Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peak


Peak
addikt

Teljesen jó teljesítmény amúgy, hogy 365 napos, napi 10-12 órás intenziv használat mellett akkor nagyjából 5 évet birna az akku. ( ha 2,5 év alatt 51%-os lett ).
Abszolút hozza a tisztességes átlagot, remek készülék.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#2) ronroli


ronroli
tag

Néha az Acer is összekapja magát és tűrhető gépeket rak össze. Remélem tovább javulnak...

(#3) .mf válasza Peak (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Teljesen jó, tisztességes átlag, remek készülék" -- fizetett hirdetésünket láthatták? :U
Régi rendes (business) notikban még ekkor is csak enyhe volt az elhasználódottság. Ez meg egy konzum-izé.
Viszont hogy az egész gépet ennyire meg kell bontani az akku cseréjéhez... Gáz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Peak válasza .mf (#3) üzenetére


Peak
addikt

Ez a model több, mint két éve nem kapható, ezért "fizetett hirdetésnek" igazán felesleges volna.
Ráadásul hülyeséget beszélsz, álomvilágban vagy, holvány segédfogalmad nincs az akkuk használódásáról.
Majd ha Te is 1300+ notebookot felügyelsz a munkád során, majd megtudod, addig meg csitt!

A piaci trendekkel meg egyáltalán nem vagy tisztában, hogy milyen módszerekkel csökkentik a méretet és a súlyt, pont azzal, hogy az akkut beteszik házon belülre, tokozás nélkül.

Látod drága barátom, ha csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna.
Igy csak magadat égetted le, de állatira.
:(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#5) .mf válasza Peak (#4) üzenetére


.mf
veterán

Gyönyörűen ki tudod fejezni a véleményed: a másik egészpályás és agresszív, nagypofájú letámadásával. Bravó. Ennyi éve itt vagy, igazán szedhettél volna magadra egy kis jómodort. Ezzel az inkább nem minősítem, hogy milyen és hova való stílussal pont te égeted be magad.

1300+? Ja persze, mind egymagad, hosszú éveken át... Én meg a Mikulás.
Lehet, hogy hozzám csak több tucat tartozott, de azok egyrészt elég hosszú futásteljesítményűek voltak már akkor is, és még évek múltán is elég jól tartották magukat az akkuk. De nem is kommersz darabok voltak, hanem a business kategória jobb modelljei. Ez meg az én tapasztalatom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Peak válasza .mf (#5) üzenetére


Peak
addikt

Már megint okos vagy. Persze hogy nem egyedül, de úgy látom ahhoz, hogy ez megforduljon a fejedben, még csak neki sem kellett futnod. :D Tudod... informatikai csoportok dolgoznak, kormányzatok és tenderek, komplett infrastukturák karbantartása, hardveradatbázis kezelése...

Hagyjuk inkább a beszélgetést, mert teljesen felesleges... :D Kb. mint ha anyámmal beszélgetnék :D

Szerk: jaj várjá, kitalálom, hápé meg ájbiem volt, ami 20 évig működött egy feltöltéssel nálad :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#7) .mf válasza Peak (#6) üzenetére


.mf
veterán

Látom modort még azóta sem sikerült magadra szedned... visszavihetnéd a magas lovad az állatkertbe, mert zsiráf... vagy lehet, hogy már akkora az arcod, hogy nem is férsz ki az ajtón, azért nem megy?...

Te meg azt nem látod be, hogy más felületesen látni sok gépet, és más egy szűkebb mintát, de sokkal mélyebben ismerni. S igen, Thinkpad és Latitude szériák voltak döntően, amikben nem kétévente kellett a fél gép szétbontásával akkut cserélni. De ha szerinted ez a jó...

Szerintem is hagyjuk. Ilyen kommunikációs készségekkel ez nem is beszélgetés, csak izzadtságszagú oltási kísérlet a részedről, egy normális hangvételű vita helyett.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Peak válasza .mf (#7) üzenetére


Peak
addikt

Hagyjuk már ezt a modoron való lovaglást.
Jól látható, hogy tisztán fikázni jöttél be a fórumtopikba, EZ VOLT A CÉLOD is, ostobaságokat beszélni, ferditeni és nyilvánvalóan ignorálni technológiai és piaci különbségeket, felhasználási területeket, mindezt megalapozni (akarni) szűk technikai tapasztalattal, mint relevancia.... nevetséges.
Mondom... ne égesd tovább magad, mert ez már igy gáz. Magyarázkodsz, zsiráfozol... :W

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Acer... Vettem aug.ban egy 570G-t, futnak rajta a játékok is. DE!
Csak 5 percekre kapcsoltam be a játékokat, hogy megnézzem mennyire játszató szinten viszi őket. És hogy miért léptem ki 5 perc után?! Mert pik-pak felforrósodott a GT740, 90-95 fokra!!! Most a héten elszántam magam, hogy utánajárok a dolog végére... Szétszedtem a lapit. És mi fogadott? Az hogy a gyárban elfelejtettek pasztát kenni a GPU-ra!! Ajjaj mondom b@zdmeg! Előkaptam a szekrényből az MX2-est, nyomtam rá egy picit, teszt... max 60-65 fok játék alatt. Nem mindegy! Kérdés a következő! Most akkor buktam a 2 év garimat?? :F Vagy úgyse jönnek rá, hogy szétszedtem?

Itt egy kép mennyire "sok" paszta volt gyárilag rajta :

(#10) simonzé válasza RyanGiggs (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Amikor felforrosodott,akkor meg elvezette a hot. Most meg nem forrosodik fel, tehat nem vezeti el a hot. Ennyi. :-)

I don't fit in. I fit out.

(#11) CreMindES


CreMindES
csendes tag

Én is egy ilyen csodát nyűvök és 2012 júliusa óta, tehát már ez is erőteljesen közelíti a cikk főszereplőjének 2,5 éves életkorát. Az Ubuntu szerint még 76,9%-os az akkumulátor, pedig szerintem 10 alatt van azoknak a napoknak a száma, amikor nem volt bekapcsolva az elmúlt évben, általában a nap nagyobb részében megy (tegnap reggeltől ma 04:30-ig ment, majd 9:30-ig volt alvóban, és most megint arról írok), hol akksiról, hol hálózatról, ugyanúgy, mint a cikkben. Szerintem kiváló érték egy lítium-polymer akkumulátortól.

Üdv.: CreMindES

(#12) Jazzos válasza Peak (#8) üzenetére


Jazzos
tag

Te jó ég, ez az ember még mindig itt osztja az ész ész nélkül? :D Mármint Peak. :D
Itt is magyarázkodtál anno, amíg be nem égtél: [link] :C
Pl. amikor megmagyaráztad, hogy a vinyó nem főalkatrész egy gyári Windows-os gépen. :DDD

(#13) .mf válasza Jazzos (#12) üzenetére


.mf
veterán

:C
"Bullshit és hazugság. Arctalanul bármit mondhat bárki. Tényeket és bizonyitékokat kérünk szépen! Enélkül csak kutyaugatás az egész.

Nem csodálkoznék, ha hisztis póverjúzer lennél, akit elhajtottak a nagy arc miatt, vagy fizetett bérfórumozó a konkurenciánál."

Gyönyörű. Főleg, hogy már felütésnek is iszonyatos tárgyi tévedésekkel kezdett ("Belenyúlhatsz olyan szintig, amelyre az amúgy is tervezett burkolás engedélyez. Azaz ha van külön 1-2 csavarral eltávolítható burkolati elem, amely alatt pl. memóriát vagy HDDt találsz, azt nyugodtan bővítheted, cserélheted" - kár, hogy ez nem igaz) borzasztó arroganciával.
Én már lassan sajnálom az embert, ez már valószínűleg orvosi eset. Gondolom munkahelyi sikertelenségét, elnyomatottságát, frusztrációját próbálja itt nagyzással, fellengzéssel kompenzálni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) Gicz


Gicz
addikt

Ezt a teljesítményt nem nevezném kiemeljedőnek. Nemrég cseréltem akkut egy ismerősöm macbookjában, még a fehér műanyag, abból sem a unibody, és az akkuban 1250 ciklus volt, és 80%-os volt a kapacitása. Simán ment vele a gép 4 órát :)

(#15) jerry311 válasza Gicz (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

Így kellene mindegyikben.
Kicsit több mint 2 éves a céges ThinkPad-em, abban is kilencvenvalahány százalékon áll még az akku és simán elmegy 4-5 órát.

(#16) csixy


csixy
addikt

Másfél éves Acer aspire E1-531 hosszabb ideje nem volt használva.Most az akkuja teljesen le van merülve és nem töltődik. Ez normális dolog?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#17) Gicz válasza csixy (#16) üzenetére


Gicz
addikt

igen.... az akksit használni kell, vagy 30-40%-os töltöttségen kivenni a gépből, és úgy tárolni, melegtől óvva.
A gép árárból ítélve az akksi nem lehet benne valami minőségi darab, szóval teljesen elképzelhető hogy ennyit bírt.

(#18) csixy válasza Gicz (#17) üzenetére


csixy
addikt

Köszi megnyugtattál!
Akkor kénytelen leszek másikat venni. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.