Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72) Aprósólyom válasza Fotonhámozó (#70) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Állat=kisgyerek? A legtöbb élőlény képes a saját fajtáját megkülönböztetni a másikétól. Viszont minden egyed "személyisége" más és más. Adott esetben a saját fajtársával is ellenséges egy egyed, és van hogy más fajtával is barátságos. Sok mindentől függ. Ezért szerintem nagyon leegyszerűsíted a képletet, ha azt várod el mástól , hogy nézze úgy, hogy a kiskutya=kisgyerek. A te világod szerint lehet értelmezhető, de az övéből közel sem biztos. Másrészről legyünk tisztában azzal, hogy a sajnálat valójában az egyén belső érzelmi állapota. Nem segít se kiskutyán se távoli afrikai éhezőn.
Nagyon sok minden függvénye, hogy ki, mikor és milyen érzelmeket érez. Számomra értelmezhetetlen az állat=kisgyerek. Még akkor is, ha a szellemi szintje egy kutyának állítólag egy 1-2-3 éves kisgyerekével egyenlő.
Hadd próbáljam megértetni egy kép formájában. Ha egy háború hagyatékaként egy mezőn rengeteg ember (felnőtt és gyerek) és kutya holtestét látom, akkor biztosan először az emberi áldozatokon szörnyülködök el. Azt is el tudom képzelni, hogy annyival jobban megrázna a halott emberek látványa, hogy se akkor se később nem az állatok látványa vagy vesztesége mozgatná a belső érzelmeimet. És szinte biztosra veszem, hogy a legtöbb ember így érezne. Márpedig ez szerintem kifejezi azt, hogy miért nincsen értelme két fajt közvetlenül összehasonlítani ilyen értelemben.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.