Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [wowmaster:] A Warezről (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) whiz


whiz
aktív tag

Én igenis letöltöm a kalóz programokat/játékokat. Semmi nem mutat jobb képet ennél. Se a demók, se a reklámok, de egy szakújság bemutatója sem feltétlenül. Sokat csalódtam már játékokban, amiket agyondícsértek. Ilyenkor törlöm is a rákba az egészet (erre pl. jó példa a Crysis). Ami nagyon tetszik, sokat játszok vele, azt a kerethez mérten megveszem (erre meg példa szintén UT3, vagy HL2, vagy TDU, stb). Vagy frissen, ha jó áron jelenik meg, vagy akkor, amikor már lement az ára az 5000Ft-os kategória környékére (vagy alá). Így már akad jónéhány eredeti programom, és nem érzem magam átverve sem a szutykok miatt.

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2) k.


k.
őstag

A warezt szerintem két dologra lehet bontani:
Nincs pénze vagy nem kell igazán.Ha valaki igazán szeretne egy játékot azt ugyis megveszik ha kevés a pénze utobb ha van elöbb.Volt olyan osztálytársam aki a warez mintaképe volt és akart egy játékot és igen is megvette.Tehát ha esik az ár egy része biztos átáll de aki csak warezol vagy aki csak el akarja mondani magárol hogy a hivatalos megjelenés elött neki megvan ez és az azt ugysem lehet megtériteni.ÉN mostanában az olcso budget áron árult játékokat-max 3e- veszek.1 azért mert a laptopom integrált vga-s és ebben az árban vannak azok a gamek amiket valószinüleg elbir-3-4 éves játékokaat azért viszi kivétel a doom3 és társai- .2 azért mert ez még az a kategoria hogy jó játékokat adnak és arra bőven jók hogy picit ellegyek vele.

(#3) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én már töltöttem le pár játékot,zenét,filmet, és ami igazán tetszik, azt utána meg is vásárolom.

(#4) Skizz


Skizz
addikt

Csupán 1 dolgot fűznék hozzá a dolghoz.

"Ez visszavezethető gazdasági okokra, alacsony minimálbér és/vagy átlagfizetésre." - ha nem hagynak minket élni a "nagyjaink", akkor hogy a ..szomba vegyem meg? Mondjuk, ha azt nézzük, hogy én speciel letöltök havi 3-4 játékot. Ezek közül 2-3 zsír új. Az kb. 8-10-12k ezer forintos árral számolva havi 30 ezer magyar kredit, csak viszonyítási alapként, a magyar átlagbér 113k br. Ez éves szinten 360,000 forint. Nekem erre nincs pénzem, de van rá lehetőségem, hogy mindegyiket kipróbáljam. Akkor miért ne élnék a lehetőséggel? Warez van/volt/lesz. Nem lehet mit tenni ellene, ennyi. Érdekes dolog, hogy konzolokra is ugyanúgy letölthető egy csomó játék, a gyártóknak/kiadóknak mégsem sír a szája, hogy kevés a bevétel. Mert ha veszel egy konzolt az x évig jó lesz, időtálló és időtállóbb mint a PC. Ezért abba többen befektetnek. Szóval itt alapvetően nem a warezzal van baj, hanem könnyebb rákenni a rossz eladási statisztikákat -> lsd.: Cevatka és a Crytek. Először szidták a warezt, hogy nincs elég pénz miatta, aztán 1 hónappal később kénytelenek voltak beismerni hogy elcseszték és kiadják mégegyszer a Warheaddal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#5) motorhead válasza whiz (#1) üzenetére


motorhead
aktív tag

Ha a játék demóját letöltöd, is kapsz egy képet a dologról, és akkor nem károsítasz senkit. Ha ezekután is tetszik a dolog, akkor jöhet, hogy kivárod míg emberi ára lesz a dolognak. Például az emlegettett 5000,- forintos határ. Az már egészen emberi. És még ennél lejjebb is esik idővel, ez is tény. És az is tény, hogy egy 2 éves játék is lehet a mai napig is jó, lenyűgöző stb. Pl. nekem a DIRT pont ilyen. Nagyon nagy játék.

Fiatal kollégánk egészen jól látja a dolgokat. Persze, még pénzt csak összespórolt az emlegetett innen-onnan bejövő szülinap meg kitudja milyen ajándékokból ,de van képe a dologról, ha még dolgozni soha nem dolgozott meg érte. Ez dícséretes mindenképpen. Ilyen idős koromban én is évekig gyűjtögettem csak egy videókártya cserére is. Meg is becsültem.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#6) 990 válasza eldiablo (#3) üzenetére


990
tag

Én is így vagyok vele, pl. a San Andreast sokáig játszottam, és amit megvettem az a Second Edition, amivel nem lehet multizni, szóval még így is a kalózverziót telepítem, de elismerve, hogy oda tudtak kötni a gép elé sok-sok órára, megvásároltam.

motorhead: én meg a húsvéti pénzemből vettem meg az alaplapomat, mert az előző az én hibámból romlott el - pedig adott volna rá pénzt a faterom :K

[ Szerkesztve ]

(#7) nike_


nike_
addikt

Egyik rokonom (unokatestvérem) megvette eredetiben a GTA:SA-t. És bugos. Az enyém pedig letöltött, és mégse bugos.

Na, akkor hogy is van ez?

(#8) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Warez pc-n? HAJRÁ! Nagyon kevés produktum van amit érdemes megvenni... Egyre csökken az arányuk! És a gépekbe fektetett pénz romlása miden viszonya egy hányás... Én személyszerint konzolon látom ugyanazt, mint itt te! Ott nem kéne a warez, mivel ott azért jobb a helyzet játékok terén! És ár/érték arányban verhetetlen! (még nincs konzolom) És valahány százalékban azt modnom, hogy a warez/torrent az válasz a kiadóknak, globális helyzetnek!

Warez/Torrent Powa!!

when the sun shines, we'll shine together

(#9) subpixels


subpixels
tag

Cikk nem rossz, de szerintem nem lesz sajnosösszefogás warez ügyben. Mostanában vannak jó árban egyes játékok, pl.: gears of war+ut3+fear gold 8k, witcher 5k, Ultimate Strategy Pack 10k ebben ( Supreme Commander +Company of Heroes +Warhammer 40k Dawn of War +kieg.-je), és még sok egyéb.
Régi klasszikus Pc gameket szeretnék megvenni itthon csak nem tudok, pl.: Planescape: Torment, Fallout 1-2, Final Fantasy 7-8, nem tud valaki hol lehet és mennyiért kapni Magyarországon

(#10) VladimirR válasza nike_ (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valoszinuleg ugy, hogy beneztel valamit, vagy tavolrol sem vagy tisztaban a bug fogalmaval

a temahoz meg: oldschool jatekok, amikert erdemes penzt kiadni (manapsag ilyet egyre kevesebbet latok) 1-2 ezresert megvehetoek, ezeket leszamitva meg ftp mmogame-ek rulzanak

[ Szerkesztve ]

(#11) whiz válasza motorhead (#5) üzenetére


whiz
aktív tag

Demó alapján nem mindig lehet ítélni. Főleg, ha kap az ember kemény 5 percet, vagy olyan minimális dolgokat engednek meg, vagy csak épp'hogy működőképes az egész. Volt már olyan is, hogy a demó alapján (is) jónak tűnt, aztán az egész játékot elcseszték úgy, ahogy volt. Ezek után, ha rohantam volna megvenni, pofára estem volna szépen.
10K-m nincs egy játékra. Akkor se venném meg annyiért - sőt akkor lehet nem is játszanék - ha nem lenne warez.

Tenném még hozzá, hogy pl amcsiban, ha nem tetszik, vissza lehet vinni a boltba a játékot. Próbáld meg ezt itthon...
Ha nálunk is így lenne, talán másképp gondolnám én is, és még sokan mások.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#12) VladimirR válasza whiz (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Ha nálunk is így lenne, talán másképp gondolnám én is, és még sokan mások."
hetvicce
ha nalunk is igy lenne, akkor azert toltenetek le inkabb, mer' messze van a bolt, meg a labatok is faj, meg amugy is, kinek van kedve esoben/hoban/napsutesben (az eppen aktualis alahuzando) setalni?
kifogast, netan ideologiat mindig lehet gyartani, a legfontosabb a szandek, s az hianyzik

(#13) GxxANC


GxxANC
csendes tag

Én a netet is lopom, amiről töltöm a játékokat és zárjegy nélküli DVD-re írom ki. ÉS büszke vagyok rá, hogy nem gazdagítom a globális külföldi cégeket és Ferkót.

(#14) nike_ válasza VladimirR (#10) üzenetére


nike_
addikt

Lehet hogy nem bugos, akkor hibás.

Folyamatosan forog neki a kép ha megáll a karakter, akármit állít akárhol ezt nem tudja kiküszöbölni. Nekem semmi ilyen probléma nincs.

(#15) ollie válasza Skizz (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyugaton sem divat ennyi pénzt kiadni játékokra. Ott jó ha 1-2 havonta vásárolnak új játékokat. Neked minek annyi áruld már el? Éjjel-nappal csak játszol? Akár suliba jársz, akár dolgozol, kétlem, hogy lenne annyi időd, hogy végigtolj 5 játékot havonta. A másik fele meg, hogy azért nem becsülöd mások munkáját, mert nem fizetsz érte.
És ne fogd a gazdasági helyzetre azt, hogy becsületes vagy e vagy sem. A becsületes ember szegényes is az, és nem megy DVD-ket lopni az áruházba, csak mert neki nem telik rá.

***

(#16) ollie válasza GxxANC (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Büszke vagy arra, hogy tolvaj vagy? Hova jutottunk...

***

(#17) ollie


ollie
MODERÁTOR

A cikkíróhoz:

örülök, hogy a fiatalok között is van becsületes

***

(#18) Samus


Samus
addikt

Az én véleményem az, hogy érdemes Budget játékokat vásárolni, a jelenlegi BestBuy nálam a Fahrenheit, mindössze 2000 pénzt kérnek érte, de amit kapsz, az jóval többet ér, szerintem (ezúton is kérdezném, hogy van olyan itt, aki a legvégső küzdelemben az AI ellen nyer, amikor "agykontrollt" csinál? (ez a levegőben-repülős-harcolós rész után jön), én ezt mindig elvesztem (a csúszkát kel maxon tartani, de nekem mindig csak a negyedéig megy....) sajnos rossz véget kapok :-( De még ezt is kidolgozták.) Másik hatalmas kedvenc: Flatout 2 szintén 2k (és így is indult!!!), vicces, hogy az Ultimate Carnage a második rész copy paste szinten, csak a gépgiény magasabb és a garfika szebb....) Jah és Orange Box. Igaz, 12ezer pénz, de ezért 5 játékot kapunk, HL2+EP1+EP2+Portal+Team Fortress 2 ( már csak ez miatt megéri, a Portalról pedig annyit, hogy kötelező!) A HL széria pedig, én imádom. Leírom, én is töltök le, de bizonyos budget címek ott sorakoznak a polcomon, és jó rájuk nézni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) localhost válasza GxxANC (#13) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kenyeret, tejet a kisboltban kifizeted? Minek???? Lopd el azt is! Van még jövőd! Irány a TECSO!

Piha! :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20) GxxANC válasza ollie (#16) üzenetére


GxxANC
csendes tag

Én hangfalakat építek és a tesztdobokhoz a szekrényt idősebb szomszédaim pincéjéből lopom.

(#21) whiz válasza VladimirR (#12) üzenetére


whiz
aktív tag

Én ELMEGYEK a boltba, és megveszem, azt, amiről már tudom, hogy megéri. Igenis jó érzés az, ha ott van az a szép doboz a polcon, és támogattam a fejlesztőket, mert megérdemelték, mert olyan munkát végeztek.
DE.
Ló**art nem vagyok hajlandó venni. Ha vissza lehetne vinni a ló**art a boltba azért, mert kiderült róla, hogy az tényleg ló**ar, és ezért nekem k**vára nem tetszik, akkor megvenném a zsákbamacskát. Így nem. Se 10000Ft-ért, se 100Ft-ért.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#22) gyorsrizsa válasza ollie (#16) üzenetére


gyorsrizsa
csendes tag

Nem vagyok büszke én speciel.Ellentétben a munkáltatómmal,ellentétben az országgal ahol élek éhbérből három gyerekkel,és örülök,hogy luk van a....
Ide jutottunk.Vagy letöltöm(gyk értsd:ellopom) vagy nincsen.
Erkölcsi aggályaimat meg ottfelejtettem az iskolapadban. :B

(#23) feka007 válasza localhost (#19) üzenetére


feka007
nagyúr

Ahhoz már gyáva lenne, hogy boltba lopjon... ***

[ Módosította: Thrawn ]

(#24) 990 válasza Samus (#18) üzenetére


990
tag

Nem beszélve arról, hogy krekkelt szerón sok a cheater, plusz igazán jó móka rácsatlakozni egy csés csak botokkal játszós szerverre :D

(#25) Peetig


Peetig
csendes tag

Sajnos sok olyan játék/film van, amit annyit reklámoznak, tele van vele a média, a csapból is..., de egyáltalán nem jó. És hiába olvasom el, mondjuk a gamespot.com tesztjeit, mert az objektivitás távol áll tőlük (is). Demo/trailer: sokszor a legjobb részt pakolják bele, és ha megveszed, kiderülhet, hogy az összes puskaport ellőtték már, semmi újat nem fedezel fel.

És a filmeknél a legszomorúbb ez. Letöltöm, nem tetszik: törlöm. Nem hiányzik, hogy a csalódás mellé még a pénzen is morgolódjak, hogy fölöslegesen fizettem x ezer forintot.

Elméletileg a kultúra mindenkié, de kapitalista világunkban csak pénzért lehet hozzájutni: s ez nem is lenne baj, mert én is szívesen támogatom az alkotókat, ha ésszerűek az árak.

Ameddig külföldön nem elég, hogy az átlagfizetés magasabb, a film/játék/zene meg sokszor töredéke az itthoninak, addig a warez élni fog.

Compaq Armada 7400.

(#26) proci985 válasza whiz (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pontosan. emlékeztek a Pro Street demojára? és aztán a teljes játékra?;>

warez megoldás pl olyankor is jó, ha lusta vagy a cdt keresgélni, pedig megvan eredetiben. ill nem akarsz másolásvédelmet látni a gépeden, mert plusz egy hibaforrás kékhalálra (securom... én a Dirt védelmét inkább megkerültem, pedig eredetiben a polcon van).

budget gamek között pedig tényleg van pár zseniális... Deus Ex (mai napig legjobb fps), Diablo2 (min 60 óra amíg eljutsz hell Baalig _nagyon_ jó tempóban... én megjelenés óta tolom:) ) azt hiszem újra kapható, Homm3 és Homm4(160óra?) megapakk, Starcraft azt hiszem szintén kapható újból... meg anno volt a Command and Conquer first decade leárazva 4kért (és nem volt megnyomva a tokja se... ami hatalmas szó, mert akkor már két hónapja futottam egy makulátlan példány után), baráti körben pedig az a Generals:ZH kedvenc multis darabunk az UT mellett... szóval vannak nagyon jó darabok és remek akciók, csak körbe kell nézni.

FF8... anno megjelenés napján vettem meg, az sincs 120 óra alatt:DDD szóval nagyon megérte, pedig eléggé drága volt anno tizenévesként 7éve...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Volt már egy warezról szóló írás a Logouton, az is kavart nem kis viharokat, alig lehetett kordában tartani a "letöltőgépeket", nincs szükség még egyre. Az író hozzáállását elismerve ugyan, de áttettem a saját blogba és a topicot zártam, mivel az alapelvek folyamatos megsértése boritékolható.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [wowmaster:] A Warezről (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.