Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Sinisi


Sinisi
senior tag

Hát adózzanak :D

(#152) #06658560 válasza Béééla (#143) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ugye megvan, hogy a jelenlegi Magyar oktatásnak ez mind eleme? Vagyis akkor mit kéne fejleszteni?
Egy robotokkal telerakott, automatizált világban ezek java része mire is jó?

(#153) Reggie0 válasza #06658560 (#152) üzenetére


Reggie0
félisten

Az egy dolog, hogy eleme. Viszont nem nagyon megy at.

Mondjuk a szovegertes nem ertem miert hianyozhat, ha automatizalt a vilag. Gondolkodni es kommunikalni attol meg kell. Eszkozhasznalat szinten kell, mert nem fog robot jonni, hogy visszarakja a helyere a kirantott konnektort.

[ Szerkesztve ]

(#154) Béééla válasza #06658560 (#152) üzenetére


Béééla
őstag

A felvetésed az volt, hogy mit tanuljanak.
Nem tanulják. Benn ülnek és meresztik a picsájukat, fészbúkoznak a pad alatt (még mindig jobb mintha matyiznának, de nem zárja ki az egyik a másikat) mert mindegyik "majd jól megcsinálja az évszázad bizniszét ha nagy lesz, menő vállalkozó lesz béemvével" és nem kell neki semmihez se érteni. Átvergődik kettessel oszt' jónapot. A "szinuszért meg úgyse adnak kenyeret LOLXDDDDDD", na meg egy nyitott Word ablak mellett profi szinten tartják nyitva a tetszőleges böngészőt és csevegnek egymás mellett ülve hogy "szia micsi" "semmi, itt ülök melletted XDDDD" de a zenéinek telefonra másolása csak segédprogrammal megy hiszen a kontrollcé-kontrollvé hekkertudomány a számára és még sorolhatnám.
Egyes tárgyakból meg azt tanulják hogy ha C 32 H 64-et melegíted C 42 H 25 -tel, akkor az eredmény C 948 H 8385349 lesz meg az izopropilbuzeidén helyes felrajzolása, de a sósavat és a hipót gond nélkül önti össze a budiban aztán csodálkozik, mi az a fura felhő, a papucsállatka szaporodása kiválóan megy, de gyakorikérdéseken azért rákérdez hogy ha lenyeli akkor ugye nem fogja kirúgni a fogát?
Ezzel a biomasszával szerinted lehet bármit is kezdeni, ha azok nincsenek meg amit írtam?

tl;dr Mit kéne fejleszteni? A tanárok jogkörét és fizetését.
És még mindig soft skill - nem közvetlen használja.

Bélabá

(#155) Sinisi válasza Béééla (#154) üzenetére


Sinisi
senior tag

Tán csak nem tanárnak tetszik lenni ;)

[ Szerkesztve ]

(#156) Tigerclaw válasza #06658560 (#142) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

[link]

és ebben sokkal több az igazság, mint a vicc, sajnos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#157) Sinisi válasza Tigerclaw (#156) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jó a videó! Szépen felnagyítja a jelenséget de így talán jobban emészthető, persze akinek nem inge... magára.

(#158) Béééla válasza Sinisi (#155) üzenetére


Béééla
őstag

Majdnem az lettem :B (de van pár ismerős és párom no meg anyám is az, én meg csak előtte dolgoztam suliban és egyetemen, szóval a másik oldalról is van tapasztalat; sajnos ebből a tanítási mániából nem sikerült kigyógyulni, ld. aláírásban :D)
Aztán sikeresen arcon csapott az a felismerés, hogy minimálpénzért kihajthatod a beled és közben még ki se állnak érted ha valami szar történik, a nulla képességű törtető kirakatemberek pedig bezsebelnek minden elismerést miközben tényleg semmit se csinálnak. Amikor a tanszékvezető igazgató azon röhög hogy a kedves tanítványa pályakezdőként kb annyit keres mint ő PhD-val, akkor az végképp elszomorít.

Bélabá

(#159) Alchemist válasza Reggie0 (#147) üzenetére


Alchemist
addikt

A mai hazai oktatás erre alkalmatlan.

De a nehezen képezhető rétegeken ez se fog segíteni, nekik legfeljebb a naturálgazdálkodás marad.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#160) Béééla válasza Alchemist (#159) üzenetére


Béééla
őstag

Először az is nagy ugrás lenne ha egyenlőség nevében nem tolnák be a kezelhetetlen vagy visszamaradott/fogyi kölyköket a többiek mellé csak mert szegények rosszul érzik magukat a kisegítőben brühühű. Egy gyengébb képességű kölyök is csodákra képes ha az osztály haladásának lehorgonyzásáról beszélünk, hát még kettő vagy több. De hát NEKIK jogaik vannak, a többség meg fogja be, hogy mertek egészségesnek születni vagy nem az asztalra szarni órán!

Bélabá

(#161) Sinisi válasza Béééla (#158) üzenetére


Sinisi
senior tag

A napokban olvastam, és a kirakatemberekről jutott eszembe:
Politikus vicc:
- Mit csinálsz mostanában?
- Semmit.
- És melyik minisztériumban?

Akár be is lehetne helyettesníteni nem?

(#162) Béééla válasza Sinisi (#161) üzenetére


Béééla
őstag

Nem csak "akár" - a vicc hogy az ilyenek általában magasabb pozícióban ülnek, pont emiatt mert sok elismerés = előrejutás.
Aki dolgozik az nem ér rá villogni a teljesítményével.

Bélabá

(#163) Sinisi válasza Béééla (#162) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mondasz valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.