Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) MC Pite válasza Fuck3r (#5) üzenetére


MC Pite
veterán

Mivel évek óta ezekkel foglalkozok megosztom 1-2 észrevételem, ha érdekel éredekel, ha nem, nem.

1, alalplapon a fetek izzanak, a kondiknak is melegük van, ez nagyon lerövidíti aa lap élettartamát; kérdezd meg a szakikat akik ezeket javítják

2, vinyó elektronika egy halk csattanás mellett várható hogy eldurran; picit megkormolva ami alatta van; kényesebb a mechanikánál is a hűtésre

3, nagyon nem jó ötlet a táppal kiszivatni a proci melegét, ez a 12es ventis tápok legnagyobb hibája, AMIKOR tervezték ezeket akkor még jó ötlet volt, azóta sok minden változott...

4, hűtés alappilére a huzat, ami itt nincs

5, bátrabb kedvedben fogd meg a NB bordáját; elárulom, meggeted az ujjad. Komoly. Ilyen passzív buli _elött_ le kell szedni és átpasztáni a gyári hőszigetelő vacakot (ha lenne FET hűtés a lapon ott is)

Sajnos így egyben egy átgondolatlan konstrukciót látok, de könnyen orvosolható problémákkal. _Én_ 1000 RPM alatti házventiket alkalmaznék, nb bordát felpasztáznám, vennék spire rambordákat amiket méterre vágnék a FETekre, procira egy halk 9-12cmest 800-600 rpm körüli fordulattal; tápba visszraknám a ventit és egy karton/műanyag lappal elválasztanám a proci légterétől; én ilyen házaknál a felső lukat a táp lélegeztetésére használok; ettől teljesen elhalkulnak mivel 40-60°os helyett 20-22°os levegőt szívnak be ami már hűt is!
Ha megvan a huzat _akkor_ már mehetne egy passzív vga is, persze úgy hogy lehetőleg a vga alatt kiszedni a lemezeket és vga hőtermelésétől szintén egy nem hallható de minimális légmozgást generáló 8as ventit beraknék.

szerintem... :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.