Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Elfogadható gép.
A bluetooth hiánya viszont fura.

(#2) Recon666 válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A bluetooth hiánya nekem is furcsa volt, de tesómnak nincs rá szükség így nem zavart.

(#3) Ace owner válasza Recon666 (#2) üzenetére


Ace owner
addikt

Megy már a témagyár erre is? :D

Galaxy Fold 4

(#4) Recon666 válasza Ace owner (#3) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem, ehhez nem piszkálok. :DDD

(#5) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

40-ért tuti vétel. A bt hiányanem zavarna, mivel nem használom amúgy sem, de fura, mert filléres. A 2.0 bt modul is elég lenne, nem kellene bele a drágább 4.0. Na mindegy, fura, de nélküleis használható. A gps hiánya zavarna engem, na nem mintha lenne autóm, de zavarna. :DDD

Összességében tényleg megéri az árát. :K Hardverapróról vetted 0perces használtként?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#6) Recon666 válasza kiskaktusz (#5) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen a hardver apróról való, újonnan 0 percesként vettem. :)

(#7) aram01


aram01
nagyúr

korrekt cuccnak tűnik,szerintem kékfogat már nagyon kevesen használnak,köszi a bemutatót

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Köszönet a tesztért, hiánypótló. Egy videót nem dobnál fel róla?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#9) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 1 másik ainol volt a kezem alatt. Asszem a kisebb. Nem volt rossz, ami számomra kicsit bosszantó volt, hogy kínába kell küldözgetni ha bármi gond van vele... Meg ugye mondhatni nem támogatott gép.. Bár ez nem annyira fontos.

Nem ment végülis rosszul, volt rajta market/store, meg minden más Google app.

BT, ebben a kategóriában szerintem nem annyira fontos.. Fájl átvitelt meg lehet oldani wifi-n, kábelen, BT-s fülest meg csak nem akar használni hozzá az ember. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10) #21346560


#21346560
törölt tag

"Ezért aki ennyiért keres tabletet és talál ilyet, annak tudom ajánlani."
Mintha hiányozna egy "nem" szócska? :U

(#11) mmdms válasza #21346560 (#10) üzenetére


mmdms
addikt

He??? :F

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12) #21346560 válasza mmdms (#11) üzenetére


#21346560
törölt tag

Oké, miután ismét elolvastam már rájöttem, a hiba az én készülékemben van :R

(#13) chris-v


chris-v
senior tag

Végre olvashattam egy összefoglalót egy olcsó tabról, amit tényleg átlag felhasználó szemmel van nézve és nem galaxy tabhoz, asus transformerhez, vagy ipad-hoz van mérve!
Köszönöm! :R

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#14) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Nem gondoltam volna, hogy egy kínai tablet volt az első, ami ICS-t futtatott! :U

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#15) Remus389


Remus389
veterán

köszi a bemutatót, nagyon megtetszett a gép, és használtan 40 ezernél jóval olcsóbban megkapható

lehet ilyet veszek a zt-180 volt tervbe véve, de ez tűnik optimálisnak!

nagyon felfejlőtek a kínaiak

különben neten megnéztem videót róla elég gyors, ICS, normális hardver(mali 400 gpu mint az sgs2-ben), szép képe van, jól néz ki, olcsó, jól van összerakva

király kis gép!

és ugye 7 colon 1024 felbontás ebben veri a régi galaxy tabot :C :C

mi a hibája?

különben van olyan is amibe kétmagos a processor

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#16) PearCyp


PearCyp
tag

hát bluetooth nekem nagy hiány lenne, mert én bluetoothos fülest használok

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#17) aram01 válasza PearCyp (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

adapterrel kiküszöbölhető,filléres holmi ha eljössz érte adok neked ingyen egy marékkal ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Recon666 válasza Sanzaa (#8) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Rajta voltam, de hosszú időbe telik. Ha lesz több időm feldobom.

Többieknek köszönöm! :R

(#19) PearCyp válasza aram01 (#17) üzenetére


PearCyp
tag

én nem azt mondom, hogy ha ilyet akarnék venni, akkor visszatartana a bluetooth hiánya, csak azt mondom, hogy igazán belerakhatták volna

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#20) Remus389 válasza PearCyp (#19) üzenetére


Remus389
veterán

áhh engem se zavar hogy nincs, elküldöd emailbe

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21) PearCyp válasza Remus389 (#20) üzenetére


PearCyp
tag

adatpert azért lehet hozzá szerezni elég könynen, szoval ha valaki iylet akar venni, akkor sztem vegye meg aztán vesz hozzá egy adaptert.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#22) Silenzio


Silenzio
addikt

A Myaudio is gyárt tableteket 40 körül, szerintem azok jobb vételt jelentenek.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#23) kpityu2 válasza Silenzio (#22) üzenetére


kpityu2
őstag

Van 800x400-nál jobb felbontású 40-ért?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#24) dragon1993 válasza kpityu2 (#23) üzenetére


dragon1993
őstag

Úgy tudom nincs.
Akit zavar a BT hiánya az vegyen ilyet. Wayteq Xtab70i

(#25) 0519


0519
senior tag

Egy ideje nézegetem és is ezt a tabletet, de egyelőre nem mertem megvenni.

Amikor megjelent, hangos ujjongással vettem tudomásul, hogy az ARM-nak kihívója akadt.
Ugyanakkor nem tudom, hogy a marketen elérhető alkalmazások hogy futnak, egyáltalán elindulnak-e, MIPS-en.

Gondolom az egyszerű alkalmazások futnak gond nélkül, de a hardverigényesebbek már lehet, hogy optimalizálva vannak ARM-ra.

Te próbálgattad a market kínálatát ilyen szempontból?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#26) parkasz válasza Remus389 (#15) üzenetére


parkasz
senior tag

"és ugye 7 colon 1024 felbontás ebben veri a régi galaxy tabot"
Na ezt most nem értem. Tudtommal a régi 7 colos Galaxy Tabnak is ekkora volt a felbontása íme :F

(#27) Blindmouse válasza 0519 (#25) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Főleg, mivel az Allwinner (egybe) A10 egy ARM Cortex A8-as SoC...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) Silenzio válasza kpityu2 (#23) üzenetére


Silenzio
addikt

Van, 800x480-as. :D

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) DaneeL


DaneeL
csendes tag

Sziasztok!

Az kijelzon mennyire pontos az erzekeles?
Sok olcsobb kategorias tabletrol hallottam, hogy az erintes erzekeles pontossaga nem megfelelo.
Ennel is van ilyen problema?

(#30) Recon666 válasza DaneeL (#29) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szia!
Nem találkoztam ilyen problémával.

(#31) Osynho


Osynho
addikt

Hy!
Több lap megnyitása a böngészőben mennyire fogja meg? 4-5 lapot elbír? Érdemes egy Atomos netbookot erre cserélni? :F

(#32) Recon666 válasza Osynho (#31) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A böngészés tudja fogni. Én a helyedbe nem cserénék.

(#33) Biga123 válasza Osynho (#31) üzenetére


Biga123
addikt

Filmnézés szempontjából viszont jobb mint egy atomos netbook..
Rezzenés nélkül viszi az 1080p s filmeket ami ugye a netbookról nem mondható el..
:DDD
Jah ésamúgy simán kezeli a 32GB-os micro SD-t is.. :K

Jó kis cucc ez.. megéri az árát..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#34) slimshady


slimshady
senior tag

Grat a teszthez! Jól sikerült. Én is "terveztem" egy hasonló megírását, de így ez a teher lekerült a vállamról. :R

Egy kis észrevétel:

"A belső memória 8GB, amit tovább bővíthetünk memóriakártyával, amit ha jól tudom max 16GB-ig fogad. A beépített hangszóró hangereje kielégítő, nem recseg nagy hangerőn sem."

Én kipróbáltam már régebben és megerősítem, hogy kezeli vidáman a 32 GB-os Micro SD-t is. Screenshotot lásd alább:

Tudom ez itt nem a reklám helye, viszont a hirdetés-nél a 2. hozzászólásba beszúrtam pár képet, illetve itt egy videó amin jól látszik a különbség az Elf kijelzője és az Aurora LG IPS-e között. Belül a vas ugyan az, viszont az Aurora kicsit lekerekítetteb, modernebb alakkal rendelkezik.

Úgy látom Biga123 kolléga megelőzött az észrevétellel. :)

[ Szerkesztve ]

üdv.: SlimShady

(#35) Osynho


Osynho
addikt

Sok szempontot gondoltam végig. A tablet még kisebb, mobilabb, hosszabb akkuidővel, mint a netbookom. A kijelző bár 3"-al kisebb, de azonos a felbontása. Van hdmi kimenet, lejátszik HD videókat (tv-re kötve király lehet). Lehet rá billentyűzetet, egeret csatlakoztatni, ha gáz lenne a "tapi-gépelés".
Az erő a kérdés számomra. :F Sajnos az 1 magos Atom rém lassú. Több lap megnyitása esetén előfordul, hogy ha görgetni akarok, megakad 2-3 másodpercre, ami nagyon idegesítő. Sok Youtube videó akad full screenen, még a 480p-sek is néha. Alap műveleteknél is 100% környékére emelkedik a cpu kihasználtság, és felpörög a venti.
Az lenne a legjobb, ha pár napot eltölthetnék egy ilyen tablettel (pontosabban az Aurorát néztem ki), és akkor kiderülne, hogy jó-e ez nekem. Kicsit azért félek lecserélni a netbookot. :B Számít hogy 1, 1,2 vagy 1,5 Ghz-es a proci? Mert láttam mindenfélét, de gondolom tuningolható is, mint telefonoknál.
Felhasználói véleményeket szívesen fogadok! :)

slimshady: Miért van 1,2 és 1,5 ghz-es Aurora változat? A Hitachi kijelzősök mind hibásak, érdemes mindenképpen LG paneleset keresni?

[ Szerkesztve ]

(#36) Recon666 válasza slimshady (#34) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm. :R És javítom a hibát.

Jól látom hogy az aurora ips kijelzője nem ez a tükröződő fajta, hanem matt?

[ Szerkesztve ]

(#37) slimshady válasza Osynho (#35) üzenetére


slimshady
senior tag

Az USB OTG-re csatlakoztatott USB Hub-os billentyűzet + abba egy egér egyidejű lekezelése sem okoz problémát neki. A gyár által közölt adatok és a doboz szerint is 1,2 GHz-es, azonban a ROM lenyomja 1,0 GHz-re (gondolom a kisebb fogyasztás volt a cél), bár elvileg ez a processzor 1,5 GHz-es.

üdv.: SlimShady

(#38) Osynho válasza slimshady (#37) üzenetére


Osynho
addikt

Akkor gondolom simán el is érhető a 1,5 Ghz, pl SetCpu-val. Gondolom azért nem mindegy, hogy 1, vagy 1,5 ghz-en megy, főleg, ha multitaskolna az ember. :U

(#39) Biga123 válasza Osynho (#38) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem pl setcpuval 1.2 húzva fagyogatott szal nem erőltettem .. de lehet a rom nem volt stabil.. kitudja.. :U

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40) Ygg


Ygg
senior tag

Kár, hogy nincs GPS...
Kicsi tablet autós szettel kiváltaná a navit, és lenne mivel utazás alatt netezni.

(#41) Osynho válasza Biga123 (#39) üzenetére


Osynho
addikt

Ha jól értelmezem, ez rom kérdése. Az én Defy-m is 800mhz-es alapból, de CM7-es rommal 1000, és kis ügyeskedéssel 1200 körül is elmenne elméletileg. :) Elképzelhető, hogy lesz ilyen "tuning rom" az Aurorához a későbbiekben?

(#42) slimshady válasza Ygg (#40) üzenetére


slimshady
senior tag

Az már sajnos nem ez az árkategória. :( No meg egy ekkora tabit nem is biztos, hogy felszúrnál a szévédőre, akkor meg max gyalognavira marad. Amúgy manapság már majdnem minden telefonban van gps... Persze ettől függetlenül nem jönne rosszul bele az tuti. :)

üdv.: SlimShady

(#43) Biga123 válasza Osynho (#41) üzenetére


Biga123
addikt

Stabil rommal lehet menne a tuning.. bár én nem bízom benne hogy sokat hozna a konyhára..
De egy próbát megérhet , így is tud szépen melegedni ha terhelem..
Az a baj hogy az utóbbi 1 hónapban nem jött új rom. Nekem az ECR 1.0 van fenn az Elfen , ez ugyan Aurórára készült de felmegy az Elfre is ..az 1.1 már nem..
Itt tudsz nézelődni..
De progival is lehet emelni természetesen az órajelet ,nem kell hozzá feltétlenül tuning rom..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#44) V1 zolee


V1 zolee
tag

Nekem lenne egy kérdésem, az Ainol Novo Advanced II tableten elfut a GTA 3 ?
Egyik ismerősöm azt állítja hogy biztos hogy nem, szerintem meg minden app elfut rajta.
Előre is köszönöm a válaszokat!
:R

(#45) pazirezz


pazirezz
tag

Hello

Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy USB OTG csatin keresztül mekkora külső vinyót tud kezelni a cucc? .. gondolok én régi Sata-s notebookra, 40-80, akár 160GB körüli méretre

köszi

https://m.facebook.com/paZirez

(#46) slimshady válasza pazirezz (#45) üzenetére


slimshady
senior tag

Nem próbáltam még én személy szerint, de enm hinném, hogy lenne korlát. Egy 500-assal ki tudom próbálni ma is, mert az pont van kéznél.

üdv.: SlimShady

(#47) pazirezz válasza slimshady (#46) üzenetére


pazirezz
tag

huhh .. azt megköszönném :R
mert lassan megérkezik a tablet, amit rendeltem .. és ennek a függvényében szereznék be hozzá memóriakártyát, pendrájvot .. ill. nem utolsó sorban külső winyót (ez lenne a legjobb, hisz a legnagyobb .. de mégis "mozgatható" :DDD )

üdv.laCc

https://m.facebook.com/paZirez

(#48) Biga123 válasza pazirezz (#47) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem 320-as külső vinyóval simán ment..
3.5 es külsőtápos keretben..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#49) pazirezz válasza Biga123 (#48) üzenetére


pazirezz
tag

köszi szépen .. közben a tablet megjött, jó is volt vagy 5percig, aztán az érintő panelt úgy véltem, hogy semmirevaló .. pontatlan .. így vissza is küldtem kínába, kenhetik a hajukra
részemről nagy csalódás volt ez az Ainol ... sőőt a másik dolog .. az OTG kábelre kötött eszközök, 1-2-16GB-os pendrive-ok sem működtek, mindig érthetettlen okból leválasztotta öket .. sok Rommal próbáltam, mindel rossz volt :/

https://m.facebook.com/paZirez

(#50) EG0


EG0
aktív tag

Feltettem rá az új gyári 4.0.4-est, de nem az igazi, pl. Google Play nem megy rendesen, eltűnt a belső tárhelyem is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.