Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Ha valóban 15 nanométeren fogják lehozni, akkor az egyrészt elég durva cellasűrűséget jelent, másrészt viszont az élettartamuk várhatóan nem lesz (számottevően) jobb annál mint amit a jelenlegi planáris NAND-jaik tudnak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Stirlitz válasza Oliverda (#1) üzenetére


Stirlitz
senior tag

De nem is ez a cél, a költségcsökkentés a lényeg számukra.

(#3) Oliverda válasza Stirlitz (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

A Samsung erről látszólag mást gondol, habár ők lehet azért (is) készültek el jóval korábban a saját megoldásukkal, mert visszaugrottak 42 nm-re.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Stirlitz válasza Oliverda (#3) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nézd, nem vagyok szakértő, de az leesett azért a PH híreiből, hogy robbanásszerű terjedés várható/van.( Évek óta mondjátok a tesztjeitekben, nem láttatok olyan PC-s technológiát ami ennyire pozitív, ennek hatására vettem én is SSD-t. Igazatok volt, egy barlangban éltem SSD nélkül, mondom némi túlzással ) Csíkszéllesség csökkentés nem elég egyedül az olcsósításhoz, alternatív technológiák kellenek. Ez is egy ilyen technológia. SATA3 kiszolgálja kényelmesen, nem kell több. :) Talán, ha a HDD-k általános sebessége egyszer közelebb ér, akkor lépnek sebesség kérdésben is.

[ Szerkesztve ]

(#5) Reggie0


Reggie0
félisten

A rossz hir, hogy a honlapjukon nincs kint, igy atlag halando nem tud rendelni...

(#6) Balage76 válasza Stirlitz (#2) üzenetére


Balage76
senior tag

32/48 réteget tökéletesen legyártani még 40nm-en is elég komoly kihívás... ugyanezt 15nm... háát... ez nagyon sokáig nem a költségcsökkentésről fog szólni.

(#7) Stirlitz válasza Balage76 (#6) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem az a lényeg, hogy adott szilícium lapkából, hány chipet gyárt? Azért 15vs40 nm elég komoly eltérés. Természetesen igazad van, a gyártási technológiát (ill. a fejlesztési ktg-et) is meg kell fizetni, na de utána? Akkor miért törekednek az alacsony csíkszéllességre? Hagyhatnák így is ahogy van... Valami felett elsiklottam?

(#8) Reggie0 válasza Stirlitz (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

A csikszelesseg csokkenesevel nem csokken folyamatosan a kesz termek ara, egy ponton megfordul, mert a gyartasi koltseg meredekebben kezd noni, mint ahogy az IC felulete csokken a waferen.

A csikszelesseg csokkentese(bar ez csak egy szemlelteto parameter, konkretan az adott alkatelemek meretei szamitanak, nem csak az elert legkisebb levilagithato meret) rendszerint elektromos teljesitmenyigeny csokkenessel es elerheto nagyobb orajellel parosul.

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért egyből 48 réteggel kezdeni nem semmi A Samu 24 el kezdte. Remélem kikopnak a kisebb 120 240 GB példányok. Laptophoz beépítő keret hol érhető el ezekhez. (SSD- hez) :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) Meridian


Meridian
senior tag

Amúgy a CPu gyártásnál sem értem, ha már többmagos CPU-kat csinálnak, miért nem több rétegben egymás fölé-alá helyezik el a magokat, nyilván több rétegben. Az is nyilvánvaló, hogy egy CPU legyártása így több lépésből áll, és az is fontos, hogy egyes rétegekben sokkal kisebb arányban hibázhatnak, mert egy hiba nem egy lapkát tesz tönkre, hanem annyit ahány rétegből áll...

Viszont nem kellene így hajszolni a kisebb és még kisebb csíkszélességet, hanem egy szélesebbet, amelyet könnyebb már gyártani a mai ismeretekkel és technológiákkal, de még optimális marad a fogyasztás szempontjából...

(#11) pusszycat válasza Meridian (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

:)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#12) Oliverda válasza Meridian (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy processzormag fényévekkel összetettebb mint bármilyen memória, de amúgy azok is több rétegből állnak. A 14 nm-es Intel pl 13-ból:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) zseko válasza Meridian (#10) üzenetére


zseko
veterán

Azért le is kell azt hűteni valahogy, ha jól sejtem ez is az egyik oka.

HR24.hu

(#14) TeeJay


TeeJay
félisten

több éves lemaradásban vannak a Samsunghoz képest... ez durva az informatikában és gondolom azért dobnak ki gyorsan valamit mert látják mennyire elhúzott a Samsung... ha 2év múlva ők is 24réteggel kezdenének akkor sosem lesznek sehol :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) Stirlitz válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Igaz. De lehet megtalálták a szent grált! :D

(#16) Oliverda válasza TeeJay (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek pedig a vásárlók isszák meg a levét, mivel így lassabban fognak mérséklődni az árak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) mzso válasza Oliverda (#16) üzenetére


mzso
veterán

Én jól lenyomnám az árakat a Samsung helyében, hogy az emberek hozzászokjanak a Samsung SSD-khez. Meg, hogy letarolják a többiek részesedését, vagy hogy hajszolják a többieket veszteségbe.

(#18) Oliverda válasza mzso (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Felesleges, ha így is el tudják adni a termékeiket. Az összes konkurenciát úgy sem tudnák kivéreztetni. Másrészt már így is relatíve nagyban hozzájárultak az árak mérséklődéséhez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.