Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) DS39 válasza HaZse (#345) üzenetére


DS39
nagyúr

majd ha minőségi gyártó jön ki WP-vel, akkor meglátjuk. (ilyen márkát Androiddal sem vennék)

ha egy 520, 620, tehát régebbi modellen voltak bizonyos feature-ök, amiket az utódokból kihagytak, akkor az nálam azt jelenti hogy butultak a hasonló kategóriás készülékek.

a fél giga ram alapjáraton nem baj, de azért aki beleolvasott az 520 topikba, láthatja hogy a WP8 és 8.1 között érezhető sebességkülönbséget tapasztalnak a felhasználók. és mi lesz a most 8.1-gyel megjelenő készülékekkel vajon kapnak-e frissítést valaha is, fél giga rammal. vagy ha kapnak még lassabb lesz tőle a készülékük.

[ Szerkesztve ]

(#352) macskea válasza Def26 (#350) üzenetére


macskea
őstag

Nem. Azért mert arrogáns pöcs módjára viselkedsz, és meg büszke is vagy rá... :))

(nekem sincs WP telefonom, még mielőtt további nem létező összeesküvéseket lepleznél le)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#353) Def26 válasza macskea (#352) üzenetére


Def26
félisten

Kérlek ne haragudj. :(

Látom, hogy te a másik tábort erősíted. Blackberry meg tuti motorka. Jajj. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#354) macskea válasza DS39 (#351) üzenetére


macskea
őstag

"Állítólag" újra vannak számozva a Lumia telefonok, és ez okoz némi zavart az erőben. :) Azaz a sokak által nagyra tartott 520-nak nem utódja a most megjelenő 530, az eggyel alá lett pozícionálva. Szerintem sem az év ötlete, de sok mindent megmagyaráz. Csak a sajnos magyarázni kell, mert nem magától értetődő, és ez bizony el lett baszarintva. :(( Szóval ha valaki az 520-a helyett nézelődik, az a 630-at válassza, mert különben tényleg csalódhat.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#355) MartOOn válasza HaZse (#345) üzenetére


MartOOn
addikt

Tessek. Es mi vagyunk a trollok... :DDD "kukadroid" ugye? Ervelni nem tudsz, ahogy irni sem... Kar teleszemetelned a kornyezeted...

Halistennek masok ertelmesen megfogalmaztak nekik miert jo a WP. Nekik el is hiszem. De a magadfajtak egy centivel sem jobbak a szememben, mint a gizda rómaiak az ajfon mittudomenhanyassal... Arany szinben, mert az a raj. Ez CSAK neked szolt, nem a WP ellen es nem masoknak. Emesztgesd.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#356) gyurkikrisz válasza DS39 (#351) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Jelen esetben a 620-nak nincs meg utodja, az 530 az 520 alatti kategóriát jelenti. El lett csusztatva lefele a szamozas. Es a 630 jobb az 520-nal.

Def26: Ha nem vagy kepes olvasni, miert jarsz ide?

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#357) macskea válasza Def26 (#353) üzenetére


macskea
őstag

(#340) namsdrowseht-től kérj bocsánatot, ne tőlem.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#358) DS39 válasza macskea (#354) üzenetére


DS39
nagyúr

és gyurkikrisz:

igen ha így nézzük valóban.

amúgy mikor a 8.1 újításaként olvastam hogy szoftveres gombok használata lehetséges már WP-n, nem gondoltam hogy az MS totálisan átáll erre. nem igazán tudom mi indokolja, szerintem kevesebben szeretik, mint a kapacitív gombokat (+ fizikait), ahogy a Samsung vagy az LG csinálja a telefonjait.

(#359) macskea válasza DS39 (#358) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem is jobb a fizikai gomb, bár ezt szerintem ki lehet találni az aktuális telefonomból is. :)) Ha viszont végre beindul ez az ingyen van a WP dolog, és egyre több alternatív gyártó is ad majd ki ilyen kütyüket, van remény, hogy lesznek majd fizikai vezérlőgombokkal ellátott készülékek is. WP7-tel még qwerty-s is volt! :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#360) gyurkikrisz válasza DS39 (#358) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mert így olcsóbban adhat ki modelleket az also kategoriaban, ami előnyt jelent. Felső kategóriában ezzel együtt még mindig alap lesz a "fizikai" gomb.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#361) HaZse válasza MartOOn (#355) üzenetére


HaZse
őstag

Érvelni már mindenki érvelt, minek érveljek én is?

Badán kívül minden telefont használtam legalább 2-3 hétig. Az elején tetszett a droid. De mára kiábrándultam az egész droidból. A droid is jó lenne, ha optimalizálva lenne az egész és ne keljen használni task manager alkalmazást, hogy a háttérbwn futó alkalmazások ne vegyék el a szabad memóriát. De ehhez az egész droidot újra kellen írni. A softver frissítésről meg ne is beszéljünk. Mi most a legújabb droid? 4.4.4?

A legelső Lumia telefon, ami WP8-assal jött ki 2012 szeptemberében debütált. És az is megkapta a jelenleg legfrissebb WP 8.1-et.

Droid fronton mondd kérlek, hogy 2012. szeptembere óta kiadott összes droid közül hány telefon nem kapta meg a 4.4..-et?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#362) Vtwo válasza namsdrowseht (#340) üzenetére


Vtwo
senior tag

+1

(#363) Armagedown válasza HaZse (#361) üzenetére


Armagedown
őstag

"Droid fronton mondd kérlek, hogy 2012. szeptembere óta kiadott összes droid közül hány telefon nem kapta meg a 4.4..-et?"
Van lehetőség custom rom telepítésére, telepíthetsz 4.4es droidon alapuló romot.
Mi a helyzet a régi WP 7.8as mobilokkal, azokra hogy kerül 8.0 vagy 8.1?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#364) MartOOn válasza HaZse (#361) üzenetére


MartOOn
addikt

Egyet mindig elfelejtetek, de ez mar nagyon off itt, az Android = Nexus vonal. A tobbi gyartoi felulet nem mervado. Ezt jegyezzuk meg. Ne azok alapjan iteljunk. Kb mintha a WP-t kiadnak a huawei-nek es azt csinal vele amit akar. Varhatoan egy lassabb bugosabb rendszert kapnank vissza. De ez nem az MS hibaja.
Ennek ellenere en meg mindig varom hogy a WP villantson vmi nagyot. Vegyen meg, nyogozzon le. Hajra.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#365) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Látom megy a party :)

Arra leszek kiváncsi hogy a wp 8.x es telefonok kapnak-e majd wp9-et

(#366) CyberPunk666 válasza aprokaroka87 (#365) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szerintem nem. De a 8-as esetében ez nem olyan nagy arcul csapás, mint anno a wp7.8-as esetében volt, mert ott egy félkészrendszert hagytak szerencsétleneknek, pont azoknak, akik az elején bizalmas szavaztak, és őket szerintem (mondjuk ki) becsapták. A wp8.1 esetében, ha a következő a 9 lenne, és nem lehetne felrakni, szerintem az sem lenne már becsapás, mert a rendszer elérte azt a szintet, amit ígérgettek idáig. Most megcsinálták azt, amiért megvettük.

Nagy különbség.

Amúgy az 520-on én csak ott érzem a ram limitációt, hogy többlapos böngészésnél gyakran újratölti az oldalt. Máshol nem zavaró (számomra).

(#367) Воланд válasza Armagedown (#363) üzenetére


Воланд
titán

ott is, ahol az adott soc-ra mar nincs driver? es akkor el is erkeztunk oda, hogy miert nem kaptak a wp7-es keszulekek wp8-at. igen, a hw miatt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#368) gyurkikrisz válasza Armagedown (#363) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ez foleg akkor jo, ha zart a bootloader, vagy van egy knox a telon, amivel bucsut inthetsz a garancianak egy kis flash-party utan.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#369) NGA válasza aprokaroka87 (#365) üzenetére


NGA
addikt

igen, a wp13-ig mindentbmeg fognak kapni. Beldfiorentino írta egy bejegyződésben.

(#370) aprokaroka87 válasza NGA (#369) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ember....Tartok attól hogy majd nem kapja meg,pláne ha wp9-et alapjaiban írják újra

(#371) Armagedown válasza Воланд (#367) üzenetére


Armagedown
őstag

Azt hogy mi a helyzet a driverekkel, nem tudom, mert nem foglalkozom rom főzéssel.
Érdekes módon egy 2009es mobilra, amit eredetileg Windows Mobile 6.5 Professional rendszerrel adtak ki, nem adta ki rá a Microsoft a WP 7 rendszert, de néhány programozó portolta rá, szóval képes a futtatására, csak azért nem kapta meg a frissítést, hogy vegyél újabb mobilt ha újabb verzió kell.
Mellesleg a legendás HTC HD2ről van szó.
Szerintem ugyenezen okok miatt a mostani WP 8as mobilok sem kapják meg a 9es verziót, a kifogás itt is az lesz hogy nem alkalmas rá a hardver.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#372) MaUser válasza Armagedown (#371) üzenetére


MaUser
addikt

Az MS egyébként véleményem szerint pont itt cseszte el. Volt egy ökoszisztémájuk, amivel bár a padlót törölte fel az iOS, de pl. Droid az elején igencsak buta volt. A WM vonalból azonban egészen apró változtatásokkal (rezisztív helyett kapacitív kijelzők normális kezelése, normális gyári launcer és gui, alkalmazásbolt) simán iOS szinten lehettek volna. Volt egy nagyon erős, de még akkor nem központosított programozói bázisuk is. (Elég ha csak az iGo-t vagy az SPB programjait említem.) Ha itt simán csak alkalmazkodnak az iPhone által behozott újításokhoz, ma is egy érdemi szereplők lennének. Ehelyett még mindig ott tartanak, hogy harmada(!) a WP részesedésük, mint az iPhone 3GS startjánál a WM-é volt. Igen, három generációnyi iPhone után is jobban tartotta magát a WM, mint a WP, de igazából a turnover valahol az iPhone 4-nél van, amikor kár vagy két éve hivatalosan nem is lehetett kapni WM-et.

Hát oltári bukta az egész. És a legszebb, hogy azóta sem derült ki, melyik vezető szétszívott fejéből pattant ki a WM kukázása és a mindenáron kitartás a WP mellett és a win8-wp egyen design-ja. Egyébként a számok szerint, még 2012 elején is jobban megérte volna kukázni a WP vonalat és a WM-et elővenni, de talán még 2013 közepén is nagyobb volt a WM részesedése a WP-nél. :W

(Igen, baromi mérges vagyok az MS-re, mert nem kevés megvett programom volt/van WM-re, ami így idővel kidobott pénz lett, pl. anno még 35eFt-ot adtam a hivatalos iGo-ra, ami így kuka lett idővel...)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#373) Воланд válasza Armagedown (#371) üzenetére


Воланд
titán

nem a winmo - wp7 parosrol volt szo (ce kernelre epul mindketto), hanem a wp7 - wp8 parosrol (elobbi ce, utobbi nt kernel). ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#374) macskea válasza Воланд (#373) üzenetére


macskea
őstag

Ez nem mond legalább részben ellent a (#367) hozzászólásoddal? Én elsősorban a kernelben való különbségben látom az okot. Persze, ez tovább görgetve oda jut amit az elején mondtál, de a gyökérok talán ez volt.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#375) HaZse válasza Armagedown (#363) üzenetére


HaZse
őstag

Hát épp ez az. Valahogy nekem az jön le, hogy ha droidod van és az adott készülék nem kapja meg a frissítést, pedig szeretné az ember, akkor romolgasson. Megint ott tartunk, hogy a droidon heggeszteni kell valamit, hogy normálisan működjön.

Mint írtam wp 8-as telóról kérdeztelek. A WP 7-es telók valóban nem kapták meg a wp8-at, mert maga a HW SoC-ja nem felet meg az MS HW elvárásainak.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#376) Glenda válasza macskea (#374) üzenetére


Glenda
addikt

A hardves gombok miatt sem felelt meg a HD2.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#377) Armagedown válasza Воланд (#373) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem meg tudták volna oldani hogy kompatibilis legyen, ha akarták volna, elvégre profik dolgoznak a Microsoftnál.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#378) Glenda válasza Armagedown (#377) üzenetére


Glenda
addikt

A G1 meddig támogatott Android vonalon? Az Android 4 felmegy rá?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#379) macskea válasza Glenda (#376) üzenetére


macskea
őstag

Az eredeti elég szigorú hardveres követelményekre gondolsz? Lehet hogy szigorúan véve azoknak sem felelt volna meg, de ez szerintem inkább lehet kifogás mint ok. :) Legalábbis a gombok kapcsán biztos.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#380) Воланд válasza macskea (#374) üzenetére


Воланд
titán

nem. attol meg, hogy nt kernel van a tpm-nek nem kellene kotelezonek lennie. sem a directx 10-nek talan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#381) Воланд válasza Armagedown (#377) üzenetére


Воланд
titán

nyilvan mindent meg lehet oldani, csak az a nem mindegy, hogy a megoldasra forditott mernokora, penz, stb megterul-e, vagy van-e egyaltalan ertelme az egesznek. annak, hogy wp7-es keszulekek megkapjak a wp8-at nem lett volna ertelme, mert 100%-osan nem lehetett volna portolni az os-t, a fragmentalodast meg jobb elkerulni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#382) MartOOn válasza Glenda (#378) üzenetére


MartOOn
addikt

Lumia 800 meddig volt tamogatott? Nincs 3 eves a telefon!!! :Y
A G1 6eves lesz iden... Szoval lehet jogosan erzem ugy hogy sarkitasz?!?

HaZse (#375) ez Rad is vonatkozik. Szintén sarkosan fogalmazol, raadasul szandekosan. Mi az hogy KELL? Ahhoz hogy NORMALISAN működjön?!?
Latom elsiklottatok a mondandom felett:

Android = Nexus

A tobbi gyari szarsag nem mervado. Nem gyari. Hanem gyartoi... Teccikerteni? Mondjuk ha nem akarjatok akkor sose fogjatok. :N

A Lumia 800-at a Galaxy Nexussal tessek osszehasonlitani. Kicsit masabb lesz a leanyzo frissitese... (ra lehet heggeszteniba 4.4-et... Erted, hogy normalisan mukidjon...) neha vicc amit muveltek... :C

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#383) Armagedown válasza Glenda (#378) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem hivatalos formában de van rá Jelly Bean
Nem igazán lehet használni, mert bugos, de a Wp 7 alapu mobilokra még ilyen kezdetleges rendszer sincs.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#384) x1port válasza MartOOn (#382) üzenetére


x1port
addikt

Sajnos itt feudális elvek vannak . Hűség vagy halál !

A tények sz@rt sem érmek.

(#385) macskea válasza x1port (#384) üzenetére


macskea
őstag

Először azt olvastam, hogy hülyeség vagy halál, aztán rájöttem, hogy tulajdonképpen mindegy is. :))

(nem szorosan a témához kapcsolódóan gondolom így, hanem úgy általában a PH fórumain folyó dolgok láttán)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#386) x1port válasza macskea (#385) üzenetére


x1port
addikt

Én konkrétan a WP -s táborra értettem.

(#387) dozsabalint válasza x1port (#386) üzenetére


dozsabalint
senior tag

MS tábor sem más.

(#388) MartOOn válasza x1port (#384) üzenetére


MartOOn
addikt

Ezzel semmi gond. :) EZT meg tudom erteni. Csak akkor ne jöjjenek a hulye frazisaikkal. :D 1.5 óta droidozok... Szoval... Ertem. Alapjaban az emberek erzelmi donteseket hoznak. Es erosen tudnak ragaszkodni ezekhez. Almaek is ezért tartanak ott ahol.
Es szerintem ezzel olyan nagy baj nincs is. A gond akkor kezdodik amikor nagy cegek befolyasoljak ezeket a donteseinket neha eleg alattomos huzasokkal.
Szoval hajra WP lesz ez meg sokkal jobb is! Es hajra Android! ;) ez meg még jobb lesz! ;) es fuuuuj alma! :DD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#389) Воланд válasza Armagedown (#383) üzenetére


Воланд
titán

jaj, csak tudnam, hogy ha szobakerul a hivatalos termektamogatas hianya, akkor azzal egy lapon hogyan lehet szobahozni a romolgatast... nem szorosan ehhez a hsz-hez kapcsolodik, csak egy kicsit vicces, hogy ha xy gyarto nem adott ki frissitest a keszulekre, akkor az a "megoldas" hogy tegyel fel valami romot...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#390) MartOOn válasza Воланд (#389) üzenetére


MartOOn
addikt

Mert megtehetjuk. Mert ertunk hozza. Mert megengedi a rendszer. Mert szabadsag van elvtarsak! Mert miert ne? Na ettol a hozzaallastol borsodzik az MS meg az Apple háta. Szerencsére van egy gugli, aki meg velunk van. ;)

De a lumia800-nal pl barmi tovabb volt hivatalosan tamogatva. Sztem meg a samsung galaxy gio young lite is... :D

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#391) macskea válasza x1port (#386) üzenetére


macskea
őstag

Egyértelmű volt hogy a WP-s táborra gondoltál, de szerintem tizenkettő egy tucat az összes fanboy. ;)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#392) Воланд válasza MartOOn (#390) üzenetére


Воланд
titán

megnyugtatlak, ettol az egesz romolgatastol az osszes atlagfelhasznalo hata borsodzik. tudod, ok csak hasznalni szeretnek a megvasarolt termeket. ha mar ugye szobakerult, hogy nezzuk laikus szemmel a dolgokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#393) Воланд válasza x1port (#384) üzenetére


Воланд
titán

en meg emlekszem, hogy a pfd miatt mekkora hisztit csaptal az 520 topic-ban. valakit akkor ott nem igazan erdekeltek a tenyek. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#394) macskea válasza Воланд (#389) üzenetére


macskea
őstag

Hehe, ha már ebben a topikban szóba került a HTC HD2 (jól emlékszem?), akkor méltó válasz lehetett volna az is, hogy volt aki arra is felhegesztette az androidot. Mondok durvábbat, e-bayen még kapni is lehetett, sőt, most is van fenn egy használt. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#395) MartOOn válasza Воланд (#392) üzenetére


MartOOn
addikt

Akkor vegyen nexust es hasznalhatja teljes lelki nyugalommal. Evekig megkapja a legfrisebb rendszert. ;) akkor ne doljon be a marketingbullshitnek es ne vegyen huawei mate 2 mega duo sim-et... Ötezeré'... ;)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#396) virkir válasza Воланд (#392) üzenetére


virkir
veterán

az egesz romolgatastol az osszes atlagfelhasznalo hata borsodzik. tudod, ok csak hasznalni szeretnek a megvasarolt termeket

És ez hol ,mond ellent az androidnak?

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#397) Armagedown válasza Воланд (#392) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem kötelező romolgatni, csak így többet ki lehet hozni a mobilodból,mint gyárilag, mert a rendszer nyiltságából adódóan lehetséges.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#398) #31733248 válasza namsdrowseht (#340) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szó sincs arról, hogy a felhasználóknak száz százalékosan ki kellene használniuk bármelyik operációs rendszer tudását. Ez a megközelítés csak félreviszi a témát. Sokan például - mesze nem csak a geek közösségek, hanem például érdeklődőbb fiatalok - azért nem váltanak, mert az iOS, vagy az android top 30 alkalmazás kétharmada WP-re vagy nem elérhető, vagy csak valamilyen pótmegoldás keretein belül, esetleg "csökkentett módban", megbízhatatlanul. Azután könnyen lehet, hogy ez az érdeklődő fiatal véleményvezér lesz a saját környezetében és az általa hangoztatott vélemény másik húsz ember fogyasztói döntésére is kihat (gondoljunk csak az iPhone eladásait kellemesen lendítő felhasználók által elragadtatott vélemények formájában terjesztett reklámokra).

És persze itt a tömegvonzás hatása is, de nem csak úgy, ahogyan te hangsúlyozod. Kevés ember számára egyszerűen nem éri meg fejleszteni, ilyen egyszerű. A fogyasztót pedig a legkevésbé sem érdekli, hogy erről ki tehet. Ha nincsenek meg a máshol megszokott extrák, akkor könnyedén lemond a WP-ről és máshonnan választ. Sőt, esetleg a következő három vásárlásánál sem fogja megnézni, mit tud a WP, hiszen egyszer már csalódott benne.

A fogyasztót persze lehet hibáztatni, de addig nincs értelme, amíg ő fújja a passzátszelet. :N

[ Szerkesztve ]

(#399) gyurkikrisz válasza virkir (#396) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Androidot se csak hardcord userek hasznalnak, akik delutani szorakozaskent feldobnak egy CM-et a telojukra. Az ilyen emberek hogy elvezik a romolgatas "elonyeit"?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#400) aprokaroka87 válasza gyurkikrisz (#399) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Hardcore userek sem mindennap romolgatnak.
Annó én azt sem tudtam mi az hogy Android,most meg már szinte nyugodtan nyúlok bele a rendszerbe ha arról van szó.
Nem muszály,de sokmindent nem tudsz megcsinálni ha nem férsz hozzá.
Ráadásul sok esetben egy CM rom sokkal többet tud mint egy gyári rom.
Meg felejtsük már el ezt a átlag user/hardcore user dolgot olyan nincs,felhasználó van,aki vagy megérti hogy mükődik az adott telefon vagy nem,ha nem érti az elöbb utobb korlátokba fog ütközni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.