Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) Migráns válasza #90088192 (#21) üzenetére


Migráns
csendes tag

Ne beszéljünk mellé!

Azt ugyebár nem vitatod, hogy ahhoz az Európából nem hivatalosan kitiltott, abszolút korszerűtlen, gyilkos technológiához - amihez pénzért oly lelkesen asszisztálsz - rengeteg víz kell. Az, hogy ezt a vizet adott helyen egy folyóból vagy egy millió éve létrejött sóstóból veszik ki, teljesen lényegtelen. Bizonyára komoly szivattyútelepek végzik ezt a munkát, mindkét esetben.

Mit is hajtanak azok a motorok, amelyeknek a felügyeletével, karbantartásával foglalkozol? Generátorokat?

Mihez kell ott a távoli Ausztráliában - ahol szerinted nyugodtan lehet ciánozni a millió éves tavakat, hiszen úgysem él meg bennük sok minden - szóval mihez kell ott a sok áram?
Szerintem az elektrolízis-üzemhez és a szivattyútelephez, ami a millió tonnányi zagy létrehozásához szükséges vizet szállítja.Valószínűleg minden más áramfogyasztó elhanyagolható ezekhez képest.

Egyébként szöveg helyett inkább linkelem a a technológia leírását!

Döntse el mindenki maga, hogy milyen barátságos és biztonságos kis folyamat ez! Persze van az a pénz ( egyéni és vállalti szinten is), amiért már érdemes erőltetni....... :U

Az arany ciánlúgozása
1985.szeptember 1. óta dolgozom vegyészként a gyógyszeriparban, néha ciántartalmú vegyületekkel is. Abban teljesen igazad van, hogy a ciánvegyületek viszonylag kevés idő elteltével elbomlanak, kevésbé mérgező anyagokká (Bár ezekből a bomlástermékekből sem kérnék egy stampedlivel ebéd előtt! )
Na de addig! Kiirt mindent!
Az volt a baj itt nálunk is, hogy az az ezerkétszáz tonnányi hal, milliárdnyi kagyló, rák, szitakötő, stb., a rengeteg egyéb állat, ami ivott a ciános vízből, tehát ez a sok-sok ostoba lény nem fogta fel, hogy semmi baj, hiszen a cián nemsokára elbomlik.......Képesek voltak csak úgy szimplán megdögleni!
Jól látom, hogy párologtatással is tüntetik el a ciános, nehézfémekkel teli lúgos zagyból a vizet? Azaz a folyamat végén marad pár millió tonna lúgos, ciános, nehézfémekkel teli por?

Szeretnék ott lenni, amikor a jó kis sivatagi szél belekap ebbe a porba.....De mit is aggódok, Ausztráliában millió négyzetkilométerek vannak, ahol a népsűrűség szinte nulla, és mivel a sivatagban nem élnek halak - ahogy nagyon elmésen rámutattál - hát igazán nincs semmi probléma. Azok a fajok pedig, amelyek érthetetlen és buta módon mégis arrafelé élnek, hát így jártak......A varánusz a linkelt képeken talán még nem is tudja, hogy fajának egyik utolsó képviselője a környéken!

De nem érdekes, jó a fizu, a vállalat részvényesei pazar osztalékokat vesznek ki, az arany világpiaci ára szárnyal, a két hét szabi meg habzsi-dőzsi. Hát nem megéri?
Ráadásul van az egésznek valami nomád, pionír romantikája, amivel elkápráztatható a LOGOUT.hu néhány felelősen gondolkodó olvasója....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.