatánál mert talán egyből kitágulna a világ és nem azon rinyálnának, hogy brühühü ezt nem tanultuk a Ziskolábaan.
Egy ilyen piszlicsáré dolog, hogy pl. MsO vagy LibreO, vagy bármi más felhaználói szoftver -aminek teljes manual-je elérhető a világ minden nyelvén - mindjárt nem jelentene annyi problémát sem, hogy egyetlen karaktert pazaroljanak rá egyes fórumokban.

Még annyit a #164 -hoz a szalagos/ribon menühöz:
Aki ezt kitalálta, azt nem hogy kirúgták volna 200 évvel ezelőtt, hanem tolták volna alá a száraz rőzsét meg a gyufát.

(#181) #58000384 válasza King Unique (#179) üzenetére


#58000384
törölt tag

Még régen olvastam,nem tudom, hogy igaz-e, hogy ha random ellenőrzik a jogosságot, és elbukik az illető (nem sikerül bizonyítania), akkor ki kell fizetnie az adott szoftvert.

(#182) bambano válasza King Unique (#167) üzenetére


bambano
titán

a világban működő összes számítástechnikai berendezés 80%-án linux fut.
csak a desktop az, ahol a windows ennyire elnyomja.

(#168) Nekomajin: közoktatásban nem tanítottam, felsőoktatásban igen. attól, hogy ott se volt jobb a helyzet, még nem kellene belenyugodni.

(#169) adrian360: nem én magyarázom túl, a winfanok védik a védhetetlent. A lányom menő, nincs fiam. A biológus meg nem azzal küzdene, hogy debian, azzal küzdene, ha az egyetemen más van, mint neki otthon. Ha mindkét helyen debian van, akkor nincs küzdés. Ez a görcsös ragaszkodás a windowshoz, ez az igazi vendor lock-in, hogy sokakban nemhogy nem merül fel a váltás lehetősége, hanem rettegnek tőle, mint egyszeri szadeszes a vasárnapi plázabezárástól.

(#176) karak_22: neked meg azt kellene elhinni, hogy a mostani linuxok már régen nem a terminálos turkálásról szólnak. egy wheezyt semmivel sem bonyolultabb használni, mint egy windowst. és ha eltekintünk attól a ténytől, hogy egy rendszert csak a rendszergazda piszkáljon, akkor még telepítgetni se bonyolultabb linuxot, mint windowst.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#183) adrian360 válasza bambano (#182) üzenetére


adrian360
őstag

"a világban működő összes számítástechnikai berendezés 80%-án linux fut.
csak a desktop az, ahol a windows ennyire elnyomja." ez meg hogy jön ki ? ios + android + unix = linux esetben is igazi ferdítés ez 80%

(#184) King Unique válasza #58000384 (#181) üzenetére


King Unique
titán

Lehet...tehát nem érdemes annyira kockáztatni. :N
egyszer a kedvezményes Win8.1 diákverziónál megcsinálta vki, h regisztrált jogviszony megszűnése után, bekérték igazolvány előlapi szkennelt képét, de a hátlapit, amin a matrica is van már nem...szal ment neki simán és nem kérték számon utólag. Végülis fizetett a szoftverért, ha utólag elővennék is, már csak a felét kéne kicsengetnie... :DD

(#180) spirit007: ezzel már jobban egyet lehet érteni, van benne igazság. De szalagos menüt se érdemes túlfikázni, mert már x éve jelen van, nem csak MSO-ban, de más szoftvereknél is, és userek nagyja megszokta.

(#182) bambano: ezt tudja mki, h szerverek nagy többségén az fut és sok kütyün is, mint pl. router, NAS, médialejátszó és társai, 80% pont annyi-e azt nem tudom... Ezekre xy okok miatt alkalmasabb, de desktopra, sok területen meg kevésbé....előbbi, de utóbbi is vitathatatlan és pont. :K

[ Szerkesztve ]

(#185) #58000384 válasza bambano (#182) üzenetére


#58000384
törölt tag

Sokat fejlődött sok disztró, ezt aláírom. Ubuntun már majdnem el is lehet felejteni a terminált (kivéve, ha olyan program kell, amiből kispórolták a grafikus felületet, pl. hőmérők, vagy éppen gond van, vagy a csomagkezelő nem listázza az alkalmazásokat, ilyesmi). Korábban írtam, hogy a mai napig figyelem az Ubuntut, és a többi disztró sem egészen ismeretlen, nem a hasamra ütöttem és fikáztam. Alapfeladatokra nem bonyolultabb (esetenként, felülettől függ), kivéve, ha a felrakott programnak nyoma veszik, de foglalja a helyet, és ki kéne gyomlálni valahogy. Na, azok a fájlok hol vannak, mik azok? Mert olyan is van, hogy még a terminál sem látja. Ez volt például egy rosszul sikerült LO telepítés.

De egyébként mivel annyira kiokosítottál, hogy ne siklassam ki a topikot, akkor ezt a témát zárjuk is le. Köszi.
Egyébként ez sem normális, görcsös harc valami ellen, amit még meg is értenék, ha hátrányt jelentene a felhasználóknak, mert szar a program. Szerintem nem hülyeség fizetni egy operációs rendszerért, amit sok évig használok, és ne akarjanak győzködni, hogy rosszul tudom, mi a jobb nekem. Persze lehet, hogy csak én vagyok így...

King Unique: Kemény :D Akkor a Photoshop bajnokok gyártanak maguknak diákot, aztán ennyi? :D

[ Szerkesztve ]

(#186) ericssonfan2 válasza bambano (#182) üzenetére


ericssonfan2
tag

mondja objektíven mindezt az, aki saját bevallása szerint nem hajlandó windowshoz nyúlni :C

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#187) Nekomajin válasza bambano (#182) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Hol írtam én olyat, hogy bele kell nyugodni? Éppen a közoktatás tervezését ekéztem, hogy nincs elég óraszám. Csupán azt mondtam, hogy a fujj-fujj MS károgás nem megoldás a problémára. A te gyereked nem azért tudja olyan szinten használni a gépet, mert Linuxot használ, hanem azért, mert okosabb az átlagnál. Sajnos az átlagból van több.

@spirit007
Ott bukik el az érvelésed, hogy "infós generációt" emlegetsz, miközben a közoktatásról van szó. Feltételezed azt, hogy a gyerek meg akarja érteni a gép működését, pedig nem. A fb nyomkodás helyett még számtalan más értelmes dolgot is csinálhatna. Valószínűleg te is kirohannál a világból, ha elkezdenének neked biokémiát magyarázni, mint ahogy a gyerekek többsége is rosszul van a buborékrendezéstől.
Igen, a világ abba az irányba tart, hogy előnybe kerül az, aki magasabb szinten tudja használni a számítógépet. A jelenlegi magyar oktatáspolitika viszont nem ad ehhez megfelelő eszközöket és forrásokat.

(#188) Apollyon válasza Nekomajin (#187) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"A jelenlegi magyar oktatáspolitika viszont nem ad ehhez megfelelő eszközöket és forrásokat."

De azért windowst meg MSO-t mégis ad...

(#185) karak_22:

"Szerintem nem hülyeség fizetni egy operációs rendszerért, amit sok évig használok, és ne akarjanak győzködni, hogy rosszul tudom, mi a jobb nekem."

Az a hülyeség, hogy a túlnyomó többség egy olyan valamiért fizet, aminek már van legálisan ingyenes alternatívája.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#189) anulu válasza Apollyon (#188) üzenetére


anulu
félisten

ahamm, van. csak a "legális alternatíván" nem tudom használni azokat a programokat, amit szintén megvettem. addig pedig nem alternatíva. számomra legalábbis.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#190) Nekomajin válasza Apollyon (#188) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

És mint tudjuk, Windowson meg Office-on kívül semmi másra nincs szükség az informatika oktatásához. Nincs szükség normális gépparkra. Nincs szükség megfelelő óraszámra. Nincs szükség a tanárszakosok IKT képzésére, hogy mondjuk a magyartanár elfogadja a beadandót elektronikusan is, ne csak papíron. Nincs szükség a tanterv teljes felülvizsgálatára.
Úgy gondolod, hogy ha már van Office, akkor a tanár oldja meg magának a saját 45 percében?

(#191) adrian360 válasza Apollyon (#188) üzenetére


adrian360
őstag

akkor lenne hülyeség ha ugyanazt kapná meg ingyen mint pénzért. mást kap ingyen és mást pénzért. csak hasonlót

(#192) Apollyon válasza Nekomajin (#190) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem, félreértettél.
A win meg office helyett pont azok kellenének, amiket felsoroltál.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#193) CPT.Pirk válasza anulu (#189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor ezeket megvetted, tudtad hogy csak egy platformon futnak, ami levon az értékükből...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#194) Nekomajin válasza Apollyon (#192) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Ebben az esetben nem jött át az irónia. :)

(#195) Vladi válasza #58000384 (#77) üzenetére


Vladi
nagyúr

"De nem oktatnak Linuxot, a világban nem futkároznak az utcán azok, akik alapjaiban értik a működését"
De és de. Millió számra oktatják. Én meg 2001-ben egy szabolcsi szakközépben már linuxot tanultam órán. Ezt add össze.

tök értelmetlen ez a sok ellenkezés.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#196) #58000384 válasza Apollyon (#188) üzenetére


#58000384
törölt tag

Igen. Csak éppen nekem nem tetszik az ingyenes alternatíva, az általam használt programok meg vagy nem mennek rajta, vagy nem úgy. Szóval semmi okom váltani. Azt meg nem tudhatod, hogy a túlnyomó többség mire használja a gépét pusztán az alapján, hogy aktívak facebookon.

Vladi: Összeadtam. Nézd meg, hogy hány ember ért a Windows-hoz, és ahhoz képest hány a Linuxhoz. Így már arányaiban nem is szaladgálnak az utcán. Ráadásul ha olyan sok szakértő van, akkor miért nem terjed jobban a rendszer? Megint az MS tömködi le magát mindenki torkán, akik kínjukban fizetnek, mikor annyi meg annyi ingyenes megoldás van, ami pontosan ugyanazt tudja, és ingyen!

(#197) anulu válasza CPT.Pirk (#193) üzenetére


anulu
félisten

mondjuk... nem is annyira saját szemszögből mondom, de általánosságban ellenérv lehet a váltásra.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#198) anulu válasza Vladi (#195) üzenetére


anulu
félisten

én meg '99-ben, budapesti gimiben. és?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#199) Vladi válasza #58000384 (#196) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tényleg nézzük meg! Nos? :)

Mert ez ilyen nézd meg, de kb 0 tartalom van mögötte. Oké, leeht csak 1,5 %. De lehet az 27 is. szóval... :U

(#198) anulu:

Az tökjó.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#200) llaszlo válasza Nekomajin (#164) üzenetére


llaszlo
veterán

Az úgy meg van, hogy az MS OFFICE online ingyen is elérhető? És, hogy mégis kifizetünk több milliárdot fölöslegesen?
Az meg, hogy az oktatási rendszer gáz az más téma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.