Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B1T3


B1T3
addikt

Azt is remélem, hogy egy picit nagyobb kijelzőt kap. Bár a lünetta miatt az S2 sem tűnik riasztóan kicsinek, de a megjelenített tartalom olvashatósága és az összdizájn szempontjából jót tenne mondjuk egy 1,4"-es kijelző (aztán remélném, hogy nem menne az üzemidő rovására).

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem bánnám, ha lenne egy olyan termékvonal is, aminél az önálló telefonálás, mint funkció is ki lenne emelve, vagyis nem csak kiegészítő lenne, hanem önálló termék. Persze nagyobb méretben és nagyobb akkuval. Ideje lenne már a hajlítható kijelzőket valóban kihasználni.

Továbbra is úgy gondolom, hogy a következő nagy ugrás nem a hordható kiegészítők, hanem a hordható telefonok lesznek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) B1T3 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


B1T3
addikt

Ez szerintem úgy fog megvalósulni, hogy ennek is lesz egy 3G-s variánsa. (Gear S3G. :D)

(#4) Luser2000 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Luser2000
addikt

Ha már a GSM modult említed, akkor én meg előjönnék a "nem kerek" formára való igénnyel. Nekem az S2 kialakítása nem tetszik, az első Gear S-t szerettem, fél évig használtam is. Az ugye önálló telefonként is működött, és legalább formában is eltért a sok kerek megoldástól.

Arról nem is beszélve, hogy kellene egy elegánsabb vonal is, nagy fém tokban, fém szíjjal.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5) Tigerclaw válasza Luser2000 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, a szögletes praktikusabb ha igazán ki akarná használni az ember a smart funkciókat. Szöveg megjelenítésre ideálisabb, mint a kör alakú kijelző.

Egy ilyesmi jó kezdés lenne:

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) pomorski


pomorski
őstag

Nekem tetszik.

(#7) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Várom.

A térerő veled van!

(#8) atike válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


atike
nagyúr

Ez király lenne valóban... :)

Na hátha majd az S4...

(#9) guriga1234


guriga1234
addikt

Barométer van az S2-ben is (abból magasságérték is ~meghatározható, mint ahogy van is olyan alkalmazás). Az egyetlen újdonság a GPS, amiből szintén meghatározható a magasság (ha lát elég műholdat). Sebességet persze pontosan csak GPS-szel lehet mérni.

(#10) guriga1234 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


guriga1234
addikt

Eddig is volt.

(#11) kerxy válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


kerxy
senior tag

Gear S2-nek is van 3G-s változata, csak nem nálunk, mivel eSIM kártya segítségével üzemel, ami nálunk egyelőre nem megoldható...

(#12) #79335424


#79335424
törölt tag

Minden gyártó az aktivitást erőlteti. Annyi más dologra is fókuszálhatnának. Pl. sör, bor, és feles számláló. Vagy, kis tégely a hátlapban, kijelzőbe integrált 0,001g pontosságú mérleg, óraszíjból kihúzható szívószállal.

(#13) atike válasza #79335424 (#12) üzenetére


atike
nagyúr

Ne akarj már az órába is Force Touch-ot... :P ;] :D :D :D

Elég lenne a hologram kivetítő helyette. Úgyis a VR és az MR világát éljük lassan. Mekkora király lenne, ha fogná és kivetítené Pikachu-t a ganéj mellé... :DDD :DDD Lehetne ráugrani jól. :D :))

(#14) #79335424 válasza atike (#13) üzenetére


#79335424
törölt tag

A VR önmagában nem hoz lázba. Viszont egy touch input, kinetikus érzékeléssel, az cool lenne. Híváskor a számlapon megjelenik a főnök 3D -ben, mint Artuból Leia hercegnő, elő a légycsapót, és huss! Vagy, az ember hív egy számot, megjelenik Bree Olson, Kissy Kapri (ízlés szerint), kétujjas nagyítás, és ....
Fitness óra? Piti dolog, hagyjuk má! :)

[ Szerkesztve ]

(#15) szebev válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


szebev
senior tag

Addig nem veszek okosorat, amíg nem így fog kinezni!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#16) kchris78 válasza guriga1234 (#9) üzenetére


kchris78
veterán

Ha nem géppel megy az ember vagy siel, a GPS alapu magassagmeresnek nem igazan van ertelme. Ahhoz hogy tudni lehessen hogy az ember le-fel futkoraszik 1-2 emeletet ahhoz a GPS BAROMI pontatlan. 10-20m-t ugy tud csalni mint a szel... ennel a barometer joval pontosabb, csak eppen az nem tud fix magassagot csak relativot mert idojarastol fugg hogy adott magassagon milyen a legnyomas.

(#17) Fejvadi válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ez nekem is tetszene.

(#18) guriga1234 válasza kchris78 (#16) üzenetére


guriga1234
addikt

Pont ez a baj a légnyomásmérős módszerrel, hogy függ nagyon az időjárástól. A GPS-es mérés emiatt pontosabb. Ha már lát 4 műholdat, akkor oké. Ha meg még az orosz és kínai műholdakat is tudja venni (mint pl. a telefonom), akkor sokkal pontosabb. Itt a légnyomás akár 30 hPa ingadozást is jelez, ha pl. front van.

(#19) dutrás


dutrás
őstag

Éljen!

P50 pro/P40 Lite

(#20) kchris78 válasza guriga1234 (#18) üzenetére


kchris78
veterán

Igen, attól függ mire kell. Ha kell egy fix érték akkor GPS, viszont ha mérni kell gyaloglás esetén hogy hány m-t megy le fel az ember lehet a légnyomás pontosabb... persze okosan kell analizálni az értéket, hogy mi az a sebesség amivel ingadozik a légnyomás - az vajon időjárás lehet vagy függőleges mozgása a szenzornak...

(#21) guriga1234 válasza kchris78 (#20) üzenetére


guriga1234
addikt

Volt már erről sok vita, nem akarok ebbe ismét belemenni. Ha te a barométer értéke által kalkulált magassági adatot tartod pontosnak, akkor használd azt. Egy viszont biztos: a GPS által mutatott magassági érték mindig ugyanazt mutatja (értsd: bármikor), a barométeré meg mindig mást, ugyanazon a helyen. Akkor szerinted melyik a pontosabb?
A barométerre akkor lehet támaszkodni, ha nincs megfelelő GPS jel. Minden más esetben a GPS pontosabb.

(#22) kchris78 válasza guriga1234 (#21) üzenetére


kchris78
veterán

nem erted mire gondoltam! amikor kezd az ember egy edzest mondjuk vagy adott idonkent bekalibralja a gps a barometert, es utana csak a "gyors" (pl lepcsozes) elmozdulast veszi a barometerrol. ennyi. arrol nem beszelve hogy a barometer epuleten belul mukodik, akkor is jol johet, mindig csak az elmozdulas, abszolut erteket termeszetesen a barometer nem tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.