Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mgeri


Mgeri
tag

Remélem legalább olcsó lesz! :DDD

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#2) Márton


Márton
nagyúr

hát, eltartott egy ideig, mit ne mondjak :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Végre rájöttek! Térdig érő szembeszélbe lekvárt kaszálni hülyeség...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) Dassler válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


Dassler
őstag

:DDD

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#5) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

bizony a vesztesek sorsa a kapituláció, mint hapgy mi jártunk a történelem során többször is :( reménykednék egy kis szorosabb árversenyben de tutira mindent a BDA a kezében tart és mesterségesen magasan tartja az árakat :)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#6) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Blu-ray a Toshibától sem fog kelleni. Szemét $ONY. :((

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#7) Tomcat válasza CYBERIA (#6) üzenetére


Tomcat
őstag

Így bizony! Én is passzolom az egész $ONY technológiát.

Tomcat

(#8) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Életemben nem láttam se blueray discet se lejátszót. Amire igényem van majd a későbbiekben az egy full HD-TV :D

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#9) twollah


twollah
nagyúr

"Végül a részvényeseknek sikerült megegyezniük"

Ez volt eddig a mai nap bullshit-je.

A reszvenyesek szimplan rajottek, hogy nem lehet szellel szembe pisalni, mert vizes lesz a labuk.

(#10) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Ez aztán a nagy fordulat :K
De hát a pénz , sok mindenre képes ;]

(#11) ronson


ronson
őstag

Ez az amikor, az emberi tartáson, felülkerekedik a vastag bőr.

(#12) dezz válasza ronson (#11) üzenetére


dezz
nagyúr

Milyen tartáson? :F Itt nem világnézetekről és más efféléről van szó, csak két eltérő technológia eldőlt versenyéről.

(#13) orbano


orbano
félisten

szerintem itt csak vesztes csapatok vannak. a hddvd fúruma, a bda és a vásárlók.

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Ezt a szégyent..., mi pénzt beleöltek a technológiába, annak népszerűsítésébe, majd elbukták és most behódoltak a Sony-nak. Szegény Foshiba :DDD .

(#15) Solicidium válasza Atom_Anti (#14) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Már ne haragudj, de lol :F

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah lassan alakult...kíváncsi vagyok egyszerű felhasználóként mikor lesz ez nekem jó.
Mert megvagyok bármelyik optika tároló nélkül.

...

(#17) g@bo válasza Atom_Anti (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

és fizetik a licenc dijat, amitől a büdös életben nem lesz olcsó a cucc.

tényleg, mitől 60k egy lejáccó? ien rohadt drága a kék dióda? :F

(#18) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Sztem ezek a HDfilmek csak a diszkontokban mutatnak jól :DDD Akinek otthon nem elég a HDTVn a DVD...az megérdemli ;]

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#19) dezz


dezz
nagyúr

Elmondanám, hogy a Sony és a Toshiba számos területen eddig is partnerek voltak. Hogy a legismertebbet említsem, a PS3-ban is megtalálható Cell procit is hármasban fejlesztették ki az IBM-mel, ebből aztán a Toshiba csinált egy saját változatot is (SpursEngine HD videokódoláshoz és képfelismeréshez), sőt nemrég meg is vásárolták a Sony (egyik?) félvezetőgyárát, amiben az IBM üzemei mellett a Cell is készül, úgyhogy most a Toshiba gyártja a Cellt a PS3-ba. :)

Az egy dolog, hogy a HD-s lemezformátumoknál néhány éve nem tudtak megegyezni. A Sony akkor már évekkel korábban a Blu-ray egy korai változatát használta a professzionális HD-s videoeszközeiben, a Toshiba viszont akart egy esélyt adni a DVD szerkezetét öröklő HD_DVD-nek.

g@bo: Gondolkodni luxus?
1. A DVD lejátszók sem ilyen olcsón indultak annó. Egyrészt ott is az volt, mint egyelőre a Blu-ray-jel, hogy csak a nagyobb gyártók gyártják (első körben a kifejlesztést támogatók) kapnak licencet.
2. A komponensek tömeggyártása is fokozatosan fut fel. A DVD lejátszók komponenseit ma már hatalmas volumenben gyártják, így lehet filléres. A Blu-ray-hoz jópár dologból teljesen új kellett, amik gyártása fokozatosan fut fel.
3. A licencdíj az ár apró töredéke, és szerintem a Blu-ray szövetség alapító tagjainak, amik közül jópár szabadalomtulajdonos is (nem a Sony kezében van az összes szabadalom), nem fizetnek egymásnak licencdíjat.

raskolnikoff: Jahh, megérdemlik, hogy nem gyengénlátok... :P :U

(#20) PuMbA válasza g@bo (#17) üzenetére


PuMbA
titán

Egyrészt azért ,mert pl. egy Blu-ray film lejátszásához sokkal erősebb gép kell,mint egy DVD-hez - igen komoly alkatrészek vannak egy BD lejátszóban.

[ Szerkesztve ]

(#21) dezz


dezz
nagyúr

Egyébként 39500-tól indulnak: [link]

(#22) Tomcat


Tomcat
őstag

Bármennyibe is fog kerülni egy lejátszó, akár 5000 Ft-ért is utánamdobálhatják én nem fogpok venni belőle.

Tomcat

(#23) Trak válasza Tomcat (#22) üzenetére


Trak
addikt

Majd nézz be ide 2 év múlva, és írd le, hogy milyen lejátszód van a TV alatt/mellett... ;)
raskolnikoff: vagy irónikusan írtad, vagy nem láttál még HD minőségű videót otthoni körülmények között :U

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#24) Tomcat válasza Trak (#23) üzenetére


Tomcat
őstag

Meglesz. Az 1992-es $ony Discman óta semi $ony márkájú terméket nem vettem ezután sem fogok. Gondodlom 2 év mulva a mostani 1200 db eredeti (dupla, rendezői, díszdobozos,stb.) DVD-im száma kb. 1500 db-ra fog nőlni és vélhetően azokat fogom nézni akkor is. Nekem maximálisan elég a felkonvertált 1080p DVD minősége is.
Egyébként kb. 600e Ft-ot költöttem különféle komponensekre az elmúlt 2 évben és még néhány évig biztosan nem fogok cserélni semmit sem.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#25) dezz válasza Tomcat (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

Tényleg ennyire rettenetesen nehéz odavinni az egeret egy link fölé, klikkelni egyet, majd egy pillantást vetni a megjelenő oldalra? A Sony mellett láthatsz ott még 14 másik márkát. :P

(A Blu-ray Disc Association 19 alapító tagcéggel, és vagy 200 egyéb tagcéggel rendelkezik.)

(#26) Trak válasza Tomcat (#24) üzenetére


Trak
addikt

Akkor félreértettelek, csak olyat nem veszel, amin Sony cimke van... ok, akkor igazad van, veszel majd jövő év végén egy pana blu-ray lejátszót. Hiszen lehet, hogy az utóbbi 2 évben vásárolt cuccokban is volt olyan, amiben Sony fejlesztés volt, csak más cimke volt rajta.
Egyébként nem a Sony-t védem, nekem sem volt semmim tőlük, ha jól emlékszem még a diskman-em is más volt ;) csak a nagy blu-ray tiltakozásod ellen "szólaltam fel".
Azt majd mindenki eldönti, hogy elég-e neki a felkonvertált DVD, vagy nem...
Személy szerint több felkonverált filmet hasonlítottam össze tömörített (mkv), tehát még csak nem is tömörítetlen hd anyaggal (egy idejű lejátszás), és a legtöbbször elmorzsoltam egy könnycseppet, mert tudtam, hogy a 10 ezer forintért megvett díszdobozos (szintén filmbuzi vagyok, üdv a klubban) DVD valószínűleg az alsó polcra kerül, és belepi a por...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#27) dezz válasza Trak (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

Még csak nem is (feltétlenül) Sony fejlesztés egy más márkájú lejátszó. :)

(#28) Trak válasza dezz (#27) üzenetére


Trak
addikt

Csak kicsit túloztam, hogy jobban éreztessem a dolgot :)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#29) PuMbA válasza Trak (#26) üzenetére


PuMbA
titán

"Személy szerint több felkonverált filmet hasonlítottam össze tömörített (mkv), tehát még csak nem is tömörítetlen hd anyaggal (egy idejű lejátszás), és a legtöbbször elmorzsoltam egy könnycseppet, mert tudtam, hogy a 10 ezer forintért megvett díszdobozos (szintén filmbuzi vagyok, üdv a klubban) DVD valószínűleg az alsó polcra kerül, és belepi a por..."

Nekem is van pár eredeti DVD-m,de adom el,mert ki akar nézni olyan minőségben filmet...Soha nem fogok filmes DVD-t venni már.

[ Szerkesztve ]

(#30) cskamacska válasza Trak (#23) üzenetére


cskamacska
addikt

IPTV set-top-box? ;]

Nem a DVD, meg a VHS korszakot sírják vissza a népek a HD ellenében, hanem a régi szép időkben, a HD-DVD olcsóbb és gyorsabban eljövendő HD kánaánt igért a blúréjjel szemben. Aztán jött a Sony és mindenkit megvett kilóra, azt így jártunk... :D

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#31) cskamacska válasza orbano (#13) üzenetére


cskamacska
addikt

A hádések, mint a mellékelt hír is mutatja, a végén csak kapnak valamit a koncból, a BDA szerintem egész jól elvan, a vásárlók meg.. őszinte részvétem, de nem baj, majd dezz vígasztalja őket.. :DDD :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32) Tomcat válasza dezz (#25) üzenetére


Tomcat
őstag

Én úgy tudom, de javítsatok ki ha nem így van, hogy minden eladott termékből a Sony kap valami részesedést függetlenül attól hogy melyik gyártó cégne az emblémája van a terméken. Na én ezt nem akarom támogatni, egyszerűen kihagyom ezt a formátumot.

Tomcat

(#33) Tomcat válasza Trak (#26) üzenetére


Tomcat
őstag

Panasonic márkájú Blu-Ray cuccot sem fogok venni. Nekem a Sony vállalat üzleti etikájával és élítélendő alvilági meggyőző módszereivel van gondom ezért elvből kerülöm a termékeit illetve bármilyen terméket amiért részesedést kap az én pénzemből is. Ennyi és semmi több.

Tomcat

(#34) dezz válasza cskamacska (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

Szép mese volt, de ez így egy jó nagy hülyeség... A HD_DVD előtt is ott volt a pálya, de nem igazán éltek a lehetőséggel. Az állítólagosan olcsóbb gyártású lemezeket drágábban adták, mint a Blu-ray-ek (Ft/GB)! (Ez az olcsóbb gyártás is csak úgy igaz, ha a gyártósorok lecserélését is beleszámítjuk, azaz kisebb volumennél.) Lejátszót is csak a Toshiba gyártott, a másik oldalon meg egy sor cég. Mellesleg eleve több cég csatlakozott a Blu-ray táborhoz már az elején. Filmeket is kevesebbet adtak ki HD_DVD-re és még csak nem is adták olcsóbban. Konkrét lefizetési botrány is a HD_DVD oldalon volt, amikor a Toshiba így próbálta maguk felé fordítani a mérleg nyelvét, miután már egy éve a Blu-ray felé dőlt (eladásokban). Tudod, szánalmas dolog hazugságokat terjeszteni sértődöttségből... :U

Tomcat: A jogdíjat alapvetően a Blu-ray Disc Association (Szövetség) kapja, aztán ezen osztoznak az alapító tagok (amik különféle saját technológiákat tettek hozzá). Abban nem lennék biztos, hogy az alapítók egymásnak fizetnek valamit. (Egyfajta keresztlicenc megállapodás van közöttük.)

(#33): Miféle alvilági meggyőző módszerekről beszélsz? Szerintem te nagyon be lettél etetve...

[ Szerkesztve ]

(#35) Tomcat válasza dezz (#34) üzenetére


Tomcat
őstag

Szerintem hagyjuk ezt itt abba, semmi értelme. Engem Sony ügyben már nem lehet meggyőzni sehogy sem és mást sem aki talán nálam is jobban átlátja a dolgokat és hasonló véleményen van velem.

Tomcat

(#36) dezz válasza Tomcat (#35) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem lehet, hogy te egy kicsit be vagy csaravodva? :F

(#37) Trak válasza cskamacska (#30) üzenetére


Trak
addikt

Ezt én tudom, nekem sem tetszik az a jövő, amiben egy konkurencia nélküli, sony által fejlesztett technológia az egyetlen alternatíva... és amúgy is nekem is jobban tetszett a HD-DVD.
De valami kelleni fog, mert a HD anyagok egyre nagyobb tárhelyet igényelnek, többek közt ezért is az archiváláshoz lassan már édeskevés a DVD által nyújtott ~4-~8 GB.
Nem sokáig lehet már figyelmen kívül hagyni, és legyinteni, hogy nekem ilyen sosem fog kelleni.
De annyi fejlesztésről lehetett olvasni már az utóbbi 2 évben, reménykedem hogy jön valamilyen más technológia, adathordozó, ami ha másra nem is, arra jó lesz, hogy egészséges árharc alakuljon ki, lenyomja a blu-ray árát.
De szerintem nincs itt baj, a DVD is hasonló módon lassan ment lefelé (ott sem igazán volt alternatíva), emlékszem, amikor 20-25 ezerért vettem meg az első DVD írómat (és én még nagyon későn vettem sok emberhez képest), mert az már nagyon jó árnak számított, addig egy ismerőshöz jártam, ha több volt az adat, mint ami egy CD-re ráfért :)
Jelenleg kb. 50k egy blu-ray író, jövőre karácsonyi akciókban esélyesnek látom a 25k-t, és akkor már ott vagyunk, mint kb. 14 éve a DVD íróknál...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#38) Tomcat válasza dezz (#36) üzenetére


Tomcat
őstag

Nem tűröm a személyeskedést senkitől sem. Jeleztem hogy részemről befejeztem a témát így nem értem mit nem fogsz fel azon hogy NEM VESZEK Blu-Ray cuccot.

Tomcat

(#39) dezz válasza Tomcat (#38) üzenetére


dezz
nagyúr

Arra én magasról teszek, hogy te veszel-e vagy sem, de ha már egy nyilvános fórumon bizonyos alvilági meggyőző módszerekről beszélsz, jogos elvárás veled szemben, hogy részletezd is!

Trak: Ez a verseny, vagy inkább háború csak ártott az egész témának. Az emberek többsége sem egyiket, sem másikat nem merte megvenni, mert nem lehetett tudni, hogy másnapra nem derül-e ki, hogy csak pénzkidobás volt. Ez csak visszafogta az egészet. Gondolj bele, ha pl. a DVD mellett lett volna egy hasonló, nem kompatibilis formátum, pl. DVE néven... Sokkal jobb lett volna, ha eleve csak egy HD-s formátum van, és azon belül versenyeznek a gyártók egymással, mint ahogy a DVD-nél is történt.

(#40) Atom_Anti válasza dezz (#34) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ez igy van ahogy mondod! Sőt én kinn voltam a nagy országban mikor ez a háború zajlott és azt vettem észre nem különösebben izgatja a népet a a technikailag elmaradottabb HD-DVD. Ennek megfelelően mindig is lényegesen nagyobb volt a blu-ray kínálat, a legnagyobb videokölcsönző a blockbuster pedig teljesen átállt blu-ray lemezekre a vásárlói igényeknek. De a zsidók által irányított HD-DVD csapat, nem adta fel, hanem egyre erőszakosabb taktikát követett, mint az említett lefizetések sorozata, rengeteg promóció és néha úgy tűnt még át is billenhet a mérleg az oldalukra. Ezzel persze csak bizonytalanítani tudták a népet, és nem meggyőzni. Persze mindenkit nem lehetett megvenni, a kiadóknak pedig világos volt melyik formátum a közkedveltebb...

Tomcat:
Szerintem egyszer kéne egy full HD-s TV elé ülnöd, és el menne a kedved a DVD-zéstől :DDD .

Éljen a HD minőség, éljen a Blu-Ray :R .

[ Szerkesztve ]

(#41) cskamacska válasza Trak (#37) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem sincs gond, blúréj van, azt kell szeretni, vagy nem hádézni.
Hogy mi lett volna, ha a HD-DVD "győz", azt sohasem tudjuk meg, igazából felesleges is rágódni rajta. Konkurencia nem lesz, max az online tartalomszolgáltatás felnő a blúréjhez, egyszer, majd.
Reménykedés viszont van, hogy olcsóbb lesz, no meg hogy az írható változat alkalmasabb lesz archiválásra, mint az előd, mert mostanság kezdenek megpusztulni a pár éves DVD mentéseim.

dezz meg ne szóljon hozzám, mikor minimum 3 éve(azelött rá sem bagóztam a hádére) minden kib@szott PS3/Cell/Blu-ray topikban hitet térít, úgy, hogy még a megrögzött Sony fanboyok is belepirulnak. Nagy tisztelet a szakmai tudásának :R , de PS3/Cell/Blu-ray-el kapcsolatos témákban akkor sem hiszek neki, ha kérdez.. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) cskamacska válasza Atom_Anti (#40) üzenetére


cskamacska
addikt

Mindörökké. Ámen. :))

..vásárlót meg...

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#43) CYBERIA válasza dezz (#39) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Sokkal jobb lett volna, ha eleve csak egy HD-s formátum van, és azon belül versenyeznek a gyártók egymással, mint ahogy a DVD-nél is történt.”

Nem jó példa a DVD-RW és DVD+RW miatt (DVD-RAM -ot talán nem sorolnám ide). Mondjuk az aránylag jól sült el.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#44) dezz válasza cskamacska (#41) üzenetére


dezz
nagyúr

Mutass rá akár egyetlen alaptalan vagy igaztalan állításomra! Itt is ki kezdett hülyeségeket terjeszteni: csak nem te!? (#30) :U És ezek után még a másik hitelességét vonod kétségbe... :P

CYBERIA: A DVD-RW és DVD+RW nem hátráltatta magának a DVD formátumnak az elterjedését.

(#45) dezz válasza cskamacska (#41) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, és a másik: "Konkurencia nem lesz"... :U Ne zavarjon, hogy vagy 20 cég gyárt Blu-ray lejátszókat és meghajtókat (írók, olvasók), és az összes nagyobb lemezgyártó írható lemezeket... Mit gondolsz, mitől esett az ötödére már eddig is az előbbiek, és felére-harmadára az utóbbiak ára? Jó lenne, ha most már nem beszélnél össze-vissza a levegőbe (tényként tálalva)... :(((

(#46) Atom_Anti válasza cskamacska (#42) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ez jó :DD :R

(#47) CYBERIA válasza dezz (#44) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ez a nagy különbség.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.