Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azopi74


azopi74
addikt

Trollok, gyülekező! Kezdődhet a WP fikázás, egyszer van Budán kutyavásár! :D

(#2) boncser


boncser
aktív tag

Majd EZ fellendíti a WP részesedését :)

(#3) turbuczn


turbuczn
tag

Én most vettem egy Nokia Lumia 930 telefont, Nexus 4 után.
Néhány dolog más, de nem mondanám rosszabbnak. Van amit siratok az Androidból, de van olyan is, ami viszont jó lett volna az Androidra. Maga a készülék nagyon tetszik, és a szoftverrel is meg lehet barátkozni.
Remélem a piac egyenlőbben fog megoszlani, mert a verseny nekünk kedvez!

[ Szerkesztve ]

(#4) tjb007 válasza boncser (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elérhető már itthon is: [link]

(#5) joey04


joey04
titán

fura a wp visszaesése. nem tartom jó rendszernek, nekem nem kéne, de egyre olcsóbb modellek jönnek, azt hittem ez segít nekik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) eventus válasza azopi74 (#1) üzenetére


eventus
veterán

Jajj én a BlackBerry "szakértőket" várom.. Nem a tulajdonosokra gondoltam :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#7) Lacus_84 válasza boncser (#2) üzenetére


Lacus_84
senior tag

És EZ is.

(#8) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én a WP visszaesésének hátterében ugyanazt a stratégiát látom, mint a Windows 8-éban. Kitaláltak valamit, és ragaszkodnak hozzá tűzzel vassal.
Ha valakinek nem tetszett a WP 3,5 évvel ezelőtt annak most sem fog, mert első ránézésre ugyanúgy néz ki, mint akkor. Persze a power júzerek tudják, hogy rengeteg változás, fejlesztés történt a motorháztető alatt, de az egyszeri laikus (akik a vásárlóréteg 90%-át teszik ki) csak annyit lát, hogy ez ugyanaz, ami már 3 éve sem kellett, miért venném ezt?
Valamit változtatni kéne a felhasználói felületen is, mert a laikus azt nem veszi észre, hogy most akkor nem 2, hanem 4 csempét tudok már kirakni ugyanakkora területre. Akár úgyis érdemes lenne változtatni (sőt, úgy kéne), hogy opcionálisan váltani lehessen a jól bevált csempe, és valamilyen új felület között. Ugyanezt hiányoltam az elején a Win8-ból is: "Ott a csempe baszd meg, ha tetszik, ha nem; ha hasznos, ha nem, akkor is azt fogod nézni". A Win8.1-ben ezen azért már finomítottak, bár én még mindig nem tartom tökéletesnek.

Egy szó, mint száz, én a felhasználói felületet reformálnám meg, mert a lehetséges vevők ezzel szembesülnek először.

Minden szavam magánvélemény!

(#9) schawo válasza eventus (#6) üzenetére


schawo
titán

Nincs rá már szükség, a piac elmondott mindent.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) eventus válasza schawo (#9) üzenetére


eventus
veterán

Hogy mire van szükség... Részvétem ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#11) azopi74 válasza boncser (#2) üzenetére


azopi74
addikt

Vagy ez

Méghogy eltűntek az európai mobilgyártók... Románia, Ciprus, Spanyolok (Geeksphone), van itt minden :)

(#12) Bukk900 válasza Lacus_84 (#7) üzenetére


Bukk900
őstag

És mindkét Imperat is lehet már itthon kapni. [link]

(#13) Def26 válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


Def26
félisten

Én pár hete kipróbáltam egy wp telefont és pontosan ezt gondolom amit Te is. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) elmepocok válasza Bukk900 (#12) üzenetére


elmepocok
tag

Igen jó áron vannak :Y

Egyébként én kezdek kicsit kiábrándulni a WP-ból, ezek a fejlesztések lehet, hogy széles körben népszerűek, de számomra ez nem a jó irány... Én úgy szerettem, ahogy volt, most meg az egész kezd elmenni a piacvezető rendszer felé.

[ Szerkesztve ]

(#15) nightshadow válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


nightshadow
veterán

"én a felhasználói felületet reformálnám meg"

Már szivárogtak ki infók, hogy a Windows Phone 9-ben dobják a csempéket.

[ Szerkesztve ]

(#16) FATtila78


FATtila78
tag

Na ez várható volt.. A régi Nokia fanok, illetve a 2.3as androidban csalódók tettek egy próbát a Windowsos rendszerben.. azért volt anno egy nagy fellendülés. Azóta az android is kiforrott lett, és alsó közép kategoriában is kapni értelmes droidos telefont. Már a hozzá nem értők is rájöttek hogy van a jóságnak egy nívója, ami alá nem szabad menni. Winphone pedig alap dolgokban is korlátolt, amire az elitbe nem tartozók is fanyalogni fognak, teszem hozzá jogosan! Egy android L-es Nexus 6, na az okostelefon, nem kell itt az 520asokkal vigéckedni!!

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#17) babkukta


babkukta
senior tag

Szerintem semmi baj nincs a rendszerrel. De mint fent is írták, a külső első ránézésre ugyan az, mint 3 éve. Akinek akkor se tetszett, annak most se fog. Talán aki meggyűlöli a droidot, annál van esély arra, h vált WP-re, de lehet akkor inkább már Apple terméket vesz.
Apukámnak van Wp-s telója, igaz még 7es. Egyébként nincs vele baj, de pl lehet látni h sokkal lassabb, mint az új, újabb hardverrel. Ettől függően is jobban megéri egy olyan, mint egy pocket neo.
Jó úton jár a Microsoft, mert tényleg a stabilitást mindenhol lehet hallani a WP-ről. Gyors, keveset gondolkodik. A Nokiák előnye az aránylag jó kamera, a felső szegmensben meg a kifejezetten jó kamera, az ingyenes naviról nem is beszélve. Ezek olyan tulajdonságok, amik nagyon sokaknál számítanak. Aztán ott az áruház, ami elérte a 300 ezer alkalmazást, és napról napra növekszik. Tehát baj nincs a rendszerrel, és a készülékekkel se, hisz pl a Nokiák nagyon szépek, minőségiek.
Akkor mi lehet a baj? Még mindig félnek tőle az emberek. Főleg aki eddig droidos volt. Belátom, én is félek még mindig tőle, pedig tudom h jó rendszer. A felület nem tetszik, vmiért taszít. Valószínűleg ezen kellene változtatni, vmi vonzóbb megjelenés kéne neki, ugyanezzel a stabilitással és gyorsasággal, ugyanilyen szép készülékekre

Üdvözlettel, Tibi

(#18) BobTail válasza nightshadow (#15) üzenetére


BobTail
őstag

Dehogy fogják dobni...

(#19) Polllen válasza joey04 (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is meglepődtem, mert az olcsóbb gépek elég kelendőnek tűntek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) gyurkikrisz válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Szoval azert nem veszi meg senki a WP-t, mert mar 4 eve ugyanugy nez ki? Ez mindjart szarcsempe. Android hany evig volt valtozatlan? IOS 2007 ota is (szinte) ugyanaz.

De ha valaki annyira laikus, hogy utananezes helyett elintezi azzal a WP telefonokat, hogy 4 eve szar volt, most is az, az megerdemli.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#21) Lacus_84 válasza FATtila78 (#16) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Akkor megint azzal jövünk, hogy a WP-s telefon nem is okostelefon? :U

(#22) tjb007 válasza azopi74 (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még jó, hogy -a Geeksphone-t leszámítva- a szó szoros értelmében egyikük sem gyárt semmit sem ;]

(#21) Lacus_84

Bizony a Windwos Phone-os modellek feature phone-ok, mert nem lehet őket rootoli, és nem lehet buzerálni a rendszert sem. Fájlkezelő már van, szóval azt már nem tudom felhozni.

;]

[ Szerkesztve ]

(#23) Воланд válasza joey04 (#5) üzenetére


Воланд
titán

q2-ben nem jelent meg uj keszulek, a regiek elerhetosege korlatozott, marketing nulla. nincs semmi meglepetes a visszaesesben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) drzsoo1 válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Jönnek a Mobilarénán a napi WP PR cikkek a windows phone piaci térnyeréséről csakhogy a számok mást mondtak. A finn piaci sikerek mellett azért ott volt hogy az USA-ban tudtak piaci részesedés csökkenést produkálni.

Nem dőlt össze a világ, de az látszik, hogy jelenleg a WP-ben ennyi fantázia van, se több se kevesebb. Ha nem lépnek, akkor további piaci térvesztés várható.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#25) Воланд válasza babkukta (#17) üzenetére


Воланд
titán

igen, tenyleg ugyan az, mint harom eve. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Gabor1985


Gabor1985
tag

Szerintem a wp pedig egy nagyon jó irányba indult el. Mondja ezt egy leendö lumia 930 tulajdonos. Szòvel ez a 8.1 azért egész jó. És jobban testre szabhatóbb mint a régebbiek voltak........ :))

lumia 930, xbox 360, xbox one vhite ! xbox gamertag: SzGabor8528

(#27) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon kevés a WP teló, nem rég nézegettem mert vettem volna de csak a Lumia 925 tetszett, aztán miután megnyomogattam már az se bár ez inkább a WP számlájára írható. Fene tudja, azért örülnék ha lenne az androidnak egy rendes konkurenciája.

Thanos was right.

(#28) jacis válasza Воланд (#23) üzenetére


jacis
nagyúr

100%-ban igazad van. Az általad felsorolt dolgokban/problémákban vannak elrejtve a megoldások.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#29) elmepocok válasza Воланд (#25) üzenetére


elmepocok
tag

Mondjuk, hogy melyik a szebb, arról vitatkozhatnánk... :D

(#30) ddaydome válasza babkukta (#17) üzenetére


ddaydome
senior tag

A csempe valóban lehet megosztó, de az Androiddal való állandó szarakodás is nagyon az lehet. Szerintem annyi a baj jelenleg, hogy kevesen gyártanak wp-s telót. Amint ez megváltozik ugrásszerű lesz a növekedés. Az IO-s felülete is kb. ugyanolyan, mint eddig vagy mókásabb. Az Androidnál gyártótól függ a felület és persze letölthető ilyen-olyan indító alkalmazás, de azoknak meg elég kérdőjeles a stabilitása, erőforrásigénye stb......... Én már rég váltanék WP-s telefonra, ha nem lenne 2 éves hűségem. Az sem tetszik, hogy nem tudom állítani az ikonok méretét ami elég zavaró, hogy egy apró kis szart kell keresnem tűző napon. Talán a Huaweinél láttam "egyszerűbb" kinézeti lehetőséget, ami elég hasznos lehet szerintem. Aztán vannak ám olyan alapvető problémáim, mint pl. nem aktiválódik a kijelző amikor hívnak és nem tudom felvenni a telefont, mindez nem egy kínai telefonnál van, hanem az egyik neves gyártónál. Felhívtam a supportot és elmondták : " előfordulhat, hogy valamelyik alkalmazás okozza ezt a problémát" .... Na ez volt az a pont, amikor rájöttem, miért is lehet jó egy zárt rendszer.......

A statisztika meg olyan, amilyet mutatni szeretnének!:)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#31) Воланд válasza elmepocok (#29) üzenetére


Воланд
titán

jo, szerintem a hatteres undorito, de ez most mindegy is. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) batai15


batai15
félisten

pedig a wp elég jó.Appokban van lemarada egyedül amit szívből remélek hogy nem így lesz nem is olyan sokára.

(#33) kengyel válasza tjb007 (#4) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nagyon korrekt áron van. Most nézegettem róla videót, de a kamera minőségéről nem sok infót találtam.

kengyel

(#34) azopi74 válasza joey04 (#5) üzenetére


azopi74
addikt

Hát ilyen Kínai részesedés mellett nem csoda a csökkenés:

(#35) Def26 válasza azopi74 (#34) üzenetére


Def26
félisten

Miért, kínában nem lehet wp telefont kapni vagy mi a retek? :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36) gyurkikrisz válasza Def26 (#35) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nem lehet alkalmazast lopni, oszt senkinek se kell

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#37) Hadrian


Hadrian
tag

Szegény Androidnak muszáj nőni. :) A Gugli begyűjti a felhasználók adatait, elemzi és az adatokkal kufárkodik. Kevés felhasználó, kevés adat, kevés bevétel, nőni kell, nincs mese. :)

(#38) savoo


savoo
addikt

WP-t csak a geekek vesznek.

(#39) ddaydome válasza savoo (#38) üzenetére


ddaydome
senior tag

Vagy olyanok, akik kiábránduétak a szarakodós Androidból:)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#40) dozsabalint válasza ddaydome (#30) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Mert arra ugye nem lehet sz*r appokat készíteni... az az igazság, hogy ilyen wp-nél is tök simán előfordul, főleg az alsó kategóriában.

(#41) galaxys80 válasza eventus (#10) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem. Azt, hogy lassan senkinek nem kell. ;]

(#42) ddaydome válasza dozsabalint (#40) üzenetére


ddaydome
senior tag

De ez nem lehet app függő egy zárt rendszernél. Nem változtathat rajta, senki és semmi, nem is nyúlhat bele eleve. Az Androidnál ez másképp van.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#43) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Az én hibám, mert eladtam a 920-at és vettem azóta 2 androidos telefont is. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44) dozsabalint válasza ddaydome (#42) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Mert Androidnál mikor nyúl bele a rendszerbe az app? Ha root-oltad, akkor.

(#45) ddaydome válasza dozsabalint (#44) üzenetére


ddaydome
senior tag

Nem rootoltam, de az Androidnál, mivel linux alapú lehetőség van a szabad változtatásra, benne van a leírásában is minden készülékben a nyílt forráskódnál. Amúgy meg nekem a gyártó supportja mondta, hogy az app belenyúlhat ilyenkbe, inkább kérdezd őket.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#46) Tybee000 válasza dozsabalint (#44) üzenetére


Tybee000
aktív tag

androidon nem muszáj rootolni a telót, hogy egy app mindenedet elolvasson (sms, contact, location) ha te jogot adtál neki telepítéskor... sőt apk telepítéskor a jogokra sem kérdez rá

Edit
ja hogy nem is ez volt a téma :D, de attól még az van amit leírtam

[ Szerkesztve ]

(#47) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Ami még szépen látszódik, hogy a piac is kezd felébredni, és átlátni az Alma hypon, elég stabilan bukják is a piaci részesedést, hacsak nem húznak megint valami innovatívat, ami indokolná a felárat, akkor 2-3 év és bezuhannak 10% alá... Vagy kénytelenek lesznek megszüntetni a túlárazást...

(#48) MartOOn válasza ddaydome (#42) üzenetére


MartOOn
addikt

Halistennek...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#49) Bogyó bá' válasza FATtila78 (#16) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha itt valaki korlátolt, az nem a WP...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50) galaxys80 válasza Dreadloord (#47) üzenetére


galaxys80
veterán

"Noha az iOS okostelefonos részesedése 13 százalékról 11,7-re csökkent, 4 millióval több iPhone-t adtak el idén, mint tavaly ilyenkor."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.