Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fuck3r válasza hétalvó (#42) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

esküszöm neked, hogy semmi hangja... Ha akarsz el is jöhetsz és meghallgathatod, mellette meg iszunk egyett :DD
Akkor lehet hallani a winchester hangját ha a géphez behajolok és kb. 20-30cm-ről fülelek :K

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#52) Fuck3r válasza L4mie (#50) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

nyugodtan! örülök, hogy inspiráltalak :C

Aki a Jägert szereti rossz ember nem lehet

Csírsz!

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#53) MC Pite válasza Fuck3r (#5) üzenetére


MC Pite
veterán

Mivel évek óta ezekkel foglalkozok megosztom 1-2 észrevételem, ha érdekel éredekel, ha nem, nem.

1, alalplapon a fetek izzanak, a kondiknak is melegük van, ez nagyon lerövidíti aa lap élettartamát; kérdezd meg a szakikat akik ezeket javítják

2, vinyó elektronika egy halk csattanás mellett várható hogy eldurran; picit megkormolva ami alatta van; kényesebb a mechanikánál is a hűtésre

3, nagyon nem jó ötlet a táppal kiszivatni a proci melegét, ez a 12es ventis tápok legnagyobb hibája, AMIKOR tervezték ezeket akkor még jó ötlet volt, azóta sok minden változott...

4, hűtés alappilére a huzat, ami itt nincs

5, bátrabb kedvedben fogd meg a NB bordáját; elárulom, meggeted az ujjad. Komoly. Ilyen passzív buli _elött_ le kell szedni és átpasztáni a gyári hőszigetelő vacakot (ha lenne FET hűtés a lapon ott is)

Sajnos így egyben egy átgondolatlan konstrukciót látok, de könnyen orvosolható problémákkal. _Én_ 1000 RPM alatti házventiket alkalmaznék, nb bordát felpasztáznám, vennék spire rambordákat amiket méterre vágnék a FETekre, procira egy halk 9-12cmest 800-600 rpm körüli fordulattal; tápba visszraknám a ventit és egy karton/műanyag lappal elválasztanám a proci légterétől; én ilyen házaknál a felső lukat a táp lélegeztetésére használok; ettől teljesen elhalkulnak mivel 40-60°os helyett 20-22°os levegőt szívnak be ami már hűt is!
Ha megvan a huzat _akkor_ már mehetne egy passzív vga is, persze úgy hogy lehetőleg a vga alatt kiszedni a lemezeket és vga hőtermelésétől szintén egy nem hallható de minimális légmozgást generáló 8as ventit beraknék.

szerintem... :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#54) hétalvó válasza Fuck3r (#52) üzenetére


hétalvó
addikt

Ok. Ha hallom te állod a sört, ha nem hallom, én. :D

Én még a noti vinyót is zajcsökkentő keretbe raknám! :D:D:D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#55) MC Pite válasza windoki (#45) üzenetére


MC Pite
veterán

Célszerűbb eme célra épített gépnél inkább erre való házat venni; pl Sonata; a vinyó/házhűzés egyben vga hűtés is. És itt_tényelg_ hül a vinyó is; mindenestül; az hogy a oldalán icipicikével megnöveljük a hőleadó felületet az aztán nem sokat ér :(.

http://mcpite.uw.hu/kereszthuzat.jpg
(Itt a levegő 1/3 a vga alatt távozott)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#56) dabadab válasza MC Pite (#55) üzenetére


dabadab
titán

Nekem van mindketto (marmint egy Antec P150-ben ket HDD a fellogatos helyen van, elottuk ventivel, egy meg egy Zalmanban (aktiv szelloztetes nelkul), de sem zajcsillapitas, sem hofok szempontjabol nem latok koztuk kulonbseget.

DRM is theft

(#57) karyo válasza Fuck3r (#49) üzenetére


karyo
senior tag

Ezzel így ebben a formában nem tudok egyetérteni, de mindegy, továbbra is kíváncsi lennék egy 1 órás burn-in test eredményére... :F

( amúgy ha a felette lévő venti 400 RPM-en még szállít elég levegőt, akkor valóban jó lehet, de
ez az a tényező, amit nem ismerünk )

[ Szerkesztve ]

Enjoy the silence.

(#58) Alex91


Alex91
félisten

Nalam egy Mac Mini es egy iMac van... kussban :). A kulso HDD aktiv hutese a legzajosabb, de idovel majd kidobom azt is... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59) karyo válasza MC Pite (#53) üzenetére


karyo
senior tag

Ezzel a HSZ-el viszont egyet tudok érteni ;)

Enjoy the silence.

(#60) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

A Dragonban elég sok hely van. A winchestert a helyedben gumiszalagok közé tenném, mert akkor tutira semmiféle rezonanciát nem visz át a házra. Nem tudom, hogy mi annak a guminak a rendes neve, de azt tudom, hogy a postások használják. 5mm széles, és félbehajtva kb 10 cm hosszú. Nekem is Chieftec házam van és tudom, hogy a CD-ROM helyeken vannak olyan fülek, amikre rá lehet ezeket a gumikat fűzni. Szépen közéjük rakja az ember a vinyót és egy zajforrással kevesebb. Táp: abban a szériában amit írtál, feltehetőleg Yate Loon márkájú 12-es venti van. Na, az egy taliga fekál; morog, és hangos. Ha elég báror vagy hozzá (és nem vagy finnyás a garanciára - a Chieftec tápok nehezen hanak meg), akkor javaslom, hogy cseréld ki azt is minimum egy Coolink halk ventire (a típusszámuk jelzi a fordulatszámukat is, egy 800-as már elboldogul a hővel), de ha jobban el vagy eresztve, lehet Noctua is. VGA-kra pedig annyiféle megoldás van, hogy belezavarodik az ember (persze a többség aranyárban van - Zalman, Thermalright -, de vannak olcsóbbak is (Arctic Cooling S1)

Az alkatrészek egyébként tényleg minőségiek, kár, hogy VGA nélkül egy közepes laptop teljesítményét verdesi a konfig..

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#61) MC Pite válasza muxi-muxi (#60) üzenetére


MC Pite
veterán

Ennyi erővel lehetne venni egy Solot vagy NSK 3300/34xx-et ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#62) Fuck3r válasza hétalvó (#54) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

Inkább legyen úgy, hogy ha hallod akkor Te állod a sört ha nem akkor én ;]
Na melyik a fontosabb a sör vagy az igazad? ;] :DD

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#63) moma válasza hétalvó (#42) üzenetére


moma
őstag

a hangszigetelés mennyit számított nálad? megérte megcsinálni? pár képet nincs kedved csinálni? :D ja és egyáltalán mi ez a becool kátrány?
köszi

----
egyebekhez:
zalman hdd hűtő: nekem hűteni alaig hűtött, viszint rezgéseket egész jól felfogta. szerintem a szivacsos megoldás és berakni a vinyákat a beszívó ventit elé hatékonyabb, mindkét szempontból.

mellesleg használ valaki ilyen hangszigetelő dobozokat hdd-hez? ha igen milyenek a tapasztalatok, nem fő meg? és tényleg nem lehet kihallani?

we all deserve a bit of luck.

(#64) subaruwrc válasza Fuck3r (#2) üzenetére


subaruwrc
félisten

tetszik a géped letisztultsága :C

(#65) Fuck3r válasza subaruwrc (#64) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

köszi :R

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#66) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Mostani hangulatomban nagyon átjött ez a cikk. Fogalmam sincs miért,nem kedvenceim ezek a cikkek - túl hosszúak és eseménytelenek nekem. Mégis ez vhogy nagyon tetszett. Szép munka és a letisztultság,ami a gépre jellemző,egyszerűen lenyűgözött. (ha látnád az enyém :U )

Szóval gratulációm a cikkhez és a vasnak hosszú és letöltéssel,mozizással teli életet kívánok! :R

azért ejejj! az a PS gonosz volt... minek vacak 88GT? :C

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#67) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon tetszik a cikk, és a géped is. Tök jó, ahogy kivágtad az oldalát. Az ízelítőn meg jót mosolyogtam. :) Már értem miért nem kell neked vga a gépedbe. :U

(#68) subaruwrc


subaruwrc
félisten

amikor eljutottam oda hogy a ház tetejébe 12cm-es lyukat vágtam.... namondom az vicces lesz. és megláttam :Y ugyan nem közeli a kép de mint egy gyári olyan a szellőzőrés. az a kedvenc pontom a gépből :C

(#69) Fuck3r válasza subaruwrc (#68) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

eredetileg 3-at terveztem 1db 12cm-es középre 2db 8cm-es pedig elé-mögé (vagy mellé-mellé, ahogy tetszik :) )
De aztán csak ez valósult meg a tervből...
Azért köszi :R

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#70) Fuck3r válasza hoffman_ (#66) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

köszi szépen az elismerő szavakat, igazán jól esik ezt hallani, hogy másoknak is tetszik. :R
Hát én is bízom benne, hogy jó sokáig fog szolgálni, és igazából ennek nem is látom semmi akadályát :DD

jah PS3 kicsit más kategória mint PC-s játék, amikor ráéreztem az ízére (értsd HD hatás) kicsit letaglózott és akkor jöttem rá, hogy PC-t nagyon sokáig kellene fejleszteni nagyon sok pénzből amíg hasonló minőséget produkálna. ráadásul netezni is lehet rajta, Op rendszert is fel lehet rakni, de nem folytatom, majd a következő írásomban mindent kifejtek

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#71) Fuck3r válasza WonderCSabo (#67) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

köszi, :R hát az oldalának a kivágása (mivel acélból van) nem volt egyszerű művelet (acélvágó dekopirpengét kellett venni amiből jópár nem bírta a műveletet) de akkor ezek szerint megérte
De láttad volna eredeti állapotában, ahogy megterveztem :)
Bár semmi akadálya, mutatok képet:

És az ízelítő képből még nem derül ki minden, de aki szemfüles kinyomozhatja
Amúgy a következő írásomból minden ki fog derülni (kb. 2-3 hét) :B

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#72) MC Pite


MC Pite
veterán

karyo és én kimaradunk a válaszra méltatottak közül? :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73) Fuck3r válasza MC Pite (#72) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

olyanra miért válaszoljak ami:
1. nincs alapja
2. nem érdekel
Felesleges vitába pedig nem akarok belemenni, bocsi...
Örülök, hogy hozzászóltatok, de hogy mit kommentálok had döntsem el én, köszi

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#74) MC Pite válasza Fuck3r (#73) üzenetére


MC Pite
veterán

Ahogy érzed :R
Hogy ki mit mutatott fel idáig az tényleg más tészta, csak gondoltam hogy 1-2 dolgoból merítesz és láthatod a gyenge pontokat.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#75) moma válasza Fuck3r (#73) üzenetére


moma
őstag

egy hosszabb terheléses tesztet szerintem is érdekes lenne, ha csinálnál. én is kiváncsi lennék a hőfokokra :K meg azért neked se baj, ha tudod mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#76) WonderCSabo válasza Fuck3r (#71) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fúú, marhajól néz ki kivilágítva! Jól gondolom, hogy azért nem raktál bele a cikkbe ilyen képet, mert a következő írásodban lesz? :U

(#77) skyboi


skyboi
tag

A csendes gépnek nincsen párja, nagyon tetszett az írás. :C Viszont fogadd meg a srácok tanácsát, mert a vinyó megsüti magát egy hosszabb HD-filmezés alatt :( Neked igazi megváltás lesz, ha a memóriakártyás tárolók elérhetőbb árba kerülnek. Nekik már tényleg nincs hangjuk :))

True story.

(#78) Fuck3r válasza WonderCSabo (#76) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

sajnos nem gondolod jól, Neon / ventillátorok végérvényesen el lettek távolítva

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#79) Fuck3r válasza moma (#75) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

rendben, csinálok egy 1 órás Orthos tesztet

atitool-s nem tudom felrakni, mert telepítésénél azt írja, hogy elöbb kapcsoljam ki az Atitool-t...,csak azt nem értem hogyan amikor nincs is telepítve)

Meg, hogy ezzel a winyó hüttéssel is békénhagyjatok, csinálok egy FULL HD lejtászás tesztet is (kalandor mániája, hogy a winyónak ventilátor kell) hát bebizonyítom, hogy nem kell...

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#80) Fuck3r válasza Fuck3r (#79) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

Terhelés teszt (cpu)

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#81) sgery


sgery
őstag

Én is most vettem bnőmnek pc-t és igen csak halkra sikerült szerencsére.
abba került egy gigabyte alaplap (most nemtom melyik tipus, de 6100as videókari van rajta) az volt 12e, egy athlon 64 LE 2ghz-es proci az volt 8e, aztán egy csendes 420w-os táp kemény 6e ft és 2x512 ram 800mhz az pedig 2e ft.
Alapjáraton (bár warcraft mellett is) szinte meg se hallani a gépet. Kb 10db ha kiszűrődik, bár szerintem ezzel is sokat mondtam, hiszen bnőm mindig ránéz a ledekre, hogy egyáltalán megy-e:D
28e ft-ból egy klafa jól futó gép, és csendes. büszke vagyok magamra:)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#82) moma válasza Fuck3r (#80) üzenetére


moma
őstag

köszi, szuper :D

we all deserve a bit of luck.

(#83) adalbert1


adalbert1
veterán

Hello!

Jó kis írás. Nekem is hasonló Chieftec házam van (igaz nekem eggyel kisebb), és 400-as Chieftec tápom... Én is a konfig lehalkításán gondolkozom, mert napközben ugyan semmi zavaró hangja nincs, viszont éjszaka lehet hallani egy jó 2 méterről is...
Jelenleg 2 házventi (elől 8-as coolink, hátul 12-es glacialtech silentblade), 2 hdd, gyári intel procihűtő és a táp a zaj forrása (a videókártya hűtőjét lecseréltem S1-re, így az most csöndben van)...

Ha jól vettem észre, én is a táp zaját hallom ki legjobban, de gondolkozom egyéb hallkításai módokon is, jó ötleteket ad a topic. Viszont valami légmozgás kell a házba, a 2hdd és a passzív videókártya miatt. Tehát nálam táp csere lesz valószínűleg valami halkabbra, esetleg még a gyári intel hűtőt lecserélem.

A fentebb is linkelt szigetelő ill. zajszűrő megoldásokkal kinek milyenek a tapasztalatai?

(#84) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Fuck3r:
Nagyon ügyes, szép, és főleg csendes munkát végeztél.
Gratula!

Meg fogtok kövezni, de nekem a laminált padló, a fal és a szegőléc színösszeállítása csavarta el a legjobban a figyelmem. :B

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#85) Fuck3r válasza mrlujoak (#84) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

Köszi :R

Jah a lakás felújítása is megérne egy külön írást, szoptunk is vele rendesen (mármint munkásokkal) de aztán szerencsénk lett és sikerült találnunk egy megbízható és ügyes brigádot akik nagyon penge és extra gyors munkát végeztek :C Szeretünk is benne élni, nagyon :) nem a megszokott seszínek, hanem eléggé elüt a megszokottól, már a reggelek is mások egy ilyen szobában ha a felkelő nap egyből a vörös falat kapja telibe :)) azt át kell élni, nem egyszerű... :B
(amúgy állítólag a vörös fal fokozza az agyműködést, asszony azóta kap ösztöndíjat szal lehet tényleg van benne valami) :DDD

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#86) WISHENSEN válasza Fuck3r (#85) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

Engem is ez a szinkompozicio fogott meg :DDD Bar a "teszt" is jo volt. PS3as okossagot meg kivancsian varom.

Nyaron festem meg parkettazom a szobamat, mar tudom milyen szinu lesz :DD Mond, a falon nincsenek gipsz stukkok ?

[ Szerkesztve ]

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

(#87) Fuck3r válasza WISHENSEN (#86) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

nincsenek :DDD
álmennyezetet terveztünk sülyesztett lámpákkal körbe a fal mentén, de mivel buzin van megcsinálva a fal és a mennyezet átmenete ezért nem akartunk vele baszakdoni

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#88) WISHENSEN válasza Fuck3r (#87) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

Plafon az feher vagy szinten ilyen "huncut piros" ? ;]

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

(#89) Fuck3r válasza WISHENSEN (#88) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

a nyílászárókkal (ajtó-ablak) szemben lévő falak vörösek, azok a falak amiken a nyílászárók találhatók pedig fehérek (így nem kellett baszakodni a nyílászárók hajszálpontos körbefestésével...) a mennyezet pedig szintén fehér
Így abszolút nincs nyomtt hangulata a szobának a mert a fehér falak nagyon világossá is teszik egyben, szal pont jó az összehang a szinekben, az éles elválasztó szegőléc (fehér) pedig pont azért kellett, hogy ne "folyon" egybe a szoba (értsd vörös fal-fekete parkett)
Jah meg a függönyök is vérvörösek, de fényáteresztők :)
Amúgy mindent mi terveztünk meg, mi találtuk ki a kombinációkat, szal nem kellett hozzá külső segítség... :D

TV asztalt is úgy terveztettünk, holnap hozzák (fenyő, fekete festék/páccal) már tűkön ülök, de egy másik dolog még jobban pörget, csak az nem publikus (még) :DD

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#90) WISHENSEN válasza Fuck3r (#89) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

Kosz. igazabol nekem se kell mar segitseg, ugyanis lopom az otletet. Copyright ugye nincsen rajta ?:)
Amugy a lalaksfelujitasrol is irhatnal egy cikket + sok keppel illusztralva. Persze nem kotelezo. :B

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

(#91) Kombat válasza WISHENSEN (#90) üzenetére


Kombat
őstag

Áááá. én is pont ezt akartam írni, hogy a következő írásnak a szobáról kéne szólnia, mert az foglalkoztatja itt az embereket! :DDD

(#92) TiElite


TiElite
csendes tag

Grat a cikkhez, élvezet volt olvasni:)

(#93) WISHENSEN válasza TiElite (#92) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

es varjuk mindenfajta folytatasat !:)

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.