Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dabadab válasza #16939776 (#49) üzenetére


dabadab
titán

Érdekes, hogy az ilyen magas ló pillanatok alatt szublimálódik egy vakteszten :DDD

DRM is theft

(#52) #98221312 válasza dabadab (#51) üzenetére


#98221312
törölt tag

Várj, itt elsősorban komponensekről van szó, nem kábelekről/kiegészítőkről! :N

Azt azért nehezen hiszem el, hogy valaki nem hallja a 200 meg az egymilló kétszázezres hangfal közötti különbséget.

(#53) dabadab válasza #98221312 (#52) üzenetére


dabadab
titán

Hangfalak között simán, de a #44-ben konkrétan kábelről volt szó.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#54) #98221312 válasza dabadab (#53) üzenetére


#98221312
törölt tag

Bocs, tényleg! :B

(#55) Cyrin válasza #98221312 (#47) üzenetére


Cyrin
addikt

van tapasztalatom bőven velük, ne félj...a második ultimate érv hangzott el...

(#56) #98221312 válasza Cyrin (#55) üzenetére


#98221312
törölt tag

Én nem félek!
Viszont jobban kifejthetnéd amit mondani akarsz, mert a cinikus beszólásaidon kívűl még semmit nem mondtál.

Szóval Mr "Ultimate" halljunk valami kézzelfoghatót is! ;)

(#57) Mortel válasza dabadab (#50) üzenetére


Mortel
senior tag

[link]

debil hülyeség? Attól mert fogalmad sincs arról, hogy mi is az, attól még igaz. Te tényleg csak kötözködsz. Részemről lezárom a vitát.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#58) dabadab válasza Mortel (#57) üzenetére


dabadab
titán

Igen, debil hülyeség.

Egyébként meg faszán belinkeltél egy cikket arról, ami egyrészt nem a debilnek nevezett állításról szól, másrészt meg pont alátámasztja az eredeti állításomat, miszerint a csöves erősítők hallhatóan torzítanak.

DRM is theft

(#59) Mortel válasza dabadab (#58) üzenetére


Mortel
senior tag

Az utolsó mondat a lényeg. És most a kérdés: az emberi fül melyiket "kedveli" jobban a párost vagy a páratlant? :W :W :W :W :W :W
Szerintem a debilt itt el is felejthetjük, ok?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#60) dabadab válasza Mortel (#59) üzenetére


dabadab
titán

Nézd, a "fül torzítása karakterisztikája" az önmagában eléggé értelmetlen dolog, az a kijelentés meg, hogy ha valaminek pont ugyanolyan torzítási karakterisztikája van (vagyis ezt a torzítást négyzetre emeli) az kellemes, meglehetősen alátámasztatlanul lóg a levegőben.

Ha a hülyeséget lehántjuk, akkor két állítás marad:

1. Az audiofilek által körberajongott csöves erősítők hallhatóan torzítanak, vagyis baromira nem hifik.

2. A csöves erősítők torzítási karakterisztikája egy csomó embernek tetszik.

Nagyjából ez az, amit tényként ki lehet jelenteni, a körítés az marhaság.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#61) Mortel válasza dabadab (#60) üzenetére


Mortel
senior tag

Van itt még: [link] [link]
Szerintem gyere át, hozz egy félvezetős erősítőt, és összehasonlítjuk. :)
És Neked is lesz szubjektív véleményed... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#62) Cyrin válasza #98221312 (#56) üzenetére


Cyrin
addikt

Az auidiofool-ság idegesítő, a valósághoz semmi köze, szekta alapú az egész...elég konkrét?

(#63) Mortel válasza Cyrin (#62) üzenetére


Mortel
senior tag

Az tényleg az: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#64) dabadab válasza Mortel (#61) üzenetére


dabadab
titán

Én elhiszem, hogy tudsz linkelni, csak hát ez a cikk is pont ugyanazt mondja, mint amit én is.

DRM is theft

(#65) Mortel válasza dabadab (#64) üzenetére


Mortel
senior tag

Ok. Igazad van. Hallgass amit akarsz.

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#66) dabadab válasza Mortel (#65) üzenetére


dabadab
titán

Tök vicces, hogy berohansz, hülyeségeket beszélsz és közben lehülyézel másokat, vitáznod nem sikerül, majd megsértődve kirohansz :DDD

DRM is theft

(#67) Mortel válasza dabadab (#66) üzenetére


Mortel
senior tag

Ennyi idő alatt a két cikket lehetetlen volt végigolvasni.
Nemhogy megérteni. Lezártam veled a diskurzust.

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#68) #98221312 válasza Cyrin (#62) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezt azért kicsit jobban ki kellene fejteni, elfogadom, hogy ez a véleményed, de ez így, ebben a formában nem több egy trollkodásnál!

(#69) Cyrin válasza #98221312 (#68) üzenetére


Cyrin
addikt

ez csak a valóság. aki benne volt és nem csábult el, az látja.

pl régebben amíg volt a Merlin (lehet hogy most is van, de nem ugyanaz), na ott aztán átmosott emberanyag volt az alap.
oda nem zenét hallgatni jártak az emberek hanem átszellemülni. látható volt a kilállításokon, a hang meg pocsék volt, kivéve talán a legkisebb rendszerük, ami tudott meglepetést okozni (mármint saját többi rendszereikhez képest is)

(#70) dabadab válasza Mortel (#67) üzenetére


dabadab
titán

Kiemelnéd, hogy konkrétan szerinted mik a cikkekben azok a részek, amik azt mutatják, hogy nincs igazam?

DRM is theft

(#71) lezso6 válasza #98221312 (#45) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fantasztikus, már te is engem akarsz megfejteni a téma helyett. :D Annyira tipikus ebben a témában, hogy sokszor csak személyeskedést sikerül összehozni, szakmai érveket nem.

Arról szólt volna a hozzászólásom, hogy külön erősítővel és hangfallal ugyanazt a minőségi szintet jóval drágábban lehet csak összehozni, mint egy optimalizált aktív rendszerrel. Ha valóban szeretem a minőséget, akkor hülye lennék ugyanazért a pénzért gyengébbet venni.

Csak hát sajnos a hifi már nem arról szól, amiről eredetileg kellett volna, azaz a maximális transzparenciáról (High Fidelity). Hanem a vásárolgatásról, cserélgetésről, variálgatásról; s hát ezt az aktív rendszer erősen korlátozza, tehát a hifi ezt kerüli, vagy legalábbis kevés az aktív hifi rendszer. Vagyis hát a hifi is megtalálta magának az utat: "bi-wire" és "bi-amp". Csak hát nem úgy ám ahogy mérnökileg indokolt lenne, hanem elsődlegesen azzal a céllal, hogy kétszer annyi erősítőt illetve méregdrága kábelt el lehessen adni egy hangfalpárhoz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#72) kukulec válasza lezso6 (#71) üzenetére


kukulec
őstag

"akkor hülye lennék ugyanazért a pénzért gyengébbet venni" ezt az állítást alá is kellene támasztani mindentől függetlenül. mondok én: DYNAUDIO EXCITE X14A 770 euro. oké, ezt nehéz egyből elkalapálni ennyiből. de feljebb azért már nem ez a pálya. szerintem.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#73) #98221312 válasza lezso6 (#71) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem állt szándékomban személyeskedni... :)
Nem is ellened szóltam, érthető teljesen amit írsz.

Az lett volna a lényege a mondandómnak, hogy nyílván ebbe a High End vonalba rengeteg pénzt, és időt kell ölni, és ha valamelyik nem áll rendelkezésre akkor el kell engedni. ;)

#69) Cyrin

Elfogadom az álláspontodat, az más kérdés, hogy nem értek vele egyet.

[ Szerkesztve ]

(#74) lezso6 válasza kukulec (#72) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Korábban leírtam már: külön-külön egy erősítőnek és egy hangfalnak univerzálisnak kell lennie. Ezzel szemben egy aktív megoldásnál ugye hangszórónkénti erősítés van, azaz kifejezetten az adott hangszóróhoz van optimalizálva minden egyes erősítő. Így az adott erősítőnek elég kisebb frekvenciasáv, a damping factor optimalizálható az adott hangszóróhoz, az aktív keresztváltót nem kell terhelésre tervezni, stb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#75) Reggie0 válasza genlog (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez pusztan mese habbal, nincs olyan alkatresz ami ne oregedne.

[ Szerkesztve ]

(#76) lezso6 válasza #98221312 (#73) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rögtön azt firtattad, hogy nincs pénzem. Ha ezzel nem engem akartál megfejteni, akkor mit? Onnan indult az egész, hogy 2.5 milláért még passzív keresztváltó van, ami baromi elavult, és ebben az ársávban már brutálisan költségpazarló megoldás, miközben minőségileg sem jó. Ennek semmi köze ahhoz, hogy nekem van-e pénzem millás rendszerre vagy sem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77) kukulec válasza lezso6 (#76) üzenetére


kukulec
őstag

De ertsd mar meg, hogy ebben a mufajban csak a jo hangzas szamit, es semmi sem avul el. Baromira mindegy hogyan ered el. Nekem d-osztalyu erositom van, amit a fel vilag ruhell. Na es, szepen szol es kesz. Ugyanez hangfalra. Arrol nem is beszelve h egy aktiv hangfal szol ahogy szol, ott te nem fogsz finomotani. Megy a szobakorrekcio jobb esetbe, es viszontlatasra. Es ha utalod az eredmenyt, akkor igy jartal

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#78) Duree válasza dabadab (#60) üzenetére


Duree
veterán

Van egy magyar cég az Audio-Hungary néz meg a csöves erősítöiket meg a tesztjét és el fogsz ámulni, hogy mennyire lealázzák a félvezetősöket.

duree54

(#79) Duree válasza dabadab (#58) üzenetére


Duree
veterán

Ha te meghallod a csöves torzítását akkor te ufó vagy nem ember.

duree54

(#80) Cyrin válasza Duree (#78) üzenetére


Cyrin
addikt

A magyarok megint feltalálták a egyetlen és üdvözítő megoldást, a többi szar az egész világon... Ezt hívják vallási szektának...

[ Szerkesztve ]

(#81) #98221312 válasza lezso6 (#74) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem firtattam az anyagi lehetőségeidet, de lépjünk is ezen túl!

" Korábban leírtam már: külön-külön egy erősítőnek és egy hangfalnak univerzálisnak kell lennie. "

Ez pontosan mit jelent?
Megtennéd, hogy kicsit pontosítasz ezen, mert ilyet még nem hallottam! :N

[ Szerkesztve ]

(#82) Mortel


Mortel
senior tag

Ha, valaki kevés pénzből akar igen jó hangot, (és elfogad pár tanácsot) akkor ott van a T + A T100, vagy 120 hangfal, erősítőből egy Arcam A65, (vagy egy olcsóbb csöves pl. Cayin MT35) Belden IC + Belden "tigris" hangfalkábel. A piros Belden tápkábelek is nagyon jók. A forrást kell csak ügyesen megválasztani. Egy jobb cdjátékos, de én sokáig egy FIIO X3-DAP-ot hallgattam. Meglepő volt.
Gondolom nem lesz nehéz rákeresni a komponensekre, de linkelhetek is... :)
És szerintem ez az egész lánc a hangjához képest, messze túlmutat az árán. Persze használt cuccokról beszélek.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#83) lezso6 válasza #98221312 (#81) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Nem firtattam az anyagi lehetőségeidet, de lépjünk is ezen túl!"

Miért kell hazudni? :F Ezt írtad:

"Nincs rá pénzed, és nem is akarsz foglalkozni az egésszel, ennyi, pont.
Kár is ragozni! ;)"

"Ez pontosan mit jelent?
Megtennéd, hogy kicsit pontosítasz ezen, mert ilyet még nem hallottam!"


Csak egy picit kellett volna továbbolvasni a hsz-t. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#84) lezso6 válasza kukulec (#77) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"De ertsd mar meg, hogy ebben a mufajban csak a jo hangzas szamit, es semmi sem avul el. Baromira mindegy hogyan ered el. Nekem d-osztalyu erositom van, amit a fel vilag ruhell. Na es, szepen szol es kesz. Ugyanez hangfalra."

Én ezt értem, csak nem erről volt szó. Én arról beszélek, hogy annak nem sok értelme van, amikor egy elavult, költséges konstrukciót használsz, amikor van jobb, amit többet tud ugyanazon az áron. Ott van példának az ATC, nem véletlenül aktív az összes komolyabb hangfaluk.

"Arrol nem is beszelve h egy aktiv hangfal szol ahogy szol, ott te nem fogsz finomotani. Megy a szobakorrekcio jobb esetbe, es viszontlatasra. Es ha utalod az eredmenyt, akkor igy jartal"

De nem is akarok finomítani, pont ez a lényege, hogy alapból adott az erősítő-hangfal szinergia, mert egy egységként lett megtervezve. A mérnökök feladata hogy tökéletesre csiszolják, aztán ha tetszik kész termék akkor megveszem, hanem tetszik akkor keresek másikat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#85) Mortel válasza lezso6 (#84) üzenetére


Mortel
senior tag

Szerintem ez nem a Te műfajod. Valami gond van...
És nem, nem fejtem ki bővebben.

Te is hallgass akármit, ami kielégít... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#86) lezso6 válasza Mortel (#85) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"És nem, nem fejtem ki bővebben."

Mert nyilván nem is tudod. Sokkal egyszerűbb azt írni, hogy velem van a gond. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#87) Duree válasza Cyrin (#80) üzenetére


Duree
veterán

Hát komoly baj lehet veled.

duree54

(#88) lezso6 válasza Duree (#87) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:C :C :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#89) Cyrin válasza Duree (#87) üzenetére


Cyrin
addikt

Harmadik ultimate érv...

Tavaly ott voltak a show-n. Semmi nem maradt meg onnan. Messze nem volt a legjobb hang.

[ Szerkesztve ]

(#90) #98221312 válasza lezso6 (#83) üzenetére


#98221312
törölt tag

Helyesbítek: Nem állt szándékomban az anyagi lehetőségeidet feszegetni, nem sértésnek szántam, nem jött át a szarkazmus!!

" Miért kell hazudni? :F"

Ilyeneket ne írj!! :(((

(#91) genlog válasza dabadab (#50) üzenetére


genlog
junior tag

A hifi kezdetleges kritériumai mérhetőek, de a jó hangzás nem.
A high end pedig végképp nem arról a néhány számról szól.

Természetesen szükségesek az egzakt paraméterek - kiindulásnak, viszont pusztán az alapján választani hangrendszert messzemenően laikus hozzáállás.

(#92) Mortel válasza lezso6 (#86) üzenetére


Mortel
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#93) dabadab válasza genlog (#91) üzenetére


dabadab
titán

Ha egy erősítőnek hangzása van, akkor az azt jelenti, hogy torzít, vagyis nem hifi.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#94) #16939776 válasza dabadab (#93) üzenetére


#16939776
törölt tag

Magának a készüléknek optimális esetben nincs "hangzása" de amint kihozod a laboratóriumból és a környezetével, ahol használva van, azzal interakcióba lép* és lesz "hangzása".

Amit te ezzel állítasz az az, hogy nem létezik hifi erősítő.

*Ha ezt a részt nem érted, akkor kezd el baseball ütővel püfölni az erősítődet és figyeld meg hogyan változik meg közben a hangja, lehet még torzítani is fog. Ekkora mértékű interakciónál még te is meg fogod hallani a torzítást, fura hangokat.
Addig amíg ezt nem teszteled otthon, a saját erősítőddel, addig tegyük fel, hogy igazam van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#95) Cyrin


Cyrin
addikt

Azt tudjátok, hogy nálunk viszont meg akarják tartani az idei show,-t?

(#96) Reggie0 válasza #16939776 (#94) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont annyira, mint barmilyen hangszernek is, de itt nem az a kerdes, hogy a kornyezet milyen valtozasokat okoz, hanem az, hogy a teljes felveteli-visszajatszasi lanc eleje es vege kozott lesz-e eltertes es mekkora lesz az elteres. Egy Hi-Fi erosito akkor jo, ha nem tudod megkulonbzotetni, hogy eppen ott hegedulnek az orrod elott vagy csak felvetelrol jatszod le.

[ Szerkesztve ]

(#97) Duree válasza Cyrin (#89) üzenetére


Duree
veterán

Hát nem tudom én hallottam szólni és igen csak jó volt a hangja, igaz nem éri el egy Copland vagy egy Octave szintját az ARCről már ne is beszéljünk. Én nem akarok veled vitatkozni mert igen is vannak csodálatos hangú Mos-Fet erősítök amelyek esetleg megszorongathatják vagy talán meg is előzik a csöveseket (Mark Levinson) . Lényeg a lényeg ezek az erősítők ára egy jobb autó árához közelít vagyis nem a mi műfajunk, legalábbis nekem nem az.

duree54

(#98) hibavissza


hibavissza
veterán

Az egész "hifizés" ott dől meg, hogy az ember csak különbséget érzékel állapotot nem. Erre találták ki a hifi szabványt. Ez mérhető adatokkal operál. Ami azt megüti az jó. Onnan már csak izlésbéli hitviták lehetnek a high-end nevű butaságig bezárólag, ami arra épül, ha van elég pénzed nem lehetsz hülye.

[ Szerkesztve ]

(#99) Mortel válasza hibavissza (#98) üzenetére


Mortel
senior tag

No persze... :)
És a téli-nyári gumi csere?
Az vajon nem lehúzás?

De komolyan: Te már hallgattál high-end rendszert? És ne a Magyar High-End show-ra gondoljunk, mert, bár minden tiszteletem Soltész úré, azért egy szállodai szoba, még ha tele van is diffúzorokkal, nem túl ideális demóra. Menj el a Core audio-hoz ott, majd hallasz érdekes dolgokat. De van még egy pár hely, ahol szívesen mutatnak be dolgokat. Való igaz, hogy néha elvetemült árak vannak, de az életben hol nem?? Egyébként pedig, egy nagyon jónak mondható rendszerhez, nem kell milliókra gondolni. Csak okosan kell válogatni. Persze mindennél van jobb (mint minden embernél is) de nüansznyi különbségekért, horror árakat kell sajnos fizetni. És még az sem biztos, hogy meghallja a delikvens... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#100) hibavissza válasza Mortel (#99) üzenetére


hibavissza
veterán

A téli és nyári gumi közt mérhető különbség van, ráadásul ez közlekedésbiztonsági kérdés nem ostoba birtoklási vágyra és megtévesztésre épülő biznisz.

A high-end olyan mint az onanizálás, ha csendben a négy fal között csinálják nem ártanak vele senkinek. Mondjuk számtech fórumon is jót lehet vele trollkodni :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.