Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Somatom válasza aggleány (#150) üzenetére


Somatom
veterán

Lop/6. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152) aggleány válasza Somatom (#151) üzenetére


aggleány
addikt

Már be is tettem az iromány végére. :R

[ Szerkesztve ]

(#153) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az elmúlt 3 évtizedben 3 olyan emberrel találkoztam, aki 100%-ban állta a szavát, akkor sokat mondtam. Tele van a világ önző, trehány, sokszor egyenesen rosszindulatú emberekkel - és még csak a kisebbik gond, ha valaki "gyerek maradt" és csak mindíg szimplán szét van csúszva.

Ja, és ez teljesen független attól, h ki mit hord a lába között.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#154) Somatom válasza t72killer (#153) üzenetére


Somatom
veterán

A nagy Ő -t azért hívják így, mert nagyon nehéz megtalálni. Pontosabban, megtalálni lehetetlen, max. ráakadni lehet. Jó lenne, vmi tényleg hatékony kereső. Csak az lenne a bibi, hogy mindent tudnia kéne mindenkiről ahhoz, hogy valóban releváns legyen a találata. De, sztem király lenne tudni, hogy ki az az illető, aki pontosan passzol hozzám. Bár, amilyen mákom van, az enyémért tuti, hogy minimum a Pandorara kéne mennem. De, az is lehet, hogy azt dobná a gép, hogy ilyen lény nincs az univerzumban, próbálkozzak Hókefélkével. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155) Kiki18 válasza Somatom (#154) üzenetére


Kiki18
őstag

Feladni sosem szabad, csak nyitott szemmel kell járni.
Ahogy fogalmaztál, előbb-utóbb beleakadsz.

(#156) Somatom válasza Kiki18 (#155) üzenetére


Somatom
veterán

Egyértelmű. Próbálkozni kell. A nagy Ő -vel a szex is jó kell legyen, amit szintén ki kell próbálni. Ezért van az, hogy bár minden nőt nem lehet megdugni, de törekedni kell rá. A cél természetesen a nagy Ő megtalálása és ugyebár a cél szentesíti az eszközt. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157) Chaser válasza Somatom (#154) üzenetére


Chaser
titán

Van ilyen kereso mindenkiben, max nem tudja hasznalni:) sok "nagy o" lehet az eletedben, az elethelyzetek formaljak az embert, mas utakra terelik, es egy ilyen uton talalhatsz olyat aki mellett nemreg meg elmentel volna, de a jelenedben mar az egesz jovodet is el tudod vele kepzelni
Azt nem szabad csinalni, h olyannal maradni aki "megfelel", mert elveszi a helyet olyan elol aki "kell", inkabb egyedul x ideig, mint "megfellel" hosszu tavon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#158) Somatom válasza Chaser (#157) üzenetére


Somatom
veterán

Nem gondolkodtál még azon, hogy milyen jó lenne direktben? Lehet, hogy a Föld túlsó felén él és sosem találkozol vele. De, ha tudnád, akkor biztosan találkoznátok és a fölösleges, puhatolózó köröket sem kéne megfussátok. Egymásra néznétek és ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#159) Chaser válasza Somatom (#158) üzenetére


Chaser
titán

Mivel nem egy "nagy o" van igy nyilvan tobb helyen kell eljenek, es van esely talalni kozuluk
Szamtalan meset tudnek mondani, de nem mondok ( : a lenyeg azt nem szabad csinalni amit az emberek.legalabb 90%-a, "megfelel" szemelyekre pazarolni az idot, azt nem fogja visszaadni senki, es altalaban a tobbseg a vegen jon ra h az eleteben a legertekesebb dolog az ido volt, csak akkor mar keso, amit itt kapunk hasznaljuk ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#160) t72killer válasza Somatom (#154) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nagy Ó (direkt... ó) az első gyerkőcig lehet tényleg szuperideális, aztán minden a feje tetejére áll és fullos "újratervezés" van, új jellemvonásokkal, szokásokkal+jellemzően kevesebb türelemmel. ja, és ez hím és nőstény egyedekre pont ugyanúgy vonatkozik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161) Somatom válasza t72killer (#160) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a veszély jelenleg nem fenyeget. Ha meghallok egy gyereksírást, akkor az első gondolatom a pallos, vagy a vízbefojtás. Szóval, nem vagyok egy apa típus. Azt mondták az okosok, hogy ez idővel változik és igényem lesz a gyerekre. Lehet, hogy igazuk van. Még csak 50 vagyok, szóval még bekövetkezhet ez a változás. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162) adise válasza Somatom (#161) üzenetére


adise
őstag

Azért az vicces, hogy általában olyanok okoskodnak kapcsolatokról mit hogy kell stb, akik még 50 évesen is egyedül töltik a mindennapjaikat. Aztán már egyből lehetne is nagyszülő

(#163) Somatom válasza adise (#162) üzenetére


Somatom
veterán

Attól, hogy nincs gyerekem, még nem vagyok egyedül. Nem vagyunk egyformák, a párkapcsolattal kapcsolatos igényeink is mások. Olyan 30 körüli lehetett a szöszim, amikor beszélgettünk erről. Mondtam neki, hogy nálam ez a szitu, viszont tudom, hogy neki ketyeg az órája, úgyhogy ha gyereket akar, akkor el kell váljanak útjaink. Azt mondta, hogy tartott egy ilyen beszélgetéstől, mert nála meg főként jelentkezniük kellene az anyai ösztönöknek, de egyáltalán nem érez ilyet és félt, hogy mi lesz, ha én előállok ilyen gyerek igénnyel. Így hát együtt maradtunk. Értem én, hogy nem ez az általában ideálisnak mondott családmodell, de nekünk így megfelel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#164) t72killer válasza Somatom (#163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megkíméltétek a bolygót párszáz tonna széndioxidtól, és szintén jelentős mennyiségű egyéb szennyező anyagtól, amivel egyetlen homo sapiens jár (nem beszélve az unokákról és a későbbi leszármazottakról). :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#165) Somatom válasza t72killer (#164) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Bár mindenki ilyen felelősen gondolkodna! Nem lenne ennyi sanyarú sorsú gyerek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#166) D1Rect válasza t72killer (#164) üzenetére


D1Rect
félisten

Látom megy az antihuman propaganda.
Már a puszta létezése az embernek is "bűn a bolygó felé".

Kvázi eredendő bűn 2.0.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#167) #90088192 válasza D1Rect (#166) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szived joga ezt mondani, de ha ismered a virológiát rájössz, hogy a legelterjedtebb vírusok azok amelyek a legkisebb kart teszik a gazda szervezetbe pl HPV. Hogy miért van ez nem akarom elmagyarázni, de ha majd a gyerekeid, unokáid, esetleg ük unókádi között exponenciálisan felüti a fejet a születési deformáció és genetikai deformáltság, mert pl az ivóvízből egyre kevesebb van alacsony hormontartalommal, akkor gondold át ezt meg egyszer. Ez csak egy a sok közül, de nekem szívem joga, egy ilyen jövőt vizionálni, és azt gondolom alapom is van rá.

Szerintem ezzel TE vagy Anti humán, hisz a fékezhetetlen szaporodással veszélybe sodrod az egész fajt :U

(#168) D1Rect válasza #90088192 (#167) üzenetére


D1Rect
félisten

lol

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#169) #90088192 válasza D1Rect (#168) üzenetére


#90088192
törölt tag

Na ezt most, hogy ?

Kiröhögöd a saját rövidlátásod?
Vagy éppen, hogy kéjes örömmel tekintesz előre a következő generációk egyre nagyobb szenvedő tömegeire?

(#170) D1Rect válasza #90088192 (#169) üzenetére


D1Rect
félisten

Bocsánat, félreértetted. Téged röhöglek ki.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#171) #90088192 válasza D1Rect (#170) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nincs semmi baj, engem nem zavar, csak nem értem miért? Latod a bamba tekintetem az avataromon keresztül, csak nem érti mi abban a jó hogy növekszik a népesség az egekbe, vagy az nemzeti öntudat ezt diktálja? Nagyon olcsón merik azt ám, és igen sekélyes :U
Vagy a fogyasztó társadalomban létrejött üzleti modellt támogatod ahol a számok diktálnak és a fogyasztok számával no a profit is, esetleg csak több fogaskerék kell a nagy gépezetbe ami a pénzt továbbítja a kiválasztottak fele?
Ja, lehet más is mint nemes egyszerűséggel, örömet okoz a gyerek, meg életcél, hat majd meglátjuk, lehet nem egy generáció kell de a tendencia nagy valószínűséggel engem fog igazolni, és akkor TE mint kegyetlen önző ember képében fogsz tetszelegni aki emberekre a saját leszármazottaira sanyarúságot hozott, sőt ezzel a felelőtlen magatartással az egész emberi fajt veszélyezteti SZVSZ :R

[ Szerkesztve ]

(#172) D1Rect válasza #90088192 (#171) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye téged nem zavarnak a tények?

Még akkor is, ha kő alatt élsz, tisztában kellene lenned azzal, hogy mekkora probléma az egész kontinensen a népesség fogyása.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#173) #90088192 válasza D1Rect (#172) üzenetére


#90088192
törölt tag

"Még akkor is, ha kő alatt élsz, tisztában kellene lenned azzal, hogy mekkora probléma az egész kontinensen a népesség fogyása."

Hat ezt kérdezhetem én is.

Nem zavar hogy a világ túlnépesedik, és és nem egy kontinensből áll?

(#174) D1Rect válasza #90088192 (#173) üzenetére


D1Rect
félisten

A világ nem népesedik túl, tudomásom szerint nincs olyan fejlett ország az egész bolygón ahol ne csökkenne a népesség.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#175) #57018880 válasza D1Rect (#174) üzenetére


#57018880
törölt tag

Ha az élet minőség számít, szerintem ez választja el a puszta létezéstől az "életet", akkor az inkább anti-humán, hogy 1 gyereket se tudunk eltartani, de 3-4 van.

Humánus, emberi, emberséges, nyilván szemlélet kérdése, ha csak a fennmaradás, létezés a cél, akkor persze a több jobb, kvóta > minőség.

Szvsz. Az élet alapfeltétele a létezés, de nem a célja.

[ Szerkesztve ]

(#176) D1Rect válasza #57018880 (#175) üzenetére


D1Rect
félisten

Soha nem volt még olyan jó ezen a bolygón mint most.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#177) #57018880 válasza D1Rect (#176) üzenetére


#57018880
törölt tag

A megtapasztalható jó eloszlási aránya miatt szerintem ez nem annyival inspirálóbb. Sajnos, ismereteim szerint az Univerzum nem fair, habár lehet, hogy az én ismereteim hiányosak. Így a jólét mindig egy kis pontra fog koncentrálódni, ettől távolabb pedig az élet főként a túlélésről szól, ami alantas élmény amit senkinek nem kívánok, a gyerekeimnek biztosan nem, ha egyszer lesznek.

(#178) D1Rect válasza #57018880 (#177) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, ha ezt a hozzászólást el tudod olvasni, akkor azon a ponton vagy, ahol a "jólét koncentrálódik".

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#179) t72killer válasza D1Rect (#166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

költözz akkor Coruscantra és fulladj a műanyagszarba, ha neked ez jó.

#176: Engedtessék meg, hogy bizonyos k-Eu gázszerelők mellett megkérdezzek egy venezuelai, kongói, és egy É-Afrikai polgárt is. De sztem annyira nem is kell messze menni, a borsodi "többség" életszínvonala se biztos, h sokkal magasabb a 120 évvel ezelőttinél.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#180) aggleány válasza Somatom (#163) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem sajnos anno el kellett engednem a Kedvest, mivel 5 év után előállt a családozás és gyerekezés gondolatával, holott az elejétől tudta, hogy én sem férjhez menni, sem gyereket szülni nem óhajtok. Abban reménykedett, hogy ez megváltozik, de nem így történt, ennek ellenére nem akart szakítani. Kénytelen voltam kirúgni, ráadásul nem szépen, hogy inkább utáljon, mint szenvedjen. Vacak érzés volt, de azt hallottam, hogy megnősült, családja van, és remélhetőleg boldog is. :K

(#181) Somatom válasza aggleány (#180) üzenetére


Somatom
veterán

Egyet már én is elengedtem ugyanezért. Úgy oldottam meg, hogy amikor megtudtam, hogy egy ismerős próbálkozik nála, akkor elkezdtem hanyagolni. Egy idő után engedett neki. Hozzáment, szült, elvált, most tök jóban vagyunk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#182) D1Rect válasza t72killer (#179) üzenetére


D1Rect
félisten

"De sztem annyira nem is kell messze menni, a borsodi "többség" életszínvonala se biztos, h sokkal magasabb a 120 évvel ezelőttinél."

Neked fogalmad sincs a világról ugye?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#183) Somatom válasza D1Rect (#182) üzenetére


Somatom
veterán

A szöszim borsodi. Párszor voltunk a rokonoknál vendégségben. Útközben átmentünk pár falun. Végig az járt a fejemben, hogy csak itt ne legyen baj a motorral. Nem szívesen álltam volna meg. Legutóbb épp vmi falunapon voltunk náluk. Délután kérdezte a rokon a főtér felől jövő szomszédját, hogy milyen a buli.
- Háááát... színesedik, úgyhogy inkább hazamegyek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#184) D1Rect válasza Somatom (#183) üzenetére


D1Rect
félisten

De azért ilyenek mint út, áram, folyóvíz vannak.
Hallottam olyanról is, akinek még internete is volt Mordorban Borsodban...

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#185) #90088192 válasza D1Rect (#184) üzenetére


#90088192
törölt tag

A probléma mindig a fejekben van.
Ahol kezdődik: Miért akarsz te annyira gyereket?

Ha ezt megválaszolod akkor tudunk tovább lepni, én nem akarok pocskondiázásba átmenni :R

(#186) Narxis válasza D1Rect (#174) üzenetére


Narxis
nagyúr

Indiában növekszik a népesség.

Thanos was right.

(#187) D1Rect válasza Narxis (#186) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi köze ennek ahhoz, hogy Magyarországon vállal-e valaki gyereket?

(#185) Agyturbina: Az biztos, hogy néhány fejben nagyon súlyos probléma van.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#188) Narxis válasza D1Rect (#187) üzenetére


Narxis
nagyúr

Globálisan kell gondolkodni.

Thanos was right.

(#189) D1Rect válasza Narxis (#188) üzenetére


D1Rect
félisten

Tehát semmi köze nincs hozzá.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#190) Chaser válasza aggleány (#180) üzenetére


Chaser
titán

Maga ilyen kegyetlen? ( : Egyebkent mi baj a szulessel ? - nekem semmi bajom vele csak ne nekem kelljen :d -, mondjuk gyereket erre a vilagra en se szeretnek, igy is legalabb 2* annyian vagyunk mar, mint kellene

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#191) #90088192 válasza D1Rect (#187) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha nem tudod megválaszolni akkor nem tudom elmondani, az én meglátásomat, vagyis el tudom, de nem sok értelme van magammal vitatkoznom :DDD

Bar nagyon jó vitapartner vagyok el kell ismernem :R

(#192) D1Rect válasza #90088192 (#191) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem katasztrofális vitapartner vagy, oldalas wot-eket írogatsz úgy, hogy a témához alig van köze.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#193) #90088192 válasza D1Rect (#192) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az hogy mindent komplexen látok és fejezek ki nem azt jelenti nincs köze hozza, hanem azt hogy kicsit tovább kell gondolni amit leírok.

Kb ez a jelenlegi gyerek szülés problémáról, TE azt gondolod ez egy verseny(mivel nem vagy hajlandó leírni így találgatok)

Vagyis Te azért vállalsz gyereket hogy a nemzetnek, az árja fajnak, vagy a katolikus vallásnak jó legyen, minél több követője legyen és így állandósulni fog a jelenlegi kis pocsolya ahol éppen vagy. Na ezt nagyon rosszul gondolod.

Megsúgom, nem így fog történni, mert a pl a muszlim országok mar réges-régen lekörözték a nem muszlimokat(ha megnézed a matekot a szaporodási rátájuk egy exponenciális görbe a katolikusokhoz képest).
Ha fehér-nem fehér ügybe nézzük akkor is régen bebuktad.
Magyarországról meg szót sem ejtek, mert statisztikai hibahatáron mozog.

Vagyis ha gyereket vallasz akkor jó esélyél egy olyan többségben fog felnőni/megöregedni amiben kisebbséget képvisel, tudom savanyú a szőlő de ez mar most tény.
Ami meg a környezetet illeti, pont a szaporodó többlet, egyszerűen feleli az erőforrásokat és nem képes megoldani sem a hulladék problémát(szerintem nem kell elmondani mi történik) sem az energia a problémát és a többiről mar nem is beszelek :(

Ha neked ez ideális szaporodó környezet, hat hajrá, de pont azok szaporodnak akinek a legkevesebb tapasztalata van amit továbbadjon, pont azért mert nem érti mi történik körülötte, és valami csodában bízva pont hogy szaporodik :W

Tudod egy gyerek a világ legnagyobb felelősege és ezt azoknak kell vállalni akik megcsináljak, nekik kell végig gondolni milyen jövője lesz annak a gyereknek!

En ezt megtettem és tudom hogy helyesen döntöttem, mert nem nehéz kitalálni mi lesz a jövőben.
Az emberek nem változnak, az önző érdekek pont oda vezetnek amit leírtam, ha nem hiszed olvass gazdasági rovatot milyen gyorsan összpontosulnak a gazdasági javak és ebből milyen problémák adódnak mar jelenleg is, és nem lesz jobb :(

:R

(#194) #90088192


#90088192
törölt tag

És nem általános sértésnek szántam a gyerekvállalók fele, mert igen is vannak olyanok akik átgondolják, és a jövendőbeli gyermek érdekeit figyelembe véve hozzak meg döntésüket :R

(#195) D1Rect válasza #90088192 (#193) üzenetére


D1Rect
félisten

Jól írtál arról 60+ sort, hogy Magyarországon:
- se túlnépesedés nincs
- se bármilyen negatív hatása a világra annak, ha az ember akár 30 gyereket is vállal

hint: a "fehérember" mindig is kisebbségben volt a világon, de nem hiszem, hogy a "barnák miatt" rosszabb lenne a jövő.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#196) Chaser válasza D1Rect (#195) üzenetére


Chaser
titán

A jovo nem is a barnak v feherek miatt lesz rosszabb, hanem a tulnepesedes es klima valtozas miatt
Tudom klima valtozas nincs, tegnap nehany ora leforgasa alatt lattam havasesot, onosesot, esot, jegdarat, aztan havazast uo. teruleten ( : nalunk epp no a fu,.kb minden amit nyar kozepen ultettem, kisebb-nagyobb mertekben de nonek amik orokzoldek
Ezek okozata meg nem sok jot von maga utan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#197) D1Rect válasza Chaser (#196) üzenetére


D1Rect
félisten

Néhány kivételtől eltekintve(világháború, gazdasági váláság) szinte minden év jobb volt mint az előző, ha voltak is pillanatnyi visszaesések, az elmúlt 100 évben egyre csak jobb és jobb lett a világ.

Nem hiszem, hogy ez a trend meg fog fordulni, vagy akár csak stagnálni fog a mi életünkben.

Pedig voltak igazán parás helyzetek az elmúlt időszakban, amikor nagyon közel volt mondjuk egy atomháború.
De valahogy mindig túléltük.

Al Gore 10 éve megmondta, hogy 10 év múlva milyen szörnyű lesz a klíma és kihalunk.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#198) Chaser válasza D1Rect (#197) üzenetére


Chaser
titán

Nem gondolom h 10 even belul, de valtozik a klima, egyre tobb ember, egyre tobb auto, egyre tobb minden
Azt azert vitatnam h az elmult 100 evben egyre csak jobb es jobba valt volna a vilag:) akik a 2. vh-t vegignyomtak mast nyilatkoznanak, meg az atombalesetek tuleloi is - akik belehaltak azok mar nem tudnak nyilatkozni -, afrika nagy reszen most is gyilkoljak egymast
Amit akartal mondani, h konnyebb lett az elet, de ez sem mindenhol van igy, aminek velejaroja egy drasztikus kornyezetszennyezes, ami a vegtelensegig nem megy, es mindenfele politikai dologtol vonatkoztassunk el nyugodtan, anelkul is megdolgozunk a kihalasert ( : ember egyre tobb, esoerdok egyre fogynak, kb mint a saskak, naluk is csak akkor van bokkeno mikor mar mindent felzabaltak, es akkor a milliardos raj kipusztul...de ok valamikor ujra fogjak kezdeni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#199) t72killer válasza D1Rect (#182) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem a habonymédiából tanultam a történelmet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#200) D1Rect válasza t72killer (#199) üzenetére


D1Rect
félisten

Neked a világról nincs fogalmad, ~40 éve még gőzmozdony volt.
Amikor a lakótelepeket felhúzták a szocializmus derekán, az szinte luxus volt az addigi körülményekhez képest.
120 évvel ezelőtt a villamosenergia hálózat a közelben sem volt, a szinte teljes 4G lefedettségről nem is beszélve.

Szóval a "a borsodi "többség" életszínvonala se biztos, h sokkal magasabb a 120 évvel ezelőttinél" kijelentés olyan szintű elszakadást jelent a valóságtól, hogy nem lehet komolyan venni azt amit mondasz.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.