Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Megintcsak alig várom a folytatást és temérdek sztorit :) Amikor elkezdem olvasni, abba sem hagyom... Köszönjük szépen!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#52) Lalikiraly válasza BatchMan (#45) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én is pont akartam írni MIR.-t. Gondolom arról önmagában ött cikk lesz. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#53) Ashitaka válasza Cifu (#5) üzenetére


Ashitaka
tag

Köszi a választ. Mindig tanul valami új dolgot az ember! Várom a következő írásod

(#54) Fred23


Fred23
nagyúr

(#55) llax válasza Fred23 (#54) üzenetére


llax
senior tag

Rekordot dönthettek volna a booster visszahozatalával. Ilyen nehéz GTO teher alól még nem hozták vissza - eddig 5,5t volt a meghirdetett plafon reusable módban. Az időjárás miatt a hajót ki sem küldték. Így viszont egy nem tervezetten drága indítás lett belőle, főleg úgy hogy rajta voltak a lábak és a méregdrága titán rácsszárnyak.

(#57) Cifu válasza llax (#55) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ők nem újrafelhasznált első fokozat-árat fizettek, tehát "teljes árú" vevők voltak, így elvben nem volt túl nagy az ár.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) Cifu válasza #00784640 (#56) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, itt volt leírva hogy ment volna a szovjet L3 holdraszállás.

Ott csak egy dokkolás lett volna: mikor a Holdról felszálló LK holdkomp hozzá dokkol a Hold körül keringő Szojuz 7K-LOK űrhajóhoz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#59) llax válasza Cifu (#57) üzenetére


llax
senior tag

Nem csak új fokozatra, de a tömeg miatt eleve "expendable" módra szólhatott a szerződés, 2016 eleje óta volt a listán a műhold (leánykori nevén: Hispasat 1F). Az engem is meglepett (ahogy látom, másokat is), hogy reusable konfigurációban tolták ki az indítóállásra 6t+ GTO-ra küldött műholddal :) Mindenesetre ez is azt jelzi, hogy megállás nélkül fejlesztenek.

(#60) Cifu válasza llax (#59) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyenkor lenne jó több részletet tudni. :)

Nem zárom ki, hogy eredetileg egyszer használatos rakétafokozathoz szánták a műholdat, de az adott fokozattal volt valami gond a gyártásnál / tesztelésnél, és már nem tudták / akarták tovább húzni az indítást, így a következő, indításra kész fokozat orrára került...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61) #22743424 válasza Cifu (#35) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem, nem erre de azóta sem találtam meg.Majd talán egyszer mikor nem célzattan keresem.Az egy elképesztő nagy bumm lehetett mikor egy akkora rakéta felprobban köszönöm a képet azt sem láttam eddig.Az űr meghódítása sok kudarccal jár mind mai napig .

[ Szerkesztve ]

(#62) Cifu


Cifu
nagyúr

A szovjet űrprogram meghatározó alakjai, egy kis sorvezető, ha a nevek esetleg nem csengenek elsőre ismerősen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.