Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) FoxiestFox válasza cwn (#40) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem tisztem megítélni téged, csak azt látom, amit itt megosztasz.
Ebből viszont azt olvasom ki, hogy nagyon egyszerű ember vagy, aki viszont valamely rejtélyes oknál fogva igen sokra tartja önmagát, s a biztosnak hitt információiból, tudásából következő világnézetét és jövőképét megingathatatlannak hiszi.
Én viszont úgy vélem, hogy tévedsz.

A másik pedig, hogy a stílus bizony maga az ember.
Ez sem a te oldaladon áll. Fellengzős vagy, csapongó, hadakozó.
És láthatóan büszke valamire, aminek ezen a fórumon nyilvánvalóan semmi bizonyítékát nem tudod felmutatni, de ha fel is tudnád: mit érnél el vele?
Nagyon-nagyon sok átlagon feletti intelligenciájú embert ismerek, aki tökéletesen életképtelen a mai világban (magamat is van önkritikám közéjük sorolni), és bizony ezek között is gyakori a suta ember.
Az intelligencia önmagában... közel semmi. ;)

A világnézetedhez:
Evidens, hogy előbb-utóbb a gyárakból a felügyelő személyzeten kívül kiszorul az emberi munkaerő.
Az általad felvetett 10-20 év viszont hülyeség ahogy van. Sokkal több.
A kapitalizmus nem fog megszűnni, viszont valóban át fog alakulni, hogy mivé, azt se te, se én nem fogjuk tudni jelenleg megmondani, mert nagyon sokrétűek a lehetőségek a legkiterjedtebb társadalmi és politológiai ismeretek birtokában is.
A génsebészet idővel szintén mindennapi lesz, ezt sem nehéz kitalálni.
Viszont mindez NEM az átlagembernek fog szólni, először legalábbis semmiképp sem.

A tudás felhalmozása és elsajátítása egy alapvető emberi késztetés.
Viszont vedd figyelembe amit az utcán látsz. Nagyon sok ember van, aki nemes egyszerűséggel sötét. Nekik az élet a céljuk, a tudás semmi szerepet nem játszik.
Ma még meg lehet élni izommal, de már ma is nehéz.
És gondolhatod mi lesz, mikor hipp-hopp milliók munkahelye szűnik meg, kerül veszélybe.
Bizony. Az ő helyükre kerülő gépek nem az ő munkájukat végzik el, nem értük, hanem a gyárét, a gyárért.
A dolog következményeit hadd ne kelljen vázolnom.

Mindezeken felül is, az emberi természettel sem számoltál.
A "pénzmánia", hatalomvágy nem szűnik meg.
Van mit legyőznie az emberiségnek, a technika közel sem gyógyír mindenre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.