Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Akit érdekel bármilyen részlet, legyen bátor és erős, mert akár tudok róla írni is :K

A kaja nagyon jó szerintem, változatos, és annyit eszel amennyit nem szégyellsz, ennek ellenére amíg ott voltam, fogytam, mert a gépteremben meleg van, meg rengeteget kell fel-alá rohangálni.

A szállás, pici, de saját fürdőszoba WC van, WiFi mindenhol, és a céges mobil(Samsung Galaxy A70) tudja VOIP-ot kezelni alapból, így tudok telefonálni is.

(#2) Gargouille válasza #90088192 (#1) üzenetére


Gargouille
őstag

Érdekes amit írsz. Engem az érdekelne, hogy hogyan kerültél oda? Kalandvágyból? Vagy eleve ez a terület érdekelt?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#3) #90088192 válasza Gargouille (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nyugodtabb munkahelyre vágytam, valahogy így kezdődött, de ha érdekel, 2009-ig visszamenőleg azt is leírhatom.

Az előző munkahelyemen találkoztam munka ügyből kifolyólag a mostani főnökömmel.

Tett egy ajánlatot, amit nem lehetett kihagyni.

Az egyik ok, magamnak való fajta vagyok, vagyis jól jön ki ha egyedül dolgozhatok
Egy másik ok, a szabadabb lét, hiszen bárhonnan fel tudok utazni 2 hetente egyszer a repülőtérre, így kiköltözhettünk a városból
2 hét munka 2 hét otthon, egyszerűen jobb, mert nem minden nap van elcseszve, igaz amíg nem vagyok otthon mindkettőnknek nehezebb, de ezt közösen döntöttük el
A másik, a fizetés, ezen nincs nagyon mit részletezni, egyszerűen megdupláztam a bruttómat
Az már csak sokadlagos, hogy mindkét szakmában otthonosan mozgok, hiszen papiros villanyász vagyok, de majd 5 evet lehúztam mint traktor és kisgép szerelő, emellett elektronikában is jártas voltam egy kicsit( első szerelem).
:R

(#4) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Szia!

Mit jelent az, hogy "kb g/t az arany/törmelék arány"? Nekem elsőre az jött le, hogy 1 tonnából 1 gramm aranyat tudnak kinyerni, de gondolom félreértek valamit :)

(#5) #90088192 válasza Igorovics (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az arány valahol ott van 1 tonna kőzetből hány gramm aranyad van :K

1-2 uncia ami max 50g egy tonnából mar jónak számít, naponta több tíz de akar 100 tonna át tud futni a rendszeren

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az nem kis dolog, ilyen helyet üzemeltetni 8-O
Mondjuk én a földgázilyen célú elhasználását nem pártolnám, nem lenne értelmesebb valami rendes erőműből áramot odavinni...? Ha atom, akkor helyből nem olyan direkt környezetszennyező, stb.
De AU-ban elég sokat süt a Nap is...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) #90088192 válasza hcl (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

Amit tudok a világ(WA az TUTI) első megújulót használó bányája AGNEW WA :R

(#8) Chabee


Chabee
tag

Huhh az a gázmotor az nem semmi gép!
Nekem egyszer szerencsém volt a tatabányai erőműben látni egy ilyet. Csak az 3 perc volt mire tátott szájjal körbesétáltam. Bár az egy kicsit nagyobb teljesítményű/méretű volt. (572 liter, V18, 6MWe)
Megkérdeztem a tárlatvezetőtő, hogy nem pazarló egy ilyen gázmotor? Azt válaszolta hogy több mint 80%-os a hatásfoka. Bár ott nem csak áramot hanem meleg vizet is állítanak elő vele, de gondolom az aranybányában nincs szükség fűtésre/meleg vízre.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#9) Igorovics válasza #90088192 (#5) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Akkor mégiscsak jól értettem, köszi a választ :)

(#10) hcl válasza #90088192 (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért :) (És mennyi nem :( )

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Off: még nem olvastam el csak most keltem, de ilyen kicsit kirándulós, képes környék bemutatós kis posztot nem lenne kedved valamikor készíteni? :)

(#12) UnA válasza #90088192 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

"A szállás pici..." – de hol van? Megnéztem többször is a műholdas felvételt, és nem igazán tudtam belőni emberi élőhelyet. :)

(#13) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Fúúúú
Iszonyat érdekel a sztory

az aranyláz...a technika :C

Viasat Explore meg a discovery channel-en mindig néztem (zem ha van időm és nem 100. ismétélés) az aranyásós műsorokat.
Tiszta láz . :C

Hogy kerültél ki oda?
Mennyi a fizud?

(#14) angyalpc2 válasza #90088192 (#3) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

2 hét ez 2 hét az, legjobb szerintem látod a világot is nem csak a 4 fal közt vagy vagy egy cégnél egyhuzamban.
Sok cég nem kedveli a magának való embereket, pedig az a legjobb munkaerő. Jó persze legyen egy szociális készsége, csapatmunka :)

ha a 2 hét full meló lenne 16 órák még úgy is megérné
Én ezt úgy csináltam, hogy 1-2 hét távol aztán meg cégnél...nem ám szabi.
Itthon ugyebár ez így megy

[ Szerkesztve ]

(#15) hcl válasza angyalpc2 (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én dolgoztam 12 órásban. 3 nap meló (nappalos/éjjeles), 3 nap szabad. Amíg nincs családod, tökéletes.
Ha 8 órát dolgozok, akkor sincs időm utána értelmesre. 12 után sem. Haza, vacsi, alvás.
Viszont a 3 nap szabadok... na ott megvan az, hogy 3 teljes nap, amikor senki nem zaklat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Migráns


Migráns
csendes tag

Van az írásban (a technológia rövid ismertetésében) két mondat, ami felett mindenki elsiklott :

"- Aztán kémiai úton arany kivonás történik Cián segítségével
- Ülepítés után a zagy megy a tározóba, víz kivon a többi meg jó töltésnek. "
Ez így leírva semmiség, mondhatni bagatell dolog.Egyszerű ez, csak ne legyen gikszer! Esetleg egy olyan kis gikszer, mint amilyen 2000.február 1.-én hajnalban történt Romániában, egy (mit ad Isten) ausztrál cég helyi telepén. Szerintem nem árt,ha tudják az olvasók, (azok a széles látókörűek is, akik nem látnak messzebb a dömperes lányoknál meg az elérhető fizetésnél) hogy ez a cianidos technológia és az emberi mohóság (profitéhség) együttesen okozta Közép-Európa eddigi legnagyobb, leghalálosabb, több országot érintő környezeti katasztrófáját.
Amikor kiirtotta a Tisza élővilágát néhány jól fizetett aranybányász.....
A tiszai cianidszennyezés
Hallani lehetett a halak segélykiáltásait

[ Szerkesztve ]

(#17) UnA válasza Migráns (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Én is rá akartam kérdezni, mert én sem szeretem ezt a ciános technológiát...

(#18) #90088192 válasza KISDUCK (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szia :)

Kedvem meg lenne, de fényképezni nem tudok, sokszor jobban jársz, ha egy vakot kérsz meg egy ilyen feladatra, jobb eredményt produkál :K
Van egy kedves barátom, bejárta Közép és Kelet-Ausztráliát és fényképezni is tud, sőt megvan a felszerelése is.
Megkérem állítson össze nekem egy csomagot, és ha a helyi vezetőséget érdekli akkor nagyon jó minőségben fel tudom tölteni, egy kis infóval :R

Magam nem sok mindent tudok mondani azokról a helyekről ahol jártam, mert mind egy porfészek a semmi közepén, max bozótos

meg kiszáradt sóstavak vannak.

Meg Echinda

Meg az LNG-hez párologtató tornyok :)

[ Szerkesztve ]

(#19) #90088192 válasza UnA (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

A banya mellett van egy konténer varos, az a szállás :)

(#20) #90088192 válasza angyalpc2 (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

Itt nincs látható arany, ez egy üledékes kőzet, aminek van arany tartalma :K
Ahhoz semmi köze mint amit az amcsik csinálnak szerencse vadászatként Yukkonban vagy Alaszkaban :N

Hogyan kerültem oda :DDD

Szerintem a többség mar kívülről fújja, úgyhogy privátban elmesélem ha nem haragszol :R

A fizetést nem lehet úgy értelmezni ahogy Te gondolod :N
Nalunk a benzin kb 250-300Ft, a marhahús az egyik legolcsóbb dolgok között van, és az élelmiszerek többsége max egy árban van MO-al. Egy 15 éves Toyota Corolla meg 1.1m Ft környéke úgy, hogy teljesen fapados :DD

Most készülünk kecot venni, ha azt mondom a világ végen Nannup-ban 96,800,000Ft ellenértekben, az lehet, hogy segít.

(#21) #90088192 válasza Migráns (#16) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szia,

Ha megnézed hol van a bánya(UnA-nak linkeltem a szállást tőle nem messze RED5 neven fut a bánya), akkor láthatod, nincs folyóvíz, sőt a sóstóban sem el meg sok minden(Ezek nem 2%-5% sótartalmúak, hanem akar 20%), mert ezek a tavak, az óceán visszahúzódásával keletkeztek millió évekkel ezelőtt.
A cian természetes úton lebomlik, és a sivatag nem arról híres, hogy halak lennének benne.
Persze veszelyes, de nem lehet összehasonlítani a két dolgot :R

(#22) KISDUCK válasza #90088192 (#18) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszi, nekem tetszene egy ilyen képcsokor is. :) Pár hónapja néztem meg a Razorback-et és az ausztrál táj igen tetszett benne. Ez a bozótos, sivatagos pusztaság is lehet szép.

(#23) #90088192 válasza KISDUCK (#22) üzenetére


#90088192
törölt tag

A tájat imádom, engem megnyugtat, voltam Igazi homoksivatagban is, az egyszerűen csodálatos :R
De csak neked, egy kis Óceán:

(#24) #90088192 válasza Chabee (#8) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello :)

Ahova véglegesen be leszek osztva, az Sunrise Dam nevű hely, ott van négy darab CAT CG260-16 is amire vigyázni fogok(270l hengerűrtartalom/motor) meg kb 20db Deutz TCG 2020 V16 ami kb 70l/motor hengerűrtartalommal rendelkezik :K

[ Szerkesztve ]

(#25) hcl válasza #90088192 (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyenkor kb. mindegy, hogy mennyire tudsz fotózni, olyan a téma, hogy olyat úgysem látott itt senki, akkor is, ha csak a puszta. Szóval jöhet kép, ámulunk majd :)

Amúgy veszélyes állatokkal mi a helyzet a sivatagban?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) #90088192 válasza hcl (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

A legveszélyesebb állat Én vagyok :DDD

Kígyóval mar találkoztam, elég harcias volt, de semmi nem történt.
Skorpiót meg nem láttam szabadon, csak egyszer Victoriaban Point Lonsdale mellett egy házban találkoztam vele, az azért más téma volt, mert a padláson kellett kúsznom másznom, na az nem sokon múlt.
Kenguru, marha és kecske az veszelyes mert ha elütöd igen komoly karokat tud csinálni.
Dingo-t csak egyszer láttam egy vasúti átkelőben, nagyon sovány volt szegényem :(
Echinda ott kuporgott a kerek mellett ahogy a képen is latod, teljesen veszélytelen.

Viszont most hétvégén találtam egy kis látogatót a kertben:

Elvittem a víztározó széléhez és elengedtem :K

Ha mar itt vagyok, akkor a másik hely ahol voltam Hill60, Mount Magnet:

Sokszor eszembe jut a monológ a Szárnyas fejvadász végéről amit Rutger Hauer ad elő, sokszor így érzem magam. :R

[ Szerkesztve ]

(#27) hcl válasza #90088192 (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A másik hely se rossz, az is rendesen kint van a semmiben :)

Kenguru ja, az nagy.

Azt hinné az ember, hogy gyakoribbak azok a pókok+ egyebek, amik mérgesek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) #90088192 válasza hcl (#27) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor legyen Pok is, igaz ezek sima kerti pókok, de kb 5-7cm kinyújtott lábakkal:

Meg Varánusz a Hill60 mellett levő szemet telepen:

Illetve a kis testvére otthon a ház előtt:

[ Szerkesztve ]

(#29) Gargouille válasza #90088192 (#3) üzenetére


Gargouille
őstag

Végigolvastam a kommenteket is, lehet elkerülte a figyelmemet, de most te lényegében kint élsz folyamatosan, vagy 2 hetente hazarepülsz Magyarországra? Vagy eleve ausztrál vagy aki megtanult perfekt magyarul? :D

A táj amúgy lenyűgöző, nagyon érdekes lehet egy olyan személyiségnek mint te. Mondjuk én is élvezném... :DD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30) #90088192 válasza Gargouille (#29) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD

1984/04/12 Carlton (Melbourne) Ausztrália
~1987 (Nem emlékszem pontosan :DD ) Felsőgöd
1988 Mernye
2005 Kaposvár de voltam Székesfehérváron is illetve Polányban is egy ideig
2010 Melbourne VIC ott aztán 7 éven keresztül költöztem minden irányba(Hawthorn, Ringwood, Surrey Hills, Mooroolbark, Chirnside Park, Reservoir)
2017 Perth WA
2020 Busselton WA
:R

(#31) hcl válasza #90088192 (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ekkora itthon is akad, de ami ekkora, attól már menekülök :D

A varánusz már kemény cucc... 8-O

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) #90088192


#90088192
törölt tag

Good News Everyone

Beszeltem a fotós barátommal, össze fog állítani egy csokor képet :K

Amint megvan felrakom egy külön bejegyzésben :R

(#33) Migráns válasza #90088192 (#21) üzenetére


Migráns
csendes tag

Ne beszéljünk mellé!

Azt ugyebár nem vitatod, hogy ahhoz az Európából nem hivatalosan kitiltott, abszolút korszerűtlen, gyilkos technológiához - amihez pénzért oly lelkesen asszisztálsz - rengeteg víz kell. Az, hogy ezt a vizet adott helyen egy folyóból vagy egy millió éve létrejött sóstóból veszik ki, teljesen lényegtelen. Bizonyára komoly szivattyútelepek végzik ezt a munkát, mindkét esetben.

Mit is hajtanak azok a motorok, amelyeknek a felügyeletével, karbantartásával foglalkozol? Generátorokat?

Mihez kell ott a távoli Ausztráliában - ahol szerinted nyugodtan lehet ciánozni a millió éves tavakat, hiszen úgysem él meg bennük sok minden - szóval mihez kell ott a sok áram?
Szerintem az elektrolízis-üzemhez és a szivattyútelephez, ami a millió tonnányi zagy létrehozásához szükséges vizet szállítja.Valószínűleg minden más áramfogyasztó elhanyagolható ezekhez képest.

Egyébként szöveg helyett inkább linkelem a a technológia leírását!

Döntse el mindenki maga, hogy milyen barátságos és biztonságos kis folyamat ez! Persze van az a pénz ( egyéni és vállalti szinten is), amiért már érdemes erőltetni....... :U

Az arany ciánlúgozása
1985.szeptember 1. óta dolgozom vegyészként a gyógyszeriparban, néha ciántartalmú vegyületekkel is. Abban teljesen igazad van, hogy a ciánvegyületek viszonylag kevés idő elteltével elbomlanak, kevésbé mérgező anyagokká (Bár ezekből a bomlástermékekből sem kérnék egy stampedlivel ebéd előtt! )
Na de addig! Kiirt mindent!
Az volt a baj itt nálunk is, hogy az az ezerkétszáz tonnányi hal, milliárdnyi kagyló, rák, szitakötő, stb., a rengeteg egyéb állat, ami ivott a ciános vízből, tehát ez a sok-sok ostoba lény nem fogta fel, hogy semmi baj, hiszen a cián nemsokára elbomlik.......Képesek voltak csak úgy szimplán megdögleni!
Jól látom, hogy párologtatással is tüntetik el a ciános, nehézfémekkel teli lúgos zagyból a vizet? Azaz a folyamat végén marad pár millió tonna lúgos, ciános, nehézfémekkel teli por?

Szeretnék ott lenni, amikor a jó kis sivatagi szél belekap ebbe a porba.....De mit is aggódok, Ausztráliában millió négyzetkilométerek vannak, ahol a népsűrűség szinte nulla, és mivel a sivatagban nem élnek halak - ahogy nagyon elmésen rámutattál - hát igazán nincs semmi probléma. Azok a fajok pedig, amelyek érthetetlen és buta módon mégis arrafelé élnek, hát így jártak......A varánusz a linkelt képeken talán még nem is tudja, hogy fajának egyik utolsó képviselője a környéken!

De nem érdekes, jó a fizu, a vállalat részvényesei pazar osztalékokat vesznek ki, az arany világpiaci ára szárnyal, a két hét szabi meg habzsi-dőzsi. Hát nem megéri?
Ráadásul van az egésznek valami nomád, pionír romantikája, amivel elkápráztatható a LOGOUT.hu néhány felelősen gondolkodó olvasója....

[ Szerkesztve ]

(#34) #90088192 válasza Migráns (#33) üzenetére


#90088192
törölt tag

Te valamit nagyon félre értesz :(

Sajnos a legnagyobb fogyasztok sorrendben mert ellenben veled én ott ülök és látom:

Földalatti kitermelés: ~2500kW
Elsődleges Golyósmalom: ~1000kW
Másodlagos Golyósmalom: ~600kW
Zúzógép: ~800kW
AUX a generator telephez:~180kW
Es a pillanatnyi termelés olyan 6 ezer kW :R

Igen Kurv@ vagyok mint mindenki eme világban ezt sosem tagadtam.

Annyit mondtam, hogy a környezeti katasztrófa Ott nem azzal jár mint ami a Tiszánál történt.
A másik, ez a zagy gyakorlatilag nem fog porként szállni mert a külszíni fejtéseket visszatöltik vele.

Azt ugye tudod a nehézfémek ugyan úgy ott voltak a kitermelés pillanatában a kőzetben?

Senki nem mondta azt veszélytelen.

De hogy ne legyünk ennyire egyoldalúak, TE ugyan olyan Kurv@ vagy mint én, mert az az arany a TE telefonodba és számítógépedben vagy éppen mikrohullámú sütődben köt ki, ha Te nem lennel, én sem lennék.

Vagyis amíg te felelős gondolkodásúnak állítod be magad megkérdezhetem van-e gyereked?
Mert nekem nincs és nem is lesz :R
Tudod ezzel mekkora oko lábnyomot spórolok a világnak?
Számold ki!

Itt nem arról volt szó, hogy ez jó vagy rossz, vagy éppen el akarok kápráztatni bárkit is, egyszerűen Nekem ezt dobta az élet, ide vezettek a döntéseim.

Azon meg kar lenne vitázni ki a jobb Kurv@ mert, az hogy anyagi különbségek vannak az lehet, de mindannyian ugyan azt a falloszt kényeztetjük, Te becsukott szemmel, míg én nyitottal mert legalább beismerem :R

[ Szerkesztve ]

(#35) Migráns válasza #90088192 (#34) üzenetére


Migráns
csendes tag

Rendben van, aláírom, hogy vannak még nagy fogyasztók a ciános technológia rendszerében!

És? Az változtat valamin, hogy 4 - 5 terület is sokat fogyaszt, nem csak 2? :F
Ha a zagyot visszatöltik a KÜLSZÍNI FEJTÉSEK helyére, akkor nem a szabad ég alatt lesz, kitéve a környezeti hatásoknak?

Azt is elfogadom, hogy a nehézfémek eleve benne vannak a kőzetben!

Ti csak a koncentrációt emelitek, de azt derekasan, meg egy kis ciánt tesztek hozzá! ;)

Válasznak szánt írásod többi részére pedig boruljon a szánalom és a feledés homálya!
Veled volt már a múltban is nézeteltérésem, te voltál az, aki megpróbálta igazolni, hogy a drogozás mennyire jó és helyes dolog......és mindenki hülye, aki nem szív fel napi két csíkot!

Most legalább már tudom, honnan van pénzed arra, hogy az itthon töltött idődben jól betépve lehess! :DDD

A gyerekmentességeddel, valamint az öko lábnyommal kapcsolatos agyturbina-túlterheléseddel ( :D) maximálisan egyetértek.Talán csak az sajnálatos kissé, hogy a szüleid még nem álltak a drogfogyasztás/világmegváltás ilyen magas fokán!
Ők még önző módon nem spóroltak az öko lábnyommal....
Persze a sors rendbe hozhatja még ezt! Egy kis ciános anyalúg a garatra (a melóhelyeden van belőle elég ), elegendő idő eltöltése a ciános/nehézfémes porban, szép nagyokat lélegezve....
Egy jól sikerült drogos este, amikor az aranylövés is összejön....Vannak lehetőségek!

[ Szerkesztve ]

(#36) KISDUCK válasza #90088192 (#32) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez az! :) Az a gyík azért durva, van akkora mint egy kutya. Régebben néztem videókat az "Ausztrália magyarul" youtube csatornán és azt hiszem ő mondta, hogy volt olyan hogy a kisgyereket strandon felkapta a gyík aztán megpróbált meglógni vele.

(#37) KISDUCK válasza Migráns (#33) üzenetére


KISDUCK
addikt

Tudom van egy varázslatos felemelő érzése annak hogy mást cs3sz3g3th3tsz, de ha ennyire Greta Thunbergnek érzed magad, akkor ne a kisembert próbáld b@s5tatni. Keresd fel a tulajdonosokat és vond őket kérdőre akár privátban, akár média bevonásával.

(#38) Eastman válasza Migráns (#35) üzenetére


Eastman
őstag

Ááá, még nem nagyon ismered itt a járást. :) Sebaj.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) Migráns válasza KISDUCK (#37) üzenetére


Migráns
csendes tag

Sajnos nem felemelő és nem varázslatos, amikor a drogos kreatúrának néha helyre kell billenteni az agyát. :(
Viszont abban teljesen igazad van, hogy kisember!
Neked pedig azt tanácsolom, hogy menj vissza varánuszos videókat nézni, de azért ne higgy el minden hülyeséget, amit hallasz, mert az alvás rovására fog menni!
Szóval a gyereket a strandon elragadó kutya nagyságú gyíkokat nem kell szigorúan készpénznek venni.......

(#40) KISDUCK válasza Migráns (#39) üzenetére


KISDUCK
addikt

Lennél szíves kifejteni, hogy itt ki a drogos kreatúra és miből gondolod hogy az? Továbbá azt is megosztanád velem, hogy miből gondolod hogy én mindent elhiszek? Lehet hogy nem fogalmaztam pontosan, de nem egy 8.-as 120kg-os megtermett gyerekről volt szó, hanem kis gyerekről. Pontosan nem tudom már, hogy mi hangzott el a videóban, de pár éves gyerekről volt szó. Keress rá az Ausztráliában élő nagytestű hüllőkre (pl.: óriás varánusz) és meglátod hogy elérnek olyan méretet, ami egy kis gyereket méretéből adódóan képes elragadni!

[ Szerkesztve ]

(#41) Migráns válasza KISDUCK (#40) üzenetére


Migráns
csendes tag

:D :C Ez szép volt!
Valószínűleg te vagy a legfiatalabb őstag a Prohardveren! :R

(#42) KISDUCK válasza Migráns (#41) üzenetére


KISDUCK
addikt

Amikor nem tudsz értelmesen válaszolni és inkább személyeskedsz! Kérlek engedd meg hogy ehhez gratuláljak neked!

(#43) Migráns válasza KISDUCK (#42) üzenetére


Migráns
csendes tag

Bár a szövegértés és az irónia nem az erősséged! :D

(#44) KISDUCK válasza Migráns (#43) üzenetére


KISDUCK
addikt

Engedd el, eddig játszottad a nagy kifinomult, gondolkodó környezetvédőt most pedig nem tudsz értelmesen válaszolni.

(#45) Migráns válasza KISDUCK (#44) üzenetére


Migráns
csendes tag

Valamiért Sir Robin ugrott be : " Nincs ott valaki más, akivel beszélhetnénk? " :D
[link]

(#46) HussarF

Nem szar érzés a rossz oldalon vezetni? ;]

(#47) Luck Dragon válasza #90088192 (#28) üzenetére

Engem a kis pók is kiakaszt, de egy ekkorától a falat bontanám.
Varánusz esetében meg már meg mozdulni sem mérnek. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) KISDUCK válasza Luck Dragon (#47) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mondanám hogy nem kell félni egy kis póktól, de amikor tegnap vittem le a szemetet és a kukán a fedél mellett mászott egy kágyilló, kicsit megriadtam. :)

(#49) Luck Dragon válasza KISDUCK (#48) üzenetére

Minél messzebb annál jobb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#50) #90088192 válasza Migráns (#35) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha TE mindent jobban tudsz rólam mint saját magam, az mar nem is rossz, vagyis nekem most el kell kezdenem THC tartalmú növényi maradékokat fogyasztanom mert TE tudod :C

Kihívás elfogadva, TE mindent is Tudsz, és ennek ellent mondani nem lehet :R
Vagyis jómagam nem voltam legalább 3X DAS-on(Tudom hogy tudod mit jelent ezert nem is vacakolok vele), és tudod azt is, hogy barmikor randomban tesztelhetnek.
Ez igaz az elmúlt 3 évemre, DE TE EZT IS tudod :C

Az elmúlt ~5 évben nem ittam alkoholt, persze ez nem újság, és nem is fogok a jövőben sem, a THC előnyeivel meg legalább 4 éve nem élek :C

Persze TE meg alkoholista vagy mert életében ittál 5 pohár bort, mert a TE logikád ezt tükrözi, sőt dohányos is vagy hiszen passzívan mennyi füstöt beszívtál már :K

Meg hát milyen képmutató fráter vagy, hogy vigyázzunk a földre, míg te a gyógyszergyárak zsebet tömöd a fájdalomcsillapítók által, amivel egy nagyon szennyező iparágat támogatsz, SŐT PROMOTÁLSZ, addig ha majd nekem szükségem lesz fajdalom csillapítóra, az majd egy kis pisivel, ott fog nőni a sarokban, TELJESEN környezetbarát módon :C

A fizika meg nem az erősséged, de ugye azt is tudod, a lokális koncentráció változik a zagyban, de az abszolúte az nem vagy csökken(Mert bar az arany nem nehézfém, de ugye pont azért megy a buli), vagyis a zagyban a nehézfém leül a zagy aljara, így a tetejéről lefújt por, maximum por :C

Az meg teljesen lényegtelen, hiszen tudod, hogy a WA kormánynak folyamatosan jelentened kell a szállópor koncentrációt és annak összetételét :C

Szeretnél meg valamilyen dogmát kinyilatkoztatni, vagy elég volt ennyi egy napra?

Mert ugye milyen lusta ember vagy, csak a fotelból tolod az okosságot, ahelyett hogy '83 előtt odacsaptál volna egy jó nagyot apám farkara, és akkor most nem lenne oko lábnyomom, de ugye ezt is megírtam, nem saját magam döntöttem arról, hogy létezzek, csak ugye így utólag mar tudsz okosakat mondani, nemhogy a mentél volna Romániába, és előzted volna meg a bajt, mert TE mindent is tudsz, mar akkor is :C

Ja, hogy milyen önző vagy, mert a saját nyugdíjad és majdan tehetetlen segged miatt csináltál gyerekeket, akik majd szenvednek ebbe a rothadó világban, ennél nagyobb önzés nincs is :R

Ha valamit tudni szeretnél rólam nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok, de latom, TE már mindent is tudsz :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.