Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Gratulálok a cikkedhez
saw4
.Lesz ez még rosszabb .Jó tudni,hogy van olyan 17 éves aki tisztába van az élet igazi értékeivel.Így talán még van remény...
;)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#53) Lewzke válasza Mania (#52) üzenetére


Lewzke
őstag

Van benne bizony, de nem szabad elfelejtenünk azt sem, hogy a Nap aktív állapota miatt nem mondhatjuk állandónak azt az energiát ami a Földre eljut. Az üvegházhatás csak egy dolog a sok tényező közül.
De megtörténhet hogy mi okozzuk ...

[ Szerkesztve ]

(#54) Carpio


Carpio
tag

Kissé túl van minden itt ragozva!
Lehet ezt egyszerűbben is: mondjuk le a TV előfizetéseket, kapcsoljuk ki a PC-ket, fogjuk meg a párunk, gyermekünk kezét és menjünk a természetbe! Óvjuk, ápoljuk a környezetünket, mutassunk példát, egy idő után nem a kivétel leszünk, hanem a követendő példa.
Csak így lehet változás, és csak rajtunk múlik.
:)

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#55) csl1982 válasza tomi79 (#12) üzenetére


csl1982
tag

Egész jó volt ez a belinkelt írás... Egészen addig amíg be nem jött a kereszténységes dolog, ez nekem nem jön be...

Nagyon soká lehet (és szükséges lenne) ezen beszélgetni (nem csak nekünk).

Úgy vagyok vele, hogy figyelek ahol lehet (energiatakarékosság, szemétkezelés), és a többit majd megoldják. A hatalomvágy arra is jó, hogy úgy irányítsa a tudósokat, hogy a túlélésért kutassonak - ugyanis az nem az igazi hatalom, ha nincs kin uralkodniuk...

(#56) xKacsax


xKacsax
aktív tag

:R Köszönöm szépen a Dicséretet / Kritikákat :R

Verba volant, scripta manent.

(#57) Agyasima


Agyasima
senior tag

Az emberiség folyamatosan fejlődik. Eddig minden problémáját megoldotta. És eddig még sosem volt olyan hülye, hogy kiirtsa magát. Úgyhogy kicsit sem tudok egyetérteni a cikkel. Bízok magunkban, ahogy a csecsemőhalandóságot, úgy a környezetszennyezést is vissza tudjuk fojtani.

Ha meg nem, akkor tévedtem. Ez esetben viszont meg úgyis mindegy nem?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#58) S e t h


S e t h
nagyúr

Az emberiség lélekszáma folyamatosan nő, amíg a fejlett országban ugyan csökken, de ezt bőszen igyekeznek pótolni a bevándorlási feltételek enyhítésével .Nem tudom mennyiben volt igaz az a tanulmány amely szerint a Föld kb 2,5 milliárdnyi embert képes eltartani ,de véleményem szerint ezzel sem a Földnek ártunk elsősorban hanem önmagunknak.
Ahogyan elpusztítjuk körülöttünk a környezetet, úgy vagyunk képesek elpusztítani önmagunkat is gyarló célok érdekében.
Nem hiszem ,hogy az embertömeg fogja okozni a legfőbb problémát, inkább a hatalmi elit görcsös ragaszkodása a hatalom megtartására, amely jelenleg elsősorban a fosszilis energiahordozók esztelen birtoklására irányul.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#59) Reac^


Reac^
őstag

félig kapcsolódik a témához, de nagyon tudom ajánlani a zeitgeist movement c. filmet, az kökeményen megmondja mi a szitu :B :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#60) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Ugy-e nem Romániában élsz? Itt minden piszok 100-szoros. Pl friss hír, Brassó városnak van egy elképesztően óriási szeméthegye, valahogy meggyulladt és oly erőssen ég hogy képtelenek eloltani, a hab a tortán az hogy az egész füst a város fele terjed, ott kuksolnak a saját szemetük égéstermékeiben, képzeld, ott biztosan ég PVC meg klorszármazékok, melyekből mint köztudott 200 celsius fok és oxigén jelenlétében, dioxinok keletkeznek melyek a hasadó anyagok után a legmérgezőbb vegyületek, lesz ott sok rák beteg. Én szerencsére egy nagyon tiszta helyen élek, itt csak tíz méterenként látok az út mellett autóból kidobott zacskós szemetet, azt is a településeinken áthaladó, autóval útazó, emberállatok hagyják ott

Cseberből vederbe

(#61) cszn


cszn
őstag

Sok érdekes dolgot szóltatok hozzá, érdekes volt elolvasni. :)

Hátha jár még erre valaki... annyit tennék hozzá, hogy jobb ha mindenki belegondol abba: a lapokat leosztották, úgyhogy sok mindent nem tehetünk. Akik a tényleges hatalmat gyakorolják (na itt nem a pártokra meg vikikére gondolok :DDD) nem engednek beleszólást a világ menetébe. Nekünk annyi a dolgunk, hogy a lehetőségeink szerint a legjobban éljünk. Pl.: nem jó ötlet, hogy nem veszel autót ha a megélhetésedhez kell. Szomorú belátni, hogy így van, de így is lehet teljes és boldog életet élni. Idealistáknak persze nehezebb ügy.

Valaki felhozta a Hetesi Zsolt féle tanulmány és hogy a keresztény kérdés nem tetszik neki benne. Annak ellenére, hogy sok úgymond ateista van manapság, a keresztény vallás által közvetített erkölcs a legtöbbjük által elfogadott és követendő. Ezen is érdemes elgondolkodni.

#49 cwn
Ideális társadalom? :) Ez biztos valami vicc. A felhozott példa meg kifejezetten nevetséges. A mai társadalom is már tele van intelligensnek mondott diplomás emberekkel akiknek olyan töltelék munkájuk van ami csak a rendszer bonyolultságát fokozza (értsd: felesleges). Sok ember pedig csak abból él, hogy mindezeket szórakoztassa. Közben meg mások éheznek. Bele se merek gondolni milyen undorító világ lenne amit te vizionálsz. Ha valaki élt már kb 18 évet és nagy néha belegondol a dolgok miértjébe, beláthatja, hogy rossz nélkül nincs jó.

(#62) b4ndee


b4ndee
csendes tag

semmiképp sem szeretném lelohasztani benned a hirtelen támadt megvilágosodást, és világmegváltást, de azért pár dolgot jó ha tudsz:

1. az ég kék
2. a fű zöld
3. Az emberek mindig is rohadtak voltak.

A mindenkori politikai / vallási / tekintélyuralmi hatalom (attól függ milyen korról beszélünk), mindig is a szegény kicsi embereken élt (loptak, jah).
Az alkoholista f*s ember mindig is összerugdosta a feleségét és a gyerekét, csak mert.
A pedofil f*s mindig is megerőszakolta a védtelen gyerekeket.
A hordába verődött legalja (tényleg bőrszíntől függetlenül) mindig is félelemben tartotta a normálisan élni próbálókat.

Nem voltak régi szép idők. Mindössze annyival volt kevesebb a szemét (emberi és szó-szerinti) ezen a bolygón, amennyivel kevesebb ember élt rajta.
persze van oka, hogy úgy érzed, régen jobb volt, és egyre rosszabb, és mingyár' kipukkan a fél világ, mert most már kell történnie valami borzasztónak és nagynak, több is:

a, Azt írtad 17 éves vagy. A fél tökömet merem rá tenni, hogy pár évvel ezelőtt még nagy ívben sz*rtál a környezetszennyezésre, a bűnügyi statisztikákra, és az összes [hír]médiára.

b, Több ember él kevesebb helyen. Nem gonoszabbak mint régen, de egyszerűen elkerülhetetlen, hogy ne legyen gyakoribb a megbotránkoztató hír, de mivel a megbotránkozási ingerküszöb is tolódik az évekkel az emberekben, a médiának igazodnia kell hozzá, és így egyre súlyosabb szemét ömlik az újságokból, TV-ből, rádióból.

Az is tény persze, hogy a nemfigyelés és az önzés miatt lassan lakhatatlanná válik a bolygó, de sajnos hiába bosszant, hogy senki nem tesz semmit, még ha tenne is, már teljesen mindegy.

Mit kéne tenni?

Mindenkinek elektromos autóra váltani?
vázolom: gazdasági válság, egekbe szökő árak (nem csak olajárak, hanem élelmiszer, gyógyszer, és minden egyéb), esetleg egy III. vh.

Mellőzni a hipermarketek műanyag csomagolású műanyag kajáit, és az összes gonosz multi szolgáltatását, és egy romantikus sci-fi regénybe illően otthon répát-krumplit-stb.-t termesztetni?
vázolom: túl sok az ember, túl kevés a terület. kivitelezhetetlen, hogy mindenki magának termelje meg a szükségleteit, ráadásul úgy is lenne akinek valamiből több van, az eladná, és kezdődne elölről az a monopolizálódási folyamat, ami a mindenki szerint gonosz és rossz, ám mindenki által igénybe vett multikhoz vezet.

Sajnos a helyzet az, hogy még ha találnánk is kifogyhatatlan és 100%-ig tiszta energiaforrást, akkor sem lehetne biztosítani/fenntartani a bolygó egyensúlyát, egészségét, a pandák, bálnák, hópárducok nem kihalását, és egyidejűleg az összes ember (fekete, fehér, fiatal, öreg, beteg, egészséges, ..stb) jó létét, egészségét, tiszta szép helyen lakását, táplálását.

Elcsesztük ezt már, jelenleg valamit valamiért helyzet van, de azt soha senki sem fogja kezdeményezni, hogy engedjünk utat a természetes szelekciónak, szabályozzuk a születést, lőjük a napba a világnépesség kétharmadát, hogy a maradék erkölcsben, szeretetben, bizalomban meg ki tudja milyen szép dolgokban éljen egy nem pénzre alapuló társadalomban, egy tiszta és egészséges bolygón, mert ez így ellentmondásos, hiszen ugyanúgy nem erkölcsös, etikailag teljesen vállalhatatlan, sőt még gonoszabb, és önzőbb mentalitás, mint azok a gonosz és önző mentalitások amik oda vitték a világot ahol jelenleg tart.
Ez van. igyál egy sört.

(#63) cszn válasza b4ndee (#62) üzenetére


cszn
őstag

Igazad van, minden problémát vissza lehet vezetni a túlnépesedéshez. Azt viszont be kell látni, hogy ez az amivel nem lehet mit kezdeni. Majd az idő megoldja. Így vagy úgy, de sokan fognak meghalni.

(#64) lapa válasza b4ndee (#62) üzenetére


lapa
veterán

oké, ez van. akkor vezessük ezt tovább: megiszod a sört és beledöglesz? nem is próbálod magad menteni? olyan biztosan nem lesz, hogy mindenki meghal. olyan lesz, hogy minden ötödik ember él túl. nem is érdekel, hogy benne legyél a minden ötödikben?

ha igen, akkor kezdhetsz kapálni.

(#65) csl1982 válasza cszn (#61) üzenetére


csl1982
tag

"Annak ellenére, hogy sok úgymond ateista van manapság, a keresztény vallás által közvetített erkölcs a legtöbbjük által elfogadott és követendő. Ezen is érdemes elgondolkodni."

Pont az a baj, hogy nem.
Én próbálom ide sorolni magamat, de muszáj a világot realistán nézni...

B4ndee, sajnos sokban egyetértek, és is szociofób/antiszoc vagyok kicsit :D

Nem tartom magam hülyének, valahogy majd csak túléljük, addig meg jöhet a sör :)

(#66) cszn válasza csl1982 (#65) üzenetére


cszn
őstag

Akkor úgy gondolod idevág az, hogy: "Értem és helyeslem a jót, de a rosszat cselekszem." ? :) Lehet, hogy igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#67) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ez sajnos a való világ. :(((

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#68) b4ndee válasza lapa (#64) üzenetére


b4ndee
csendes tag

egy sörbe még senki nem döglött bele, a sör finom.
miért kéne csak minden ötödik embernek túlélnie?

nem figyeltél.
én pont arra akartam kilyukadni, hogy a te életetben esetleg egypár gazdasági válságot leszámítva nem lesz semmiféle nagy dolog, kataklizma, világmegváltás, globális szemléletváltás, megtérés..semmi

a világ eddig is ilyen volt, az emberek eddig is ilyenek voltak és ilyenek is maradnak.
akár elfogy az olaj, akár elfogy a termőföld, akár elfogy az oxigén, akár elfogy a tonhal, a világ ugyanígy fog működni.

hidd el, nem te vagy az egyetlen és az első aki meglátta a nagy igazságot, hogy a világ rossz, és aki szeretné, hogy történjen valami ez ellen, sőt lelkesítőbb monológokat is hallotunk már a témáról eleget, és nem is csak most a büdös XXI. században. Elég ha a '76-os Network című film nagy jelenetére gondolok:
youtube.com/watch?v=kDWOwEWtc8E
De van még vagy ezer együttes akik minden egyes albumukon elénekelték nagyjából ugyanazt amit te itt leírtál, meg sokezer író, blogger, komédiás..stb
És szerinted az emberek nem értik ezt meg? Nem figyelnek oda?
Dehogynem. És még tetszik is nekik. A fogékonyabbak pár percig, esetleg pár napig éreznek is magukban némi vágyat egy-egy ilyen film megnézése, vagy cikk elolvasása után, hogy na most aztán tegyenek valamit a világért, aztán élik tovább az életüket.

Vannak persze akik ebből élnek. Transzparenses tüntetéseket szerveznek, buzdítgatnak az interneten, könyveket írnak, buzdítgatnak az interneten, filmet forgat velük a NatGeo, vagy a Discovery, de ők ebből élnek. Ha valaki megfizetné én is jártatnám a számat 24/7 a jó ügy érdekében, de jelenleg sajnos ahogyan a legtöbb embernek a földön, a legkisebb problémán az, hogy 2120-ban hová fajulnak az emberi kapcsolatok, értékek, és élnek e majd még nádi pöszméték és szíriai vadtulkok a természetben.

Jó dolog egyébként amit érzel, tényleg, meg kívánom neked, hogy történjen valami egyszercsak, ami után úgy érzed majd, hogy most már jó hely a világ, és jó itt élni, csak nehogy elhidd, hogy fog is történni. Lassú egyenletes pusztulás vár emberiségre, nem egy fórumhozzászóláson indult megvilágosodási hullám által gerjesztett forradalmi megjavulás fog véget vetni az emberiség mocskos oldalának.

én igenis próbálom magam menteni, de ennek a legjobb módja, hidd el az, ha átlátod a helyzetet, aztán megvonod a vállad. Ne ess pánikba (Galaxis útikalauz elolvasása erősen ajánlott)

2 dolgot szeretnék még hozzáfűzni:
1. Azok a zsarnok gazdagok akik irányítják a világot, és akik miatt rossz minden, legyenek szívesek keressenek fel, mert szeretnék én is gazdag zsarnok lenni, és a világ elrontásán, meg az értékek sárba tiprásán meggazdagodni, és röhögni a markomba.
vagy lehet, hogy mégsem ennyire egyszerű minden, hogy vannak a rossz emberek (akinek több pénze van mint neked) és a jók (te) ?

2. -és ez most nem kifejezetten neked szól kedves szerző- Aki szerint a pénz nem boldogít legyen szíves adja nekem a pénzét és legyen boldog. Köszönöm

végül pedig fogadd szeretettel George Carlin (R.I.P) klasszikus monológját a föld megmentéséről:
youtube.com/watch?v=8zXo7LKXs3g

(#69) cszn válasza b4ndee (#68) üzenetére


cszn
őstag

Azt kell mondanom nagyon jól látod a helyzetet. Szinte teljesen egyetértek a mondandóddal. Én csak egy, nem igazán elhanyagolható momentumban nem vagyok biztos. A bizonyos "lassú egyenletes pusztulás". Nem tudom elképzelni, hogy amikor eljutunk arra a pontra, hogy a hozzánk hasonló országokban is tömegek fognak éhezni, ne legyen egyértelmű következménye mindennek a háború, lázongások és ki tudja még mi. Szerintem ebben a viszonylag rövid időszakban nagyon sokan fognak meghalni és így már nem lehet lassúnak nevezni.

(#70) csl1982 válasza cszn (#66) üzenetére


csl1982
tag

Ezt most az "értem én, de lesz@rom" mintájára kérdezed? :D

Az értékrendről volt szó. Nem lopok, nem ölök, de pl. nem adok aprót a hajléktalannak sem, és nem tudom szeretni az "átlagembert" sem... És rengeteg a sötét ember, ne abból induljunk ki, hogy itt hányan vannak, mert ezek a fórumok kicsit magasabb értelműeknek vannak, de még itt is látni cifrákat.

Öko szempontból meg szelektíven szemetelek, viszont autózom villamos/vonat helyett, mert időben ugyanannyi (mármint a villamos, a vonat más kérdés), utiköltségben is lényegében ugyanannyi, és nem kell lökdösődni, szagolni a sok ilyen/olyan népeket, stb.

(#71) cszn válasza csl1982 (#70) üzenetére


cszn
őstag

Konkrétan arra gondoltam, hogy (csak így általánosan) az erkölcsi tanítás szerint, ami az átlagembertől elvárható lenne, azt az átlagember nagy része helyesli is és ha kérdezik elismerően nyilatkozik róla ráadásul képmutatóan magáénak is érzi azt, de nem aszerint cselekszik. Nyilván nem a gyilkolásról van szó, de a lopás 1000 és 1000 féle módjáról a magyarok speciel igen sokat tudnának beszélni. Az átlagember is.

[ Szerkesztve ]

(#72) csl1982 válasza cszn (#71) üzenetére


csl1982
tag

Akkor lehet.
Nem zavarosban halászom, de kihasználom a lehetőségeket (pl. eva).
Nem vagyok szent, de senki sem az.

De nincs is jó középút, a mai világban mindenki azt akarja, hogy a többi hülye legyen leszabályozva, de ő meg csinálhassa a hülyeségeit - igen, én is, bár én csak az őrült/kalapos sofőröket lövetném le, és engedélyeznék kicsit nagyobb sebességet.

Amíg az emberek nem akarják belsőből, hogy jobb legyen úgy, hogy előtte kicsit rosszabb, addig ez ilyen marad, és addig meg kell próbálni nem teljesen elmerülni, habár lötykölik...

(#73) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
Na, hát elolvastam, igaz jó nagy késéssel... :K
Őszintén mondom, megdöbbentem, főleg a korodon, hogy ilyen gondolatok járnak a fejedben, és hogy ennyire különleges vagy, ha szabad így fogalmaznom.
Minden, amit írtál, helytálló, és sajnos, egyben szomorú is, mert így van, pénz, tőke, hatalom, és ezek árnyékában mindent lehet, és addig tapossák a jó népet, míg mindenki belefárad, és már nem lesz ereje szólni a másiknak, tenni meg még kevésbé...
Nem jó ez a bolygó... :(
Nem jók a lakói... :(
(jó, a delfinek és a vörös-csőrű szövőmadarak például kivételek!) :K
Gratula az íráshoz!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.